Canal+ premiery filmowe od 14 do 20 czerwca 2014

Wolverine W kolejnym tygodniu czerwca w Canal+: film akcji, fantasy „Wolverine”, komediodramat z Jullianne Moore „Nauczycielka angielskiego”, francuska komedia „Babcia Gandzia”, komedia „Oko w oko z teściem”, niemiecko-szwedzki thriller historyczny „Podzielony kontynent”, kryminał biograficzny „Iceman: Historia CANALmordercy”, obejrzymy również dokument muzyczny „Tony Bennett: Duets 2”

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 14 maja 2014, 21:00

WOLVERINE (The Wolverine)

Film akcji, fantasy, USA, 2013

Reżyseria: James Mangold

Obsada: Hugh Jackman, Rila Fukushima, Swietłana Chodczenkowa, Tao Okamoto, Hiroyuki Sanada, Will Yun Lee, Famke Janssen, Hal Yamanouchi

WolverineWolverine (Hugh Jackman) po śmierci Jean (Famke Janssen) jest pogrążony w rozpaczy. Zaszywa się w górach Alaski, by cierpieć z dala od ludzi. Pewnego dnia odnajduje go Yukio (Rila Fukushima). Dziewczyna jest posłanką umierającego pana Yashidy (Hal Yamanouchi), któremu Logan uratował życie podczas II Wojny Światowej. Mężczyzna, który został jednym z najbogatszych ludzi w Japonii, chce pożegnać się ze swoim wybawcą i podarować mu wyjątkowy prezent. Jak się okazuje na miejscu jest nim odzyskanie śmiertelności. Wolverine nie zgadza się. Jednocześnie wplątuje się w skomplikowaną rodzinną intrygę. Próbując ochronić przed Yakuzą wnuczkę Yashidy, Mariko (Tao Okamoto), zostaje pozbawiony umiejętności szybkiej regeneracji. Budzą się w nim też uczucia, które wydawało mu się, dawno już pogrzebał.

„Wolverine” Jamesa Mangolda jest inspirowany miniserią komiksów z 1982 stworzoną przez Franka Millera i Chrisa Claremonta. Przedstawia dalsze losy Logana, członka załogi X-menów, po wydarzeniach z filmu „X-Men 3: Ostatni bastion”. Tym razem liczący ponad sto lat mutant Wolverine powraca pierwszy raz od czasu II wojny światowej do Japonii. Podczas tej podróży utraci moce, znów odkryje w sobie bohatera i uczucia, o których niemal zapomniał. Pozna też prawdziwą ceną życia bez końca. – „Ta historia rozgrywa się w świecie zupełnie innym, niż te, znane z serii „X-men” – mówi Hugh Jackman, który jest także producentem filmu. – „Wolverine” różni się nie tylko wizualnie, ale także klimatem opowieści. W filmie jest wiele scen walki, ale ta najważniejsza – pomiędzy potworem a człowiekiem – toczy się w samym Loganie”.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 15 czerwca 2014, 21:00

NAUCZYCIELKA ANGIELSKIEGO (The English Teacher)

Komediodramat, USA, 2013

Reżyseria: Craig Zisk

Obsada: Julianne Moore, Michael Angarano, Greg Kinnear, Lily Collins, Nathan Lane

