Canal+ premiery filmowe od 20 do 27 czerwca 2014

KurdowieW tym tygodniu w Canal+: film animowany „Kurdowie”, polski komediodramat „Dziewczyna z szafy”, komediodramat „As w rękawie” i „Nasz brat idiota”, dramat historyczny „Anioł śmierci”, film akcji „Koliber” oraz nowy serial CANALkomediowy „Był sobie chłopiec”.

 PREMIERA: CANAL+, sobota, 21 maja 2014, 21:00

KRUDOWIE (The Croods)

Animacja, USA, 2013

Reżyseria: Kirk DeMicco, Chris Sanders

Obsada: Grug – Nicolas Cage / Piotr Grabowski, Eep – Emma Stone / Natalia Sikora, Guy – Ryan Reynolds / Lesław Żurek, Ugga – Catherine Keener / Anna Guzik, Babcia – Cloris Leachman / Miriam Aleksandrowicz

KurdowieCztery miliony lat temu w przytulnej jaskini żyła sobie rodzina Krudów, której głową był zachowawczy i nadgorliwy Grug. Świat zewnętrzny stanowił dla niego przede wszystkim zagrożenie, wolał więc siedzieć w ciemnej jaskini i zakładać, że wszystko, co nowe jest złe i niebezpieczne. Przekonywał o tym trójkę swoich dzieci, żonę Uggę i nieustannie dokuczającą mu teściową Gran. Jednak najstarsza córka Eep była zbyt ciekawa świata, by słuchać ojca. Zwłaszcza, gdy poznała Guya, inteligentnego nastolatka, który odkrył przed nią, czym jest ogień. Pewnego dnia życie Krudów nagle się zmieniło, kiedy w wyniku trzęsienia ziemi utracili dom i zostali zmuszeni, by wyruszyć na poszukiwanie nowego bezpiecznego miejsca. Podczas wyprawy Grug musiał zmierzyć się z błyskotliwymi wynalazkami młodego Guya, który nie tylko skradł mu autorytet, ale także serce córki. Przede wszystkim jednak Grug zmierzył się z samym sobą i strachem, który od zawsze kierował jego życiem.

Wysokobudżetową animację studia DreamWorks wyreżyserowali Chris Sanders i Kirk DeMicco, ale w jej napisaniu pomógł im były członek słynnego Cyrku Monty Pythona – John Cleese. „Krudowie” szybko podbili amerykańskie, a potem światowe box office’y. Przy wydatkach rzędu 135 milionów dolarów, film przyniósł 587 mln, z czego aż 400 na rynkach poza USA.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 22 czerwca 2014, 21:00

DZIEWCZYNA Z SZAFY

Kooprodukcja CANAL+

Komediodramat, Polska, 2013

Reżyseria i scenariusz: Bodo Kox

Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Różańska, Piotr Głowacki, Eryk Lubos, Teresa Sawicka, Magdalena Popławska, Olga Bołądź, Edyta Olszówka

Dziewczyna z szafyJacek (Piotr Głowacki) mieszka z bratem Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski). Ze względu na poważne upośledzenie umysłowe brata i konieczność nieustannej nad nim opieki Jacek kontaktuje się ze światem zewnętrznym głównie za pomocą internetu. Pewnego dnia, chcąc wyrwać się na randkę, Jacek powierza Tomka opiece sąsiadki z naprzeciwka. Pogrążona w depresji, opętana samobójczymi myślami Magda (Magdalena Różańska) mieszka samotnie. Paniczny lęk przed światem sprawia, że żyje zamknięta w czterech ścianach. Początkowo niechętna obecności Tomka, z czasem otwiera przed nim drzwi wyimaginowanego świata, który dla siebie stworzyła.

