Canal+ premiery filmowe od 15 do 21 listopada 2014

walesa czlowiek z nadziejiW tym tygodniu w Canal+: polski dramat biograficzny „Wałęsa. Człowiek nadziei”, komedia „Wymarzony”, thriller „Prześladowca 3”, brytyjski thriller wojenny „W cieniu wroga” oraz dramat „Zrodzony w ogniu”.

CANAL

 

CYKL: ONI ZMIENILI ŚWIAT

PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 listopada 2014, 21:00

WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI

Koprodukcja CANAL+

Dramat, biograficzny, Polska, 2013

Reżyseria: Andrzej Wajda

Obsada: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Maria Rosaria Omaggio, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Cezary Kosiński

walesa czlowiek z nadziejiW 1981 roku niepokorna włoska dziennikarka Oriana Fallaci (Maria Rosaria Omaggio) zjawia się w mieszkaniu Wałęsów, aby przeprowadzić wywiad z przyszłym noblistą, wówczas już legendarnym przywódcą „Solidarności”. Tworzy portret zaangażowanego społecznika o niespożytej energii, który zmienia się w charyzmatycznego przywódcę, świadomego swojego statusu i historycznej wartości.

Opowieść zaczyna się w 1970 roku. Tuż po krwawym stłumieniu przez władze robotniczych protestów, Wałęsa (Robert Więckiewicz) zostaje zmuszony do podpisania deklaracji współpracy z SB. Zdolności przywódcze i umiejętność porywania tłumów po raz pierwszy prezentuje podczas przemówienia pod Stocznią w 9. rocznicę masakry z grudnia 1970. Pół roku później, w sierpniu 1980 roku, staje na czele strajku w Stoczni Gdańskiej. Zostaje przywódcą „Solidarności” oraz symbolem opozycji walczącej o demokrację. W chwili wprowadzenia stanu wojennego zostaje zabrany z mieszkania i przez rok internowany. Po powrocie jest entuzjastyczne witany w Gdańsku. Przyznana mu wkrótce Pokojowa Nagroda Nobla jest zapowiedzią porozumienia z władzą, które nastąpi w 1989 roku przy Okrągłym Stole i występu Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych, rozpoczynające się od słów: „My naród…”. Równolegle do politycznej kariery Wałęsy toczy się opowieść o jego życiu prywatnym. Tu na pierwszy plan wysuwa się postać jego żony Danuty (Agnieszka Grochowska), ich relacje, dom pełen dzieci, codzienne sprawy. Okazuje się, że za plecami bohatera stoi bardzo silna kobieta, która stawia czoła funkcjonariuszom SB kolejny raz przeszukującym jej dom czy dziesiątkom obcych ludzi, opozycjonistów, dziennikarzy i znajomych męża, którzy w pewnym okresie całymi dniami okupują mieszkanie Wałęsów.

– To niezwykły bohater i niewiarygodna kariera. W ciągu trzech dni stał się jednym z najsławniejszych ludzi na świecie. (…) Nie ma szansy, żeby to, co napisałem, spodobało się wszystkim, bo każdy w Polsce ma swojego Wałęsę – mówił Janusz Głowacki o bohaterze i scenariuszu produkcji Andrzeja Wajdy.

Koprodukowany przez CANAL+ „Wałęsa. Człowiek z nadziei” został wybrany polskim kandydatem do Oscara®2014, wyróżniony m.in. Nagrodą Publiczności na Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago i nominowany do pięciu Orłów (Polskich Nagród Filmowych). To był film długo wyczekiwany. Nie tylko dlatego, że zrealizował go laureat Oscara, ale także dlatego, że po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk Wajdy, skupiający się na walce jednostki z niesprawiedliwością.

W tytułowego bohatera wcielił się brawurowo Robert Więckiewicz, laureat trzech Orłów Polskiej Akademii Filmowej oraz licznych nagród w kraju i zagranicą, m.in. na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym, na festiwalach w Courmayeur, w Setubal i Chicago. W ostatnich latach Więckiewicz zasłynął wspaniałymi kreacjami, w takich produkcjach, jak „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland czy „Pod mocnym aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Danutę Wałęsę zagrała Agnieszka Grochowska, wyróżniona m.in. Polską Nagrodą Filmową za film „W ciemności” i dwoma nagrodami aktorskimi na festiwalu w Gdyni za film Agnieszki Holland oraz „Trzy minuty. 21:37” Macieja Ślesickiego. Parze głównych aktorów na planie partnerują m.in. Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 listopada 2014, 21:00

