Canal+ premiery filmowe od 2 do 8 kwietnia 2016

ocalonaW pierwszym tygodniu kwietnia w Canal+: film akcji „Ocalona”, dramat biograficzny „Selma”, horror „Piramida”, francuska komedia romantyczna „Seks, miłość i terapia”, holendersko-polski dramat „Strefa nagości”, thriller „Ryzykowny układ”, kontynuacja serialu „Blindspot: Mapa zbrodni” oraz nowy serial tuż po premierze amerykańskiej „Rodzina Warrenów”.CANAL

OCALONA
(Survivor)
Film akcji, thriller, USA, 2015
reżyseria: James McTeigue
Obsada: Milla Jovovich, Pierce Brosnan, Dylan McDermott, Angela Bassett

Pierce Brosnan, Milla Jovovich oraz Dylan McDermott w znakomitym thrillerze wyreżyserowanym przez Jamesa McTeigue’a, współtwórcę kultowej serii „Matrix”.

ocalonaKate Abbott (Milla Jovovich), niedawno przeniesiona do ambasady w Londynie pracownica Departamentu Stanu, jest świadkiem zamachu bombowego. Unika śmierci z rąk zabójcy (Pierce Brosnan), ale na miejscu zamachu policja znajduje ślady, które wskazują na nią jako sprawczynię. Uwikłana w zbrodnię, której nie popełniła, ścigana przez policję i prawdziwych sprawców zamachu, musi uciekać. Zwłaszcza, że jako jedyna wie, że terroryści planują w sylwestrową noc zaatakować Time Square. Musi przeżyć i ich powstrzymać.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 kwietnia 2016, 21:00

 

 

SELMA
(Selma)
dramat, biograficzny, USA, Wielka Brytania, 2014
reżyseria: Ava DuVernay
Obsada: David Oyelowo, Tom Wilkinson, Cuba Gooding Jr., Alessandro Nivola, Tim Roth, Oprah Winfrey

selmaNominacja do Oscara® i Złotego Globu 2015 w kategorii najlepszy film roku, Oscar i Złoty Glob za najlepszą piosenkę, wspaniała, nominowana do Złotego Globu kreacja Davida Oyelowo w roli Martina Luthera Kinga. Kulisy i przebieg marszy aktywistów na rzecz równouprawnienia.

Rok 1965. Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie prowadzi kampanię o poszanowanie przez władze prawa do powszechnego głosowania. Organizuje pokojowy marsz protestacyjny z Selmy do stolicy Alabamy, Montgomery. Demonstracja zostaje brutalnie spacyfikowana z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George’a Wallace’a (Tim Roth). Jednak relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowej demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają rzesze ludzi. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA, Lyndon Johnson (Tom Wilkinson) gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki. James Bevel, Hosea Williams, Martin Luther King i John Lewis
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 kwietnia 2016, 21:30

 

 

PIRAMIDA
(The Pyramid)
horror, USA, 2014
reżyseria: Grégory Levasseur
Obsada: Ashley Hinshaw, James Buckley, Denis O’Hare, Christa Nicola

piramidaHorror w reżyserii Grégory’ego Levasseura, współautora scenariuszy filmów „Lustra”  i „Wzgórza mają oczy”. W obsadzie Ashley Hinshaw („Kronika”), Denis O’Hare („Witaj w klubie”) i James Buckley („Seksualni, niebezpieczni”).

Grupa egiptologów odkrywa piramidę zakopaną w piaskach pustyni. Badając jej wnętrze gubią się w labiryncie podziemnych korytarzy i odkrywają, że w piramidzie kryją się niesamowite istoty, które zaczynają na nich polować.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 23:00

 

 

SEKS, MIŁOŚĆ I TERAPIA
(Tu veux ou tu veux pas)
Komedia romantyczna, Francja, 2014
reżyseria: Tonie Marshall
Obsada: Sophie Marceau, Patrick Bruel, André Wilms, Sylvie Vartan, Philippe Lellouche

Laureatka Cezara Sophie Marceau i nominowany do Cezara Patrick Bruel w lekkiej komedii romantycznej o seksoholiku i nimfomance, którzy się w sobie zakochują.

Lambert (Patrick Bruel) jest seksoholikiem, który próbuje zmienić swoje życie i wyleczyć się z uzależnienia. Uczęszcza na spotkania grupy wsparcia i rozwija karierę jako terapeuta par. Jego plany zostają poddane trudnej próbie, gdy nieświadomie zatrudnia jako swoją asystentkę nimfomankę Judith (Sophie Marceau), która straciła poprzednią posadę, gdyż zaciągała do łóżka wszystkich klientów firmy. Teraz bierze sobie na cel Lamberta. Wierząc w relację nieopartą na seksie, Lambert się opiera, ale to tylko pobudza apetyt Judith.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:00

 

 

STREFA NAGOŚCI
(Nude Area)
dramat, Holandia, Polska, 2014
reżyseria: Urszula Antoniak
Obsada: Sammy Boonstra, Imaan Hammam

