Canal+ premiery filmowe od 20 do 26 sierpnia 2016

maly ksiazeW tym tygodniu w Canal+: film animowany „Mały Książę”, komedia, science-fiction „Czego dusza zapragnie”, science-fiction „Imperium robotów. Bunt człowieka”, francuska komedia „Miłość od pierwszego dziecka”, dramat „Earl i ja, i umierająca dziewczyna”, horror „Taśmy Watykanu” oraz 2 sezon serialu „Mr. Robot”.CANAL

 

 

MAŁY KSIĄŻĘ
(The Little Prince)
Animowany, USA, 2015
reżyseria: Mark Osborne

maly ksiazeFilm nominowanych do Oscara® twórców animacji „Kung Fu Panda” to wysokobudżetowa
i pięknie zrealizowana ekranizacja jednej z książek wszech czasów autorstwa Antoine’a
de Saint-Exupéry’ego. Ponadczasowa opowieść o małej dziewczynce, jej tajemniczym sąsiedzie Lotniku i Małym Księciu, którego oboje pokochali nad życie.
Reżyser Mark Osborne opowiada historię Małego Księcia z zupełnie nowej, nieoczekiwanej perspektywy. Akcja bajki rozgrywa się nie na Saharze, a na czystych amerykańskich przedmieściach. Główną bohaterką jest natomiast mała dziewczynka, która po raz pierwszy wysłuchuje historii o dobrodusznym chłopcu z dalekiej asteroidy. Stanowiącą oś filmu opowieść snuje posiwiały Pilot, dawny przyjaciel chłopca, a teraz sąsiad dziewczynki. Animacji udało się zachować ducha oryginału i tak jak książkowy pierwowzór, wzrusza niezależnie od wieku.
Wygląd postaci z filmu – tytułowego Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, oparty został na oryginalnych, kultowych rysunkach samego pisarza. Co ciekawe, w obrazie wykorzystano dwie techniki animacji – klasyczną, rodem z produkcji Pixara, a także animację utrzymaną w stylistyce kukiełkowej, przywodzącą na myśl takie produkcje jak „Koralnia” Henry’ego Selicka
czy „Fantastyczny Pan Lis” Wesa Andersona. W tworzeniu tych niezwykłych obrazów udział wzięli wybitni graficy, wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” czy „Wall-E”.
W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczyli m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti.
W polskiej wersji natomiast usłyszymy: Bernarda Lewandowskiego, Aleksandrę Kowalicką, Włodzimierza Pressa, Annę Cieślak, Małgorzatę Kożuchowską, Macieja Musiała, Andrzeja Seweryna czy Roberta Więckiewicza.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 20 sierpnia 2016, 19:15

 

 

 

 

CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE
(Absolutely Anything)
komedia, science-fiction, USA/Wielka Brytania, 2015
reżyseria: Terry Jones
obsada: Simon Pegg, Kate Beckinsale, Sanjeev Bhaskar

czego dusza zapragnieKomedia o wszechmogącym, który trochę „nie ogarnia”. Film Terry’ego Jonesa, jednego z członków legendarnego Monty Pythona i twórcy takich hitów jak „Żywot Briana” czy „Latający cyrk Monty Pythona”. W roli głównej występuje jeden z najpopularniejszych brytyjskich komików Simon Pegg („Wysyp żywych trupów”, „Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi”).

Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum Neil Clarke (Simon Pegg), pewnego dnia odkrywa w sobie magiczne moce. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale to szczera prawda: wystarczy, że ruszy małym palcem, a wszystko co sobie wymarzył staje się faktem. Dzięki swoim nowo nabytym umiejętnościom może np. sprawić, że grupa rozkrzyczanych dzieci nareszcie zamilknie lub że jego najlepszy kumpel z brzydkiego nudziarza zmieni się w obiekt kobiecych westchnień na wzór niejakiego Greya o wielu twarzach. Dotąd skromny i niepozorny Neil Clarke przeistoczy się w prawdziwego gwiazdora. Wkrótce jednak przekona się, że magiczne moce to nie tylko żarty i bawić się z nimi trzeba bardzo ostrożnie.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 21 sierpnia 2016, 21:30

 

 

 

 

IMPERIUM ROBOTÓW. BUNT CZŁOWIEKA
(Robot Overlords)
science-fiction, Wielka Brytania, 2014
reżyseria: Jon Wright
obsada: Ben Kingsley, Gillian Anderson, Callan McAuliffe

