Canal+ premiery filmowe od 17 do 23 lutego 2018

W tym tygodniu w Canal+: francuska komedia akcji „Agentka specjalnej troski„, film przygodowy „Był sobie pies„, rumuński dramat „Egzamin„, film akcji „Szybcy i wściekli 8„, szwajcarska komedia „Nagusy” oraz iracki dramat „Podróż„.

 

 

Agentka specjalnej troski
(Raid dingue)
Komedia akcji, Francja, Belgia, 2016
reżyseria: Dany Boon
obsada: Alice Pol, Dany Boon, Michel Blanc, Yvan Attal

Historia kobiety marzącej o wstąpieniu do elitarnej jednostki specjalnej RAID. Na drodze do spełnienia swoich snów staną: jej niezdarność oraz rodzina nieakceptująca jej wyboru.

Bohaterem filmu jest Eugene Froissard – dowódca elitarnej jednostki specjalnej RAID, który
od czasu miłosnego zawodu staje się zatwardziałym mizoginem. Pech towarzyszy mu nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, aby przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę. Marzy ona o tym, aby zostać pierwszą kobietą w
siłach specjalnych. Na jego nieszczęście nie może się jej szybko pozbyć, bo dziewczyna jest oczkiem w głowie swojego tatusia – Ministra Spraw Wewnętrznych.
PREMIERA: CANAL+, sobota 17 lutego, godz. 21:00

 

 

Był sobie pies
(A Dog’s Purpose)
przygodowy, USA, Indie, 2017
reżyseria: Lasse Hallström
obsada: Josh Gad, Dennis Quaid, Peggy Lipton

Odwzajemniona miłość czworonoga do człowieka to jedno z najpiękniejszych i najszczerszych uczuć na świecie. „Był sobie pies” urzeka swą prostotą i ciepłym przesłaniem płynącym z interesującej imiejscami zabawnej fabuły.

Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. To fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey to czworonożny bohater tej opowieści, którego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są na początku życia, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę. Do obowiązków psa należy wówczas gryzienie wroga w kostkę, a czasem nawet wzięcie na siebie winy za zbitą szybę sąsiadów. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie przestaje rozpieszczać Ethana. Wtedy Bailey musi się wykazać siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 18 lutego, godz. 17:35

 

 

Egzamin
(Bacalaureat)
dramat, Rumunia, Francja, Belgia , 2016
reżyseria: Cristian Mungiu
obsada: Adrian Titieni, Maria Dragus, Lia Bugnar

„Egzamin” to nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes najnowszy film laureata Złotej Palmy za „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni”, Cristian Mungiu. Przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami.

Romeo Aldea od lat żyje w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko. Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 19 lutego, godz. 21:00

 

 

Szybcy i wściekli 8
(The Fate of the Furious)
kino akcji, USA, Japonia, Chiny, 2017
reżyseria: F. Gary Gray
obsada: Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Charlize Theron, Kurt Russell, Luke Evans, Elsa Pataky, Scott Eastwood

Kolejna odsłona przygód Dominica Toretto. Na widzów czaka jeszcze więcej samochodów, wybuchów i egzotycznych lokalizacji.

Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszta ekipy znajduje oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów. Od wybrzeży Kuby, przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos i uratować tego, który uczynił ich rodziną.
PREMIERA: CANAL+, piątek 23 lutego, godz. 21:00

 

 

Nagusy
(Flitzer)
komedia, Szwajcaria, 2017
reżyseria: Peter Luisi
obsada: Beat Schlatter, Doro Müggler, Bendrit Bajra

Znakomita niemiecka komedia, bawiąca momentami do łez. Historia nauczyciela, realizującego swoje marzenia o stworzeniu drużyny na mistrzostwa bieganiu nago.

Balz Naef – nauczyciel z liceum, planuje wziąć udział w nielegalnych mistrzostwach w bieganiu nago w miejscach publicznych. Do tego jest mu potrzeba drużyna, którą zaczyna kompletować w szkole. W rekrutacji szuka tylko odważnych i niebojących się ryzyka. Nie każdy jest przecież na tyle pewny siebie żeby pokazywać swoje ciało obcym.
PREMIERA: CANAL+film, wtorek 20 lutego, godz. 20:00

 

 

Podróż
(Al Rahal The Journey)
dramat, Irak, 2017
reżyseria: Mohamed Al Daradji
obsada: Zahraa Ghandour, Ameer Jabarah

„Podróż” wzbudza kontrowersje. Nieczęsto słyszy się bowiem o kobiecie chcącej dokonać ataku terrorystycznego, będącego domeną mężczyzn.

Iracko – holenderski reżyser Mohamed Al Daradji stworzył prowokacyjny film, zmuszający do myślenia. Główna bohaterka, Sara podejmuję decyzję, że weźmie udział w ataku samobójczym. Kobieta planuje wysadzić się w powietrze na głównej stacji bagdadzkiej kolei. Niestety nie wszystko idzie po jej myśli, bowiem jej plany odkrywa przechodzący obok niej Salam i szybko zostaje jej zakładnikiem. „Podróż” trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.
PREMIERA: CANAL+film, środa 22 lutego, godz. 20:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 17 DO 23 LUTEGO 2018

 

Prawo i porządek: Prawdziwa zbrodnia – Mord Menendezów
(Law & Order True Crime: The Menendez Murders: ep. 5,6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek 22 lutego 2018

Hard Sun. Przed Apokalipsą
(Hard Sun ep. 3,4)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek 19 lutego

Lucyfer 3
(Lucifer 3 ep. 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 20 lutego

Zabójcza broń 2
(Lethal Weapon 2 ep. 2)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 13 lutego

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.