Koprodukowany przez CANAL+ film Urszuli Anotniak („Code Blue”). Opowieść bez słów o rodzącej się miłości dwóch nastolatek, z których jedna jest Europejką, druga muzułmanką. Wspaniałe, zdjęcia Piotra Sobocińskiego, piękna, nastrojowa muzyka Ethana Rose’a i Pawła Mykietyna.

strefa nagosciDwie piętnastoletnie dziewczyny, Holenderka Naomi (Sammy Boonstra) i Arabka Fama (Imaan Hammam) widują się w metrze, na basenie, mijają na ulicy. Wymieniają ukradkowe spojrzenia, obserwują, śledzą. Piękna Arabka w muzułmańskiej chustce emanuje niewinnością. Tajemnica, jaką skrywa, rozpala wyobraźnię wyrafinowanej holenderskiej nastolatki z bogatej dzielnicy. Dziewczyny rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą. Ich relacja odbywa się bez słów, jedynie w spojrzeniach i gestach.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 6 kwietnia 2016, 20:00

 

 

RYZYKOWNY UKŁAD
(Criminal Activities)
kryminał, thriller, USA, 2015
reżyseria: Jackie Earle Haley
Obsada: John Travolta, Michael Pitt, Edi Gathegi, Christopher Abbott, Dan Stevens

ryzykowny ukladDebiut reżyserski Jackie’ego Earle Haleya („Robocop”, „Koszmar z ulicy Wiązów”). Czterech młodych mężczyzn podejmuje się ryzykownej inwestycji, która wpędza ich w konflikt z mafią.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 kwietnia 2016, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 2 DO 8 KWIETNIA 2016

KRONIKI ZORRO
(Zorro The Chronicles, ep. 8, 9)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 2 kwietnia 2016

PAMIĘTNIKI CARRIE
(Carrie Diaries, ep. 7)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 3 kwietnia 2016

LUCYFER
(Lucifer, ep. 6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 3 kwietnia 2016

QUANTICO
(Quantico, ep. 14)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 3 kwietnia 2016

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 20)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 5 kwietnia 2016

RODZINA WARRENÓW
(The Family, odc. 1)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 kwietnia 2016

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(The Family, odc. 11)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 kwietnia 2016

 

RODZINA WARRENÓW
(The Family)
Serial, thriller, USA, 2016 (13 odc.)
Twórca: Jenna Bans („Skandal”, „Chirirdzy”, „Prywatna praktyka”)
Obsada: Joan Allen (Claire), Liam James (Adam), Rupert Graves (John Warren), Margot Bingham (detektyw Nina Meyer), Alison Pill (Willa), Zach Gilford (Danny), Andrew McCarthy (Hank), Floriana Lima (Bridey Cruz), Madeleine Arthur (mała Willa), Rarmian Newton (mały Danny)

rodzina warrenowTrzymająca w napięciu fabuła, głęboko ukryte emocje i rodzinne sekrety, mroczna zagadka kryminalna. Historia „Rodziny Warrenów” kryje tajemnice, których wyjaśnienia najbardziej boją się jej członkowie. W obsadzie: Joan Allen („Pokój”, „Bez twarzy”), Rupert Graves (serial „Wallander”, „V jak Vendetta”), Liam James (serial „Dochodzenie”).

Po 10 latach od zniknięcia pojawia się niespodziewanie uznany za zmarłego syn państwa Warrenów. Jego powrót wstrząsa nie tylko rodziną, ale także sąsiadami, policjantką, która doprowadziła do skazania jego mordercy oraz mediami. Po początkowej euforii pojawiają się wątpliwości, czy nastolatek, który powrócił jest na pewno Adamem Warrenem, który zaginał dekadę wcześniej. Wraz z chłopcem powracają zapomniane emocje i pogrzebane rodzinne sekrety.

Claire Warren (Joan Allen) potrafiła przemienić rozpacz po stracie dziecka w ambicje, które pozwoliły jej odnieść sukces w polityce. W momencie niespodziewanego powrotu Adama (Liam James) Claire jest burmistrzem Red Pines i rozważa start w kampanii na gubernatora. W karierze pomaga jej córka Willa (Alison Pill). Przeciwny startowi żony w wyborach jest John (Rupert Graves), którego relacje z Claire po powrocie syna pogarszają się jeszcze bardziej. Najstarszy syn Warrenów, Danny (Zach Gilford), podejrzewa, że nastolatek, który pojawił się w ich do mu nie jest jego zaginionym bratem. Sytuację komplikuje dodatkowo uwolnienie Hanka Ashera (Andrew McCarthy), który spędził za zamordowanie chłopca dekadę w więzieniu. Trafił tam dzięki młodej detektyw Ninie Meyer (Margot Bingham), dla której sprawa zaginięcia chłopaka była trampoliną do sukcesu. Teraz jej kariera wisi na włosku. Podobną szansę jak Meyer 10 lat wcześniej widzi teraz młoda reporterka Bridey Cruz (Floriana Lima). Jest gotowa na wszystko, by z historii Warrenów uczynić temat na pierwszą stronę. W obliczu emocji, które targają rodziną, utrzymanie jej razem staje się dla stawiającej w kampanii na wartości rodzinne Claire sprawą kluczową. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

