Canal+ premiery filmowe od 13 do 19 września 2014

ripdWidzowie Canal+  obejrzą: najnowszy film Woodego Allena „Blue Jasmine”, rosyjski dramat „Horda”,  francuski komediodramat „Dziewczyna z lilią”, komedia fantasy „R.I.P.D.Agenci z zaświatów” oraz nowy serial „Piraci”.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 13 września 2014, 21:00

BLUE JASMINE (Blue Jasmine)

Komediodramat, USA, 2012

Reżyseria i scenariusz: Woody Allen

Obsada: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Peter Sarsgaard, Louis C.K., Bobby Cannavale, Andrew Dice Clay

blue jasmineBędąc studentką, Jasmine (Cate Blanchett) poślubiła przystojnego i ambitnego biznesmena Hala (Alec Baldwin). Mąż wprowadził ją do najwyższych kręgów towarzyskich Nowego Jorku i przyzwyczaił do luksusu. Obdarzona wyczuciem stylu i wrażliwością na piękno, Jasmine nie zna i nie wyobraża sobie innego życia. Kiedy wiec Hal zostaje aresztowany pod zarzutem malwersacji, a jego konta zablokowane, jej świat wali się w gruzy. Próbuje podjąć pracę w jednym z luksusowych butików, ale w roli sprzedawczyni nie jest w stanie znieść konfrontacji ze znajomymi z nowojorskiej elity. Postanawia uciec do San Francisco, do siostry (Sally Hawkins), która pracuje jako kasjerka w supermarkecie. Ginger stara się pomóc pogrożonej w depresji Jasmine i podsuwa jej pomysł, by zajęła się wystrojem wnętrz, w którym niezbędne są dobry gust i wyczucie stylu. Jasmine z kolei robi, co może, żeby siostra zerwała ze swoim chłopakiem – mechanikiem Chilim (Bobby Cannavale). Wierzy, że Ginger stać ja na kogoś lepszego. W poszukiwaniu właściwego mężczyzny Jasmin idzie na przyjęcie, na którym poznaje dystyngowanego dyplomatę, Dwighta (Peter Sarsgaard). To dla niej partner idealny. By utrzymać jego zainteresowanie, zmyśla alternatywną historię swojego życia.

Woody Allen, a właściwie Allan Stewart Konigsberg, autor scenariusza i reżyser „Blue Jasmin”, to wyjątkowo wszechstronny artysta. Siedmiokrotnie nominowany do Oscara w kategorii najlepszy reżyser, statuetkę odebrał w 1978 roku za film „Annie Hall”. W kategorii najlepszy oryginalny scenariusz był nominowany aż 15 razy – nagrodę otrzymał za scenariusze „Annie Hall”, „Hannah i jej siostry” i „O północy w Paryżu”. Był także nominowany za występ aktorski w „Annie Hall”. Karierę komika rozpoczął w 1960. W 1967 współtworzył scenariusz komedii „Casino Royale” o agencie 007, w której wystąpił u boku m.in. Petera Sellersa, wcielającego się w Bonda. W 1969 roku wyreżyserował swój pierwszy film „Bierz forsę i w nogi”, do którego napisał scenariusz i w którym zagrał główną rolę. Od tego momentu nie było roku, w którym by nie napisał scenariusza i nie wyreżyserował kolejnego filmu, przy czym nigdy nie reżyserował obrazu do nie swojego scenariusza. Do 2005 roku wszystkie fabuły osadzał w Nowym Jorku. Pierwszym filmem nakręconym w innym miejscu było „Wszystko gra”, którego akcja toczy się w Londynie. Potem osadził tam jeszcze „Scoop – Gorący temat” (2006), „Sen Kassandry” (2007) i „Poznasz przystojnego bruneta” (2010). Poza Nowym Jorkiem zrealizował również w 2008 roku „Vicky Cristina Barcelona”, „O północy w Paryżu” (2011) i „Zakochani w Rzymie” (2012).