Kultowa agentka Scully czyli Gilliam Anderson w futurystycznym obrazie irlandzkiego reżysera opowiadającym o niedalekiej przyszłości, w której pełnię władzy przejęły roboty. Na ekranie partneruje jej sam sir Ben Kingsley („Gandhi”, „Dom z piasku i mgły”).

imperium robotow bunt czlowiekaZiemia została podbita przez roboty. Żyjący jeszcze na planecie ludzie są oznakowani specjalnymi chipami monitorującymi ich funkcje życiowe. Nie mogą też opuszczać swoich domów, a złamanie tego zakazu karane jest śmiercią. W trakcie inwazji zginęli rodzice małego Connora (Milo Parker). Chłopiec mieszka teraz w domu kolegi Seana (Callan McAuliffe), wraz z jego matką Kate (Gillian Anderson) i parą znajomych nastolatków, którzy również stracili swoje domy. Pewnego dnia Connor przypadkowo odkrywa jak zneutralizować kontrolujące ich implanty. Przyjaciele postanawiają skorzystać z okazji i wyzwolić się spod panowania złowrogich robotów. Opuszczają miasto i udają się na poszukiwania dawno zaginionego ojca Seana – pilota wojskowego Danny’ego (Steven Mackintosh). Na trop bohaterów wpada niebezpieczny Pan Smythe (Ben Kingsley). Rozpoczyna się pościg. Gdy wszystko wydaje się już stracone, Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może przesądzić o ostatecznym zwycięstwie nad sztuczną inteligencją.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 21 sierpnia 2016, 21:00

 

 

 

MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO DZIECKA
(Love at First Child)
komedia, Francja, 2015
reżyseria: Anne Giafferi
obsada: Patrick Bruel, Isabelle Carré, Alice de Lencquesaing

Urzekająca komedia rodzinna prosto z Francji. Historia samotnej matki, jej ciężarnej córki i miłości, która pojawia się na horyzoncie w najmniej spodziewanym momencie. W roli głównej nagrodzona Cezarem za film „Wspominać rzeczy piękne” Isabelle Carré, a partneruje jej znany z filmów „Seks, miłość i terapia” oraz „Sabrina” Patrick Bruel.

milosc od pierwszego dzieckaGabrielle (Isabelle Carré) jest samotną matką dorastającej córki Claire (Alice de Lencquesaing). Pewnego dnia okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Równie młody ojciec dziecka Simon (Thomas Solivéres) nie ma jednak zamiaru podjąć się rodzicielstwa i zostawia nastolatkę na pastwę losu. Zdesperowana Gabrielle bierze sprawy w swoje ręce i udaje się do ojca Simona Ange (Patrick Bruel). Nie spodziewa się, że będzie to dla niej początek nowej, bardzo obiecującej znajomości.

Wyraziste postacie i francuski humor w najlepszym wydaniu, czyli doskonały przepis na błyskotliwą komedię o miłości, która może przyjść w każdym wieku.
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 23 sierpnia 2016, 20:00

 

 

 
EARL I JA, I UMIERAJĄCA DZIEWCZYNA
(Me and Earl and The Dying Girl)
dramat, USA, 2015
reżyseria: Alfonso Gomez-Rejon
obsada: RJ Cyler, Thomas Mann, Olivia Cooke

earl i ja i umierajaca dziewczynaUhonorowany Nagrodą Jury oraz Nagrodą Publiczności na Festiwalu Filmowym w Sundance 2015 obraz to debiut fabularny reżysera popularnych seriali „Glee” i „American Horror Story”, Alfonso Gomeza-Rejona. Film w klimacie przeboju „Gwiazd naszych wina” opowiada historię nastolatków, próbujących poradzić sobie ze śmiertelną chorobą koleżanki.

Wzruszająca opowieść o dojrzewaniu, która zadowoli także najbardziej wymagającego, dorosłego widza. „Earl i ja, i umierająca dziewczyna” to historia niezwykłej przyjaźni zamkniętego w sobie nastolatka Grega (Thomas Mann) i jego koleżanki ze szkoły imieniem Rachel (Olivia Cooke). Dziewczyna choruje na białaczkę i choć stara się żyć jak inni, nie jest jej łatwo nawiązywać nowe relacje. Znajomość dwojga nastolatków będzie dla nich prawdziwą życiową lekcją i na zawsze już zmieni ich spojrzenie na świat.

