Canal+ premiery filmowe od 12 do 18 kwietnia 2014

Wladza W kolejnym tygodniu kwietnia w Canal+ obejrzymy: thriller „Władza”, brytyjski komediodramat „Weekend z królem”, film akcji/science fiction „Droga w przeszłość”, brytyjski thriller „Czas zapłaty”, komediodramat Andrzeja Jakimowskiego „Imagine” oraz komedia „40 lat minęło”CANALW Canal+ również 4 sezon serialu „Kamuflaż”, a w Canal+Film nowy brytyjski miniserial „Peaky Blinders”.

 

 PREMIERA: CANAL+, sobota, 12 kwietnia 2014, 21:00

WŁADZA (Broken City)

thriller, Stany Zjednoczone, 2013

reżyseria: Allen Hughes

obsada: Russell Crowe, Mark Wahlberg, Catherine Zeta-Jones, Jeffrey Wright, Natalie Martinez, Alona Tal, Barry Pepper

Nowojorski policjant Billy Taggart (Mark Wahlberg) zabija na służbie mordercę i gwałciciela.

WladzaDzięki pomocy wysoko postawionych urzędników, Taggart zostaje uniewinniony, musi jednak zrezygnować z dalszej pracy w policji. Mija kilka lat, w trakcie których Taggart jako prywatny detektyw ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy burmistrz Nowego Jorku Nicholas Hostetler (Russel Crowe) zwraca się do niego ze zleceniem, Taggart nie może odmówić. Hostetler chce dowodów na to, że jego żona Cathleen (Catherine Zeta-Jones) go zdradza. Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak się wydaje. Hostetlera i Taggarta łączy historia i sieć zależności. Obaj dążą do konfrontacji i wygranej. Który z nich wyjdzie obroną ręką z sieci politycznych intryg?

W rolę Taggarta wciela się dwukrotnie nominowany do OSCARA® („The Fighter”, „Infiltracja”) Mark Wahlberg. – „Podoba mi się to, że Billy nikogo za nic nie przeprasza. Zrobi wszystko, co będzie musiał, żeby naprawić wyrządzone mu krzywdy. Tęskni za życiem, które kiedyś prowadził, a dochodzenie w sprawie potencjalnej zdrady żony burmistrza oferuje mu szansę odzyskania tego, co niesłusznie utracił” – mówił o swojej postaci Wahlberg. Russel Crowe, zdobywca statuetki Akademii („Gladiator” ) jako burmistrz Hostetler musiał się zmierzyć z rolą wyrachowanego mężczyzny, który nie ma skrupułów, gdy chce osiągnąć cel. -„Burmistrz Hostetler reprezentuje po części Queens, a po części Wall Street. To zadeklarowany populista, który uwielbia styl życia zarezerwowany wyłącznie dla elit. Wszyscy znamy powiedzenie, że władza korumpuje, ale bardzo ciekawe jest obserwować skorumpowanego człowieka, który uważa, że lekka korupcja dokonywana dla osiągnięcia wyższych celów jest całkowicie usprawiedliwiona”. W żonę polityka wciela się zdobywczyni OSCARA® Catherine Zeta-Jones („Chicago”). Cathleen jest postacią tajemniczą, która wiedzie tylko z pozorów idealne życie. Równie świetnie zbudowane i zagrane we „Władzy” są role drugoplanowe: komisarza Fairbanksa, którego gra Jeffrey Wright oraz głównego oponenta Hostetlera, radnego Jacka Vallianta (w tej roli Barry Pepper). Autorem scenariusza do filmu jest debiutant Brian Tucker. Co ciekawe, w 2008 roku jego dzieło trafiło na słynną czarną listę, na której znajdują się świetne projekty, które nie powinny być zrealizowane. Reżyser filmu Allen Hughes („Księga ocalenia”, „Z piekła rodem”) od samego początku był zafascynowany historią pojedynku dwóch silnych mężczyzn: -„(film) zawiera dużo znakomicie przemyślanej akcji, fabularnych przewrotek, a także dynamicznie poprowadzoną narrację, ale najważniejsze jest to, że na piedestale stawia swoich bohaterów”.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 kwietnia 2014, 21:00

WEEKEND Z KRÓLEM (Hyde Park on Hudson)

komediodramat, Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Roger Michell

obsada: Bill Murray, Laura Linney, Samuel West, Olivia Colman, Elizabeth Marvel

Hyde Park On HudsonW 1939 roku świat stoi u progu II wojny światowej. Aby zdobyć przychylność Stanów Zjednoczonych, król Jerzy VI (Samuel West) wraz z małżonką królową Elżbietą (Olivia Colman) wyruszają z oficjalną wizytą za ocean. Goszczą u prezydenta Roosevelta w Białym Domu oraz w jego prywatnej posiadłości Springwood w Hyde Parku. Głównym wątkiem filmu jest romans Franklina Delano Roosevelta ze swoją daleką kuzynką Margaret Lynch Suckley, który zaczął się w trakcie wizyty króla Jerzego VI. W rolę prezydenta USA wcielił się nominowany do OSCARA® („Miedzy słowami”), zdobywca Złotego Globu Bill Murray. Partneruje mu Laura Linney – trzykrotnie nominowana do statuetki Akademii, zdobywczyni dwóch Złotych Globów oraz czterech nagród Emmy. Reżyserem „Weekendu z królem” jest Roger Michell, twórca takich hitów filmowych, jak „Dzień dobry TV” czy „Notting Hill”

