Canal+ premiery filmowe od 16 do 29 grudnia 2017

W drugiej połowie grudnia w Canal+ obejrzymy: melodramat „Ciemniejsza strona Greya „, western „Dolina przemocy„, komedia „Prawie święta„, francuska komedia „Na podsłuchu„, brytyjski dramat „Dziecko w czasie„,komedia „Firmowa Gwiazdka”, brytyjski melodramat „Światło między oceanami„, film przygodowy „Assassin’s Creed„, polski komediodramat „Po prostu przyjaźń„, polski film biograficzny „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej„, brytyjski melodramat „Loving”, film historyczny „Ukryte działania”, komediodramat „Stolik 19” oraz austriacki miniserial „Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością„.

 

 

 

Ciemniejsza strona Greya
(Fifty Shades Darker)
melodramat, USA, Chiny, 2017
reżyseria: James Foley
obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Kim Basinger, Marcia Gay Harden

Druga część adaptacji światowego bestselleru autorstwa E. L. James. Hitowy melodramat Jamesa Foleya, reżysera „Po zmroku, kochanie” i serialu „House of Cards”. Na ekranie: Dakota Johnson („Pakt z diabłem”) oraz Jamie Dornan (serial „Upadek”).

Tym razem skomplikowany związek Christiana (Jamie Dornan) i Any (Dakota Johnson) przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.
PREMIERA: CANAL+, sobota 16 grudnia, godz. 21:00

 

 

Dolina przemocy
(In a Valley of Violence)
western, USA, 2016
reżyseria: Ti West
obsada: Ethan Hawke, John Travolta

Małe miasteczko, tajemniczy przybysz, morderstwo i zemsta. Hipnotyzujący western w doskonałej obsadzie. Aktorski pojedynek Johna Travolty („Dzień próby”) i Ethana Hawke’a („Pulp Fiction”).

Do spokojnego dotąd miasteczka przybywa tajemniczy przybysz. Nikt nie wie, kim jest i skąd przyjechał. Pewne jest jedynie to, że mężczyzna ściąga na miasto serię nieszczęść, z których pierwsze to morderstwo, a kolejne zaś będą skutkiem szukania zemsty. Niestety, przez zbyt wiele pomyłek ulice miasteczka spłyną krwią.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 17 grudnia, godz. 21:00

 

 

Prawie święta
(Almost Christmas)
komedia, USA, 2016
Reżyseria: David E. Talbert
Obsada: Kimberly Elise, Omar Epps, Danny Glover

Zabawna komedia o rodzinnych świątecznych kryzysach. Na ekranie m.in.: zdobywczyni Oscara® Monique Imes („Hej, Skarbie”) oraz Danny Glover („Zabójcza Broń”).

Walter Meyer (Danny Glover) jest emerytowanym mechanikiem, który rok temu stracił miłość swojego życia. Na święta zaprasza swoje dorosłe dzieci i ich bliskich do rodzinnego domu, gdzie wszyscy dorastali. Jednak szybko zdaje sobie sprawę, że spędzenie wspólnych pięciu dni pod jednym dachem będzie graniczyło z prawdziwym świątecznym cudem.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 18 grudnia, godz. 20:00

 

 

Na podsłuchu
(Baby Phone)
komedia, Francja, Belgia, 2017
Reżyseria: Olivier Casas
Obsada: Medi Sadoun, Anne Marivin, Pascal Demolon

Porywająca francuska komedia o tajemnicach, które mówimy, gdy wydaje nam się że nikt nie słyszy. Na ekranie gwiazdy paryskiego kina: Medi Sadoun („Za jakie grzechy, dobry Boże?”) i Anne Marivin („Jeszcze dalej niż Północ”).

Pewnego dnia dwaj kumple odwiedzają swoich przyjaciół – świeżo upieczonych rodziców. Gdy podczas obiadu udają się do dziecinnego pokoju zaczynają komentować wygląd dziecka. Nie wiedzą, że w kuchni wszyscy ich słyszą przez elektroniczną nianię. Na jaw zaczynają wypływać informacje, które przemienią wieczór w istny kataklizm.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek 19 grudnia, godz. 20:00

 

 

Dziecko w czasie
(The Child in Time)
dramat, Wielka Brytania, 2017
Reżyseria: Julian Farino
Obsada: Benedict Cumberbatch, Kelly Macdonald, Stephen Campbell Moore

Adaptacja powieści Iana McEwana. Liryczna i poruszająca analiza miłości, utraty oraz mocy rzeczy niewidzialnych. W rolach głównych: Benedict Cumberbatch („Gra Tajemnic”) oraz Kelly Macdonald („Trainspotting”).

