Canal+ premiery filmowe od 20 do 26 września 2014

szybcy i wsciekli 6W sobotnią premierę widzowie Canal+ obejrzą kolejną już 6 część filmu „Szybcy i wściekli”,  w tygodniu: thriller „Aftershock: Miasto chaosu”, film animowany „Kongres”, thriller „Ślepy traf” oraz nowy serial komediowy „Fisherowie”.

CANAL

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 20 września 2014, 21:00

SZYBCY I WŚCIEKLI 6 (Fast & Furious 6)

Film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Justin Lin

Obsada: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Owen Shaw, Luke Evans, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster

szybcy i wsciekli 6Poł roku po skoku w Rio ekipa jest rozproszona po świecie. Dom (Vin Diesel) i Elena (Elsa Pataky) mieszkają na Wyspach Kanaryjskich razem z Brianem (Paul Walker) i Mią (Jordana Brewster), którym urodził się syn. Han Lue (Sung Kang) i Gisele Harabo (Gal Gadot) są w Hong Kongu, Tej Parker (Chris „Ludacris” Bridges) osiedlił się na Kostaryce, a Roman Pearce (Tyrese Gibson) prowadzi życie podróżnika. Miliony z Rio sprawiają, że ich życie jest łatwe, ale fakt, że są poszukiwani sprawia, że ciągle muszą oglądać się za siebie. Tymczasem agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) jest na tropie działającej w 12 krajach, niebezpiecznej organizacji przestępczej. Jak się okazuje, prawą ręką przywódcy gangu (Luke Evans) jest Letty (Michelle Rodriguez), niegdyś ukochana Doma, który żyje w przekonaniu, że dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Jedynym sposobem na powstrzymanie przestępców jest pokonanie ich w ulicznych wyścigach. Hobbs zwraca się do Doma, aby ten wraz ze swoim elitarnym zespołem kierowców pojawił się w Londynie. Jeśli zwyciężą, zostaną wycofane zarzuty przeciwko nim i będą mogli wrócić do domów.

„Szybcy i wściekli 6” to kolejny seguel serii, która należy najbardziej dochodowych projektów wytwórni Universal. Kolejne części przynoszą coraz większe zyski. „Szybcy i wściekli”, którzy pojawili się w kinach w 2001 roku, przynieśli 207 milionów dolarów wpływów. 12 lat później „Szybcy i wściekli 6” zarobili już ponad 788 milionów, bijąc rekord otwarcia w historii Universal Pictures wynikiem ponad 101 milionów. Do dzisiaj cała seria (6 filmów) zgromadziła ponad 2,2 miliarda dolarów.

Reżyserem szóstej części został ponownie Justin Lin, którego dziełem są m.in. trzy poprzednie filmy serii: „Szybcy i wściekli 5”, „Szybko i wściekle” oraz „Szybcy i wściekli: Tokio Drift” – wszystkie pokazywane premierowo w CANAL+. Na czele obsady filmu „Szybcy i wściekli 6” stanęli znów Vin Diesel, Paul Walker i Dwayne Johnson, a obok nich występują m.in. Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris „Ludacris” Bridges, Sung Kang, John Ortiz, Gal Gadot i Elsa Pataky. Na ekranie pojawią się też nowe twarze – Luke Evans i Gina Carano, powraca także znana z pierwszej części Michelle Rodriguez. Po historiach rozgrywających się w Los Angeles, Miami, Tokio, na Dominikanie, w Meksyku oraz fawelach Rio de Janeiro, twóry zdecydowali się na przeniesienie akcji do Europy. Zdjęcia kręcono w Londynie, Glasgow i Liverpoolu, a także na Teneryfie.

„Szybcy i wściekli 6” to przedostatni film serii z udziałem Paula Walkera, który podczas realizacji części siódmej – premiera w 2015 roku – zginął w wypadku samochodowym podczas jazdy próbnej nowym porsche. Za kierownicą siedział jego przyjaciel i doradca finansowy Roger Rodas. Dzięki udziałowi w „Szybkich i wściekłych” Walker stał się nie tylko sławny, ale także na tyle bogaty, żeby stworzyć prywatną kolekcję samochodów, z której był bardzo dumny. Były to stare chevrolety – modele Nova z 1964 i 1967, Impala, dwudrzwiowy Chevelle i Malibu – wszystkie z 1964 roku. Ale posiadał także siedem BMW, porsche GT3 RS 3 oraz pięć nissanów Skyline. Oprócz życiowej roli Briana O’Connera, Walker pojawił się także w filmach, takich jak „Sztandar chwały” Clinta Eastwooda, „Brick Mansions: Najlepszy z najlepszych” według scenariusza Luca Bessona, „Chętni na kasę” z Haydenem Christensen i Mattem Dillonem, „Podwójna tożsamość” u boku Laurence Fishburne’a czy ostatnio „Kroniki lombardu”.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 22 września 2014, 23:20