Koprodukowana przez CANAL+ „Dziewczyna z szafy” to kinowy debiut Bodo Koxa, kultowej postaci polskiego kina offowego. Widzowie CANAL+ mieli szansę obserwować jego karierę od początku, dzięki takim produkcjom, jak „Marco P. i złodzieje rowerów”, „Sobowtór” i „Nie panikuj”, które wyreżyserował oraz „Homo Father” Piotra Matwiejczyka, „Ugór” i „Krew z nosa” Dominika Matwiejczyka, w których Kox wystąpił. Rola Pabla we „Krwi z nosa” przyniosła mu nagrodę OFFskara 2005 w kategorii najlepszy aktor, za role w „Ugorze” i „Homo Father” otrzymał specjalne wyróżnienie jury Konkursu Kina Niezależnego na festiwalu w Gdyni. Mając do dyspozycji większy niż kiedykolwiek wcześniej budżet, Bodo Kox zrealizował niezwykłą, zawieszoną między magią a realizmem opowieść, w której smutek miesza się w doskonałych proporcjach z humorem. W „Dziewczynie z szafy” świetne kreacje stworzyli nie tylko pierwszoplanowi aktorzy – debiutująca na wielkim ekranie Magdalena Różańska, grający dotkniętego autyzmem Tomka Wojciech Mecwaldowski czy Piotr Głowacki w roli kochającego, wyrozumiałego Jacka. Na drugim planie barwne postacie zagrali Teresa Sawicka jako wścibska sąsiadka i Eryk Lubos w roli zakochanego dzielnicowego Krzysztofa. W partnerki Jacka wcieliły się natomiast Olga Bołądź („Skrzydlate świnie”) i Magdalena Popławska („Zero”, „Lęk wysokości”).

„Dziewczyna z szafy” została obsypana wyróżnieniami w Polsce i zagranicą. Pośród nich znalazła się nagroda dla najlepszego filmu polskiego na Camerimage 2013, nagroda dla najlepszego zagranicznego filmu na Niezależnym Festiwalu Filmowym w Rzymie oraz nagroda dla najlepszego filmu na festiwalu „Mediawave” w Budapeszcie. Bodo Kox został ponadto laureatem nagrody „Perspektywa” im. Janusza Morgensterna, Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii „odkrycie roku” oraz „Odkrywczego Oka” dla młodego utalentowanego twórcy w Chicago. Wojciech Mecwaldowski odebrał m.in. Jantara na festiwalu Młodego Kina w Koszalinie. Na Prowincjonaliach we Wrześni, oprócz głównej nagrody Jańcio Wodnika i nagrody dziennikarzy, film został nagrodzony za zdjęcia Arkadiusza Tomiaka i rolę Magdaleny Różańskiej. Podczas Tarnowskiej Nagrody Filmowej „Dziewczyna z szafy” zdobyła nagrodę specjalną jury i nagrodę jury młodzieżowego. Wygrała też 11. edycję festiwalu Tofifest i otrzymała nagrodę publiczności na 18. Forum Kina Europejskiego Cinergia.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 23 czerwca 2014, 21:00

AS W RĘKAWIE (Wild Card)

Komediodramat, USA, 2013

Reżyseria: Scott Winant

Obsada: Jennifer Finnigan (Eliza Evans), Ben Lawson (Will Garratt), Edi Gathegi (Tres), Jason Beghe (Donatello)

As w rekawieCo wydarzyło się w Vegas, pozostaje w Vegas, pod warunkiem, że ma się dobrego prawnika. Za takich uchodzą Eliza Evans (Jennifer Finnigan) i Will Garratt (Ben Lawson), którzy zajmują się takimi sprawami, które mają miejsce po zachodzie słońca, a przed jego wschodem muszą być już załatwione. „As w rękawie” był pierwotnie pilotem serialu, którego producentem jest m.in. Mitch Engel, współodpowiedzialny za serial „The Americans” z 2013 roku.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 czerwca 2014, 21:00

NASZ BRAT IDIOTA (Our Idiot Brother)

Komediodramat, USA, 2011

Reżyseria: Jesse Peretz

Obsada: Paul Rudd, Elizabeth Banks, Zooey Deschanel, Emily Mortimer, Shirley Knight

Nasz brat idiotaNed (Paul Rudd) jest przyjaźnie nastawionym do świata idealistą, który żyje uprawiając ekologiczną żywość wraz ze swoją dziewczyną i psem o imieniu Willie Nelson. Dając się nabrać policjantowi, udającego depresje, sprzedaje mu marihuanę i trafia do więzienia. Po odsiedzeniu wyroku nie ma dokąd wracać. Dziewczyna ma już nowego przyjaciela, a co gorsza nie chce oddać mu psa. Ned pomieszkuje więc u swoich trzech ambitnych sióstr (Elizabeth Banks, Zooey Deschanel i Emily Mortimer). Wraz z nim w ich uporządkowanych domach pojawia się bezwarunkowa szczerość, a wraz z nią niespodziewane kłopoty.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 25 czerwca 2014, 21:00

ANIOŁ ŚMIERCI (Wakolada)

Dramat historyczny, Argentyna, Francja, Hiszpania, Norwegia, 2013

Reżyseria: Lucia Puenzo

Obsada: Alex Brendemühl, Natalia Oreiro, Diego Peretti, Elena Roger, Guillermo Pfening, Ana Pauls, Alan Daicz, Florencia Bado