Stephen Lewis (Benedict Cumberbatch) jest autorem powieści dla dzieci. Pewnego dnia podczas zakupów z 4-letnią córką Kate (Beatrice White), ta nagle znika. Zaginięcie dziecka oddala go od żony i stawia w obliczu ogromnego żalu. Jednak w jego życiu wraz z upływem czasu następuje powrót do równowagi, którą przerywa szokujące odkrycie.
PREMIERA: CANAL+, piątek 22 grudnia, godz. 22:00

 

 

Firmowa Gwiazdka
(Office Christmas Party)
komedia, USA, 2016
Reżyseria: Josh Gordon, Will Speck
Obsada: Jason Bateman, Olivia Munn, T.J. Miller, Jennifer Aniston, Kate McKinnon

Jennifer Aniston („Marley i Ja”) i Jason Bateman („Szefowie wrogowie”) rozśmieszą w nieświętej komedii o gwiazdkowej imprezie. Na „Firmowej Gwiazdce” ubawisz się jak nieboskie stworzenie!

Clay Vanstone (T.J. Miller) jest dyrektorem oddziału firmy, która boryka się z poważnymi problemami. Gdy prezes firmy, Carol (Jennifer Aniston), a zarazem siostra Claya, grozi zamknięciem jego filii, postanawia on ocalić swoich pracowników. Mężczyzna z pomocą współpracownika Josha (Jason Bateman) organizuje przyjęcie bożonarodzeniowe, dzięki któremu ma zdobyć ważnego klienta. Jednak świąteczna impreza firmowa szybko wymknie się spod kontroli.
PREMIERA: CANAL+, sobota 23 grudnia, godz. 21:00

 

 

 

Światło między oceanami
(The Light Between Oceans)
melodramat, Wielka Brytania, Nowa Zelandia, USA, 2016
Reżyseria: Derek Cianfrance
Obsada: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

Wzruszająca opowieść o potrzebie bycia szczęśliwym. Adaptacja powieści M.L. Stedman w reżyserii Dereka Cianfrance’a, twórcy kultowych „Blue Valentine” i „Drugie oblicze”.

Bohater wojenny Tom Sherbourne (Michael Fassbender) przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel (Alicia Vikander). Zakochani żyją szczęśliwie, jednak ich największym niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na pokładzie której Tom znajduje żywe niemowlę. Para postanawia przyjąć dziecko i wychować jako własne. Niestety wkrótce okazuje się, że w okolicy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego maleńkiego dziecka.
PREMIERA: CANAL+, 24 grudnia godz. 20:00

 

 

 

Assassin’s Creed
(Assassin’s Creed)
przygodowy, USA, Francja, Wielka Brytania, Hong Kong, Tajwan, Malta, 2016
Reżyseria: Justin Kurzel
Obsada: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Charlotte Rampling, Michael Kenneth Williams

Obowiązkowa pozycja dla fanów ekranizacji gier komputerowych. Na ekranie, oprócz Michaela Fassbendera („Wstyd”), plejada gwiazd m.in.: zdobywcy Oscarów® Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) i Jeremy Irons („Druga prawda”).

Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka – Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.
PREMIERA: CANAL+, 24 grudnia godz. 22:10

 

 

Po prostu przyjaźń
komediodramat, Polska, 2016
Reżyseria: Filip Zylber
Obsada: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Aleksandra Domańska, Krzysztof Stelmaszyk

Komedia autorów „Listów do M”. Wielowątkowa, wzruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na niejedną próbę. Na ekranie gwiazdy polskiego kina m.in.: Magdalena Różyczka („Rozmowy nocą”) i Maciej Zakościelny („Tylko mnie kochaj”).

Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze. Ivanka (Magdalena Różczka) postanawia mieć dziecko i pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska), a stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka znajomych (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkryje tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.
PREMIERA: CANAL+, 25 grudnia godz. 21:00

 

 

 

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
biograficzny, Polska, 2016
Reżyseria: Maria Sadowska
Obsada: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jaśmina Polak

Historia rewolucji seksualnej w czasach PRL-u. Na ekranie m.in.: Magdalena Boczarska („Różyczka”), Piotr Adamczyk („Jestem mordercą”) oraz Borys Szyc („Symetria”).

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
PREMIERA: CANAL+, 25 grudnia godz. 23:10

 

 

Loving
(Loving)
melodramat, Wielka Brytania, USA, 2016
Reżyseria: Jeff Nichols
Obsada: Ruth Negga, Joel Edgerton, Will Dalton

Dzieło Jeffa Nicholsa, twórcy „Midnight Special”. Produkcja walczyła o Złotą Palmę na MFF w Cannes, a odgrywająca główną rolę Ruth Negga otrzymała za swoją kreację nominację do Oscara® oraz Złotego Globu. W filmie partneruje jej Joel Edgerton („Wojownik”).

