Canal+ premiery filmowe od 15 do 21 kwietnia 2017

W tym tygodniu w Canal+: film przygodowy „Dawid i Goliat”, science fiction „Dzień niepodległości: Odrodzenie”, dramat „Bóg nie umarł 2”, film akcji „Londyn w ogniu”, francuski film biograficzny „Bernadetta. Cud w Loudres”, animowany „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie” oraz polski dramat „Słońce, to słońce mnie oślepiło”.

DAWID I GOLIAT
(David and Goliath)
przygodowy, USA, 2016
reżyseria: Wallace Brothers
obsada: Matt Berberi, Michael Foster, John Knox

Adaptacja jednej z najpopularniejszych opowieści Starego Testamentu. Na ekranie zobaczymy m.in. Johna Knoxa („Cudowne dziecko”, „Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz”) oraz Michaela Fostera („G.I. Joe: Czas Kobry”).

Historia ogromnej wiary i niecodziennej odwagi. By uchronić Izraelitów przed niewolą, młody pasterz Dawid (Matt Berberi) decyduje się stanąć do pojedynku z najsilniejszym z najeźdźców – niepokonanym olbrzymem o imieniu Goliat (Michael Foster). Jest przekonany, że Bóg nie opuści go w momencie próby i pozwoli pokonać wielokrotnie mocniejszego przeciwnika.
PREMIERA: CANAL+ FILM, sobota, 15 kwietnia, 16:05

 

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI: ODRODZENIE
(Independence Day: Resurgence)
science fiction, USA, 2016
Reżyseria: Roland Emmerich
Obsada: Liam Hemsworth, Jeff Goldblum, Bill Pullman, Jessie T. Usher

Kontynuacja nagrodzonego dwiema statuetkami Oscara® superprzeboju z 1996 roku.
W role obrońców ludzkości wcielą się: Liam Hemsworth (seria „Igrzyska śmierci”, „Projektantka”) oraz Jeff Goldblum („Park Jurajski”, „Grand Budapest Hotel”). Na ekranie również znany z poprzedniej części serii Bill Pullman. Reżyserii podjął się natomiast twórca pierwowzoru – Roland Emmerich („Gwiezdne wrota”, „Pojutrze”).

Od ostatniej inwazji obcych na kulę ziemską minęło 20 lat. Przy pomocy pozostawionych przez przybyszy technologii, ludziom udało się stworzyć dla Ziemi potężny system obronny. Obcy postanowili teraz powrócić i ponownie spróbują przejąć planetę. Czy ludziom uda się im przeciwstawić i uniknąć końca świata? Tym razem siła ataku jest dwa razy większa i ludzkości może pomóc tylko ponowne zjednoczenie.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 kwietnia, 21:00

 

 

 

BÓG NIE UMARŁ 2
(God’s Not Dead 2)
dramat, USA, 2016
reżyseria: Harold Cronk
obsada: Melissa Joan Hart, Jesse Metcalfe, David A.R. White

Wyczekiwany sequel filmu Harolda Cronka z 2014 roku. W rolach głównych: Melissa Joan Hart („Fałszywy narzeczony”, „Sabrina, nastoletnia czarownica”), Jesse Metcalfe („Torturowani”, „Po drugiej stronie”) oraz David A.R. White („Bóg Nie Umarł”).

Nauczycielka historii Grace Wesley (Melissa Joan Hart) opowiada na zajęciach o działalności Jezusa. Nie podoba się to władzom szkoły, które postanawiają zawiesić kobietę w jej obowiązkach za złamanie przepisów mających zapewnić świeckość państwowych instytucji. Grace jest jednak nieugięta i nie zamierza przepraszać za swoje przekonania, za co ostatecznie trafia przed sąd. Spór przekształca się w dyskusję o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwania w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.
PREMIERA: CANAL+ FILM, niedziela, 16 kwietnia, 16:20

 

 

 

LONDYN W OGNIU
(London Has Fallen)
kino akcji, Wielka Brytania, USA, Bułgaria, 2016
Reżyseria: Babak Najafi
Obsada: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Radha Mitchell

Bohaterowie widowiskowego „Olimpu w ogniu” powracają. W „Londynie w ogniu” w reżyserii Babaka Najafiego (serial „Banshee”) ponownie zobaczymy Gerarda Butlera („300”, „P.S. Kocham cię”), laureata Oscara® Morgana Freemana („Siedem”, „Skazani na Shawshank”) oraz Aarona Eckharta („Mroczny Rycerz”, „Olimp w ogniu”).

