Canal+ premiery filmowe od 12 do 18 listopada 2016

everestW kolejnym tygodniu listopada w Canal+: film biograficzny „Everest” film dokumentalny „110%”, francuska komedia „Zosia w tarapatach”, kanadyjski thriller „W pułapce pamięci”, portugalski dramat „Kosmos”, brytyjski thriller „Tajemniczy sojusznik” oraz polski kryminał „Czerwony pająk”.CANAL

 

110%
dokumentalny, Polska , 2016
reżyseria: Agnieszka Gola-Rakowska

Giganci polskiego sportu w życiu codziennym. Na ekranie Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Adam Małysz, Mateusz Kusznierewicz i inni. Zobacz prawdziwe oblicze sportu.

„110%” to filmowa opowieść o marzeniach, pasji, odwadze sięgania do gwiazd
i smaku zwycięstwa. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą – Roberta Lewandowskiego, Anity Włodarczyk, Adama Małysza i wielu innych. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili kilkadziesiąt miejsc, a wszystko po to, by pokazać inną stronę życia sportowców.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 19:45

 

 

 

 

EVEREST
(Everest)
biograficzny, Wlk. Brytania, USA, Islandia , 2015
reżyseria: Baltasar Kormákur
obsada: Jason Clarke, Martin Henderson, John Hawkes, Emily Watson, Sam Worthington, Keira Knightley, Josh Brolin, Jake Gyllenhaal, Robin Wright

everestSpektakularne kino w reżyserii Baltasara Kormákura oparte na prawdziwych wydarzeniach. W rolach głównych Jake Gyllenhal („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Wolny strzelec”), Jason Clarke („Gangster”, „Wróg numer jeden”), Robin Wright („Dziewczyna z tatuażem”, „House of cards”), Josh Brolin („To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Sicario”) i Emily Watson („Przełamując fale”).

Film opowiada historię tragicznej wyprawy grupy ośmiorga himalaistów, którzy w 1996 roku pod przewodnictwem doświadczonego wspinacza Roba Halla (Jason Clarke) próbowali zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami i dostać się na sam szczyt najwyższej góry świata. „Everest” to walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi i własnymi słabościami. Walka o tlen i przede wszystkim walka o przetrwanie.

Film wyreżyserował Baltasar Kormákur, islandzki reżyser, twórca „101 Reykjavík” i „Na głębinie”. Za doskonałe zdjęcia odpowiada natomiast Salvatore Totino, operator takich filmów jak „Kod Da Vinci” czy „Frost/Nixon”.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 21:00

 

 

 

 

ZOSIA W TARAPATACH
(Les malheurs de Sophie)
komedia, Francja , 2016
reżyseria: Christophe Honoré
obsada: Caroline Grant, Anaďs Demoustier, Golshifteh Farahani

O Zosi, która robiła, co chciała. Kolejna adaptacja jednej z najbardziej popularnych francuskich powieści dla dzieci.

zosia-w-tarapatachZosia (Anaïs Demoustier) nie jest grzecznym dzieckiem. Nie słucha mamy, ani taty. Słucha tylko swojej wyobraźni. A ta podpowiada jej najbardziej niesamowite historie i coraz dziwniejsze zabawy, przez które Zosia wpadnie w prawdziwe tarapaty…
PREMIERA: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 18:30

 

 

 

 

W PUŁAPCE PAMIĘCI
(Crossfire)
thriller, Kanada, 2016
Reżyser: Claude Desrosiers
Obsada: Stacey Farber, Mark Walker, Jonathan Koensgen

Przejmująca opowieść o dzielnej kobiecie, która po przeżyciu wojennej traumy, musi się zmierzyć z nieprawdziwymi oskarżeniami ze strony przełożonych.

w-pulapce-pamieciŻołnierz Gwardii Narodowej Samantha Harrison (Roxanne McKee) wraca z pierwszej linii frontu w Iraku. Okazuje się, że żaden z jej wcześniejszych treningów nie przygotował jej na radzenie sobie ze stresem pourazowym i bardzo trudno zacząć jej na nowo żyć normalnie. Na domiar złego, po powrocie do kraju dowiaduje się, że jest obwiniana za spowodowanie pożaru, który zabił w Iraku dwóch Amerykanów. Samantha staje się celem, ogarniętego żądzą zemsty żołnierza. Aby udowodnić swoją niewinność, kobieta musi zebrać i odnowić wszystkie swoje wspomnienia tej przerażającej nocy.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 14 listopada, godz. 21:00

