Canal+ premiery filmowe od 14 do 20 stycznia 2017

W kolejnym tygodniu stycznia w Canal+: „film biograficzny „Królowa pustyni”, polski thriller „Na granicy”, francuski film przygodowy „Samotny rejs”, australijski dramat „Idealne matki” oraz film akcji „Bezlitosny”.

 

Aktualizacja: zamiast filmu „Na granicy” zostanie wyemitowane film „Urodzeni zwycięzcy”.


KRÓLOWA PUSTYNI
(Queen of the Desert)
biograficzny, USA, Maroko, 2015
reżyseria: Werner Herzog
obsada: James Franco, Nicole Kidman, Robert Pattinson, Damian Lewis

Nicole Kidman w roli tytułowej królowej pustyni – pisarki, podróżniczki, agentki brytyjskiego wywiadu Gertrude Bell. Film reżyseruje laureat Złotej Palmy, twórca „Złego porucznika”
i „Nosferatu wampir” Werner Herzog.

Pisarka, podróżniczka, archeolog, a także agentka brytyjskiego wywiadu. Gertrude Bell była niezwykle wszechstronną i silną kobietą. Dzięki swojej wyjątkowej determinacji, stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Osiągnęła w świecie arabskim pozycję, która wówczas wydawała się być niemożliwa do osiągnięcia przez kobietę. Jej życiorys po dziś dzień stanowi inspirację dla wielu ludzi, jednak w czasach emancypacji odegrał rolę szczególną.

Film rozpoczyna się w momencie, w którym Gertrude Bell (w tej roli Nicole Kidman) poznaje w Teheranie pracownika konsulatu, który okazuje się być jej dawno utraconą miłością (James Franco). Po nieudanym romansie kobieta wyrusza w niezwykłą podróż po Bliskim Wschodzie, która na zawsze zmieni nie tylko jej życie, ale także historię całego świata.
PREMIERA: CANAL+ sobota, 14 stycznia, godz. 21:00

 

URODZENI ZWYCIĘZCY

(Mississippi Grind)
DRAMAT OBYCZAJOWY USA 2015
Występują: Ben Mendelsohn, Yvonne Landry, Anthony Howard, Ryan Reynolds

Gerry (Ben Mendelsohn) jest nałogowym hazardzistą. Ma w życiu pecha, więc szybko popada w długi. Finansowe tarapaty sprawiają, że musi połączyć siły z pełnym charyzmy pokerzystą, Curtisem (Ryan Reynolds). Razem ruszają w podróż do Nowego Orleanu, gdzie rzucą szczęściu wyzwanie i postarają się wreszcie wygrać z pechem.

PREMIERA: CANAL+ niedziela, 15 stycznia, godz. 21:00

 

 

NA GRANICY
thriller, Polska, 2016
reżyseria: Wojciech Kasperski
obsada: Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Andrzej Grabowski, Bartosz Bielenia, Kuba Henriksen

Pojedynek na aktorskim szczycie! Laureaci Złotych Lwów – Andrzej Chyra i Marcin Dorociński w thrillerze „Na granicy”. Za kamerą znany dokumentalista Wojciech Kasperski („Otchłań”, „Ikona”).

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Ojciec i dwóch synów przyjeżdżają w Bieszczady. Chcą spędzić ze sobą trochę czasu i odbudować relacje po rodzinnej tragedii. Pewnego dnia w ich odciętej od cywilizacji górskiej chacie pojawia się tajemniczy nieznajomy, który wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza.

Obok Andrzeja Chyry oraz Marcina Dorocińskiego na ekranie również: Andrzej Grabowski
i Janusz Chabior, a partnerują im aktorzy młodego pokolenia: Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen.
PREMIERA: CANAL+ niedziela, 15 stycznia, godz. 21:00

 

 

 

 

SAMOTNY REJS
(Turning Tide aka En solitaire)
przygodowy, Francja, 2013
Reżyseria: Christophe Offenstein
Obsada: François Cluzet, Samy Seghir, Virginie Efira

Znany z przebojowej komedii „Nietykalni” François Cluzet w debiucie fabularnym operatora, laureata Cezara za zdjęcia do filmu „The Valley of Love” Christophe’a Offensteina. Opowieść o wyjątkowym harcie ducha i poświęceniu dla drugiego człowieka.