Na planie „Blue Jasmin”, tradycyjnie u Allena, spotkała się imponująca obsada. Cate Blanchett („Władca Pierścieni”) za swoją tytułową kreację dostała drugiego Oscara i trzeci Złoty Glob. Partneruje jej trzykrotny laureat Złotego Globu Alec Baldwin („Zakochani w Rzymie”) oraz uhonorowana Złotym Globem za „Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia” Sally Hawkins, która za kreację Ginger u Allena została nominowana do Oscara 2014. W filmie występuje też Peter Sarsgaard („Była sobie dziewczyna”), odkryty przez braci Coen Michael Stuhlbarg („Poważny człowiek”), gwiazda „Współczesnej rodziny” i „Zakazanego imperium” Bobby Cannavale oraz ulubieniec Ameryki, słynny komik, producent i scenarzysta Louis C.K.

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 14 września 2014, 21:00

PIRACI odc. 1 I 2 (Black Sails, ep. 1,2)

Serial przygodowy, USA, RPA, 2014

twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg

obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Mark Ryan (Gates), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow)

piraciRok 1715. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. To dom dla kilkudziesięciu morskich rozbójników, a wśród nich tych najbardziej znanych, takich jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster) oraz kapitan Flint (Toby Stephens). Faktyczną władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), córka miejscowego przemytnika, który sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi zmierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też z własnym ojcem i zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. O powstaniu państwa piratów marzy również Flint, z którym Eleonor zawiązuje sojusz. Kapitan wie, że do zwycięstwa potrzebują pieniędzy. W tym celu obsesyjnie poszukuje hiszpańskiego skarbu, umieszczonego w ładowniach statku Urca de Lima. Utrudnia mu to młody żeglarz John Silver (Luke Arnold), który staje się członkiem jego załogi.

„Piraci” to tegoroczna produkcja Starz, która już została nagrodzona przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetką Emmy za montaż dźwięku i efekty specjalne, a także wyróżniona nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine, a nad jego stroną wizualną czuwa jako jeden z producentów Michael Bay (cykl „Transormers’, „Pearl Harbour”), co gwarantuje dynamiczną akcję i kinowy rozmach. Warto również wspomnieć o pięknych krajobrazach (serial był kręcony w RPA) oraz wyrazistych postaciach, wśród których są postacie historyczne, takie jak Charles Vane, Jack Rackham, Ben Hornigold czy Anne Bony. Akcja serialu jest osadzona w 1715 roku, u schyłku Złotej Ery Piractwa, 20 lat przed wydarzeniami opisanymi w słynnej powieści „Wyspa Skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Jeden z jej bohaterów, John Silver, jest na razie młodym żeglarzem, który dopiero poznaje kapitana Filnta i dołącza do jego załogi. Drugi sezon „Piratów” pojawi się na początku 2015 roku, ale szef stacji Starz Chris Albrecht już nieoficjalnie poinformował, że serial będzie miał kontynuację. Jego zdaniem „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 15 września 2014, 21:00

HORDA (Orda)

dramat, Rosja, 2012

reżyseria: Andriej Proszkin

obsada: Maksim Suchanow, Roza Chajrullina, Aleksandr Jacenko, Innocenti Dakaiarow, Witalij Kajew

hordaPołowa XIV wieku, czyli czasy panowania chana Dżanibeka (Innocenti Dakaiarow), to najświetniejsze czasy Złotej Ordy, państwa mongolskiego obejmującego wówczas znaczną część środkowej Azji. W stolicy Saraj-Batu rozchodzi się wieść, że matka Dżanibeka, Tajdula (Roza Chajrullina), nagle oślepła. Nie są jej w stanie pomóc żadni lekarze, uzdrowiciele czy szamani. Jedyną nadzieją wydaje się moskiewski metropolita Aleksiej (Maksim Suchanow), który ponoć czyni cuda za pomocą modlitwy. Wysłannicy chana zapraszają go do hordy. Odmowa oznacza najazd na Moskwę. Na prośbę wielkiego księcia Iwana Iwanowicza (Witalij Kajew) starzec wyrusza w podróż. Towarzyszy mu kleryk Fiedka (Aleksandr Jacenko). W Saraj-Batu wpadają w skomplikowaną sieć intryg, nagłych i okrutnych wydarzeń.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 17 września 2014, 21:00