Nauczycielka angielskiegoLinda Sinclair (Julianne Moore) jest nauczycielką w szkole średniej w małym miasteczku Kingston w Pensylwanii. Wiedzie spokojne życie starej panny, dzieląc mieszkanie z dwoma kotami. Po wielu nieudanych randkach porzuciła marzenia o związaniu się z kimś na stałe i nie cierpi z tego powodu. Radość i satysfakcję z życia czerpie z pracy, której poświęca się bez reszty. Wszystko się zmienia, gdy do miasta powraca z Nowego Jorku jej były uczeń Jason Sherwood (Michael Angarano), którego niegdyś zachęcała, by spróbował sił jako dramatopisarz. Dwudziestokilkuletniemu mężczyźnie nie udało się wystawić debiutanckiej sztuki. Ojciec, dr Tom Sherwood (Greg Kinnear), namawia więc Jasona na studia prawnicze, a Linda nie może znieść myśli, że jej ulubieniec, w którego talent tak bardzo wierzy, miałby zrezygnować z marzeń. Postanawia mu pomóc. Namawia ekstrawaganckiego kolegę z pracy, Carla Kapinasa (Nathan Lane), by wyreżyserował sztukę Jasona w szkole. Sprawy komplikują się, gdy słabość Lindy do Jasona przeradza się w romans, a potem zazdrość.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 16 czerwca 2014, 21:00

BABCIA GANDZIA (Paulette)

Komedia, Francja, 2012

Reżyseria: Jérôme Enrico

Obsada: Bernadette Lafont, Carmen Maura, Dominique Lavanant, Françoise Bertin, André Penvern

Babcia gandziaPaulette (Bernadette Lafont) prowadziła niegdyś z mężem cukiernię, którą po jego śmierci przerobiono na japońską restaurację. Dziś emerytka mieszka na przedmieściach Paryża i nie jest w stanie przeżyć za 600 euro, które dostaje. Jest zgorzkniała, nie znosi imigrantów, a tym bardziej swojego czarnoskórego zięcia i wnuka. Kiedy do jej drzwi puka komornik, perspektywa utraty mieszkania staje się realna. Paulette postanawia coś zrobić ze swoim życiem. Kiedy przez przypadek wchodzi w posiadanie paczki haszyszu, wykorzystuje możliwość nieoczekiwanego zarobku. Twardo negocjuje z miejscowym gangsterami i w zamian za pomoc w dystrybucji obiecuje być ich przykrywką. Taki układ pozwala Paulette rozkręcić domowy interes – sprzedaż wypieków z dodatkiem narkotyków. Z czasem zatrudnia swoje trzy szalone koleżanki i razem z nimi oraz smakoszami ciast cieszy się nowym, lepszym życiem.

W komedii Jérôme’a Enrica, syna nowofalowego reżysera Roberta Enrico (laureata Złotej Palmy z 1962 roku), w roli głównej wystąpiła Bernadette Lafont, aktorka kojarzona z filmami francuskiej Nowej Fali, a towarzyszą jej m.in. Carmen Maura – gwiazda filmów Pedro Almodóvara i dama francuskiej komedii – Dominique Lavanant.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 17 czerwca 2014

OKO W OKO Z TEŚCIEM (Tyler Perry Presents Peeples / Peeples)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria: Tina Gordon Chism

Obsada: Craig Robinson, Kerry Washington, David Alan Grier, S. Epatha Merkerson, Tyler James Williams

Oko w oko z tesciemWade Walker (Craig Robinson) i Grace Peeples (Kerry Washington) są od roku szczęśliwą parą. Podczas gdy Craig zamierza się oświadczyć ukochanej, ona planuje wyjazd na weekend do rodziców, nie proponując mu, by pojechał z nią. Tłumaczy, że na pewno będzie się nudził, podczas gdy tak naprawdę nie ma odwagi przedstawić chłopaka ojcu (David Alan Grier). Virgil, z zawodu szanowany sędzia, jest rzeczywiście surowym rodzicem, który daje swoim dwóm córkom jasno do zrozumienia, jakiego typu mężczyzn widzi u ich boku. Wade, za namową brata Chrisa (Malcolm Barrett), pojawia się w letniej posiadłości rodziny Peeplesów bez zapowiedzi z zamiarem oświadczenia się Grace. Szybko zdaje sobie sprawę, że nie będzie mu łatwo zjednać sobie Virgila. Zwłaszcza, że od pierwszych minut popełnia gafę za gafą.