AFTERSHOCK. MIASTO CHAOSU (Aftershock)

Thriller, USA, Chile, 2012

Reżyseria: Nicolas Lopez

Obsada: Eli Roth, Ariel Levy, Nicolas Martinez, Andrea Osvart

aftershok miasto chaosuGrupa amerykańskich turystów zwiedza Chile w poszukiwaniu dobrej zabawy. Upojną imprezę w podziemnym nocnym klubie przerywa jedno z najpotężniejszych współczesnych trzęsień ziemi XX wieku. Są zabici i ranni. Na zewnątrz rozpętuje się piekło. Po tym, jak rozpada się mur miejscowego więzienia, na wolność wydostaje się dwustu niebezpiecznych przestępców. Nie opuszczają jednak miasta, tylko biorą je we władanie.

Film Nicolasa Lopeza jest zainspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Chile w 2010 roku. Doszło wówczas do potężnego trzęsienia ziemi, w wyniku którego doszło do zmiany środka ciężkości Ziemi i przesunięcia osi ziemskiej o 8 cm. Jednak Nicolása Lópeza (reżyser, współscenarzysta) oraz Eliego Rotha (aktor, producent, współscenarzysta) bardziej od faktów interesowało pokazanie tego, w jaki sposób tak wielka katastrofa wpływa na chwilowe załamanie się reguł społecznych. Noc, kiedy zanotowano wstrząsy, a na wolność wydostali się groźni przestępcy zapisała się jako niechlubna karta w historii Chile.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 24 września 2014, 21:00

KONGRES (Le Congrès)

Animacja, science fiction, Izrael, Niemcy, Polska, Luksemburg, Francja, Belgia, USA, 2013

Reżyseria i scenariusz: Ari Folman

Obsada: Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Danny Huston, Sami Gayle

kongresRobin Wright (Robin Wright) mieszka z dwójką dorastających dzieci na ranczo, z dala od cywilizacji. Jej agent (Harvey Keitel) namawia ją do przyjęcia „propozycji nie do odrzucenia” ze strony hollywoodzkiego studia Miramount. Wright dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej ma zostać „zeskanowana” i od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. W ten sposób osiągnie na ekranie wieczną młodość. By móc spędzać więcej czasu z chorym synem (Kodi Smith-McPhee), Robin z trudem podejmuje decyzję i podpisuje kontrakt. Dwadzieścia lat później kobieta zostaje zaproszona na Kongres Futurologiczny. W międzyczasie Miramount zostało kupione przez koncern farmaceutyczny, który chce przerobić tożsamość aktorki na lek wprowadzony do sprzedaży na całym świecie. Wstęp na kongres wiąże się z przyjęciem substancji, która zmienia rzeczywistość w szaloną animację. Wright trafia więc do świata, w którym ludzie zostali wyzwoleni z określonej formy. Każdy może być kim chce: celebrytą, artystą, zwierzęciem czy Jezusem i wszyscy z czasem tracą prawdziwą tożsamość. Robin ratuje od zatracenia chęć ponownego spotkania z dziećmi, których wytrwale poszukuje.

Reżyserem „Kongresu” jest Ari Folman, izraelski reżyser o polskich korzeniach, najbardziej znany z nominowanego do Oscara za „Walca z Baszirem”. Za stronę wizualną aktorskiej części filmu odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, zaś trwającą ponad 55 minut sekwencję animowaną realizowało m.in. polskie Orange Studio. Film był współfinansowany przez PISF.

„Kongres” to produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema, nie należy jednak nastawiać się na ekranizację słynnego opowiadania. – „Na pewno nie ma nic z Lema w pierwszej części filmu. W drugiej jest zdecydowanie inaczej, ale „Kongres futurologiczny” wykorzystuję raczej jako źródło inspiracji, a nie podstawę scenariusza. Prezentuję moją wizję przyszłości, którą ukształtowałem jednak w dużej mierze pod wpływem lektury Lema” – mówił w wywiadzie reżyser.