 

 PREMIERA: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 21:00

DROGA W PRZESZŁOŚĆ (Rewind)

Film akcji/science fiction, USA, 2013

Reżyseria: Jack Bender

Obsada: Shana McRae, Shane McRae, Jennifer Ferrin, Robbie Jones, Jeff Fahey, Keisha Castle-Hughes, Keon Mohajeri, Matthew Bennett

Droga w przeszloscOddział, składający się z żołnierzy i cywilnych naukowców musi użyć nieprzetestowanej technologii, by cofnąć się w czasie i zapobiec wydarzeniom, które doprowadziły do niszczącego ataku terrorystycznego. W skład grupy wchodzi Priye (Keisha Castle-Hughes), historyczka i antropolog behawioralny, której wiedza wykracza daleko poza suche fakty. Priye dostarcza analizy przed misją. W zadaniu bierze udział także Bryce (Jennifer Ferrin), genialna naukowiec, która zna swoją wartość i nie interesuje ją, co myślą o niej inni. Charlie (Keon Mohajeri) opatentował innowacyjną technologię, która redukuję historię do czystej matematyki. Henry Knox (McRae) prowadzi misję, a pomaga mu przyjaciel Danny (Robbie Jones). Film był w założeniu 2-godzinnym pilotem serialu, który jednak nie powstał. Scenarzystą jest Justin Marks („Street Fighter”).

 

 PREMIERA: CANAL+, wtorek, 15 kwietnia 2014, 21:00

CZAS ZAPŁATY (Welcome to the Punch)

Thriller, kryminał, Wielka Brytania, 2013

Rezyseria: Eran Creevy

Obsada: James McAvoy, Mark Strong, Andrea Riseborough

Czas zaplatyLondyński oficer policji Max Lewinsky (James McAvoy) od lat obsesyjnie ściga śmiałego i sprytnego złodzieja Jacoba Sternwooda (Mark Strong). Raz jest naprawdę blisko, ale próba kończy się porażką, a Max zostaje postrzelony w kolano. Po trzech latach wciąż boryka się z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami tego wydarzenia. Nadal pracuje w policji, a jego partnerką zostaje młoda policjantka Sarah Hawks (Andrea Riseborough). Niespodziewanie nadarza się okazja do rewanżu na Sternwoodzie, którego nastoletni syn zostaje wmieszany w nieudaną próbę kradzieży. Jacob, aby go ratować, porzuca swoje bezpieczne schronienie na Islandii i wraca do Londynu. Max rozpoczyna się pościg, w trakcie którego z odkrywa, Jacob nie jest jedynym czarnym charakterem w okolicy.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 16 kwietnia 2014, 21:00

IMAGINE (Imagine)

komediodramat, Polska/Portugalia/Francja/Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Andrzej Jakimowski

obsada: Edward Hogg, Alexandra Maria Lara, Melchior Derouet, João Lagarto

ImagineIan (Edward Hogg), instruktor echolokacji, przybywa do specjalnego ośrodka dla niewidomych w Lizbonie, aby podjąć tam pracę z nowymi podopiecznymi. Ian uczy orientacji w przestrzeni nietypowymi metodami, czym wzbudza niepokój . Sam porusza się tak pewnie, że jego uczniowie nie wierzą, że również nie widzi. W krótkim czasie zyskuje ich sympatię, pokazując im świat, którego wcześniej nie mieli okazji eksplorować. Ian obdarza szczególną atencją piękną Ewę (Alexandra Maria Lara), której pomaga przezwyciężyć lęki i otworzyć się na świat.

„Imagine” to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego historia charyzmatycznego instruktora, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. – „Scenariusz „Imagine” pisałem po kilkumiesięcznej dokumentacji, dotyczącej technik orientacji przestrzennej, jakimi posługują się niewidomi. Uważam, że te metody są na wskroś poetyckie, a zarazem niezwykle filmowe” – mówi reżyser. To trzeci, długo wyczekiwany film reżysera „Sztuczek” i „Zmruż oczy”, zdobywcy sześciu Złotych Orłów oraz Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Oprócz Nagrody Publiczności Jakimowski zdobył za „Imagine” na Warszawskim Festiwalu Filmowym nagrodę za reżyserię w Konkursie Międzynarodowym. Świetnie uzupełniającą zdjęcia i montaż muzykę do filmu skomponował Tomasz Gąssowski, autor ścieżki dźwiękowej do pozostałych obrazów Jakimowskiego. W rolę głównych bohaterów wcielili się Edward Hogg, zdobywca prestiżowego wyróżnienia Shooting Star na Festiwalu w Berlinie, oraz znana widzom CANAL+ z filmów „Control” oraz „Wyścig” Alexandra Maria Lara, pamiętna odtwórczyni roli Traudl Junge, osobistej sekretarki Hitlera w filmie „Upadek”.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 kwietnia 2014, 21:00

40 LAT MINĘŁO (This Is 40)

komedia, USA, 2012

reżyseria: Judd Apatow

obsada: Paul Rudd, Leslie Mann, Megan Fox, Jason Segel, Maude Apatow, Iris Apatow, Lena Dunham, Melissa McCarthy

Małżeństwo Pete’a (Paul Rudd) i Debbie (Leslie Mann) boryka się z problemami. Oboje kończą właśnie czterdziestkę. Niestety zamiast wspólnie świętować, próbują radzić sobie z kryzysem wieku średniego, problemami finansowymi i niesfornymi córkami.