„Oko z oko z teściem” to komedia wyprodukowana przez Tylera Perry’ego, reżysera, scenarzysty, producenta i aktora, znanego z takich filmów, jak „Małżeństwa i ich przekleństwa”, Z pamiętnika wściekłej zony”, „Moja wielka wściekła rodzina”, „Dobre uczynki” czy „Ciotka kontra mafia”. Dorastający w Nowym Orleanie w niezamożnej, wielodzietnej czarnoskórej rodzinie Perry jest ikoną popkultury Afroamerykanów i żywym dowodem na to, że amerykański sen może się spełnić. Na początku lat 90. jego dobra znajoma Oprah Winfrey, która tak jak on pochodzi z ubogiej wielodzietnej rodziny, miała namówić go do pisania listów, w których opisywał codzienne życie ludzi, takich jak on i jego bliscy. Listy zaowocowały przedstawieniami, z którymi Perry objechał niemal całą Amerykę. Z czasem sztuki zostały zekranizowane. Specyficzna stylistyka Perry’ego łączy sentymentalny romantyzm, jasne przesłania podkreślające wartość kobiet, solidarność czarnoskórych i miłość chrześcijańską, ale też brawurowy humor, który często balansuje na granicy dobrego smaku. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. „Z pamiętnika wściekłej żony” zarobił w USA 60 milionów dolarów (budżet wyniósł 5 milionów), „Moja wielka wściekła rodzina” ponad 63 miliony (budżet to 6 milionów). Sukcesu Perry’ego upatruje się w tym, że konsekwentnie realizuje filmy przede wszystkim dla żyjących w Stanach Afroamerykanów, którzy stanowią ogromną część społeczeństwa i traktują reżysera jako „swojego” człowieka w kinie. Bardziej zaskakująca jest popularność, jaką filmy Tylera Perry’ego cieszą się nad Wisłą. Zdaniem krytyków powód jest prosty: Polacy znani są ze swojej fascynacji kinem bollywoodzkim, a filmy Perry’ego to właściwie czarnoskóra wersja Bollywood, tyle że doprawiona niepoprawnym najczęściej humorem.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 18 czerwca 2014, 21:00

PODZIELONY KONTYNENT (An Enemy To Die For /En Fiende att dö för)

Thriller, historyczny, Niemcy/Szwecja, 2012

reżyseria: Peter Dalle

obsada: Tom Burke, Allan Corduner, Sven Nordin, Jeanette Hain, Richard Ulfsäter, Juha Sorola

Podzielony kontynentW 1939 roku niemiecka ekspedycja wyrusza na Spitsbergen, aby znaleźć dowody na poparcie tezy, że 300 milionów lat temu wszystkie kontynenty Ziemi tworzyły jedną całość. Zaledwie kilka dni po przyjeździe w mroźne rejony Norwegii, sytuacja polityczna w Europie robi się napięta: Niemcy atakują Polskę, w konsekwencji czego wybucha II wojna światowa. W wyprawie biorą udział Niemcy, kapitanem statku jest Norweg, część załogi pochodzi z Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii, jest wśród nich także Żyd. Wszyscy czekają na polecenia rządów swoich państw, w międzyczasie kontynuując misję znalezienia dowodu popierającego teorię Niemca, Alfreda Wegenera. Pewnego dnia załoga dostaje rozkaz zatopienia brytyjskiego okrętu wojennego z 1200 żołnierzami na pokładzie.

Reżyser filmu Peter Dalle zdobył dwa Złote Żuki, nagrody przyznawane przez Szwedzki Instytut Filmowy. W rolach głównych można zobaczyć znaną z „Lektora” Jeanette Hain, grającego w „Tylko Bóg wybacza” Toma Burke’a oraz Svena Nordina, odtwórcę jednej z głównych ról w „Ellingu”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 20 czerwca 2014, 21:00

ICEMAN: HISTORIA MORDERCY (The Iceman)

