Canal+ premiery filmowe od 17 do 23 maja 2014

Straszny film 5W kolejnym tygodniu maja w Canal+ 5 już część komedii „Straszny film 5”, dramat z Matthew McConaughey „Uciekinier”, horror „Małpia łapa”, komediodramat „Edukacja Grace”, rumuński dramat „Pozycja dziecka” oraz thriller psychologiczny „Trans”.

CANAL

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 17 maja 2014, 21:00

STRASZNY FILM 5 (Scary Movie 5)

Reżyseria: Malcolm D. Lee

Scenariusz: David Zucker, Pat Proft

Obsada: Ashley Tisdale, Simon Rex, Kate Walsh, Terry Crews, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Marisa Saks, Erica Ash, Heather Locklear, Molly Shannon, Jerry O’Connell

Straszny film 5Podczas kręcenia sceny łóżkowej Charlie Sheen i Lindsay Lohan dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń. Charlie’ego opanowuje tajemnicza siła i miota nim po pokoju, po czym opanowana przez ducha Lindsey go zabija. Zostaje oskarżona o morderstwo i aresztowana. Znika też trójka dzieci Charlie’ego, które po kilku miesiącach odnajdują w lesie Snoop Dogg i Mac Miller. Dzieciaki trafiają pod opiekę brata Charlie’ego, Dana (Simon Rex) i jego żony Jody (Ashley Tisdale). Od tego momentu w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że wraz z dziećmi do domu wprowadził się demon. Jody i Dan próbują na różne sposoby ratować rodzinę, zmagając się jednocześnie z problemami w pracy. Dan, który zajmuje się badaniami nad inteligencją naczelnych, nie zauważa, że jeden z jego szympansów jest mądrzejszy od niego. Jody przygotowuje się do baletowego występu w „Jeziorze łabędzim”.

W piątej części serii komediowych horrorów, będących najsłynniejszą parodią kina grozy siebie zagrali Lindsay Lohan oraz Charlie Sheen, który wystąpił w dwóch poprzednich odsłonach filmu. Na planie pojawia się także Snoop Dog, Heather Locklear oraz Jerry O’Connell jako Christian Grey z powieści E.L. James. „Straszny film 5” parodiuje głośne filmy ostatnich sezonów, takie jak „Mama”, „Paranormal Activity”, „Czarny łabędź”, „Geneza planety małp”, „Igrzyska śmierci”, „Incepcja” czy „Oszukać przeznaczenie”.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 18 maja 2014, 21:00

UCIEKINIER (Mud)

Dramat, USA, 2012

Reżyseria: Jeff Nichols

Obsada: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Sam Shepard, Jacob Lofland, Tye Sheridan, Michael Shannon, Sarah Paulson

UciekinierEllis (Tye Sheridan) i Neckbone (Jacob Lofland) mieszkają w małym miasteczku u brzegów Mississippi, która dla miejscowych jest głównym źródłem utrzymania. Ojciec Ellisa łowi i sprzedaje ryby lokalnym knajpkom, Neckbone jest sierotą – mieszka z niewiele starszym wujkiem, który trudni się połowem małży. Pewnego dnia nastolatkowie spotykają na pobliskiej wyspie na tajemniczego mężczyznę (Matthew McConaughey). Mud wyznaje, że zabił w Teksasie człowieka, który skrzywdził jego ukochaną Juniper (Reese Witherspoon). Dziewczyna jest w mieście, a uciekinier chce się z nią spotkać, ale ściga go policja oraz brat i ojciec zabitego. Ellis postanawia pomóc Mudowi. Nieco bardziej sceptycznie jest do niego nastawiony Neckbone oraz Tom Blankenship (Sam Shepard), starzec o którego pomoc prosi Mud za pośrednictwem chłopców.