DZIEWCZYNA Z LILIĄ (L’ecume des jours)

Komediodramat, fantasy, Francja, 2013

Reżyseria: Michel Gondry

Obsada: Romain Duris, Audrey Tautou, Gad Elmaleh, Omar Sy, Aïssa Maïga, Alain Chabat, Charlotte Le Bon

dziewczyna zliliaColin (Romain Duris) jest wynalazcą pianokoktailu, czyli pianina, które po naciśnięciu klawisza tworzy drink. Bogaty młodzieniec czerpie z życia pełnymi garściami. Nie brakuje mu niczego, oprócz miłości. Pewnego dnia na kolacji u przyjaciółki swojego kucharza (Alain Chabat) poznaje Chloé (Audrey Tautou). Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia i wkrótce biorą ślub. Po podróży poślubnej Chloe zapada na dziwną chorobę – w płucu dziewczyny zaczyna się rozwijać lilia. Świat wokół zakochanych zaczyna blednąć. Colin robi wszystko, aby ratować ukochaną.

„Dziewczyna z lilią” Gondry’ego to ekranizacja „Piany dni” (Piana złudzeń) Borisa Viana, francuskiego pisarza, poety, muzyka i scenarzysty, który zasłynął skandalizującą powieścią „Napluję na wasze groby”, wydaną pod pseudonimem Vernon Sullivan. Vian był jedną z najbarwniejszych postaci powojennego Paryża. Obdarzony niezwykłą wyobraźnią, mistrz absurdu, czarnego humoru i błyskotliwych gier słownych, każdego dnia zmagał się z chorobą serca, a przez to wizją nagłej śmierci, wizją która się ziściła. Podobnie jak bohater „Piany dni” żył z dnia na dzień, w nieco odrealnionym świecie.

Ekranizacji „Piany dni” podjął się francuski reżyser, scenarzysta, autor teledysków i spotów reklamowych Michel Gondry, laureat Oscara za scenariusz wyreżyserowanego przez siebie filmu „Zakochany bez pamięci”, w którym wystąpili m.in. Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst, Mark Ruffalo, Eljah Wood. Uznanie w świecie muzycznym przyniósł mu wideoklip do utworu „Human Behaviour” w wykonaniu Bjork, dla której w następnych latach realizował kolejne teledyski. Tworzył wideoklipy takich gwiazd, jak Massive Attack, Chemical Brothers, The Rolling Stones, Radiohead, Foo Fighters, The White Stripes, Kylie Minogue, Lenny Kravitz, Sinead O’Connor. Jest autorem spotów reklamowych, m.in. dla marek Coca Cola, Adidas, Nike, Smirnoff.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 19 września 2014, 21:00

R.I.P.D. AGENCI Z ZAŚWIATÓW (R.I.P.D.)

Komedia, fantasy, USA, 2013

Reżyseria: Robert Schwentke

Obsada: Jeff Bridges, Ryan Reynolds, Kevin Bacon, Mary-Louise Parker, Stephanie Szostak

ripdPosiadający 200 lat doświadczenia w zawodzie szeryf Roy Pulsifer (Jeff Bridges) pełni służbę w legendarnym oddziale znanym jako R.I.P.D. (Wydział ds. Wiecznego Odpoczynku). Jego zadaniem jest ściganie dusz, które nie chcą przejść na druga stronę i wmieszały się w tłum wiodąc życie zwyczajnych ludzi. Zostaje mu przydzielony w roli partnera młody detektyw Nick Walker (Ryan Reynolds), jeszcze niedawno wschodząca gwiazda policji, który zostaje zabity podczas rutynowej zasadzki na handlarzy narkotyków. Nowi partnerzy nie pasują do siebie, ale chcąc nie chcąc łączą siły, po tym jak odkrywają spisek, który może doprowadzić do wygaśnięcia życia na Ziemi.

