Canal+ premiery filmowe od 18 do 24 października 2014

adwokatCanal+ wyemituje: dramat „Adwokat”, czarna komedia „Szczęściarz”, polska komedia „Wszystkie kobiety Mateusza”, francuski dramat „Przeszłość”, komedia fantasy „To już jest koniec” oraz nowy serial „Rake”.CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 18 października 2014, 21:00

ADWOKAT (The Counselor)

Dramat, USA, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Ridley Scott

Obsada: Michael Fassbender, Javier Bardem, Penélope Cruz, Cameron Diaz, Brad Pitt

adwokatZnany prawnik (Michael Fassbender) z Teksasu dostaje propozycję od ekscentrycznego właściciela nocnego klubu Reinera (Javier Bardem). Ma przemycić z Meksyku warte 20 milionów narkotyki i ma na tym dużo zarobić. Adwokat, który planuje właśnie ślub z ukochaną Laurą (Penélope Cruz) i pragnie zapewnić jej życie na odpowiednim poziomie, decyduje się jednorazowo wejść w ryzykowny interes. Westray, (Brad Pitt), człowiek na usługach Reinera, pośredniczący w kontaktach z kartelem, ostrzega prawnika przed przyjęciem oferty, ale chciwy adwokat nie wycofuje się. Chce reprezentować Reinera i jego psychopatyczną dziewczynę Malkinę (Cameron Diaz) w transakcji. Kiedy towar zostaje skradziony, wina spada na adwokata, a odpowiedzialność ponoszą wszyscy, którzy byli z nim związani.

„Adwokat” to mroczna historia człowieka, którego chciwość i pycha popychają do podjęcia fatalnej w skutkach decyzji. Film wyreżyserował Ridley Scott („Łowca androidów”, „Obcy”) na podstawie oryginalnego scenariusza laureata nagrody Pulitzera Cormaka McCarthy’ego, autora powieści, takich jak „To nie jest kraj dla starych ludzi” (nagrodzona czterema Oscarami ekranizacja braci Coen), „Droga” (przeniesiona na ekran przez Johna Hillcoata), „Rącze konie” (film Billy’ego Boba Thorntona z Penelope Cruz) czy „Dziecię Boże” (debiut reżyserski Jamesa Franco, który zaprezentował go na festiwalu w Wenecji). – Film zawiera wiele wątków i obserwacji charakterystycznych dla książek Cormaka, między innymi pogląd, że nie wszyscy ludzie są dobrzy z natury, a przede wszystkim spostrzeżenie, że często podejmujemy złe decyzje, a potem musimy sobie radzić z ich konsekwencjami – mówi Steve Schwartz, jeden z producentów „Adwokata”. Świetne zdjęcia do filmu stworzył Dariusz Wolski, polski operator, który współpracował wcześniej ze Scottem na planie jego filmu „Prometeusz”. Wolski jest też autorem zdjęć m.in. do serii „Piraci z Karaibów”, „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona i „Dziennika zakrapianego rumem” Bruce’a Robinsona.

Tytułową rolę zagrał Michael Fassbender. – Z przyjemnością wcieliłem się w Adwokata. Cormac wspaniale nakreślił tę postać, obdarzył ją złożoną osobowością, a jednocześnie pozostawił kilka niedomówień, co daje aktorowi pole do popisu. Scenariusz jest rewelacyjny – mówił aktor. – Pracowałem z Ridleyem przy «Prometeuszu» i od tamtej pory marzyłem o tym, by znów u niego wystąpić. To prawdziwy mistrz – dodał. W Reinera, który namawia Adwokata do wzięcia udziału w szemranym interesie wcielił się Javier Bardem, prywatnie mąż Penelope Cruz. To już drugi raz, gdy aktor współpracuje z Cormakiem McCarthym – wcześniej zagrał w ekranizacji powieści „To nie jest kraj dla starych ludzi”, za rolę w której dostał Oscara. Cameron Diaz wcieliła się w Malkinę, demoniczną dziewczynę Reinera, która ma skłonności socjopatyczne, jest pozbawiona współczucia i zdolna do wszystkiego. W uroczego Westraya, który próbuje odwieść adwokata od angażowania się w interesy z kartelem wcielił się Brad Pitt, który pracował z Ridleyem Scottem przy swoim kinowym debiucie „Thelma i Louise” i z przyjemnością powtórzył współpracę, zwłaszcza że jest miłośnikiem prozy Cormaka McCarthy’ego.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 19 października 2014 , 21:00

SZCZĘŚCIARZ (Lucky)

Czarna komedia, USA, 2011

Reżyseria: Gil Cates Jr.