WYMARZONY (A Case of You)

komedia, USA, 2013

Reżyseria: Kat Coiro

Obsada: Justin Long, Evan Rachel Wood, Vince Vaughn, Sam Rockwell, Brendan Fraser, Sienna Miller Keir O’Donnell, Peter Dinklage

wymarzonyMłody pisarz Sam (Justin Long) jest zafascynowany ekstrawagancką baristką o imieniu Birdie (Evan Rachel Wood). Nie wierzy jednak, że może zainteresować sobą tak wyjątkową dziewczynę. Za radą kolegi ucieka się więc do podstępu. Korzystając z portalu społecznościowego, poznaje gusta Birdie, jej hobby i upodobania, potem kreuje się na idealnego mężczyznę z jej marzeń. Dziewczyna zakochuje się w Samie, który staje w obliczu wyznania jej prawdy o tym, co zrobił i kim jest naprawdę.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 listopada 2014, 23:00

PRZEŚLADOWCA 3 (Joy Ride 3)

Thriller, USA, 2014

reżyseria: Declan O’Brien

obsada: Kirsten Prout, Dean Armstrong, Ben Hollingsworth, Ken Kirzinger

przesladowcaRusty Nail (Ken Kirzinger) powraca, by ukarać zbyt pewnych siebie podróżników. Tym razem ściga po bezdrożach grupę zapalczywych ulicznych rajdowców, którzy są w drodze na wyścig Road Rally 1000. Rusty Nail pojawił się po raz pierwszy w 2001 roku w filmie „Prześladowca”, którego jednym z producentów był J.J. Abrams. Wówczas prześladował trójkę młodych ludzi na wakacjach, w których wcielili się Paul Walker, Steve Zahn i Leelee Sobieski. Zarówno „Prześladowca 2”, który powstał w 2009 roku, jak i tegoroczny, wydany bezpośrednio na rynek DVD „Prześladowca 3” opierają się na tym samym schemacie: grupa młodych ludzi zadziera z Rustym Nailem, psychopatycznym zabójcą, który ściga ich potem ciężarówką i bawi w okrutną grę.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 19 listopada 2014, 21:00

W CIENIU WROGA (Resistance)

Thriller, wojenny, Niemcy, Wielka Brytania, 2011

reżyseria: Amit Gupta

obsada: Michael Sheen, Andrea Riseborough, Tom Wlaschiha, Iwan Rheon, Kimberley Nixon, Stanislav Ianevski, Anatole Taubman, Alexander Dreymon

w cieniu wrogaJest rok 1944. II wojnę światową wygrali Niemcy, a nie alianci. W odciętej od świata walijskiej wiosce w tajemniczych okolicznościach ginie grupa mężczyzn. Ich żony zaczynają podejrzewać, że dołączyli do ruchu oporu. Niedługo później w okolicy pojawiają się niemieccy żołnierze z generałem Albrechtem (Tom Wlaschiha) na czele. Między nim a jedną z mieszkanek wioski, Sarah Lewis (Andrea Riseborough), tworzy się nietypowa relacja. Film jest oparty na książce Owena Sheersa „Resistance”.

 

PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 listopada 2014, 21:00

ZRODZONY W OGNIU (Out of the Furnace)

dramat, thriller, USA, Wielka Brytania, 2011

reżyseria: Scott Cooper

obsada: Christian Bale, Casey Affleck, Zoe Saldana, Willem Dafoe, Forest Whitaker, Woody Harrelson

zrodzony w ogniuBracia Russell (Christian Bale) i Rodney (Casey Affleck) mieszkają w pogrążonym w kryzysie Pasie Rdzy w Stanach Zjednoczonych. Russell ciężko pracuje w miejscowej hucie, a wolny czas poświęca ukochanej Lenie (Zoe Saldana) i schorowanemu ojcu (Bingo O’Malley). Rodney zawsze marzył, by wyrwać się z robotniczego Braddock, tymczasem służy w wojsku i odbywa kolejne misje w Iraku. Russell trafia za do więzienia za spowodowanie wypadku samochodowego. Gdy wychodzi, jego dziewczyna jest związana z miejscowym policjantem Wesleyem (Forest Whitaker), a ojciec nie żyje. Rodney jest zadłużony u Johna Petty’ego (Willem Dafoe). Aby spłacić długi, postanawia wziąć udział nielegalnej walce i zadziera z psychopatycznym bandytą, Harlanem DeGroatem (Woody Harrelson). Kiedy Rodney nie wraca, Russell podąża jego śladem.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 12/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 5/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 9/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEFIANCE II – serial science fiction (4/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki godz. 20:00

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (4/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartki  godz. 21:30

 

SIOSTRA JACKIE VI – serial medyczny (3-4/12)

PREMIERA: CANAL+, wtorki, godz. 22:00 i 22:30

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.