Wydział ds. Wiecznego Odpoczynku (Rest In Peace Department) pojawił się po raz pierwszy w 2003 roku na kartach serii (4 zeszyty) komiksów wydawnictwa Dark Horse. Seria opowiada o policjantach, którzy po śmierci powracają do służby, by utrzymać równowagę między życiem a śmiercią oraz zapewnić ludziom ochronę przed demonami. By tego dokonać mają możliwość przemieszczania się między światem realnym, a światem zmarłych. W głównych bohaterów wcielili się Jeff Bridges („Big Lebowski”, „Szalone serce”) i Ryan Reynolds („Safe House”, „Narzeczony mimo woli”). Partneruje im Kevin Bacon (serial „The Following”) jako Bobby Hayes, partner Nicka za jego życia, a także Mary-Louise Parker („Trawka”) w roli Proctor, twardej szefowej Nicka i Roya. Żonę Nicka zagrała Stephanie Szostak („Iron Man 3”).

 

SERIALE

 PIRACI – serial przygodowy (Black Sails)
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 14 września  odc. 1-2/8

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 3/22

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 13-14/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 9/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

BYŁ SOBIE CHŁOPIEC – serial komediowy, odc. 13/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 17/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 11/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, godz. 21:00

 

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 14 września 2014, 21:00

PIRACI (Black Sails)

Serial przygodowy, USA, RPA, 2014

twórcy: Robert Levine, Jonathan E. Steinberg

obsada: Toby Stephens (kapitan Flint), Hannah New (Eleanor Guthrie), Luke Arnold (John Silver), Zach McGowan (kapitan Charles Vane), Toby Schmitz (Rackham), Mark Ryan (Gates), Clara Paget (Anne Bony), Louise Barnes (Miranda Barlow)

piraciRok 1715. Piraci wyznaczyli jako miejsce zbytu skradzionych towarów port Nassau na brytyjskiej wyspie New Providence. To dom dla kilkudziesięciu morskich rozbójników, a wśród nich tych najbardziej znanych, takich jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bony (Clara Paget), Ben Hornigold (Patrick Lyster) oraz kapitan Flint (Toby Stephens). Faktyczną władzę w porcie sprawuje Eleanor Guthrie (Hannah New), córka miejscowego przemytnika, który sprzedając towary na legalnych rynkach, pozwala piratom się wzbogacić. By utrzymać pozycję i zapewnić Nassau dalszy rozwój, Eleonor musi zmierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale też z własnym ojcem i zagrożeniem związanym z powracającymi Brytyjczykami. O powstaniu państwa piratów marzy również Flint, z którym Eleonor zawiązuje sojusz. Kapitan wie, że do zwycięstwa potrzebują pieniędzy. W tym celu obsesyjnie poszukuje hiszpańskiego skarbu, umieszczonego w ładowniach statku Urca de Lima. Utrudnia mu to młody żeglarz John Silver (Luke Arnold), który staje się członkiem jego załogi.

„Piraci” to tegoroczna produkcja Starz, która już została nagrodzona przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetką Emmy za montaż dźwięku i efekty specjalne, a także wyróżniona nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Twórcami serialu są Jon Steinberg i Robert Levine, a nad jego stroną wizualną czuwa jako jeden z producentów Michael Bay (cykl „Transormers’, „Pearl Harbour”), co gwarantuje dynamiczną akcję i kinowy rozmach. Warto również wspomnieć o pięknych krajobrazach (serial był kręcony w RPA) oraz wyrazistych postaciach, wśród których są postacie historyczne, takie jak Charles Vane, Jack Rackham, Ben Hornigold czy Anne Bony. Akcja serialu jest osadzona w 1715 roku, u schyłku Złotej Ery Piractwa, 20 lat przed wydarzeniami opisanymi w słynnej powieści „Wyspa Skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Jeden z jej bohaterów, John Silver, jest na razie młodym żeglarzem, który dopiero poznaje kapitana Filnta i dołącza do jego załogi. Drugi sezon „Piratów” pojawi się na początku 2015 roku, ale szef stacji Starz Chris Albrecht już nieoficjalnie poinformował, że serial będzie miał kontynuację. Jego zdaniem „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.