Canal+ premiery filmowe od 20 do 26 grudnia 2014

ratujmy mikolajaW świątecznym tygodniu w Canal+: komedia „Last Vegas”, dramat „Promised Land„, brytyjski film akcji „Bliski wróg”,  druga część filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, polska komedia „Ambassada”, oraz trzy filmy animowane, „Rysiek lwie serce”, „Ratujmy Mikołaja” i „Wędrówki z dinozaurami”.CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 20 grudnia 2014, 21:00

LAST VEGAS (Last Vegas)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Jon Turteltaub

Obsada: Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman, Kevin Kline, Mary Steenburgen

LAST VEGASBilly (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) i Sam (Kevin Kline) znają się od dziecka. Dziś mają po sześćdziesiąt kilka lat i każdy z nich prowadzi inne życie. Sam mieszka na Florydzie i nie potrafi odnaleźć się na emeryturze, Archie żyje w New Jersey z nadopiekuńczym synem, a Paddy w mieszkaniu na Brooklynie opłakuje śmierć żony. Okazja do ponownego spotkania nadarza się, gdy Billy, który jest bogatym prawnikiem z Malibu, postanowił ożenić się z kilkadziesiąt lat młodszą dziewczyną. Panowie udają się na kawalerski weekend do Vegas. Mają tam okazje świetnie się zabawić, ale także wyjaśnić sobie sprawy z przeszłości, które ich poróżniły.

Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman oraz Kevin Kline mają na koncie łącznie 6 Oscarów oraz 9 nominacji do tej najważniejszej nagrody, a także filmy, które zarobiły na całym świecie prawie 16 miliardów dolarów. W „Last Vegas” spotykają się na planie po raz pierwszy. – Zgodziłbym się przyjąć tę rolę nawet wtedy, gdyby wysłali mi książkę telefoniczną zamiast scenariusza – mówił Morgan Freeman, filmowy Archie. – „Last Vegas” dał mi możliwość zagrania z ludźmi, których uważam za prawdziwe ikony. Podobnie o wspólnym występie mówił De Niro: – Przez lata znajomości wywiązała się między nami silna więź, śledziliśmy wzajemnie własne kariery, pomagaliśmy sobie, gdy tylko pojawiała się taka możliwość, zżyliśmy się w sposób, który ciężko opisać słowami. Reżyserem „Last Vegas” został Jon Turteltaub, a scenariusz napisał Dan Fogelman.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 21 grudnia 2014, 21:00

PROMISED LAND (Promised Land)

Dramat, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2012

reżyseria: Gus Van Sant

obsada: Matt Damon, Frances McDormand, John Krasinski, Rosemarie DeWitt, Hal Holbrook

PROMISED LANDSteve (Matt Damon) jest pracownikiem Global Crosspower Solutions, jednej z największych firm energetycznych w kraju. Pracując od lat jako przedstawiciel handlowy, dostaje w końcu szansę zdobycia kierowniczego stanowiska. O ile doprowadzi do zamknięcia ważnej dla firmy, wartej miliony umowy. Wraz z koleżanką z pracy, specjalistką od sprzedaży, Sue Thomason (Frances McDormand) zostaje wysłany do rolniczego miasteczka McKinley, które dotkliwie odczuwa skutki trwającego od lat spowolnienia gospodarczego. Dwójka doświadczonych handlowców jest przekonana, że mieszkańcy z radością przyjmą ofertę ich korporacji i bez zwłoki dadzą im prawa do odwiertów na swoich farmach. Jednak sprawy komplikują się, gdy miejscowy nauczyciel Frank Yates (Hal Holbrook) wzywa do przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat odwiertów. Jakby tego było mało, w mieście pojawia się doświadczony aktywista na rzecz ochrony środowiska (John Krasinski), a sam Steve poznaje intrygującą Alice (Rosemarie DeWitt).