Obsada: Ari Graynor, Colin Hanks, Ann-Margaret

szczesciarzNieśmiały i nico zagubiony Ben (Colin Hanks) od dzieciństwa kocha się w Lucy (Ari Graynor), która jest zaangażowana w romans z kolegą z pracy. Ich rozstanie nie zwiększa szans Bena, gdyż dziewczyna kompletnie nie odwzajemnia jego uczuć. Sytuacja zmienia się, gdy Ben wygrywa na loterii 80 milionów. Skuszona możliwością przejęcia pieniędzy, Lucy ochoczo wiąże się z Benem, który jest dla niej gotów na wszystko. Podczas pierwszej wspólnej podróży dziewczyna odkrywa, że ukochany zamordował z zimną krwią pokojówkę. Nie tylko nie dzwoni na policję, ale ukrywa ciało, wiedząc, że po aresztowaniu narzeczonego nie dostanie drugiej transzy wygranej fortuny. Wkrótce odkrywa, że pokojówka nie jest jedyną ofiarą Bena.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 20 października 2014, 21:00

WSZYSTKIE KOBIETY MATEUSZA

Komedia, Polska, 2012

Reżyseria i scenariusz: Artur Więcek

Obsada: Krzysztof Globisz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Kulesza, Anna Seniuk, Iwona Bielska, Anna Romantowska, Ewa Kaim, Jerzy Kamas, Mariusz Benoit, Jerzy Trela

KINÓWKI.plMateusz Kłos (Krzysztof Globisz) był artystą, hulaką, a przede wszystkim wielbicielem kobiet. Umarł dławiąc się ością ryby, ale nawet po śmierci kontynuuje podboje miłosne, nawiedzając we śnie mieszkanki swojego miasteczka i spełniając ich najskrytsze marzenia. Dzięki Mateuszowi, niedostrzegane przez mężów kobiety odnajdują chęć do życia i pewność siebie. Tymczasem wdowa, Karolina (Teresa Budzisz-Krzyżanowska), postanawia uporządkować rzeczy po zmarłym mężu i natrafia na rozliczne dowody jego zdrad. Postanawia zerwać z dawnym życiem i zacząć wszystko od nowa.

W rolę tytułowego Mateusza wcielił się Krzysztof Globisz („Jasminum”, „Pora umierać”). Oprócz partnerującego mu Jerzego Treli („Trick”, „Być jak Kazimierz Deyna”), na ekranie pojawia się m.in. Agata Kulesza („Róża”, serial „Krew z krwi”), Teresa Budzisz-Krzyżanowska („Ziemia obiecana”, „Wenecja”), Anna Romantowska („Przesłuchanie”, „Skrzydlate świnie”) i Anna Seniuk (serial „Czterdziestolatek”, „Europa, Europa”). Muzykę do filmu napisał Leszek Możdżer, a autorem zdjęć jest Adam Sikora, laureat Orła za Najlepsze zdjęcia do „Czterech nocy z Anną” i zdobywca Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni za „Essential Killing”. Film powstał na podstawie książki Beaty Pawlak „Aniołek”. Autorka kiedyś pracowała w „Gazecie Wyborczej”. – …napisała książkę i wyruszyła w świat – przez Bliski Wschód aż do Bali. Tam zginęła w zamachu terrorystycznym. Jest jedyną ofiarą, której ciała nie odnaleziono, a zidentyfikowano je tylko na podstawie śladu DNA. Gdzieś z boku, na parapecie został jej paszport. Ona sama jakby… wyparowała. Zniknęła w zaświatach? A może gdzieś żyje? O tym przecież jest jej książka: o przenikaniu między światami żywych i umarłych – mówił w wywiadzie producent filmu Witold Bereś.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 22 października 2014, 21:00