Świetnie napisane, bezpretensjonalne dialogi i cięte riposty są zasługą scenarzysty Jesse’ego Andrewsa, który scenariusz filmu napisał na podstawie swojej powieści. Znakomicie spisało się również troje młodych aktorów, wcielających się w główne postacie. To dzięki nim opowieść o trójce przyjaciół, mimo podejmowania trudnego tematu, jest lekka i niewymuszona.
PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 24 sierpnia 2016, 20:00

 

 
TAŚMY WATYKANU
(The Vatican Tapes)
horror, USA, 2015
reżyseria: Mark Neveldine,
obsada: Olivia Taylor Dudley, John Patrick Amedori, Dougray Scott

Scenarzysta „Szybkich i wściekłych” odkrywa jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu – historię krwawych egzorcyzmów, które czarnymi zgłoskami zapisały się w kościelnych kronikach opętania.

tasmy watykanu27-letnia Angela Holme (Olivia Taylor Dudley) w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano (Michael Peña), zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Stolica Apostolska wysyła doświadczonych egzorcystów. Duchowni nie wiedzą jednak, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia…
PREMIERA: CANAL+, piątek, 26 sierpnia 2016, 21:00

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 20 DO 26 SIERPNIA 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 21, 22)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 20 sierpnia 2016

TASHI
(Tashi, ep. 23, 24)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 20 sierpnia 2016

JAK JA NIE ZNOSZĘ MOJEJ CÓRKI
(I Hate My Teenage Daughter, ep. 3,4)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 21 sierpnia 2016

W GARNITURACH SEZON 5
(Suits 5, ep. 13, 14)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 21 sierpnia 2016

TAJEMNICE EWOLUCJI
(Mysteries of Evolution, odc. 5,6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 22 sierpnia 2016

TAXI BROOKLYN
(Taxi Brooklyn ep. 9,10,11,12)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek-czwartek, 22-25 sierpnia 2016

BROOKLYN NINE-NINE
(Brooklyn Nine-Nine 3, ep. 9,10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 23 sierpnia 2016

MR. ROBOT 2
(Mr. Robot, odc. 1,2)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 25 sierpnia 2016
MR. ROBOT 2
(Mr. Robot 2)
Serial dramatyczny, USA, 2015, 10 odcinków.
twórca: Sam Esmail
Obsada: Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday, Carly Chaikin

mr robotProdukcja „Mr. Robot” łamie wszelkie reguły, trzymając się tylko jednej zasady: absolutnego mistrzostwa. Teraz powraca z drugim sezonem, by ponownie zachwycić swoim scenariuszem, muzyką i doborową obsadą. Pozycję serialu potwierdzają liczne nagrody. Produkcja ma na swoim koncie aż dwa Złote Globy, w tym ten najważniejszy dla najlepszego serialu dramatycznego, a także nagrodę Amerykańskiej Gildii Scenarzystów
za najlepszy scenariusz. Produkcja nominowana została również do tegorocznych nagród Emmy w aż 6 kategoriach.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Cierpiący na fobię społeczną i niewyróżniający się niczym programista Elliot, pewnego dnia spotkał na swojej drodze tajemniczego anarchistę
i hakera, tytułowego Pana Robota, o którym nie wiadomo było nic, poza tym, że chciał zniszczyć korporacyjną Amerykę i że mógł to zrobić tylko z pomocą Elliota. Od tamtej chwili rozpoczęła się niebezpieczna gra, w której stawką był nie tylko znany nam świat, ale także życie bohaterów. Celem pierwszego ataku stała się bowiem potężna korporacja Evil Corp, która wyraźnie udowodniła, że nie cofnie się przed niczym, aby bronić swoich interesów.

Miesiąc po najważniejszym ataku zwanym Five/Nine nic już nie jest takie samo. Życie Eliotta zmieniło się nie do poznania, a relacje między bohaterami uległy nieoczekiwanym przeobrażeniom. Kto mógł przypuszczać, że Tyrell, Mia i Joanna zostaną przyjaciółmi?
A Angela swoje szczęście odnajdzie w końcu w złowrogim Evil Corp? Na pierwszy plan wśród hakerów wysunęła się teraz Darlene, a FBI rozpoczęło śledztwo w sprawie ataku. Jak potoczą się losy bohaterów w zmienionej rzeczywistości?

W postać Elliota w dalszym ciągu wciela się Rami Malek, który za swoją serialową kreację otrzymał nominację do Złotego Globu i nagrody Emmy. W roli tytułowej natomiast, niezmiennie zachwyca nagrodzony Złotym Globem Christian Slater – aktor znany z takich kultowych produkcji jak „Wywiad z wampirem” czy „Prawdziwy romans”.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.