Canal+ premiery filmowe od 22 do 28 marca 2014

30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem W tym tygodniu w Canal+ obejrzymy: polski dramat „Oszukane”, horror „Wiecznie żywy”, komedię „30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem”, animowany „Prawie jak gladiator”, skandynawski dramat „Na głębinie” oraz thriller „Połączenie”.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 marca 2014, 21:00

OSZUKANE (Oszukane)

Dramat, Polska, 2013

Reżyseria: Marcin Solarz

Obsada: Katarzyna Herman, Karolina Chapko, Paulina Chapko,  Artur Żmijewski, Ewa Skibińska, Sylwia Boroń

OszukaneKilkunastoletnia Natalia (Karolina Chapko) przeprowadza się do Krakowa, w którym się urodziła. Pod czujnym okiem matki Anny (Katarzyna Herman), nauczycielki baletu, ćwiczy taniec. Pewnego dnia pewien przystojny chłopak (Kamil Kula) bierze ją za kogoś innego. Wkrótce na dyskotece spostrzega swojego sobowtóra Magdę (Paulina Chapko). Dziewczyny zaprzyjaźniają się. Natalia pojawia się w domu Magdy, gdzie poznaje jej rodziców (Ewa Skibińska i Artur Żmijewski) oraz siostrę (Sylwia Boroń), która przypomina jej własną matkę. Dochodzi do konfrontacji i badań DNA, które potwierdzają, że Natalia i Magda są siostrami, a Aneta córką Anny. Udawanie, że to nie ma znaczenia nie udaje się. Wszyscy prędzej czy później muszą zmierzyć się tą traumą. Anna traci Natalię, a nie umie nawiązać kontaktu z Anetą, która czując zagrożenie ze strony dziewczyny i zwraca się przeciwko niej. Sytuację komplikuje też fakt, chłopak Magdy zakochuje się w jej siostrze bliźniaczce.

„Oszukane” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, należący do produkowanego przez TVN cyklu „Prawdziwe historie”. – „Zakorzenienie w rzeczywistości jest bardzo cenne, gdyż uwiarygadnia opowieść. Dramaturgia filmowa rządzi się jednak własnymi prawami, dlatego też pracując nad scenariuszem daleko odeszliśmy od tych historii, które wydarzyły się naprawdę. Istotny był dla nas punkt wyjścia – zamiana niemowląt, ich przypadkowe  spotkanie po latach i sytuacja kryzysowa, w której znalazły się obie rodziny. Cała reszta opowieści jest już fabularną fikcją. Ostatecznie film ma więc dużo bardziej kreacyjny niż dokumentalny charakter” – mówił reżyser Marcin Solarz. Historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali, nagłośniona przez media wzbudziła ogromne emocje. Prawdziwi bohaterowie toczyli przez 7 lat batalię w sądzie, by w końcu wygrać rekordowe w Polsce zadośćuczynienie w wysokości 2 milionów złotych.

W filmie w rolę Anny wcieliła się Katarzyna Herman, zaś rodziców bliźniaczek zagrali Ewa Skibińska i Artur Żmijewski. Bardzo wiarygodnie wygląda relacją filmowych sióstr, które grają Karolina i Paulina Chapko.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 23 marca 2014, 21:00

WIECZNIE ŻYWY (Warm Bodies)

horror, USA, 2013

reżyseria: Jonathan Levine

obsada: Nicholas Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich, Rob Corddry, Analeigh Tipton, Dave Franco

W wyniku działania nieznanego wirusa, który pojawił się na Ziemi umarli powstają z grobów. Krwiożercze zombie żywią się ciałami i mózgami ludzi.

Wiecznie zywyR (Nicholas Hoult) jest jednym z nieumarłych. Pewnego dnia atakuje Perry’ego (Dave Franco) i zjada jego mózg. W ten sposób zaczyna myśleć i czuć to, co ofiara i zakochuje się w Julie (Teresa Palmer), dziewczynie Perry’ego. R i Julie są dla otoczenia tym, czym Romeo i Julia dla Verony. Przeciwny tej miłości jest ojciec dziewczyny, generał Grigio (John Malkovich), który zrobi wszystko, aby zniszczyć zombie. Autorem scenariusza tej nietypowej love story jest reżyser filmu Jonathan Levine, twórca m.in. „Pół na pół” oraz „The Wackness”. W role głównych bohaterów wcielili się młodzi aktorzy, znany z „Był sobie chłopiec” Nicholas Hoult oraz młoda australijska aktorka Teresa Palmer („Jestem numerem cztery”). W filmie wystąpił również dwukrotnie nominowany do OSCARA® John Malkovich. „Wiecznie żywy” jest ekranizacją bestsellera napisanego przez Isaaca Mariona, wydanego pod tym samym tytułem.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 marca 2014, 23:00