Doświadczony żeglarz Yann Kermadec (François Cluzet) decyduje się zastąpić swojego kontuzjowanego przyjaciela Franka Drevila (Guillaume Canet) w słynnych regatach Vendée Globe. Samotny wyścig dookoła świata to prawdziwe wyzwanie dla każdego sportowca. Mężczyzna, mimo niezwykle trudnych warunków, pewnie zmierza do celu. Udaje mu się nawet wyjść na prowadzenie. Nieoczekiwanie odkrywa, że na jego pokładzie ukrył się młody Afrykańczyk. Obecność nastolatka może doprowadzić do dyskwalifikacji żeglarza z wyścigu.
Premiera: CANAL+ poniedziałek, 16 stycznia, godz. 21:00

 

 

 

 

IDEALNE MATKI
(Two Mothers aka Adoration)
dramat, Australia, Francja, 2013
reżyseria: Anne Fontaine
obsada: Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel, James Frecheville, Ben Mendelsohn

Dwukrotnie nominowana do Oscara® Naomi Watts i nominowana do Złotego Globu za rolę w filmie „Forrest Gump” Robin Wright w obrazie reżyserki „Coco Chanel” Anne Fontaine. Film jest ekranizacją inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla – Doris Lessing.

Lil (Naomi Watts) i Roz (Robin Wright) są przyjaciółkami od dziecka. W dorosłym życiu nadal trzymają się razem i mieszkają w sąsiadujących ze sobą, położonych tuż nad Oceanem, domach. Lil niedawno została wdową, a mąż Roz wyjechał do Sydney, aby wykładać na tamtejszym Uniwersytecie. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami, którzy dnie spędzają na surfowaniu i opalaniu się na pobliskiej plaży. Ten sielankowy spokój nie będzie jednak trwał wiecznie, a życie kobiet już wkrótce zmieni się nie do poznania. Wszystkiemu winien będzie namiętny pocałunek jednego z synów… z matką drugiego.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 17 stycznia, godz. 20:00
BEZLITOSNY
(Skin Trade)
kino akcji, Tajlandia, Kanada, USA, 2014
reżyseria: Ekachai Uekrongtham
obsada: Dolph Lundgren, Tony Jaa, Ron Perlman, Peter Weller

Legendy kina akcji, Dolph Lundgren i Tony Jaa, oraz Ron Perlman w najnowszym filmie tajlandzkiego reżysera, twórcy „Uniwersalnego żołnierza”.

Nowojorski detektyw Nick Cassidy (Dolph Lundgren) wpada na trop handlarzy żywym towarem. Kiedy śledztwo nabiera rozpędu, boss organizacji Viktor Dragovic (Ron Perlman) dokonuje zamachu, w wyniku którego ginie córka detektywa. Nick postanawia pomścić córkę
i zniszczyć gang Dragovica. Tropy prowadzą do Tajlandii, gdzie wsparcia udziela mu miejscowy policjant Tony Vitayakula (Tony Jaa). Razem tworzą śmiercionośny duet, ale czy uda im się powstrzymać gangsterów?
PREMIERA: CANAL+ piątek, 20 stycznia, godz. 21:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 14 DO 20 STYCZNIA 2017

NOWE PRZYGODY PIOTRUSIA PANA 2
(Peter Pan-The New Adventures season 2 ep. 12,13)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 14 stycznia 2017

CZYSTA ROBOTA
(Spotless, ep. 5,6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 15 stycznia 2017

PLOTKARA
(Gossip Girl, ep. 10)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 15 stycznia 2017

QUANTICO SEZON 2
(Quantico 2, ep. 5,6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 16 stycznia 2017

BROOKLYN 9-9 SEZON 4
(Brooklyn Nine-Nine 4, ep. 5,6)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 17 stycznia 2017

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI SEZON 2
(Blindspot 2, ep. 5,6)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 19 stycznia 2017

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.