„Promised Land” to przejmująca opowieść o tym, co dzieje się, kiedy świat zwykłych ludzi zderza się ze światem wielkich pieniędzy i potężną władzą, którą mają międzynarodowe korporacje. Zdobywca Oscara® Matt Damon oraz laureat Złotej Palmy Gus Van Sant – po wspólnie zrealizowanych „Buntowniku z wyboru”, „Szukając siebie” i „Gerrym” – ponownie połączyli siły. Scenariusz filmu napisał Damon z Johnem Krasinskim, którzy poznali się dzięki żonie tego drugiego, aktorce Emily Blunt. – Szalenie się zaangażowaliśmy – wspomina Krasinski. – Od początku świetnie się rozumieliśmy. Zostaliśmy przyjaciółmi i współpracownikami. „Promised Land” znalazł się w Konkursie Głównym 63. MFF w Berlinie 2013, gdzie otrzymał Specjalne Wyróżnienie Międzynarodowego Jury.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 22 grudnia 2014, 21:00

BLISKI WRÓG (Enemies Closer)

Film akcji, USA, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Peter Hyams

Obsada: Jean-Claude Van Damme, Tom Everett Scott, Orlando Jones, Kristopher Van Varenberg, Linzey Cocker, Jonas Talkington, Atanas Srebrev

bliski wrogTrzymający w napięciu klasyk kina akcji z Jean-Claude Van Damme’em. Były komandos Navy SEAL Henry (Tom Everett Scott) po zakończeniu służby podejmuje pracę w lasach nieopodal granicy amerykańsko-kanadyjskiej. Pewnego dnia pojawia się u niego nieoczekiwany gość z zamiarem zemsty. Ale porachunki śmiertelnych wrogów muszą zejść na dalszy plan, gdy obaj stają się zakładnikami bezwzględnego gangu pod dowództwem szalonego i nieobliczalnego Xandera (Jean-Claude Van Damme). Muszą połączyć siły, aby odnaleźć zaginioną przesyłkę z narkotykami i przetrwać.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 24 grudnia 2014, 13:00

RYSIEK LWIE SERCE (Justin And The Knight Of Valour)

Animacja, Hiszpania, 2013

Reżyseria: Manuel Sicilia

Obsada: Marcin Hycnar (Rysiek), Ewelina Lisowska (Natalia), Katarzyna Kwiatkowska (Lara), Maria Czubaszek (Babcia), Krzysztof Ibisz (sir Glancelot), Jarosław Boberek (Braulio), Grzegorz Pawlak (Brukwiej), Przemysław Bluszcz (Zaklętas), Przemysław Stippa (Psota), Zbigniew Suszyński (Reginald)

rysiek lwie serceRysiek to przyjazny, ciekawski młody człowiek, który od dziecka – tak jak jego dziadek – pragnie zostać rycerzem. Jednak w królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca, doradca królowej. Rysiek ma zostać prawnikiem, ale wcześniej ucieka z domu. Wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi. Od babci wie o sekretnym opactwie, w którym szkolono dawnych rycerzy. W misji wspiera go Natalia, zadziorna dziewczyna, którą Rysiek wybawia od okropnej pracy w gospodzie.

W „Ryśku Lwie Serce” znajduje się mnóstwo odniesień do ulubionych filmów reżysera Manuela Sicilii, takich jak seria„Indiana Jones”, „Superman”, „Nieśmiertelny”, „Krokodyl Dundee” oraz „Top Secret!”. W polskiej obsadzie zadebiutowały w dubbingu pisarka, felietonistka i scenarzystka Maria Czubaszek w roli babci oraz gwiazda z pokolenia młodych muzyków, uczestniczka talent show X Factor, Ewelina Lisowska jako Natalia. Widzowie usłyszą ponadto Katarzynę Kwiatkowską, która pokazała wielki talent kabaretowy w „Rozmowach w tłoku” Szymona Majewskiego, gdzie parodiowała m.in. Krystynę Jandę, Dodę, Agnieszkę Chylińską, Katarzynę Cichopek, Magdę Gessler, Katarzynę Figurę czy Anję Rubik. W sir Gancelota, którego siła, urok i muskularna budowa ciała błędni sugerują, że to idealny książę z bajki wciela się znany prezenter Krzysztof Ibisz.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 24 grudnia 2014, 14:35

RATUJMY MIKOŁAJA! (Saving Santa)

Animacja, komedia, przygodowy, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Leon Joosen