Kryminał, biograficzny, USA, 2012

Reżyseria: Ariel Vromen

Obsada: Michael Shannon, Winona Ryder, Chris Evans, Ray Liotta, David Schwimmer, James Franco

iceman historia mordercyRichard Kuklinski (Michael Shannon) dorastał w patologicznej rodzinie. Jego ojciec był alkoholikiem i często bił dzieci. Richard wyrósł na zimnego, opanowanego, zamkniętego w sobie mężczyznę, którego największym marzeniem była normalna, bezpieczna rodzina. Cel ten zaczyna realizować w 1964 roku, poślubiając swoją pierwszą i jedyną miłość Deborah Pellicotti (Winona Ryder). Dla niej jest pracuje przy tworzeniu animacji, podczas gdy naprawdę zajmuje się dubbingowaniem filmów pornograficznych na potrzeby mafii. Z czasem awansuje w hierarchii podziemnego światka, stając się płatnym mordercą Roya Demeo (Ray Liotta) i jego wspólników: Josha Rosenthala (David Schwimmer) i Mickeya Scicoliego (John Ventimiglia). Przez kolejne kilkanaście lat zabija dla nich i innych przestępczych organizacji z okolic Nowego Jorku. Kiedy w 1986 roku zostaje w końcu aresztowany, okazuje się, że ani sąsiedzi, ani żona, ani córki nie mieli najmniejszego pojęcia, czym naprawdę zajmował się Kukliński.

W 1992 roku powstała dokumentalna seria wywiadów „The Iceman: Confessions of a Mafia Hitman”, której bohaterem był Richard Kuklinski, skazany na podwójne dożywocie za zamordowanie na zlecenie 100 osób. Przed kamerą płatny zabójca, który zyskał przydomek „Iceman”, opowiada o szczegółach zbrodni, których dokonywał, nie wykazując najmniejszych wyrzutów sumienia. Wyjątek stanowiły momenty, kiedy mówił o żonie i córkach, które dowiedziały się o jego okrutnej drugiej twarzy dopiero w 1986 roku, kiedy został aresztowany. Dokument stał się inspiracją dla Ariela Vromena, który postanowił sfabularyzować historię Kuklińskiego. W roli głównej obsadził Michaela Shannona („Droga do szczęścia”, serial „Boardwalk Empire”), któremu partneruje m.in. Winona Ryder („Małe kobietki”, „Wiek niewinności”), Chris Evans („Avengers”, „Kapitan America”), Ray Liotta („Chłopcy z ferajny”) i David Schwimmer (serial „Przyjaciele”). Na ekranie pojawia się także James Franco („127 godzin”) i Stephen Dorff („Wrogowie publiczni”).

 

DOKUMENT MUZYCZNY

PREMIERA: CANAL+ Niedziela, 15 czerwca, 14:00

PREMIERA: TONY BENNETT DUETS II

dokument muzyczny, Stany Zjednoczone, 2012, 83’

Tony Bennett – legenda jazzu i popu, wybitny amerykański wokalista, z okazji swoich 85. urodzin nagrał wyjątkową płytę. W duetach z wybitnymi postaciami świata muzyki zaśpiewał swoje piosenki. „Tony Bennett Duets II” jest ekskluzywnym zapisem tych występów. Wśród gości wielokrotnego laureata nagrody Grammy znaleźli się między innymi Andrea Bocelli, Amy Winehouse, Natalie Cole, Sheryl Crow, Faith Hill, Norah Jones i… Lady Gaga.

Tony Bennett karierę zaczynał w korpusie rozgrywkowym armii USA. Popularność zdobył w latach 50. XX wieku. Od tamtej pory nagrał kilkadziesiąt płyt. Obok wspomnianych nagród Grammy otrzymał wiele innych wyróżnień m.in. NEA Jazz Masters Award.

 

SERIALE

GRIMM III – serial fantasy, odc. 4/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, od 26 maja 2014, 20:00

 

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 10/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, o 14:30

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 22/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DRAKULA – serial grozy, odc. 8/10

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.