30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażem

(30 Nights Of Paranormal Activity With The Devil Inside The Girl With The Dragon Tattoo)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Craig Moss

Obsada: Kathryn Fiore, Flip Schultz, Olivia Alexander, French Stewart, Ben Morrison

30 nocy paranormalnej aktywności z opętaną przez diabła dziewczyną z tatuażemDana (Kathryn Fiore) wychowywała się w szpitalu psychiatrycznym. Jej ojciec (French Stewart) trafił tam po tym, jak zamordował całą ekipę filmu „Artysta”. Po latach Dana wraz z mężem Aaronem (Flip Schultz) wprowadzaja się do nawiedzonego domu, w którym mieszkał ojciec. Tam muszą stawić czoła „innym” mieszkańcom, takim jak zły duch czy nastoletnia pasierbica (Olivia Alexander), zadurzona w sąsiedzie – Abrahamie Lincolnie (Ben Morrison). Film Craiga Mossa („Bad Ass: Twardziel”, „41-letni prawiczek zalicza wpadkę z Sarą Marshall”, „Od zmierzchu do śmiechu”) jest parodią znanych horrorów, z których na pierwszy plan wysuwa się cykl „Paranormal Activity” i „Demony”.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 25 marca 2014, 19:25

PRAWIE JAK GLADIATOR (Gladiatori di Roma/Gladiators of Rome)

Animacja, Włochy, 2012

Reżyseria: Iginio Straffi

Obsada: Magdalena Cielecka (Diana), Rafał Cieszyński (Tymon), Marian Dziędziel (Katon), Monika Pikuła (Lucylla), Michał Piela, Waldemar Barwiński, Jolanta Wołłejko, Michał Pol

Prawie jak gladiatorPo wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tymon (Rafał Cieszyński) zostaje uratowany przez generała Katona (Marian Dziędziel), założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tymon nie ma podobnych ambicji, co denerwuje jego przybranego ojca. Na dodatek, w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się za sprawą pięknej dziewczyny. Aby zdobyć serce Lucylli (Monika Pikuła), córki Katona, Tymon musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać prestiżowe zawody organizowane w słynnym Koloseum.

Początki prac nad animacją „Prawie jak gladiator” sięgają 2006 roku. Stworzono ponad 12 tysięcy rysunków, powstało 150 dekoracji i aż 350 postaci. Komputerowo wykreowano 160 tysięcy klatek filmu. Zwłaszcza detale scenografii i strojów musiały być bardzo precyzyjne. Ogromną wagę przywiązywano chociażby do komputerowej repliki rzymskiego Koloseum. Nad filmem pracował potężny zespół ponad 500 twórców: animatorów, twórców modeli, scenografów, grafików komputerowych.  Każdy z animatorów miał za zadanie stworzyć od jednej dziesiątej do sekundy ekranowego materiału dziennie. Dwudziestu operatorów czuwało nad pracą 2400 specjalnych kamer. Nakręcono ponad 3000 scen, łącznie ponad 150 minut materiału. W trakcie montażu skrócono film do niespełna 2000 scen. Koszt produkcji wyniósł 35 milionów euro, kolejne 15 milionów pochłonął marketing. – „Pragnęliśmy pokazać umowny, ale jednocześnie bardzo konsekwentny i konkretny obraz dawnej cywilizacji. Naszą ambicją było udowodnić, że jesteśmy w stanie wyprodukować film włoski z ducha, lecz śmiało konkurujący z produktami renomowanych, przede wszystkim amerykańskich, studiów filmowych. Mam nadzieję, że się nie myliłem i trafimy do serc publiczności – mówi reżyser Iginio Straffi, prezes Rainbow Group, która wyprodukowała film.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 26 marca 2014, 21:00

NA GŁĘBINIE (Djúpið / The Deep)