Ta wizja społeczeństwa przyszłości jawi się jako koszmar, w którym degenerację realnego świata maskują halucynacje wywołane działaniem rozpylanych w powietrzu środków chemicznych. Sprawiają one, że rzeczywistość zastępują projekcje pragnień ludzi.

Film jest podzielony na dwie części. Pierwsza to nakręcona w klimacie paradokumentalnym opowieść o życiu Robin przed podpisaniem kontraktu ze studiem filmowym. Druga to trwająca 50 minut animacja, którą Folman zrealizował w tradycyjny sposób, z użyciem 1200 rysunków na minutę. Reżyser świadomie rezygnował z techniki komputerowej, składając w ten sposób wraz z 200 rysownikami hołd twórcom klasycznej animacji z lat 30. Tę część filmu Folman zrealizował m.in. w polskim Orange Studio.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 26 września 2014, 21:00

ŚLEPY TRAF (Runner Runner)

Thriller, USA, 2013

Reżyseria: Brad Furman

Obsada: Ben Affleck, Justin Timberlake, Anthony Mackie

slepy trafByły student Princeton, Richie Furst (Justin Timberlake), przegrywa w internetowego pokera wszystkie pieniądze. Dzięki statystycznym wyliczeniom jest w stanie to udowodnić. Jedzie do Kostaryki, by odnaleźć Ivana Blocka (Ben Affleck), potentata internetowego hazardu, który według Richie’ego jest odpowiedzialny za oszustwa. Block jest pod wrażeniem odwagi chłopaka i jego wyliczeń. Proponuje mu pracę i angażuje go w swoje nielegalne działania: wymuszanie haraczy i łapówkarstwo. Jednocześnie zabezpiecza obciążające go dowody. Tymczasem do Richie’ego zgłasza się agent Shavers z FBI (Anthony Mackie), który chce postawić Blocka przed sądem. On również grozi Furstowi, jeśli ten mu nie pomoże.

Jednym z producentów filmu Brada Furmana jest Leonardo Di Caprio. Część fabuły została oparta na życiorysie Nata Arema, profesjonalnego gracza pokerowego, który dzięki swoim wyliczeniom statystycznym pomógł odkryć oszustwa w internetowych grach w pokera.

 

 

SERIALE

 PIRACI – serial przygodowy
PREMIERA: CANAL+, niedziele godz 21:00  odc. 3-4/8

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 4/22

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 15-16/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 10/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 1/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 18/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 12/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00
FISHEROWIE (Growing Up Fisher)
Serial komediowy, USA, 2013/2014
twórca: DJ Nash
obsada: J. K. Simmons (Mel Fisher), Jenna Elfman (Joyce Fisher), Eli Baker (Henry Fisher), Ava Deluca-Verley (Katie Fisher), Lance Lim (Runyen), Isabela Moner (Jenny), Jason Bateman (narrator)

FisherowieFisherowie to nietypowa amerykańska rodzina. Ojciec – Mel Fisher (J.K. Simmons) – jest cenionym prawnikiem, który wolny czas spędza z dziećmi. Chętnie gra w piłkę z 11-letnim synem Henrym (Eli Baker), wspólnie z nim ścina w ogrodzie drzewa i uczy nastoletnią córkę Katie (Ava Deluca-Verley) prowadzić samochód. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Mel jest niewidomy, co udawało mu się ukryć przed światem przez całe dotychczasowe życie. Jego żona, Joyce (Jenna Elfman), w zasadzie nigdy nie dorosła. Próbuje naśladować córkę, słuchać podobnej muzyki, pożycza od niej ubrania i szuka rady, co dla Katie jest sporym kłopotem. Kiedy Mel i Joyce postanawiają się rozwieść, on postanawia nie kryć dłużej, że jest niewidomy. Kupuje psa-przewodnika i wyprowadza się. Paradoksalnie nie wpływa to destrukcyjnie na relacje w rodzinie. Wręcz przeciwnie.

„Fisherowie” to ciepła komedia familijna inspirowana wspomnieniami z dzieciństwa DJ Nasha, producenta serialu. Narratorowi opowieści, czyli dorosłemu synowi Mela Fishera, głosu użyczył Jason Bateman.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 25 września 2014, 21:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.