„Uciekinier” jest trzecim filmem 35-letniego Jeffa Nicholsa. Film miał premierę podczas festiwalu w Cannes w 2012 roku, gdzie został bardzo entuzjastycznie przyjęty. W tytułowej roli wystąpił Matthew McConaughey, kiedyś kojarzony wyłącznie z ról czarujących macho o błękitnych oczach i śnieżnobiałym uśmiechu, dziś laureat Oscara 2014 za pierwszoplanową kreację w dramacie „Witaj w klubie”. McConaughey zaczynał karierę w 1991 roku, grając w produkcjach studenckich. Przełomowym okazał się dwa lata później występ w „Uczniowskiej balandze” Richarda Linklatera. Potem było ponad 40 produkcji, wśród których, obok licznych komedii romantycznych, przynoszących aktorowi popularność i pieniądze, znalazły się takie filmy, jak: „Czas zabijania” Joela Schumachera, „Amistad” Stevena Spielberga, „Kontakt” Roberta Zemeckisa czy „Podwójna gra” D.J. Caruso. Wreszcie w roku 2011 w karierze McConaugheya nastąpiła wyraźna zmiana, zarówno w jakości filmów, jak ról, które wybiera. Zagrał w „Prawniku z Lincolna” Brada Furmana, „Pokusie” Lee Danielsa, „Magic Mike’u” Stevena Soderbergha i serialu „Detektyw”, którego wraz z przyjacielem Woodym Harrelsonem był producentem. Ukoronowaniem tej doskonałej passy był Oscar za kreację chorego na AIDS Rona Woodroofa w dramacie „Witaj w klubie” Jeana-Marca Vallée. Wkrótce McConaughey wystąpi w produkcji „Interstellar” Christopher Nolan, „Sea of trees” Gusa Van Santa oraz kontynuacji Magic Mike’a”. Na planie „Uciekiniera” McConaugheyowi partneruje Reese Witherspoon jako Juniper, Sam Shepard w roli Toma Blankenshipa, Tye Sheridan jako Ellis oraz Michael Shannon jako jego ojciec i Sarah Paulson jako matka.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 19 maja 2014, 21:00

MAŁPIA ŁAPA (Monkey’s Paw)

Horror, USA, 2013

Reżyseria: Brett Simmons

Obsada: Stephen Lang, C. J. Thomason, Corbin Bleu, Charles S. Dutton, Michelle Pierce, Tauvia Dawn

Malpia lapaJake Tilton (C.J. Thomason) ma beznadziejną pracę bez perspektyw, a jego szef jest mężem jego byłej dziewczyny. Jakby tego było mało, matka Jake’a umiera na raka w szpitalu, bo kosztowna terapia nie przynosi efektów. Jest wiele rzeczy, które mogłyby polepszyć życie Jake’a. Szansa pojawia się, kiedy mężczyzna wchodzi w posiadanie łapy małpy, która spełnia trzy życzenia. Problem polega na tym, że tajemniczy talizman wykazuje przy tym skłonność do własnej interpretacji pragnień właściciela. Po wypowiedzeniu dwóch życzeń Jake znajduje się więc w sytuacji, kiedy zmartwychwstały Tony Cobb (Stephen Lang) próbuje zmusić go, by oddał mu ostatnie życzenie.

W 1902 W.W. Jacobs opublikował opowiadanie „Małpia łapa”, która stała jednym z najchętniej adaptowanych i parodiowanych horrorów minionego wieku. Był inspiracją dla Boba Clarka przy „Deathdream” („Dead of Night”), jak i simpsonowego cyklu „Treehouse of Horror” (Domek na drzewie). Film Bretta Simmonsa opowiada o kolejnym właścicielu tytułowego talizmanu, pochodzącym z Nowego Orleanu Jake’u Tiltonie, i zgodnie z duchem oryginału ostrzega „uważaj o co prosisz, bo może być ci to dane”.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 20 maja 2014, 21:00

EDUKACJA GRACE (Girl in Progress)

Komediodramat, USA, 2012

Reżyseria: Patricia Riggen

Obsada: Cierra Ramirez, Eva Mendes, Patricia Arquette, Matthew Modine

Edukacja GraceNastoletnia Ansiedad (Cierra Ramirez) czuje się pozbawiona matczynego wsparcia. Grace (Eva Mendes), która ją samotnie wychowuje, pracuje na kilka zmian i romansuje z żonatym mężczyzną, doktorem Hartfordem (Matthew Modine). Nie ma czasu, by zająć się córką. Kiedy więc nauczycielka (Patricia Arquette) wprowadza na zajęciach temat powieści o dojrzewaniu, dla Ansiedad jest to inspiracja do samodzielnego zaplanowania własnego dojrzewania i z pomocą przyjaciółki przejścia do dorosłości na skróty. Dziewczyna wyznacza sobie całą listę rytuałów, wśród których jest m.in. seks z niewłaściwym chłopakiem, który będzie wielkim błędem, zerwanie z najlepszą przyjaciółką i przeżycie tragedii po śmierci kogoś bliskiego. „Edukację Grace” wyreżyserowała Patricia Riggen według scenariusza Hiram Martinem. W rolach głównych wystąpiły Eva Mendes i Cierra Ramirez. Partnerują im m.in. Patricia Arquette i Matthew Modine.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 21 maja 2014, 21:00

