Canal+ premiery filmowe od 15 do 21 marca 2014

Bezpieczna przystanW tym tygodniu Canal+ wyemituje: polski dramat „Dzień kobiet”, dramat „Bezpieczna przystań”, film akcji „12 rund 2″, brytyjski musikal „Jesus Christ Superstar”, duński dramat „Polowanie” oraz film akcji „Czas zemsty”

CANAL

 

 

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 marca 2014, 21:00

DZIEŃ KOBIET (Dzień kobiet)

Dramat, Polska, 2012

Reżyseria: Maria Sadowska

Obsada: Katarzyna Kwiatkowska, Eryk Lubos, Julia Czuraj, Dorota Kolak, Anita Jancia , Grażyna Barszczewska, Klara Bielawka

Dzien kobietHalina Radwan (Katarzyna Kwiatkowska) to porzucona przez męża kobieta z prowincjonalnego miasteczka. Samotnie wychowuje córkę, pracuje w sieci handlowej „Motylek”, a na co dzień boryka się z biedą i walczy o przetrwanie. Jej życie zmienia się, kiedy dostaje awans na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza lepsze wynagrodzenie i przywileje, ale cena, którą kobieta musi za nie zapłacić jest bardzo wysoka. Halina buntuje się przeciw korporacji, która przekracza granice w manipulowaniu i wykorzystywaniu swoich pracowników. Rzuca wyzwanie pracodawcy, narażając się na brutalne konsekwencje właścicieli.

Pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej okazał się rewelacją MFF w Cottbus, gdzie film zdobył Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”. „Dzień kobiet” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, porównywana przez krytykę do „Erin Brockovich” Stevena Soderbergha. Zgodnie z tym, co deklarują twórcy w napisach końcowych, zabezpieczając się tym samym przed ewentualnym pozwem sądowym ze strony działającej w Polsce sieci handlowej, nie chodziło im o dokumentację historii, która wydarzyła się naprawdę, tylko o wskazanie określonych mechanizmów społecznych. W filmie ciekawą i wyrazistą kreację aktorską stworzyła Katarzyna Kwiatkowska, znana z błyskotliwych ról komediowych oraz programu „Szymon Majewski Show”. W obsadzie znaleźli się również między innymi Agata Kulesza („Sala samobójców”, Polska Nagroda Filmowa – Orzeł za rolę w „Róży”), Eryk Lubos (Najlepszy Aktor MFF Karlowe Wary za „Zabić bobra”), Ireneusz Czop („Pokłosie”). Sadowska, która współtworzyła scenariusz „Dnia kobiet” jest również autorką muzyki do filmu.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 marca 2014, 21:00

BEZPIECZNA PRZYSTAŃ (Safe Haven)

dramat, USA, 2013

reżyseria: Lasse Hallström

obsada: Julianne Hough, Josh Duhamel, Cobie Smulders, David Lyons

Bezpieczna przystanDo małego miasteczka w północnej Karolinie przyjeżdża Katie (Julianne Hough), piękna i zamknięta w sobie młoda kobieta. Unika kontaktu z mieszkańcami do czasu, gdy poznaje Alexa (Josh Duhamel), owdowiałego właściciela sklepu, który samotnie wychowuje dwójkę dzieci oraz sąsiadki Jo (Cobie Smulders). Mimo dystansu, jaki usiłuje zachować, Katie stopniowo zaprzyjaźnia się z Jo i zbliża do Alexa i jego rodziny. Jednak przeszłość przed którą chciała się schronić w Southport ją dopada i Katie musi podjąć decyzję, czy stawić jej czoła, czy znów uciekać. Scenariusz powstał na podstawie książki Nicholasa Sparksa, amerykańskiego pisarza, autora powieści „Pamiętnik”. Dwukrotnie nominowany do OSCARA® reżyser Lasse Hallström jest odpowiedzialny za sukces takich filmów, jak „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Czekolada” czy „Połów szczęścia w Jemenie”. W „Bezpiecznej przystani” w rolach głównych wystąpili młodziutka Julianne Hough („Footloose”), Josh Duhamel („Transformers”, „Och, życie”, „Sylwester w Nowym Jorku) oraz Cobie Smulders, znana szerszej publiczności jako Robin z serialu „Jak poznałem waszą matkę”.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 marca 2014, 21:00

12 RUND 2 (12 Rounds: Reloaded)

Film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Roel Reiné

Obsada: Randy Orton, Tom Stevens, Brian Markinson, Cindy Busby, Venus Terzo, Sean Rogerson, Colin Lawrence

12 rund 2Ratownik medyczny Nick Malloy (Orton) jest świadkiem wypadku, spowodowanego przez pijanego kierowcę. Rzuca się na ratunek ofiarom, mimo to ranna kobieta umiera na jego oczach. Rok później Nick odbiera telefon od mężczyzny (Brian Markinson), który grozi śmiertelną masakrą, jeśli ten nie wykona 12 zadań – bez angażowania policji i bez jakichkolwiek opóźnień. Jeśli przegra, jego żona Sara (Cindy Busby) zginie.