W członków rodziny Warrenów wcielili się: Joan Allen („Pokój”, serial „Dochodzenie”) jako matka Adama, Liam James (serial „Dochodzenie”) w roli powracającego z zaświatów chłopca, Alison Pill (serial „Newsroom”, „O północy w Paryżu”) jako Willa, Rupert Graves (serial „Wallander”, „V jak Vendetta”) jako John Warren i Zach Gilford jako Danny („Noc oczyszczenia: Anarchia”). Partnerują im: Margot Bingham w roli detektyw Niny Meyer (serial „Zakazane imperium”), Floriana Lima jako ambitna reporterka Bridey Cruz („Allegiance” „The Mob Doctor”) oraz Andrew McCarthy jako niesłusznie skazany sąsiad Warrenów, Hank. McCarthy, reżyser odcinków seriali, takich jak „Orange is the New Black” i „Czarna lista”, wyreżyserował również dwa epizody „Rodziny Warrenów”. Autorką zrealizowanego przez ABC Studios serialu jest Jenna Bans, producentka takich telewizyjnych hitów, jak „Skandal”, „Chirurdzy” czy „Prywatna praktyka”.

ODCINEK 1
Po 10 latach od zniknięcia pojawia się niespodziewanie uznany za zmarłego syn państwa Warrenów. Jego powrót wstrząsa nie tylko rodziną, ale także sąsiadami, policjantką, która doprowadziła do skazania jego mordercy oraz mediami. Po początkowej euforii pojawiają się wątpliwości, czy nastolatek, który powrócił jest na pewno Adamem Warrenem, który zaginał dekadę wcześniej. Wraz z chłopcem powracają zapomniane emocje i pogrzebane rodzinne sekrety.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 kwietnia 2016, 21:00

 

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(Blindspot)
Serial dramatyczny, USA, 2015, 22 odc.
twórca: Martin Gero
Obsada: Jaimie Alexander, Sullivan Stapleton, Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Ukweli Roach, Marianne Jean-Baptiste

Jedna z najbardziej wyczekiwanych i najlepiej ocenionych premier serialowych sezonu 2015/2016. Znaleziona w centrum Nowego Jorku wytatuowana kobieta staje się kluczem do rozwiązania szeregu zagadek kryminalnych. W roli głównej znana z ekranizacji komiksów Marvela „Thor” Jaimie Alexander.

Na Time Square zostaje znaleziona zamknięta w torbie kobieta (Jaimie Alexander), której ciało niemal w całości jest pokryte tatuażami. Niczego nie pamięta, nie wiadomo, kim jest, ani jak się znalazła naga w centrum Nowego Jorku. Na plecach ma wytatuowane nazwisko agenta FBI, Kurta Wellera (Sullivan Stapleton). Wkrótce okazuje się, że rysunki, teksty, liczby i blizny na ciele kobiety są nie tylko wskazówką do ustalenia jej tożsamości, ale także kluczem do rozwiązania wielu zagadek kryminalnych. Nad sprawą Jane Doe pracuje agent Weller i jego partnerzy – Edgar Reade (Rob Brown) i Tasha Zapata (Audrey Esparza). Ich zwierzchniczką jest agentka Bethany Mayfair. Ilekroć zbliżą się o krok do rozwiązania tajemnicy przeszłości Jane, pojawiają się fakty, które przeczą poprzednim odkryciom i jeszcze bardziej komplikują sytuację.

„Blindspot: Mapa zbrodni” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier serialowych tej jesieni. Produkcja miała światową premierę 21 września roku na antenie amerykańskiej stacji NBC. Obok nadawanego w CANAL+ SERIALE „Quantico”, jest najlepiej ocenianym debiutem i jako pierwszy tej jesieni otrzymał zamówienie na pełny, liczącego 22 odcinki sezon.

„Blindspot: Mapa zbrodni” to pomysł pochodzącego ze Szwajcarii scenarzysty i producenta Martina Gero. W tajemniczą Jane Doe wcieliła się piękna Jaimie Alexander, dla której jest to pierwsza główna rola, choć widzowie, a zwłaszcza fani ekranizacji komiksów Marvela, pamiętają ją jako Lady Sif, wojowniczą boginię Asgardu w filmach „Thor” (2011) i „Thor: Mroczny świat” (2013). W „Blindspot: Mapie zbrodni” Alexander gra zagubioną, cierpiącą na amnezję kobietę, która powoli odkrywa swój potencjał i przeszłość. Wcześniej aktorka wcielała się w podobne bohaterki w serialach, takich jak „Kyle XY” i „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”. Na planie „Blindspot: Mapy zbrodni” partneruje jej znany m.in. z serialu „Kontra: Operacja świt” Sullivan Stapleton, a także nominowana do Oscara za „Sekrety i kłamstwa” Marianne Jean-Baptiste.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 kwietnia 2016, 21:45

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.