Aniol smierciRok 1945. Ameryka Południowa, a szczególnie Argentyna jest terytorium, na którym z racji wieloletnich związków z Niemcami znajdują schronienie najgroźniejsi zbrodniarze wojenni. Przedostają się tam z pomocą Banku Watykańskiego i tajnej, zrzeszającej byłych esesmanów organizacji Odessa. Patagonia, rok 1960. Argentyńskie małżeństwo – Eva (Natalia Oreiro) i Enzo (Diego Peretti) – wraz z trójką dzieci jedzie objąć w spadku piękny hotel nad jeziorem Nahuel Huapi. Po drodze poznają kulturalnego Niemca, który wkupia się w ich łaski, stając się pierwszym gościem pensjonatu. Nieznajomy obdarza szczególną uwagą będącą w bliźniaczej ciąży Evę oraz Lilith (Florencia Bado), córkę która ma problemy ze wzrostem. Przedstawiając się jako specjalista od genetyki, oferuje dziecku pomoc. Rodzina wpada w przerażenie, gdy odkrywa, że lekarz jest w rzeczywistości Josefem Mengele, zwanym „Aniołem śmierci” z Auschwitz.

Reżyserka Lucia Puenzo po ukończeniu studiów z literatury, filmu i teatru wydała kilka powieści: El Niño Pez (2004), 9 minutos (2005), La maldición de Jacinta Pichimahuida (2007), La furia de lalangosta (2010) oraz Wakolda (2011), które zostały przetłumaczone na ponad piętnaście języków. Jej pierwszy film „XXY” zdobył nagrodę krytyków na festiwalu w Cannes w 2007 i nagrodę Goya dla najlepszegpu film zagranicznego. Jej drugi film „Dziecko Ryba” otworzył sekcję filmową „Panorama” podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2009 roku. „Anioł śmierci”, wybrany na argentyńskiego kandydata do Oscara, jest osadzony w Argentynie w czasie rządów Juana Peróna, dającej schronienie nazistowskim zbrodniarzom. Jednym z nich był Josef Mengele, niemiecki doktor medycyny i antropologii, mający obsesyjną skłonność do eksperymentowania. Jego głównym celem było znalezienie sposobu na genetyczne warunkowanie cech aryjskich u dzieci i zwiększenie ilości ciąż mnogich. Szacuje się, że w Auschwitz Mengele wykonał zbrodnicze eksperymenty na około 1500 bliźniętach, z których przeżyło mniej niż 100. Zmarł 7 lutego 1979 roku w Brazylii – w czasie kąpieli w oceanie doznał prawdopodobnie udaru mózgu i utonął. Pochowany został jako Wolfgang Gerhard.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 27 czerwca 2014, 21:00

KOLIBER (Hummingbird)

Thriller, film akcji, USA, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Steven Knight

Obsada: Jason Statham, Agata Buzek, Vicky McClure, Benedict Wong, Ger Ryan, Dai Bradley

KoliberByły żołnierz sił specjalnych Joey Jones (Jason Statham) ucieka przed sądem wojskowym. Bez miejsca, gdzie mógłby się czuć bezpiecznie, błąka się po ulicach, aż pewnej nocy znajduje w Covent Garden pusty apartament, a w nim kartę kredytową i kluczyki do samochodu. Postanawia wykorzystać szansę, którą dał mu los. Porzuca alkohol i narkotyki i znajduje pracę jako pomywacz w chińskiej restauracji. Tam zauważa go chiński gangster, który zatrudnia go jako kierowcę i egzekutora. Joey wspina się w hierarchii poziemnego Soho, ale nie zapomina o przyjaciołach, których zostawił na ulicy, takich jak jego była dziewczyna Isabel. Postanawia ją odnaleźć poprzez siostrę Cristinę (Agata Buzek), która opiekuje się bezdomnymi. Między mężczyzną a zakonnicą rodzi się silna więź. Wkrótce okazuje się, że ciężarna Isabel nie żyje i Joey wyrusza na poszukiwanie jej zabójcy.

„Koliber” jest reżyserskim debiutem nominowanego do Oscara® („Niewidoczni”) scenarzysty Stevena Knighta, autora tekstów do takich produkcji, jak „Eastern Promises” czy serial „Peaky Blinders”. Główną rolę w filmie zagrał Jason Statham („Parker”, „Niezniszczalni”, „Transporter”). Jego bohater to ciężko doświadczony przez życie były żołnierz sił specjalnych, który przez przypadek zyskuje nową tożsamość. Stathamowi partneruje Agata Buzek jako siostra Cristina, która wnosi w jego życie miłość.