Państwo Loving posunęli się za daleko. Władze rasistowskiej Wirginii lat 50. patrzyły na ich międzyrasowy związek przez palce, dopóki Mildred (Ruth Negga) i Richard (Joel Edgerton) nie pojechali do Waszyngtonu, by wziąć ślub. Wyrok okazał się bezlitosny: jeśli bohaterowie nie chcą spędzić kolejnych pięciu lat za kratami, muszą na ćwierć wieku opuścić stan. Przypadek rasowej nagonki jakich wiele zamienia się w ogólnokrajową aferę, a w konsekwencji – w precedensową sądową batalię.
PREMIERA: CANAL+, 26 grudnia godz. 20:00

 

 

Ukryte działania
(Hidden Figures)
historyczny, USA, 2016
Reżyseria: Theodore Melfi
Obsada: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali

Historie kobiet, które zmieniły losy świata. Produkcja reżysera „Mów mi Vincent” zdobyła 3 nominacje do Oscara® oraz 2 nominacje do Złotego Globu. W rolach głównych: Taraji P. Henson („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), Octavia Spencer („Służące”) oraz Janelle Monáe („Moonlight”).

Kulisy fascynującej, nieznanej dotąd szeroko historii trzech genialnych kobiet, które postanowiły sięgnąć gwiazd w jednym z najbardziej burzliwych okresów – czasach walki o prawa człowieka, zimnej wojny i ryzyka konfliktu nuklearnego. Do niedawna nikt jednak nie znał kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, zyskując niezwykłe miano „ludzkich komputerów”. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, a tym samym zainicjowały kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami, który zaważył na losach świata.
PREMIERA: CANAL+, 26 grudnia godz. 22:00

 

 

Stolik 19
(Table 19)
komediodramat, USA, 2017
Reżyseria: Jeffrey Blitz
Obsada: Anna Kendrick, Lisa Kudrow, Craig Robinson, Stephen Merchant, Wyatt Russell

Poruszający komediodramat z Anną Kendrick („Pitch Perfect”) w roli głównej.

Eloise (Anna Kendrick) miała być druhną. W wyniku podstępnych działań pewnego młodzieńca została bezlitośnie pozbawiona tego zaszczytu. Dziewczyna nie ma jednak zamiaru zrezygnować z wesela. Wyląduje przy stoliku nr 19. u boku innych (niezbyt chcianych) gości. Jak bardzo feralny okaże się stolik?
PREMIERA: CANAL+, piątek 29 grudnia, godz. 21:00

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 16 DO 29 GRUDNIA 2017

Rzeka
(Elven (The River) ep. 5,6 i 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek 18 i 25 grudnia 2017

Jordskott – Las zaginionych 2
(Jordskott 2 ep. 7 i 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek 19 i 26 grudnia 2017

Bez lęku
(Fearless ep. 6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek 21 grudnia 2017

Mr. Robot 3
(Mr. Robot ep. 8 i 9,10)
PREMIERA: CANAL+, czwartek 21 i 28 grudnia 2017

Mr. Mercedes
(Mr. Mercedes ep. 7, 8 i 9, 10)
PREMIERA: CANAL+, piątek 22 i 29 grudnia 2017

Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością
(Maximilian and Marie de Bourgogne ep. 1, 2, 3)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, 24, 25 i 26 grudnia 2017

Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością
(Maximilian and Marie de Bourgogne)
miniserial historyczny, Austria, 2016
obsada: Jannis Niewöhner, Christa Théret

Historyczna uczta i walka pomiędzy miłością a władzą. Zrealizowany z rozmachem miniserial nie tylko dla wielbicieli gatunku.

Rok 1477. W Europie barbarzyńskie średniowiecze ustępuje pomału odrodzeniowemu humanizmowi. Ludzkie życie nadal jednak nie ma żadnej wartości, a pola bitew spływają krwią zarówno prostych żołnierzy, jak książąt i królów. W jednej z walk ginie Książę Burgundii. Jego jedyna córka – Maria (Christa Théret), mimo obowiązującej zasady dziedziczenia władzy po linii męskiej postanawia przejąć rządy. Piękna, młoda i najbogatsza w Europie kobieta otoczona jest przez wielbicieli. W tej kwestii też jednak pozostaje samodzielna i decyduje się na związek z tym, którego pokocha. Będzie nim Maksymilian Habsburg (Jannis Niewöhner).
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, 24, 25 i 26 grudnia godz. 22:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.