Canal+ premiery filmowe od 3 do 9 stycznia 2015

czas na miloscW pierwszym tygodniu nowego roku w Canal+ komedia romantyczna „Czas na miłość”, komedia romantyczna „Czarlie musi umrzeć”, dramat sci-fi „Linia horyzontu”, komediodramat „Między nami seksoholikami”, rosyjski dramat wojenny „Spaleni słońcem: Cytadela” oraz dramat „Przetrwać Coldwater”. CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 stycznia 2015, 21:00

CZAS NA MIŁOŚĆ (About Time)

Reżyseria i scenariusz: Richard Curtis

obsada: Rachel McAdams, Bill Nighy, Domhnall Gleeson

czas na miloscMając 21 lat Tim Lake (Domhnall Gleeson) dowiaduje się od ojca (Bill Nighy), że mężczyźni w ich rodzinie posiadają umiejętność cofania się w czasie. Nie mogą co prawda zmienić biegu historii, ale mają umiejętność wpływania na to, co się dzieje w ich życiu. Tim przeprowadza się do Kornwalii, gdzie podejmuje studia prawnicze. Dochodzi do wniosku, że w życiu najbardziej zależy mu na znalezieniu miłości. Wkrótce zakochuje się ze wzajemnością w Mary (Rachel McAdams), ale przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności musi cofnąć się w czasie i ląduje w świecie, w którym nigdy nie spotkał ukochanej. W końcu po długich zabiegach i licznych podróżach w czasie Timowi udaje się zdobyć serce wybranki. Dzięki nadprzyrodzonym zdolnościom, może właściwie się oświadczyć, uratować przyjęcie weselne od katastrofy i uchronić przyjaciela przed zawodową katastrofą. Ale z czasem Tim przekonuje się, że jego dar nie chroni go przed cierpieniem, a do tego podróże w czasie niosą poważne zagrożenia.

Richard Curtis jest utalentowanym brytyjskim filmowcem, który wraz z Rowanem Atkinsonem na początku lat 90. stworzył Jasia Fasolę jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci komicznych na świecie. Jako scenarzysta zasłynął niezapomnianymi komediami, takimi jak: nominowane w trzech kategoriach do Oscara® „Cztery wesela i pogrzeb” w reżyserii Mike’a Newella, „Notting Hill” z Julią Roberts i Hugh Grantem, obie części „Dziennika Bridget Jones” czy „To właśnie miłość”, której Curtis był scenarzystą i reżyserem. W roli tego drugiego sprawdził także w filmie „Radio na fali” z Philipem Seymourem Hoffmanem, Billem Nighy i Nickiem Frostem.

„Czas na miłość” jest trzecim wyreżyserowanym przez Curtisa projektem. To komedia o miłości i przenoszeniu się w czasie, która pokazuje, że koniec końców do korzystania z życia pełnymi garściami nadprzyrodzone umiejętności nie są potrzebne. W roli głównej obsadzono Domhnalla Gleesona, znanego m.in. z dwóch części filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, w których zagrał Billa Weasleya czy z „Anny Kareniny”, gdzie wcielił się w Levina. W ojca Tima wcielił się jeden z ulubionych aktorów Curtisa – Bill Nighly, który wcześniej zagrał u niego w „Radio na fali” oraz podstarzałą gwiazdę rocka w „To właśnie miłość”. Za tę rolę został uhonorowany za to m.in. nagrodami BAFTA, London Critics Circle oraz Evening Standard British Film. Aktor stworzył również niezapomniane role m.in. w „Hotelu Marigold”, trzech częściach „Underworld” i dwóch „Piratów z Karaibów” („Skrzynia umarlaka” i „Na krańcu świata”), a także w „Walkirii”, „Notatkach o skandalu” i „Wiernym ogrodniku”. W ukochaną Tima – Mary wcieliła się Rachel McAdams, która wcześniej wystąpiła m.in. w „Pamiętniku” u boku Ryana Goslinga, we „Wrednych dziewczynach”, a ostatnio w „Wątpliwości” (To the Wonder) Terrence’a Malicka i „Bardzo poszukiwanym człowieku” Antona Corbijna z udziałem Philipa Seymoura Hoffmana.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 stycznia 2015, 21:00

CHARLIE MUSI UMRZEĆ (The Necessary Death of Charlie Countryman)

Film akcji, komedia romantyczna, USA, 2013

Reżyseria: Fredrik Bond

Obsada: Shia LaBeouf, Evan Rachel Wood, Mads Mikkelsen, Melissa Leo, Til Schweiger

czarlie misi umrzecPo śmierci matki, zagubiony młody Amerykanin Charlie Countryman (Shia LaBeouf) przyjeżdża za jej radą do Bukaresztu. Poznaje tam piękną rumuńską wiolonczelistkę Gabi (Evan Rachel Wood) i całkowicie traci dla niej głowę. Niestety, dziewczyna jest związana z miejscowym gangsterem, porywczym i brutalnym Nigelem (Mads Mikkelsen), który nie zamierza z niej zrezygnować. Zakochany Charlie chce wyrwać Gabi z rąk mafii. Sam staje się przy tym celem Nigela i innego jeszcze gangstera Darko (Til Schweiger). Dla miłości jest gotów umrzeć.