PRZESZŁOŚĆ (The Past aka Le passe)

Dramat, Francja, Włochy, 2013

Reżyseria: Asghar Farhadi

Obsada: Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Pauline Burlet, Elyes Aguis, Jeanne Jestin, Sabrina Ouazani, Babak Karimi, Valeria Cavalli

przeszloscAhmad (Ali Mosaffa) i Marie (Bérénice Bejo) rozstali się cztery lata wcześniej. Kobieta wraz z dwójką dzieci mieszka na przedmieściach Paryża i pracuje jako farmaceutka. Po latach mąż powraca, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie potrzebuje tych formalności, aby móc wejść w nowy związek małżeński z Samirem (Tahar Rahim), który samotnie wychowuje syna. Ahmad odkrywa, że atmosfera w domu Marie jest daleka od normalności. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice z przeszłości i odciskają piętno na życiu wszystkich.

„Przeszłość” to film irańskiego reżysera i scenarzysty Asghara Farhadiego, który nakręcił nagrodzone m.in. Oscarem i Złotym Globem „Rozstanie”. Najnowszy film artysty jest poruszającym dramatem psychologicznym, będący jednocześnie trzymającym w napięciu thrillerem, który stał się jednym z największych wydarzeń festiwalu w Cannes. Tak jak we wszystkich historiach Farhadiego, „Przeszłość” jest opowiedziana w nielinearny sposób. Reżyser wymyśla kilka historii, które rozgrywają się równocześnie i spotykają w pewnym momencie. W przypadku „Przeszłości” najpierw pojawiła się historia mężczyzny, który od kilku lat jest w separacji ze swoją mieszkającą we Francji żoną i właśnie przylatuje do niej, żeby sfinalizować rozwód. Druga historia opowiada o mężczyźnie, który stara się samodzielnie sprawować opiekę nad synem, odkąd jego żona jest w śpiączce. W rolach głównych wystąpił uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki w Cannes Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami „Artysty”) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym „Proroku”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 24 października 2014, 21:00

TO JUŻ JEST KONIEC (The World’s End)

Komedia, fantasy, Wielka Brytania, USA, 2013

Reżyseria: Edgar Wright

Obsada: Simon Pegg, Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan, Rosamund Pike, Zachary Bailess, Thomas Law, Pierce Brosnan

tojestjuzkoniecGary King (Simon Pegg), alkoholik w średnim wieku, odnajduje kolegów ze szkolnej ławy i namawia ich by przeszli wspólnie „Złotą Milę”, rajd po 12 pubach w ich rodzinnym mieście Newton Haven. Grupa próbowała już dokonać tego 20 lat wcześniej, ale wówczas nie udało im się dotrzeć do ostatniego lokalu o nazwie „Koniec świata”. Gary pojawia się w mieście z Peterem (Eddie Marsan), Oliverem (Martin Freeman), Stevenem (Paddy Considine) i Andym (Nick Frost). Maraton rozpoczynają od drinka u siostry Oliviera, Sam (Rosamund Pike ), o której uczucia w szkole rywalizowali Gary i Steven. Podczas wędrówki kumple odkrywają, że są otoczeni przez androidy, udające zwykłych ludzi. Spotkany w jednej z knajp dawny nauczyciel Guy Shepherd (Pierce Brosnan) namawia ich, by pogodzili się z losem i również pozwolili zmienić się w androidy, których inwazja na Ziemię trwa od dekad i umożliwiła między innymi tak ogromny postęp w dziedzinie telekomunikacji. Zostanie androidem ma dodatkowy bonus w postaci wiecznej młodości. Przyjaciele stają w obliczu trudnego wyboru.

Bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytykę „To już jest koniec” jest ostatnią częścią komediowej trylogii „Cornetto”, w skład której wchodzą znane widzom CANAL+ „Wysyp żywych trupów” (2004) i „Hot Fuzz – Ostre psy (2007). Ich reżyserem jest Edgar Wright, który realizował pierwsze komedie już jako czternastolatek – jego nieoficjalnym debiutem jest nakręcona z pomocą kolegów bez żadnego budżetu parodia westernów „A Fistful of Fingers” (1994). Popularność zdobył serialami komediowymi dla BBC („Is It Bill Bailey”, „Alexei Sayle’s Merry Go Round”), ale prawdziwą sławę przyniosła mu wyreżyserowana dla Channel 4 seria „Spaced”, nominowana do nagród British Comedy, BAFTA i Montreux. Simona Pegga – odtwórcę głównej roli we wszystkich trzech filmach i serialu – Wright poznał na planie „Asylum”. Pegg, jeden z najbardziej znanych angielskich aktorów komediowych, wystąpił m.in. w telewizyjnej serii „Kampania braci” wyprodukowanej przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa, w kinowym filmie „24 Hour Party People” Michaela Winterbottoma, a obecnie jest znany przede wszystkim z filmów J. J. Abramsa: „Mission: Impossible III” i dwóch „Star Treków”, w których zagrał Scotty’ego.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 8/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 1/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 14/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 5/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 22/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 16/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

 

RAKE
Serial obyczajowy, USA, 2014, 13 odc.
Twórca: Peter Duncan
Obsada: Greg Kinnear (Keegan Deane), Miranda Otto (Maddy Deane), John Ortiz (Ben), Necar Zadegan (Scarlett), Bojana Novakovic (Melissa „Mikki” Partridge), Tara Summers (Leanne Zander), Ian Colletti (Finn Deane), Omar J. Dorsey (Roy)

rakeKeegan Deane jest genialnym adwokatem, specjalizującym się w beznadziejnych sprawach i najdziwniejszych klientach – od bigamistów po kanibali. W podejmowaniu się ich obrony pomaga mu niepoprawny optymizm i szczera wiara w sprawiedliwość. Prywatnie Deane to uroczy bon vivant, kobieciarz i hedonista, który najpierw mówi i działa, a dopiero później myśli. Nieustannie, choć bez większych sukcesów, walczy ze swoimi autodestrukcyjnymi popędami, takimi jak hazard, przez który ma wiecznie długi u bukmachera oraz słabość do kobiet, która często skutkuje równoległymi romansami. Rozwiedziony z Maddy, psycholożką, która nieoficjalnie pełni rolę jego osobistej terapeutki, Keegan jest także ojcem nastoletniego Finna, który przejawia te same skłonności, co on. Większość spraw dostaje od przyjaciela ze szkolnych lat Bena Leona. Na sali sadowej jego częstym przeciwnikiem jest żona Bena – Scarlett, asystentka prokuratora Los Angeles.

„Rake” to serial oparty na australijskiej, liczącej trzy sezony produkcji o tym samym tytule. Opowiada o pełnym niespodziewanych zwrotów i wpadek życiu błyskotliwego prawnika – Keegana Deane’a, który każdego dnia budzi się fizycznie, emocjonalnie i duchowo poturbowany, by od nowa podjąć walkę o przetrwanie w stworzonym na własne życzenie chaotycznym świecie. Autorem produkcji są Peter Duncan, australijski adwokat i pisarz Charles Waterstreet oraz odtwórca głównej roli w australijskim „Rake’u” – Richard Roxburgh, znany także z ról w takich filmach, jak „Van Helsing” czy „Mission: Impossible II”. W amerykańskim „Rake’u” w główną rolę wcielił się Greg Kinnear, nominowany m.in. do Oscara i Złotego Globu za występ w komedii „Lepiej być nie może” czy role w serialach, takich jak „Współczesna rodzina” i „The Kennedys”, za które był nominowany do nagrody Emmy. Na planie „Rake” partneruje mu w roli byłej żony Miranda Otto („Wojna światów”, „Władca pierścieni: Powrót króla”), Ian Colletti („Jimmy”) jako jego syn, John Ortiz („Poradnik pozytywnego myślenia”) wcielający się w przyjaciela ze szkolnej ławy i Bojana Novakovic („Furia”, Burning Man”) w roli ulubionej prostytutki Deane’a, w rzeczywistości obiektu jego uczuć.
PREMIERA: CANAL+, soboty, od 18 października 2014, 14:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.