„12 rund 2” jest sequelem filmu z 2009 roku, w którym główną role zagrał wrestler John Cena. Tym razem zgodnie z wolą reżysera Roela Reine’ego Cena nie został zaangażowany, a jego miejsce zajął zupełnie nowy bohater, w którego wciela się inna gwiazda WWE Randy Orton. W przeciwieństwie do pierwszej części, sequel nie trafił do dystrybucji kinowej i został wydany bezpośrednio na DVD.

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 18 marca 2014, 21:00

JESUS CHRIST SUPERSTAR (Jesus Christ Superstar)

Musical, Wielka Brytania, 2012

Reżyseria: Laurence Connor

Obsada: Ben Forster, Tim Minchin, Melanie Chisholm, Pete Gallagher, Chris Moyles, Gerard Bentall, Alexander Hanson, Michael Pickering, Giovanni Spano

Jesus Christ SuperstarOstatnie dni życia Jezusa (Ben Forster) widziane oczami Judasza Iskarioty (Tim Minchin), który pochylając się nad sakiewką ze srebrnikami, wciąż jeszcze się waha, czy wydać na śmierć swojego mistrza. Chrystus naucza, wiedząc że zbliża się czas odejścia. Są przy nim uczniowie i Maria Magdalena (Melanie Chisholm). Obok stoi Jest także Piłat (Alexander Hanson), prefekt Judei, który musi dokonać najtrudniejszego wyboru.

W 40. rocznicę premiery musicalu „Jesus Christ Superstar” na londyńskim West Endzie Tim Rice (libretto) i Andrew Lloyd Webber (muzyka) przedstawiają nową odsłonę rockowego klasyka. Stworzone przez dwóch młodych, wówczas zaledwie dwudziestokilkuletnich Brytyjczyków przedstawienie okazało się na przełomie lat 60. i 70. jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego. W oryginalnej wersji musicalu w roli Jezusa wystąpił Ian Gillan z zespołu Deep Purple. Pierwszą filmową wersję spektaklu wyreżyserował siedmiokrotnie nominowany do Oscara Norman Jewison, autor takich filmów, jak „Skrzypek na dachu” czy „Wpływ księżyca”. Rice i Webber powracają do korzeni podczas niezwykłego spektaklu, sfilmowanego w trakcie Live Arena Tour w Wielkiej Brytanii. W przedstawieniu biorą udział takie sławy, jak: Tim Minchin jako Judasz Iskariota, była Spice Girl Melanie C jako Maria Magdalena, debiutujący na scenie dj radiowy Chris Moyles jako Król Herod oraz Ben Forster, który wygrał tytułową rolę w programie „Superstar”, talent show telewizji ITV. W spektaklu rozbrzmiewają takie hity, jak: „I Don’t Know How to Love Him”, „Gethsemane”, „Heaven on Their Minds”, „Everything’s Alright”, „King Herod’s Song” i „Superstar” w porywającym i nowoczesnym wykonaniu.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 19 marca 2014, 21:00

POLOWANIE (Jagten/The Hunt)

Dramat, Dania, 2012

Reżyseria: Thomas Vinterberg

Obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Annika Wedderkopp, Lasse Fogelstrøm, Susse Wold, Anne Louise Hassing, Lars Ranthe, Alexandra Rapaport

PolowanieNiewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i chce wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Lucas (Mads Mikkelsen) jest byłym nauczycielem, który po stracie pracy i trudnym rozwodzie jest zmuszony zacząć życie od nowa w prowincjonalnym miasteczku w Danii. Gdy sprawy wydają się powoli powracać na właściwe tory, nieoczekiwane wydarzenie rujnuje wszystko. Oszczercza pogłoska wywołuje zbiorową histerię. Kłamstwo staje się prawdą. Plotka, niedopowiedzenie i zła wola dają początek polowaniu na czarownice i w efekcie rujnują życie Lucasa, który próbuje wyjść z opresji i odzyskać utraconą godność.

