Canal+ premiery filmowe od 22 do 28 lutego 2014

LincolnW ostatnim tygodniu lutego Canal+ wyemituje: film biograficzny „Lincoln”, brytyjski dwuczęściowy miniserial „Bez wytchnienia”, komedia dokumentalna „Nitro Circus: film”, brytyjski film przygodowy, science fiction „Projekt dinozaur”, niemiecki dramat „Życie to nie bajka” i w cyklu piątki z twardzielami film akcji „Parker” z Jasonem Stathamem i Jennifer Lopez w rolach głównych. CANAL

 

FILMY OSCAROWE

PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 lutego 2014, 21:00

LINCOLN (Lincoln)

Biograficzny, USA, 2012
Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Tommy Lee Jones, Joseph Gordon-Levitt, David Strathairn, Hal Holbrook, James Spader, Tim Blake Nelson, Jackie Earle Haley, Jared Harris

LincolnStany Zjednoczone, rok 1865, ostatnie miesiące sprawowania urzędu świeżo wybranego na drugą kadencję prezydenta Abrahama Lincolna. Jego elekcja cztery lata wcześniej była jednym z powodów wybuchu krwawej wojny domowej, zwanej secesyjną. Lincoln za wszelką cenę chce zjednoczyć naród. Uważa, że wprowadzenie do konstytucji 13. poprawki, gwarantującej zniesienie niewolnictwa umożliwi uratowanie Unii. Napotyka na duży opór, głównie mieszkańców konserwatywnego Południa. Tym bardziej, że 1 stycznia 1863 roku podpisał Proklamację Emancypacji, kontrowersyjny dokument wyzwalający niewolników na terytorium konfederatów. Determinacja prezydenta przynosi efekt. 31 stycznia 1865 roku Izba Reprezentantów przyjmuje w końcu poprawkę, choć większością zaledwie trzech głosów. Wkrótce wojska konfederacji poddają się i wojna się kończy. Kilka tygodni później Lincoln zostaje zastrzelony przez zamachowca.

„Lincoln” w reżyserii Stevena Spielberga nie jest superprodukcją o wojnie secesyjnej, lecz kameralną opowieścią o kilku pierwszych tygodniach 1865 roku i wysiłkach dyplomatycznych Abrahama Lincolna zmierzających do zniesienia niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Niewielu jednak wie, że 16. prezydent nie był w pierwszej kolejności abolicjonistą, tylko patriotą. Jego nadrzędnym celem było powtórne zjednoczenie kraju, który podzieliła krwawa wojna domowa wkrótce po objęciu przez niego urzędu. „Gdybym mógł ocalić Unię nie uwalniając ani jednego niewolnika, zrobiłbym to. (…) To, co robię w sprawie niewolnictwa i kolorowej rasy, robię dlatego, że moim zdaniem pomoże to ocalić Unię” – pisał. Spielberg marzył o nakręceniu filmu o Lincolnie od lat. Krytycy zarzucali reżyserowi, że wystawił laurkę prezydentowi. Bo choć pokazuje trudny charakter Lincolna, z którym dzielnie radzi sobie jego żona Mary Todd, to jest to przede wszystkim opowieść o niezłomnym polityku i błyskotliwym dyplomacie, który swoją determinacją zmienił bieg historii.

W wywiadach Spielberg mówił, że o zrealizowaniu projektu zadecydowała długo wyczekiwana zgoda Daniela Day-Lewisa na zagranie głównej roli. Laureat Oscarów za „Moją lewą stopę” i „Aż poleje się krew” ponownie perfekcyjnie wcielił się w postać, zatracając przy tym swoje osobiste cechy. Dzięki tej roli przeszedł do historii jako pierwszy aktor, który zdobył trzy Nagrody Akademii za pierwszoplanową rolę i szósty posiadający więcej niż dwie statuetki. Aktorstwo jest zresztą jedną z największych zalet filmu. Nominacje do Oscara zdobyli również Sally Field („Norma Rae”, „Miejsca w sercu”) za rolę żony Lincolna i Tommy Lee Jones („Ścigany”), który wcielił się w senatora Thaddeusa Stevensa. W filmie zobaczyć można również Davida Strathairna („Good Night and Good Luck”), Josepha Gordona-Levitta („Incepcja”), Jamesa Spadera („Seks, kłamstwa i kasety wideo”),

Hala Holbrooka („Wszystko za życie”) czy Jackie Earle Haley („Małe dzieci”). Szóstą nominację do Oscara zdobył również za rewelacyjne zdjęcia do „Lincolna” Janusz Kamiński, który wcześniej współpracował ze Spielbergiem jako operator m.in. przy „Liście Schindlera” i „Szeregowcu Ryanie”, za które otrzymał statuetki Akademii Filmowej.