W tajemniczych okolicznościach umiera premier Wielkiej Brytanii. Na jego pogrzeb przybywają przedstawiciele władz z całego świata. Wśród nich jest m.in. prezydent USA Benjamin Asher (Aaron Eckhart), dlatego też wydarzenie wymaga specjalnych środków ostrożności. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okazuje się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych… Agent specjalny Mike Banning (Gerard Butler) i wiceprezydent USA – Allan Trumbull (Morgan Freeman) zrobią wszystko, aby uratować ludność Londynu.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 kwietnia, 21:00

 

 

 

BERNADETTA. CUD W LOURDES
(Je m’appelle Bernadette)
biograficzny, Francja, 2011
reżyseria: Jean Sagols
obsada: Katia Cuq, Michel Aumont, Francis Huster

Historia świętej Bernadety Soubirous. W roli głównej Katią Cuq, która za tę kreację otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie. W pozostałych rolach m.in. Michel Aumont („Paryż – Manhattan”) oraz Francis Huster („Jesteś taka piękna”).

Skromnej 14-letniej dziewczynce (Katią Cuq) między lutym a lipcem 1858 roku objawia się Matka Boska. Do Lourdes zaczynają przybywać pielgrzymi, mimo, że wiele osób ma ją za obłąkaną. W międzyczasie dochodzi do cudownych uzdrowień. Rozpoczyna się rewolucja, która burzy ustalony porządek oraz pokazuje nowe, uniwersalne przesłanie miłości
i modlitwy.
PREMIERA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 17 kwietnia, 15:50

 

 

 

EPOKA LODOWCOWA 5: MOCNE UDERZENIE
(Ice Age: Collision Course)
animowany, USA, 2016
Reżyseria: Mike Thurmeier, Galen T. Chu

Zwierzęca ekipa powraca w 5. części serii filmów „Epoka lodowcowa”. Tym razem będą musieli się zmierzyć z kosmiczną katastrofą i poprzedzającymi ją zjawiskami atmosferycznymi, a wszystko za sprawą malutkiego orzeszka… W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski oraz Cezary Pazura.

W stronę Ziemi zbliża się ogromna asteroida. W tym czasie grupa przyjaciół zajmuje się bardziej przyziemnymi sprawami. Tygrys Diego planuje założyć rodzinę, a mamut Maniek nie może się pogodzić z dojrzałością swojej córki. Tylko niezdarny wiewiór ma dalej swój odwieczny problem – próbuje zdobyć upragnionego orzeszka. Wszystko się zmieni, kiedy urocza acz niezdarna wiewiórka przypadkiem spowoduje katastrofę, która zagrozi wszystkim mieszkańcom planety. Maniek, Diego i Sid będą musieli się zmierzyć z niezwykłymi zjawiskami natury wywołanymi przez zbliżający się do Ziemi ogromny meteor.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 kwietnia, 16:00

 

 

 

SŁOŃCE, TO SŁOŃCE MNIE OŚLEPIŁO
Dramat, Polska, 2016
reżyseria: Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal
obsada: Rafał Maćkowiak, Edet Bassey, Małgorzata Zawadzka

Prezentowane na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym najnowsze dzieło małżeństwa Sasnalów („Z daleka widok jest piękny”). Obraz inspirowany jest powieścią Alberta Camusa „Obcy”. W roli głównej: Rafał Maćkowiak („Głośniej od bomb”, „Senność”).

Główny bohater Rafał Mularz (Rafał Maćkowiak), to człowiek określający się mianem „wyobcowanego z wyboru”. Trzyma się z dala od społeczeństwa i nie postępuje według powszechnie przyjętych reguł. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze mężczyznę o innym kolorze skóry (Edet Bassey), który wydaje się jeszcze bardziej obcy niż on sam. To spotkanie zmieni ich życie na zawsze.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 19 kwietnia, 23:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 15 DO 21 KWIETNIA 2017

SEKTA 2
(The Path ep. 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 17 kwietnia 2017

GRIMM 6
(Grimm 6 ep. 9, 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 18 kwietnia 2017

ZABÓJCZA BROŃ
(Lethal Weapon ep. 12, 13)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 20 kwietnia 2017

SKAZANY NA ŚMIERĆ: SEQUEL
(Prison Break: Sequel ep. 2)
PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 kwietnia 2017

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.