 

SERIALE

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 1/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 5/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, od 26 maja 2014, 20:00

 

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 11/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 9/10

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

 

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 czerwca 2014, 21:00

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC (About A Boy)

serial komediowy, USA, 2014

twórca: Jason Katims

scenariusz: Nick Hornby, Jason Katims, Chris Weitz, Paul Weitz, Peter Hedges i inni

obsada: David Walton (Will Freeman), Minnie Driver (Fiona Brewer), Benjamin Stockham (Marcus Brewer), Al Madrigal (Andy), Annie Mumolo (Laurie), Leslie Bibb (Dakota), Adrianne Palicki (Samantha Lake), Will Sasso (Lou), Keith Powell (Richard)

Byl sobie chlopiecWill Freeman (David Walton) wiedzie wygodny żywot singla bez zobowiązań. Dzięki piosence, która stała się wielkim hitem ma zagwarantowane dochody do końca życia, jest więc wolny i może robić, co chce. Jego beztroską egzystencję zakłóca wprowadzenie się do sąsiedniego mieszkania Fiony (Minnie Driver), matki samotnie wychowującej 11-letniego Marcusa (Benjamin Stockham). Chłopak pojawia się bez zapowiedzi w domu Willa, co nie jest na rękę gospodarzowi, do czasu gdy odkrywa, że kobiety nie potrafią się oprzeć samotnym ojcom. Will zawiera z Marcusem umowę: chłopak ma udawać syna Willa przed jego dziewczynami, a w zamian może odpoczywać u niego po szkole, grać w ping ponga i delektować się stekami, których Fiona jako weganka nie toleruje. Wkrótce Will zaczynanie tylko doceniać towarzystwo chłopca, ale też się o niego martwić. Rodząca się miedzy nimi przyjaźń uświadamia mu sporo nowych rzeczy o nim samym i o tym, jak troszczyć się o innych.

Serial „Był sobie chłopiec”, podobnie jak film z 2002 roku, jest oparty na powieści Nicka Hornby’ego, autora takich przebojów jak „Była sobie dziewczyna”, „Miłosna zagrywka” czy „Przeboje i podboje”. W napisanie i wyprodukowanie serialu zaangażowała się duża grupa osobistości Hollywood, odpowiedzialna za powstanie i sukces filmu kinowego z Hugh Grantem. Znaleźli się wśród nich bracia Weitz („Mrówka Z”, „Złoty kompas” (Chris Weitz), „W doborowym towarzystwie” (Paul Waitz)), Jason Katims (serial „Parenthood”), Peter Hedges („Ja cię kocham, a ty z nim”, „Wizyta u April”), Tim Bevan („Les Misérables – Nędznicy”, „Big Lebovski”, Fargo”), Eric Fellner („Anna Karenina”, serial „Dynastia Tudorów”), Liza Chasin („To właśnie miłość”, „Pokuta”, „Duma i uprzedzenie” ), Jane Rosenthal („Poznaj mojego tatę”, „Depresja gangstera” czy wreszcie sam Robert De Niro („Wrogowie publiczni”, „Pokój Marvina”).

Do roli głównej zaangażowano Davida Waltona, aktora znanego dotychczas głównie z seriali, takich jak „Bent” czy „Perfect Couples”. Na planie towarzyszy mu doświadczona aktorka Minnie Driver, która rozpoczęła karierę u boku Chrisa O’Donnella i Colina Firtha w filmie „W kręgu przyjaciół” z 1995 roku. Widzowie mogą ją ponadto pamiętać z ról w takich produkcjach, jak „Uśpieni”, „Zabijanie na śniadanie”, w którym zagrała z Johnem Cusackiem czy „Buntownik z wyboru” z Mattem Damonem, Benem Affleckiem i Robinem Williamsem. W uroczego 11-latka, który podbija serce zakochanego w sobie bon vivanta wcielił się Benjamin Stockham, zdolny nastolatek, który od czasu debiutu w 2008 roku zdobył już dwie nominacje do Young Artist Award za role w serialach „Zabójcze umysły” i „Sons of Tuscon”. W „Był sobie chłopiec” gra też Al Madrigal, a gościnnie występuje znana z filmów „Iron Man” Leslie Bibb oraz Adrianne Palicki („G.I. Odwet”, „Czerwony świt”).

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.