„Polowanie” z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena to dzieło Thomasa Vinterberga, współtwórcy manifestu Dogma 95 i reżysera obsypanego nagrodami „Festen”. Najnowszy film Vinterberga był jedną z największych sensacji na MFF w Cannes, gdzie film zdobył aż trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. „Polowanie” to także laureat British Independent Film Award i Europejskiej Nagrody Filmowej za scenariusz, produkcja nominowana do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA. Film w dużej mierze zawdzięcza sukces wspaniałej kreacji Mikkelsena, który skutecznie zneutralizował swój męski wizerunek, by wcielić się w postać wrażliwego Lucasa. Mikkelsen zadebiutował w filmie „Dealer” w reżyserii Nicolasa Windinga Refna („Drive”, „Valhalla: Mroczny wojownik”, „Bronson”), z którym w późniejszym czasie zrealizował dwa inne filmy – „Bleeder” i „Pusher II – Krew na rękach”. Międzynarodową karierę rozpoczął rolą Tristana w filmie przygodowym „Król Artur” w reżyserii Antoine’a Fuqua z Clive’em Owenem i Keirą Knightley, ale prawdziwym przełomem okazał się udział w 21. Bondzie – „Casino Royale”, gdzie zagrał Le Chiffre’a, przeciwnika agenta 007. W 2004 zagrał główną rolę w nominowanym Oscara dramacie „Tuż po weselu” w reżyserii zdobywczyni Oscara Susanne Bier. Od tego czasu Mikkelsen zagrał ważne role w wielu światowych produkcjach, jak: „Valhalla: Mroczny wojownik” (reż. Nicolas Winding Refn), „Chanel i Strawiński” (reż. Jan Kounen), „Starcie tytanów” (reż. Louis Leterrier), czy „Trzej muszkieterowie 3D” (reż. Paul W.S. Anderson). Ostatnio wystąpił w nagrodzonym dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami „Kochanku królowej” (reż. Nikolaj Arcel). W uznaniu dla jego wkładu w rozwój sztuki filmowej w 2011 Mikkelsen został uhonorowany prestiżową Europejską Nagroda Filmową za osiągnięcia na polu światowego kina.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 marca 2014, 21:00

CZAS ZEMSTY (Dead Man Down)

Film akcji, USA, 2013

reżyseria: Niels Arden Oplev

obsada: Colin Farrell, Noomi Rapace, Isabelle Huppert, Terrence Howard, Dominic Cooper

czas zemstyAlphonse Hoyt (Terrence Howard) jest szefem mafii. Od jakiegoś czasu jego ludzie giną w niewyjaśnionych okolicznościach, a on sam zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. Jego najbardziej zaufanym człowiekiem i prawą ręką jest Victor (Colin Farrell), żyjący na przedmieściach samotnik. Pewnego dnia Victor poznaje sąsiadkę Beatrice (Noomi Rapace) i zaczynają się spotykać. Mężczyzna nie domyśla się, że Beatrice nie jest tak krucha, na jaką wygląda, a jej celem jest ukaranie ludzi, którzy ją oszpecili. Reżyser „Czasu zemsty” Niels Arden Oplev pracował wcześniej z Noomi Rapace („Sherlock Holmes: Gra cieni”, „Prometeusz”) na planie filmu „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, za który otrzymał statuetkę BAFTA. W rolę Victora wcielił się zdobywca Złotego Globu Colin Farrell, znany z takich filmów, jak „Pamięć absolutna”, „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „Telefon”. W obsadzie znaleźli się ponadto Terrence Howard, dwukrotna zdobywczyni Złotej Palmy Isabelle Huppert oraz gwiazda musicalu „Mamma mia!” Dominic Cooper.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 11 (52 min)

W programie zostaną ukazane najbardziej niebezpieczne i najpiękniejsze drogi, które mają także własne historie. Autorzy poszczególnych odcinków rozmawiają z ludźmi, którzy żyją lub pracują w okolicach tych fascynujących tras. To właśnie oni podtrzymują przekazywane z pokolenia na pokolenie legendy i opowieści. Twórcy serii odwiedzają takie kraje, jak: Brazylia, Indie, Japonia, Nepal czy Nowa Zelandia.

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 9/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 7/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 10/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.