Dramat, Islandia, Norwegia, 2012

Reżyseria: Baltasar Kormákur

Obsada: Ólafur Darri Ólafsson, Jóhann G. Jóhannsson

Na glebinieGulli (Ólafur Darri Ólafsson) należy do załogi sześciu rybaków, pracujących na kutrze. Podobnie jak koledzy, spędza czas na piciu i bijatykach. Pewnego dnia podczas połowu sieci rybaków zaczepiają o skały i powodują zatonięcie statku. Mężczyźni, bez kamizelek, wpadają do lodowatej wody. Niektórzy giną od razu, inni jak Gulli i jego przyjaciel Palli (Jóhann G. Jóhannsson) próbują utrzymać się na powierzchni. Wiedzą, że mają niewiele ponad 30 minut, by nie zamarznąć. Spodziewana pomoc jednak nie nadchodzi. Gulli podejmuje decyzję przepłynięcia sześciu kilometrów do najbliższego brzegu. Po drodze wspomina młodość, przeżyty wybuch wulkanu, przeprowadza rachunek sumienia. Po sześciu godzinach opływania lądu udaje się w końcu wyjść na brzeg usiany ostrą jak szkło lawą. Lekarza uznają jego ocalenie za cud.

Scenariusz filmu Baltasara Kormákura oparty jest na prawdziwej historii islandzkiego rybaka ocalałego z katastrofy kutra w 1984 roku. – „Historię wypadku Guðlaugura Friðþórssona znam od osiemnastego roku życia. Bardzo silnie zapadła mi w pamięć. My Islandczycy jesteśmy narodem rybaków i każdy z nas odczuł, bądź przeżył niejeden morski wypadek. Pomyślałem, że najlepszym sposobem opowiedzenia o wszystkich rybakach (i Islandczykach) będzie pokazanie historii przetrwania jednego z nich” – powiedział reżyser Baltasar Kormákur, twórca takich filmów, jak „101 Reykjavik”, „Kontrabanda” z Markiem Wahlbergiem, „Agenci” z Denzelem Washingtonem czy „Everest” o wyprawie himalaistów z główną rolą Christiana Bale’a.

Kręcony przez blisko dwa lata „Na głębinie” stał się olbrzymim sukcesem na Islandii i szybko znalazł dystrybutorów na całym świecie. Krytycy nie kryli zachwytu. – „Mistrzowska mieszanka wściekłości i krzyku. Wspaniałe, niemal monochromatyczne morskie sceny, przerażające odgłosy natury oraz  pozbawiony sztucznego heroizmu scenariusz” – pisano w „Screen Daily”. – „Sceny morskie mogą mierzyć się z filmami Jamesa Camerona i Wolfganga Petersena” – wtórował „The Hollywood Reporter”.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 28 marca 2014, 21:00

POŁĄCZENIE (The Call)

Thriller, USA, 2012

reżyseria: Brad Anderson

obsada: Halle Berry, Abigail Breslin, Morris Chestnut, Michael Eklund

PolaczenieJordan Tuner (Halle Berry) jest operatorką linii alarmowej 911. Kobieta jest przyzwyczajona do dramatycznych zgłoszeń i kryzysowych sytuacji, jednak to połączenie przebija wszystko, z czym miała do tej pory do czynienia. Śmiertelnie przerażona nastolatka usiłuje schronić się przed psychopatą, który właśnie włamał się do jej domu. Połączenie zostaje  przerwane. Jordan instynktownie oddzwania. Dzwonek pozwala napastnikowi zlokalizować ofiarę. Kilka miesięcy później inna nastolatka (Abigail Breslin) wykonuje dramatyczne połączenie na linię 991. Jest uwięziona w bagażniku porywacza, który wywozi ją w nieznane. Jordan ma okazję odkupić winy.

 

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 12 (52 min)

W programie zostaną ukazane najbardziej niebezpieczne i najpiękniejsze drogi, które mają także własne historie. Autorzy poszczególnych odcinków rozmawiają z ludźmi, którzy żyją lub pracują w okolicach tych fascynujących tras. To właśnie oni podtrzymują przekazywane z pokolenia na pokolenie legendy i opowieści. Twórcy serii odwiedzają takie kraje, jak: Brazylia, Indie, Japonia, Nepal czy Nowa Zelandia.

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 10/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 8/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 11/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.