W debiucie fabularnym Fredrika Bonda, autora teledysków m.in. dla Moby’ego, na szczególną uwagę zasługują zdjęcia Romana Vasyanova i żywa, elektroniczna muzyka, która nadaje filmowi rytm. Główną rolę w filmie zaproponowano Shii LaBeoufowi („Gangster”, „Transformers”), który najpierw przyjął propozycję, a następnie z niej zrezygnował. Jego miejsce zajął Zac Efron. Jednak w czasie realizacji projektu LaBeouf powrócił i usunął z obsady Zaca Efrona. Aktor ponoć rzeczywiście zażył na planie LSD, aby sceny wydały się „bardziej realne”. LaBeoufowi partnerują m.in. Evan Rachel Wood („Idy marcowe”), Mads Mikkelsen („Polowanie”) i Melissa Leo („Fighter”).

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 5 stycznia 2015, 21:00

LINIA HORYZONTU (Horizon)

Science fiction, dramat, USA, 2013

reżyseria: Yves Simoneau

obsada: Ruth Bradley, Cary Elwes, Kara Killmer, Meg Chambers Steedle

linia horyzontuDruga wojna światowa. Lauren Howl (Ruth Bradley) jest sekretarką w FBI, która wchodzi w posiadanie tajnych akt o kryptonimie „Horyzont”. Kobieta rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi ją do rozwiązania zagadki śmierci jej męża I zniknięcia pewnej dziewczynki. Działalność Howl ściąga na nią uwagę nazistowskich szpiegów, działających w Stanach.

Yves Simoneau specjalizuje się w serialach o obcych. Zanim nakręcił pierwszy odcinek serii „Horizon”, której producentką została Gale Anne Hurd („The Walking Dead”), wyreżyserował piloty seriali science fiction takich, jak „4400” i „V”. Simoneau jest także reżyserem filmu historycznego „Pochowaj me serce w Wounded Knee”.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 6 stycznia 2015, 21:45

MIĘDZY NAMI SEKSOHOLIKAMI (Thanks for Sharing)

Komediodramat, USA, 2012

Reżyseria: Stuart Blumberg

Obsada: Mark Ruffalo, Tim Robbins, Gwyneth Paltrow, Josh Gad, Joely Richardson, Alecia Moore (Pink)

miedzy nami seksoholikamiOdnoszący sukcesy zawodowe Adam (Mark Ruffalo) uczęszcza na grupę terapeutyczną osób uzależnionych od seksu i właśnie świętuje pięć lat abstynencji. Duża w tym zasługa wspierającego go lidera grupy Mike’a (Tim Robbins), drobnego przedsiębiorcy z wieloletnim małżeńskim stażem, który ma dodatkowo problem z agresją i nadmierną potrzebą kontrolowania żony Katie (Joely Richardson) i syna Danny’ego (Patrick Fugit). Do grupy dołącza młody, pracujący na ostrym dyżurze lekarz Neil (Josh Gad), który początkowo nie bierze poważnie swojego uzależnienia od seksu. Na spotkania przychodzi, bo nakazał mu to sąd. Dopiero kiedy przez nagabywanie szefowej traci wymarzoną pracę, przyznaje, że ma problem i na serio przystępuje do leczenia. Zaprzyjaźnia się z Dede (Alecia Moore aka Pink), jedyną w grupie kobietą, która pomaga mu rozstać się z ze swoją kolekcją porno. Tymczasem Adam angażuje się w spotkania z Phoebe (Gwyneth Paltrow), która po związku z alkoholikiem obiecała siebie, że już nigdy nie zwiąże się z uzależnionym mężczyzną.

„Między nami seksoholikami” to komedia romantyczna, która opowiada o trzech zdesperowanych mężczyznach, walczących z uzależnieniem od seksu i pragnących z całych sił stworzyć wartościowe związki. Na pozór nie łączy ich nic, jednak wielostopniowy program odwykowy, przez który przechodzą, sprawia, że stają się jak rodzina, która wzajemnie się wspiera, ale też doprowadza do wściekłości. Film jest reżyserskim debiutem Stuarta Blumberga, nominowanego do Oscara jako współscenarzysta komediodramatu „Wszystko w porządku” Lisy Cholodenko. Blumberg jest także znany jako scenarzysta takich filmów, jak „Dziewczyna z sąsiedztwa” czy „Zakazany owoc”.