Obsada: Krzysztof Kowalewski (św. Mikołaj), Anna Dereszowska (Mamuśka Złoczyńska), Grzegorz Falkowski (Emil Złoczyński), Kamil Kula (Elf Bernard), Katarzyna Łaska (Truskawka), Maciej Falana (Borówka), Jakub Mróz (Tik-Tak), Mikołaj Klimek (Orzeszek), Dariusz Błażejewski (Renifer Błyskawica), Piotr Borowiec (lektor)

ratujmy mikolajaElf Bernard to wielki marzyciel, wynalazca i jeszcze większy pechowiec, który pracuje w stajni, opiekując się zastępem reniferów św. Mikołaja. Najbardziej w życiu pragnie trafić do elitarnej grupy naukowców pracujących w tajnym laboratorium Mikołaja, ale za sprawą niefortunnego wynalazku niechcący ujawnia jego lokalizację chciwemu miliarderowi. Emil Złoczyński, prezes firmy Powietrzne Usługi Przewozowe, chce ukraść niezwykłe sanie Mikołaja, które pozwalają mu na dotarcie do wszystkich dzieci świata w zaledwie jedną noc. Kierowany przez przebiegłą Mamuśkę Złoczyńską, Emil zakrada się na Biegun Północny i porywa Mikołaja. Losy Gwiazdki zależą od pechowego Bernarda, który wyrusza w misję ratunkową w czasie. W powrocie do przeszłości Bernardowi pomaga mistrz pionowego startu i lądowania oraz ekspert w dziedzinie podniebnych ewolucji w zaprzęgu Mikołaja, renifer-łakomczuch Błyskawica. Na wyprawę wyrusza również Truskawka, najskuteczniejsza agentka wywiadu Mikołaja, trzykrotnie odznaczona Orderem Purpurowej Czapeczki i raz Srebrną Gwiazdką. W polskim dubbingu wystąpił m.in. Krzysztof Kowalewski w roli św. Mikołaja i Anna Dereszowska jako czarny charakter Mamuśka Złoczyńska.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 25 grudnia 2014, 17:30

WĘDRÓWKI Z DINOZAURAMI (Walking With Dinosaurs)

Animacja, USA, Indie, Wielka Brytania, 2013

reżyseria: Barry Cook, Neil Nightingale

obsada: Bartosz Obuchowicz (Paczi), Paweł Ciołkosz (Gniewko), Mateusz Narloch (Ricky), Jan Aleksandrowicz-Krasko (wujek Zack), Karolina Mogielnicka (Jade), Bartosz Opania (Aleks)

wedrowki z dinozauramiPaczi jest pachyrinozaurem, czyli grubonosym jaszczurem. Jest odważny i ma dobre serce. Wraz z ojcem Buldożerem i bratem Gniewkiem żyje na obszarze dzisiejszej Alaski w górnej kredzie, czyli ostatnim okresie ery mezozoicznej, która trwała około 70 milionów lat temu. Paczi nie należy do największych i najgroźniejszych dinozaurów, więc żeby przeżyć, musi bardziej polegać na bystrości, niż wielkości i sile. Zwłaszcza, kiedy w czasie corocznej migracji ginie w trakcie pożaru lasu jego ojciec. Paczi zostaje z bratem, z którym często się kłóci. Gniewko to typ samca alfa, który jest egoistą i bardziej zależy na udowadnianiu odwagi niż prawdziwym niesieniu pomocy. Przeciwieństwem Gniewka jest Aleks, prehistoryczny ptak o ogromnym poczuciu humoru, z którym Paczi się zaprzyjaźnia. Dobre serce i poczucie humoru to ważne cechy, ale w prehistorycznym świecie bardziej liczy się odwaga. Kiedy więc Paczi zakochuje się w Juni, musi zwalczyć wrodzoną nieśmiałość, by zrobić na niej wrażenie.

„Wędrówki z dinozaurami” to zachwycająca wizualnie opowieść o rodzinie, która dzieje się kilkadziesiąt milionów lat temu. Dzięki współpracy z paleontologami, twórcy pokazali dinozaury w realistyczny sposób i bardzo wiernie odtworzyli świat, w którym żyły. – To opowieść o przygodach dzielnego dinozaura – mówił reżyser Barry Cook, który nakręcił film razem z Neilem Nightingalem. – Pragnęliśmy zwrócić uwagę na to, że pewne rzeczy są stałe i nie zmieniły się od tamtych czasów. (…) wszyscy mamy wolę przetrwania – mówił Nightingale. Film nakręcono na podstawie nagrodzonego 3 Emmy, przełomowego paradokumentu wyprodukowanego przez BBC w 1999 roku, który zaledwie do końca roku 2000 obejrzało ok. 200 mln widzów na całym świecie.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 25 grudnia 2014, 21:00

IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA (The Hunger Games: Catching Fire)

film akcji, science fiction, USA, 2013

reżyseria: Francis Lawrence

obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Lenny Kravitz, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Philip Seymour Hoffman

igrzyska smierci w pierscieniu ogniaNa ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującą stolicą – Kapitolem, otoczoną przez dwanaście dystryktów. Bezwzględne władze zmuszają podległe sobie rejony do składania okrutnej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, Katniss Everdeen (Lawrence) prześladują ją wspomnienia związane z udziałem w krwawych zmaganiach, a Kapitol coraz mocniej kontroluje jej życie i lansuje, dzięki machinie medialnej, jako „Dziewczynę w ogniu”. Jednocześnie dla zwykłych ludzi Katniss jest symbolem oporu wobec bezwzględnej władzy. Wraz z Peeta Mellarkiem (Josh Hutcherson) udają się na obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Choć zuchwale złamali reguły rozgrywki, w glorii zwycięstwa odwiedzają kolejne dystrykty. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. W tym czasie prezydent Snow (Donald Sutherland) przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie. Katniss podejrzewa, że to posunięcie ma na celu ostateczne jej wyeliminowanie.

Po sukcesie ekranizacji pierwszych „Igrzysk śmierci” – produkcja przyniosła blisko 687 milionów dolarów przy 80-milionowym budżecie oraz nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy film – sequel był kwestią czasu. Zgodnie z panującymi w Hollywood zasadami, tym razem zainwestowano więcej (130 mln. dolarów), by podnieść atrakcyjność widowiska i zapewnić większe zyski. Udało się. „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” zarobiły blisko 865 milionów. Widowisko wyreżyserował Francis Lawrence, autor postapokaliptycznej produkcji „Jestem legendą” z Willem Smithem. „W pierścieniu ognia” zostało zrealizowane na podstawie drugiej z trzech powieści Suzanne Collins, która miała ambicje połączenia futurystycznego thrillera z opowieścią o dojrzewaniu oraz wątkami politycznymi. Seria stanowi ostrzeżenie przed tyranią, z wielką zręcznością wykorzystującą telewizyjne krwawe widowisko do umocnienia władzy. Collins tłumaczyła, że jednym ze źródeł jej inspiracji była grecka mitologia, zwłaszcza mit o Tezeuszu i jego walce z Minotaurem. Drugie źródło natchnienia to współczesne media, szczególnie telewizja, która krwawe konflikty wojenne przekształca w rodzaj umownego, acz gwałtownego i często szokującego show.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 26 grudnia 2014, 21:00

AMBASSADA (AmbaSSada)

Komedia, Polska, 2013

Reżyseria: Juliusz Machulski

Obsada: Magdalena Grąziowska, Bartosz Porczyk, Robert Więckiewicz, Ksawery Szlenkier, Aleksandra Domańska, Jan Englert, Anna Romantowska, Adam „Nergal” Darski, Krystian Wieczorek

AmbaSSadaPrzemek (Bartosz Porczyk) jest młodym, zapatrzonym w siebie pisarzem. Jego żona Melania (Magdalena Grąziowska) zwariowaną aktorką. Przyjeżdżają do Warszawy, gdzie pod nieobecność stryja zajmą się jego apartamentem, a Przemek ukończy swoją powieść. Mieszkanie jest usytuowane w nowoczesnej kamienicy centrum Warszawy. Melania zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 – dziś Pięknej – przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku. Przemek i Mela trafiając do nazistów i próbują pokrzyżować im szyki, aby zmienić bieg historii Warszawy i Europy.

W komedii Juliusza Machulskiego według jego scenariusza bohaterowie przenoszą się w czasie do sierpnia roku 1939 i mają okazję poznać zarówno Joachima von Ribbentropa, w którego wcielił się wokalista grupy „Behemoth” Adam „Nergal” Darski, jak i samego Hitlera w interpretacji rewelacyjnego Roberta Więckiewicza. Warto też wspomnieć o świetnych rolach drugoplanowych Jana Englerta, Aleksandry Domańskiej i Anny Romantowskiej.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 17/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 10/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

 

DEFIANCE II – serial science fiction (9/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki godz. 20:00

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.