 

 

 PREMIERA CZ. 1: CANAL+, niedziela, 23 lutego 2014, 21:00

Bez wytchnienia (Restless)

Miniserial, Wielka Brytania, 2012, 2 odc. x 90’

Reżyseria: Edward Hall

Obsada: Michelle Dockery, Hayley Atwell, Charlotte Rampling, Rufus Sewell

Świat Ruth Gilmartin zostaje wywrócony do góry nogami, gdy dowiaduje się, że jej matka jest z pochodzenia Rosjanką, a w czasie wojny była szpiegiem brytyjskiego wywiadu.

Bez wytchnieniaLatem 1976 roku Ruth Gilmartin (Michelle Dockery) odwiedza matkę, która mieszka na angileskiej prowincji. Sally (Charlotte Rampling) chce wyznać córce, że od 30 lat prowadził podwójne życie. Przyznaje, że naprawdę nazywa się Eva Delectorskaya, a w czasie wojny szpiegowała na rzecz brytyjskiego wywiadu. Jej historia zaczyna się w Paryżu w 1939 roku. Eva (Hayley Attwell) zostaje zrekrutowana do służb przez intrygującego Lucasa Romera (Rufus Sewell). Podczas szkolenia wybucha między nimi romans, jednak wkrótce muszą się rozstać. Romer wysyła dziewczynę do USA z ważną misją wciągnięcia sojusznika w wojnę. Operacja nie udaje się, załapana w pułapkę Eva musi uciekać i ukrywać się przez kolejne lata. Teraz chce to zmienić i postanawia z pomocą córki odnaleźć Lucasa Romera, aktualnie barona Mansfielda of Hampton Cleeve (Michael Gambon).

Dwuczęściowy miniserial BBC i Sundance Channel „Bez wytchnienia” jest adaptacją powieści Williama Boyda, który napisał też do niego scenariusz. – „Możliwość  przeniesienia na ekran powieści w formie 3-godzinnego miniserialu jest luksusem, który daje tylko telewizja” – mówi Boyd. Dzięki temu autor nie tylko opowiada czarującą historię o miłości i zdradzie, ale rzuca też światło na jeden z mało znanych aspektów II wojny światowej, jakim są stosunki brytyjskich i amerykańskich tajnych służb w tym okresie. Reżyserią zajął się Edward Hall (seriale „Downton Abbey”, „Królestwo”). Na planie z lat 40. w roli Evy i Lucasa spotkali się Hayley Atwell („Captain America: Pierwsze starcie”, „Księżna”) i Rufus Sewell („Iluzjonista”, „Mroczne miasto”), którzy kilka lat wcześniej grali wspólnie w znanym widzom CANAL+ serialu „Filary ziemi”. W latach 70. Evę i Lucasa zagrali Charlotte Rampling („Melancholia”, „Basen”) oraz Michael Gambon (seria „Harry Potter”, „Ósma strona”). W córkę Evy – Ruth Gilmartin – wcieliła się znana z serialu  „Downton Abbey” Michelle Dockery.

PREMIERA CZ. 1: CANAL+, niedziela, 23 lutego 2014, 21:00

PREMIERA CZ. 2: CANAL+, niedziela, 2 marca 2014, 21:00

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 lutego 2014, 21:00

NITRO CIRCUS: FILM (Nitro Circus: The Movie)

Komedia, document, USA, 2012

Rezyseria: Gregg Godfrey, Jeremy Rawle

Obsada: Gregg Godfrey, Jeremy Rawle, Travis Pastrana, Jolene Van Vugt

Nitro Circus film„Nitro Cir­cus” to nazwa grupy ry­zy­kan­tów, któ­rzy na ro­we­rach, hulajnogach, motocyklach, deskorolkach, w sa­mo­cho­dach i na wóz­kach in­wa­lidz­kich po­ko­nują prawa fi­zy­ki, nie­rzad­ko narażając ży­cie. Na ich czele stoi Travis Pastrana, uważany przez wielu za jednego z największych ryzykantów świata. W filmie można zobaczyć skoki na małych rowerkach z wysokiego budynku na drugi, o metrów wyższy, zmagania różnych pojazdów na specjalnie skonstruowanych rampach i próby pobicia nieoficjalnych rekordów świata w koziołkowaniu samochodem. Niektóre sceny są wyjątkowo spektakularne, zwłaszcza jeśli są filmowane w zwolnionym tempie, z kilku ustawionych w różnych miejscach, pod różnymi kątami kamer. W grudniu 2013 roku „Nitro Circus” można było zobaczyć na żywo na warszawskim Stadionie Narodowym.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 25 lutego 2014, 21:00