 

 

 

 

KOSMOS
(Cosmos)
dramat, Portugalia, 2015
reżyseria: Andrzej Żuławski
obsada: Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Jonathan Genet

kosmosAdaptacja ostatniej książki Witolda Gombrowicza i ostatni film Andrzeja Żuławskiego („Trzecia część nocy”, „Opętanie”). Surrealistyczna opowieść o niezwykłym śledztwie
i postaciach, którym daleko od normy.

Witold (Jonathan Genêt) właśnie oblał egzaminy na studia prawnicze, a jego przyjaciel Fuchs (Johan Libéreau) rzucił pracę w paryskiej firmie mody. Postanawiają spędzić kilka dni z dala od cywilizacji i zatrzymują się w rodzinnym pensjonacie na prowincji. Od samego początku towarzyszą im niepokojące wróżby: wróbel powieszony na gałęzi w lesie, potem kawałek drewna w tym samym stanie, wreszcie znaki na suficie i w ogrodzie. Nic dobrego nie wróży również fakt, że Witold szaleńczo zakochuje się w pięknej córce gospodarzy, Lenie (Victória Guerra) która właśnie wyszła za mąż za szanowanego architekta. Niedługo potem bohaterowie znajdują powieszonego kota… Kto lub co będzie następnym celem?
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 15 listopada 2016, 20:00

 

 

 

TAJEMNICZY SOJUSZNIK
(Secret Sharer)
thriller, Wlk. Brytania, Polska, Chiny, 2014
reżyseria: Peter Fudakowski
obsada: Jack Laskey, Zhu Zhu

Malowniczy thriller oparty na motywach powieści Josepha Conrada w reżyserii Petera Fudakowskiego, producenta nagrodzonego Oscarem 2006 filmu „Tsotsi”.

tajemniczy-sojusznikFilm opowiada historię Konrada, pochodzącego z Polski kapitana statku (w tej roli Jack Laskey). Pewnego dnia załoga udaje się na ląd i młody kapitan, zostaje na pokładzie sam. Czekając niecierpliwie na powrót współtowarzyszy dostrzega zaplątane w pokładowe liny ciało młodej Chinki. Okazuje się, że tajemnicza kobieta jeszcze żyje, ale bardzo potrzebuje pomocy. Konrad postanawia ukryć nieznajomą w swojej kajucie. Między Chinką (Zhu Zhu), a młodym kapitanem, wytworzy się szczególna więź.
PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 16 listopada 2016, 20:00

 

 

 

CZERWONY PAJĄK
kryminał, Polska, 2015
reżyseria: Marcin Koszałka
obsada: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska, Wojciech Zieliński, Małgorzata Foremniak, Marek Kalita

czerwony-pajakWstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. W rolach głównych: Filip Pławiak („Bilet na Księżyc”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”)
i Adam Woronowicz („Baby są jakieś inne”, „Demon”). Za kamerą debiutujący w filmie fabularnym dokumentalista Marcin Koszałka („Takiego pięknego syna urodziłam”).

Fabuła filmu powstała w oparciu o dwa wątki – jeden to fikcyjna historia Lucjana Staniaka (Adam Woronowicz), zwanego Czerwonym Pająkiem. Drugi to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota (Filip Pławiak), który jako „Wampir z Krakowa” stał się wrogiem numer jeden i prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 listopada 2016, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 12 DO 18 LISTOPADA 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 45, 46)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 12 listopada 2016

TASHI
(Tashi, ep. 47, 48)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 12 listopada 2016

BELFER
(odc. 8)
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 listopada 2016

PLOTKARA
(Gossip Girl, ep. 2)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 13 listopada 2016

ZABÓJCZA BROŃ
(Lethal Weapon, odc. 3,4)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 17 listopada 2016

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.