Blumbergowi udało się zebrać na planie prawdziwie gwiazdorską obsadę. W główną rolę wcielił się Mark Ruffalo, którzy za rolę we wspomnianym „Wszystko w porządku” zdobył nominacje m.in. do Oscara i nagrody BAFTA. Ruffalo zagrał również główną rolę w pokazywanej niedawno w CANAL+ „Iluzji” u boku Woody’ego Harrelsona i Melanie Laurent. Znany jest również jako Hulk z filmu „Avengers” z 2012 roku. Na planie „Między nami seksoholikami” partnerują mu zdobywcy Oscara: Tim Robbins („Rzeka tajemnic” Clinta Eastwooda) i Gwyneth Paltrow („Zakochany Szekspir” Johna Maddena).

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 7 stycznia 2015, 21:00

SPALENI SŁOŃCEM: CYTADELA (Utomlyonnye Solntsem 2: Tsitadel)

Dramat, wojenny, Rosja, 2011

Reżyseria: Nikita Michałkow

obsada: Nikita Michałkow, Nadieżda Michałkowa, Oleg Mieńszykow, Dmitrij Diużew, Władimir Iljin, Andriej Mierzlikin, Siergiej Makowiecki, Wiktorija Tołstoganowa, Roman Madyanov

spaleni sloncem cytadelaRosja, 1943 rok. Siergiej Piotrowicz Kotow (Nikita Michałkow) trafia do kompanii karnej, złożonej prawie w całości z dawnych skazańców. Stacjonują niedaleko Cytadeli, silnego hitlerowskiego punktu oporu. Wydany przez generała-majora Mieleszkę (Roman Madyanov) rozkaz zdobycia umocnień wroga jest misją samobójczą. Tuż przed szturmem Kotowa odnajduje w okopach oficer NKWD Dmitrij Arsientjew (Oleg Mieńszykow), który ściga go na rozkaz samego Stalina. Udaje im się ewakuować z oblężenia Cytadeli, a Mitia pomaga Kotowowi wrócić w rodzinne strony. W domu Siergieja wszyscy byli przekonani, że zginął. Wiele się zmieniło. Kotow powraca więc na front, gdzie, odzyskawszy ordery i mundur, zostaje awansowany do stopnia generała-lejtnanta. Znów staje w obliczu zdobycia Cytadeli, tym razem jako dowódca.

„Spaleni słońcem: Cytadela” oraz wcześniejsi „Spaleni słońcem 2” są kontynuacją uhonorowanego Oscarem i Nagrodą Jury na Festiwalu w Cannes arcydzieła Nikity Michałkowa z 1994 roku. Praca nad dwoma filmami składającymi się na drugą część trwała w sumie osiem lat. Jest to najdroższa produkcja w historii rosyjskiej kinematografii. Film został zgłoszony jako rosyjski kandydat do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, ale nie uzyskał nominacji. W obsadzie „Cytadeli” znaleźli się w większości ci sami aktorzy, którzy pojawili się w poprzednich filmach. Siergieja Pietrowicza zagrał reżyser („Syberiada”, „Dworzec dla dwojga”), Nadię Kotową – jego córka Nadieżda Michałkowa, Marusię – Wiktoria Tołstoganowa („Korolow”, „Bukiet bzu”), Mitię – Oleg Mienszykow, a Stalina – Maksim Suchanow („Człowiek, który wszystko wiedział”, „Przenicowany świat”). W epizodach rozgrywających się w daczy pod Moskwą wystąpili aktorzy, którzy 17 lat wcześniej pojawili się w pierwszej części „Spalonych słońcem”, m.in. Ałła Kazanska w roli Lidii Stiepanownej, Nina Archipowa jako Jelena Michajłowna oraz Władimir Iljin („Utracone Imperium”, „Sala numer 6”, „Taras Bulba”, Nie trzeba się martwić”, „Kolorowy zmierzch”) jako Kirik.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 stycznia 2015, 21:00

PRZETRWAĆ COLDWATER (Coldwater)

Dramat, thriller, USA, 2013

Reżyseria: Vincent Grashaw

Obsada: P.J. Boudousqué, James C. Burns, Chris Petrovski, Octavius J. Johnson, Nicholas Batema, Stephanie Simbari, Raquel Gardner

COLDWATERDoris (Raquel Gardner) nie radzi sobie z wychowywaniem nastoletniego syna (P.J. Boudousqué) i wysyła go na obóz resocjalizacyjny. Rządy sprawuje tam były żołnierz marines, surowy Reichert (James C. Burns). Zamiast resocjalizacji, Brad jest tam zmuszony walczyć o przetrwanie zarówno z współosadzonymi, jak i przekraczającym wszelkie granice Reichertem.

„Przetrwać Coldwater” jest debiutem reżyserskim Vince’a Grashawa, producenta filmu „Bellflower” z 2011 roku, który był sensacją festiwalu Sundance. Główną rolę w „Przetrwać Coldwater” zagrał PJ Boudousqué, znany z takich seriali, jak „American Horror Story” (2011) czy „Bones” (2005

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 19/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 12/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (9/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartki  godz. 21:30

 

DEFIANCE II – serial science fiction (11/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki godz. 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.