POZYCJA DZIECKA (Child Pose)

Dramat, Rumunia, 2013

Reżyseria Călin Peter Netzer

Obsada: Luminita Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Ilinca Goia, Nataşa Raab, Florin Zamfirescu, Vlad Ivanov, Adrian Titieni

Pozycja dzieckaCornelia (Luminita Gheorghiu) jest zadbaną, bogatą i powszechnie szanowaną panią architekt. Ma wpływowych przyjaciół wśród bukareszteńskich elit i oddanego męża. Kobieta nie jest jednak szczęśliwa. Ma świadomość, że przegrała najważniejszą w życiu rzecz – miłość syna Barbu (Bogdan Dumitrache). Ukochany jedynak nie tylko wyprowadził się z domu i ma dziewczynę, ale też unika matki jak ognia, nie pojawiając się nawet na jej 60. urodzinach. Tragedia, która przydarza się Barbu jest dla Cornelii szansą, by powrócił pod matczyne skrzydła. Kobieta używa wszelkich środków, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić syna przed poniesieniem kary za wypadek, który spowodował.

„Pozycja dziecka”, trzeci film w reżyserskiej karierze Calina Petera Netzera („Maria”, „Medal honorowy”), to krytyczny portret postkomunistycznych elit rządzących Rumunią, ale przede wszystkim poruszający obraz silnej relacji matki i syna. Podczas 63. MFF w Berlinie jury pod przewodnictwem Wonga Kar-Waia nagrodziło film Złotym Niedźwiedziem, a krytycy swoją Nagrodą FIPRESCI.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 23 maja 2014, 21:00

TRANS (Trance)

thriller psychologiczny, USA, 2013

Reżyseria: Danny Boyle

obsada: James McAvoy, Vincent Cassel and Rosario Dawson

TransSimon (James McAvoy) pracuje w prestiżowym domu aukcyjnym w Londynie. Doświadczenie nauczyło go, że w sytuacji kryzysowej, nie warto być bohaterem, bo żadne dzieło sztuki nie jest warte życia. A jednak, kiedy celem kradzieży staje się warte miliony dolarów dzieło Goi, Simon zapomina o złotej maksymie, co przypłaca urazem głowy i amnezją. Wkrótce okazuje się, że obraz nie trafił do zleceniodawcy kradzieży, Francka (Vincet Cassel), tylko został gdzieś ukryty przez Simona. Żeby wydusić z niesubordynowanego wspólnika miejsce schowania działa, Franck zatrudnia hipnotyzerkę Elizabeth Lamb (Rosario Dawson), która zagłębia się w zakamarki umysłu Simona, gdzie granica między prawdą, sugestią i złudzeniem jest płynna.

Film wyreżyserował laureat Oscara za „Slumdoga. Milionera z ulicy” Danny Boyle, autor takich filmów, jak kultowe „Trainspotting”, „127 dni” z Jamesem Franco, „Niebiańska plaża” z Leo di Caprio czy „28 dni później” z Cillianem Murphym. Tym razem Boyle stworzył mroczny, przeznaczony tylko dla dorosłych widzów thriller pełen przemocy i odważnych scen erotycznych. Rolę Simona zaproponował Jamesowi McAvoyowi, który po przeczytaniu części scenariusza chciał ją odrzucić, gdyż myślał, że jego bohater jest w opowieści ofiarą. Do roli Francka, którego ostatecznie zagrał Vincent Cassel, przymierzano Michaela Fassbendera i Colina Firtha. W Elizabeth miała się wcielić Scarlett Johansson, Melanie Thierry lub Zoe Saldana, ale ostatecznie zagrała ją Rosario Dawson.

 

 

SERIALE

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 6/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

PEAKY BLINDERS – serial gangsterski, odc. 6/6

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, o 20:00

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 18/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 4/10

PREMIERA: CANAL+, czwarteki, 21:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.