PROJEKT DINOZAUR (The Dinosaur Project)

Przygodowy, science fiction, Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Sid Bennett

obsada: Richard Dillane, Matthew McKane, Natasha Loring

Projekt dinozaurOjciec (Richard Dillane) i syn (Matthew McKane) wraz z ekipą telewizyjną wyruszają na ekspedycję do Konga. Chcą odnaleźć tajemnicze wodne stworzenie, tymczasem znajdują dinozaury, które uważano za wymarłe miliony lat temu. Wyprawa staje się walką o przetrwanie.

 

 

 

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 26 lutego 2014, 21:00

Życie to nie bajka (Das Leben ist nichts für Feiglinge/Life’s No Piece of Cake)

Dramat, Niemcy, 2012

Reżyseria: André Erkau

Obsada: Wotan Wilke Möhring, Helen Woigk, Christine Schorn, Frederick Lau

DLIFF_Plakat_RZ_01_Layout 1Markus Färber (Wotan Wilke Möhring) po śmierci żony zostaje sam z 15-letnią córką, Kim (Helen Woigk). Oboje nie radzą sobie ze stratą. Markus udaje, że życie toczy się dalej normalnym trybem, Kim nie mogąc sobie samotnie poradzić z żałobą ucieka z kolegą do Danii, gdzie kiedyś całą rodziną spędzali wakacje. Markus w towarzystwie swojej matki (Christine Schorn) wyrusza na poszukiwania.

 

 

 

 

PIĄTKI Z TWARDZIELAMI

PREMIERA: CANAL+, piątek, 28 lutego 2014, 21:00

Parker (Parker)

Film akcji, USA, 2013
Reżyseria: Taylor Hackford
Obsada: Jason Statham, Jennifer Lopez,Michael Chiklis

ParkerParker (Jason Statham) to profesjonalny złodziej, jeden z najlepszych na świecie. Doskonale przygotowany, konsekwentny, nieugięty przestępca z zasadami. Nigdy nie okrada ludzi, których na to nie stać, i nie robi krzywdy tym, którzy na to nie zasługują. Pewnego razu sam staje się ofiarą zdrady. Po udanym skoku kumple zabierają łup, a Parkera zostawiają na śmierć. Jednak udaje mu się przeżyć. Po powrocie do zdrowia chce sprawić, aby byli przyjaciele pożałowali swojej nielojalności. Kiedy dowiaduje się, że planują kolejny skok, jedzie do Palm Beach, gdzie w przebraniu bogatego Teksańczyka opracowuje plan zemsty. Tam łączy siły z piękną, sprytną i ambitną agentką nieruchomości, Leslie (Jennifer Lopez).

Kultowy antybohater Parker narodził się w 1962 roku na kartach bestsellerowego kryminału Donalda E. Westlake’a „Godzina zemsty”. W tamtych czasach czarny charakter zwykle ginął na końcu książki. I tak też uczynił Westlake z Parkerem. Dopiero wydawca „Godziny zemsty” namówił pisarza, by pozwolił bohaterowi przeżyć na wypadek kontynuowania opowieści. W rezultacie Westlake, płodny pisarz, który pod własnym nazwiskiem i licznymi pseudonimami napisał ponad 100 książek, 24 z nich poświęcił Parkerowi, brutalnemu, nieugiętemu, ale na swój sposób prawemu złodziejowi. Po 17. powieści Westlake zrobił sobie 23-letnią przerwę od Parkera, by w 1997 roku go reaktywować i napisać kolejne 8 powieści. Jedną z nich – „Flashfire” – postanowił zaadoptować Taylor Hackford („Adwokat diabła”, „Ray”). W filmie tytułowa postać gra Jason Statham, a partneruje mu Jennifer Lopez. W epizodycznej roli pojawia się Nick Nolte.

 

 

 FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 8 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 6/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 4/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 7/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.