„40 lat minęło” jest spin-offem popularnej komedii romantycznej „Wpadka”. Grający Pete’a Paul Rudd zawdzięcza popularność serialowi „Przyjaciele”, gdzie grał Mike’a, narzeczonego Phoebe. Leslie Mann występowała wcześniej w takich filmach, jak „I Love You Phillip Morris” czy „Zamiana ciał”. Reżyser filmu Judd Apatow, twórca „40-letniego prawiczka” jest producentem „Druhen” i „Jeszcze dłuższych zaręczyn”. Wraz z Leną Dunham pisze scenariusze do popularnego serialu „Dziewczyny”. W filmie „40 lat minęło” obok głównych bohaterów widzowie mogą zobaczyć plejadę gwiazd w rolach drugoplanowych, m.in. Megan Fox („Transformers”), Jasona Segela („Jak poznałem Waszą matkę”), Melissę McCarthy („Złodziej tożsamości”) oraz Lenę Dunham („Dziewczyny”).

 

SERIALE

 

 

KAMUFLAŻ IV – serial szpiegowski, odc. 1/16

PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, od 12 kwietnia 2014, 14:30

 

PEAKY BLINDERS – serial gangsterski, odc. 1/6

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, od 14 kwietnia 2014, 20:00

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 13/22

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 11/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

 

 PREMIERA: CANAL+, każdą sobotę, od 12 kwietnia 2014, 14:30

KAMUFLAŻ IV (Covert Affairs IV)

serial sensacyjny, USA, 2013, 16 odc.

twórcy: Matt Corman, Chris Ord

występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Gregory Itzin (Henry Wilcox), Anne Dudek (Danielle Brooks), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith)

KamuflazGłówną bohaterką „Kamuflażu” jest agentka CIA Annie Walker (Piper Perabo), która dzięki wyjątkowym zdolnościom lingwistycznym (włada 7 językami) oraz rzadko spotykanemu instynktowi jest przydzielana do najtrudniejszych misji na całym świecie. Pomocą służy jej niewidomy współpracownik, weteran misji w Iraku Auggie Anderson (Christopher Gorham), a pracę obojga koordynuje Joan Campbell (Kari Matchett). W poprzednim sezonie Annie tropiła swoją byłą szefową Lenę Smith (Sarah Clarke), która okazała się podwójną agentką. Niebezpieczna zdrajczyni dwukrotnie postrzeliła Annie i zabiła Simona (Richard Coyle), nowy nabytek agencji, mężczyznę w którym Annie się zakochała. Tylko dzięki pomocy Auggie’ego (Christopher Gorham), Annie uciekła z rosyjskiego więzienia i powróciła do domu, wprost w objęcia Auggie’ego. Ich uczucie, które utrudnia wspólną pracę jest jednym z ważnych wątków czwartego sezonu. Sprawy w agencji komplikuje ponadto zawartość pliku, który były szef National Clandestine Service Henry Wilcox (Gregory Itzin) dostarcza Annie. Jego zawartość ujawnia nieznane dotąd fakty o niektórych współpracownikach agentki i kieruje ją do Kolumbii, gdzie pierwsze skrzypce gra szef tamtejszego oddziału Calder Michaels (Hill Harper). Ambitny funkcjonariusz marzy o karierze w Waszyngtonie, a w drodze na szczyty władzy spróbuje wykorzystać Annie i Auggie’ego.

Sezon czwarty liczy 16 odcinków, z których każdy zawdzięcza tytuł jednej z piosenek grupy Pixies. Powodzenie serialu skłoniło twórców do kontynuacji opowieści. Sezon piąty w USA startuje w lipcu 2014.

 

 PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 14 kwietnia 2014

PEAKY BLINDERS (Peaky Blinders)

miniserial gangsterski, Wielka Brytania, 2013, 6 odc.

twórcy: Steven Knight, Stephen Russell, Toby Finlay

reżyseria: Otto Bathurst, Tom Harper

obsada: Cillian Murphy, Helen McCrory, Sam Neill, Paul Anderson, Anabelle Wallis, Sophie Rundle

„Peaky Blinders” to wyprodukowanym dla BBC2 epicki dramat gangsterski rozgrywający się na ulicach Birmingham tuż po I wojnie światowej.

PEAKY BLINDERSW 1919 roku Wielka Brytania była po doświadczeniach Wielkiej Wojny krajem upadku obyczajów i szerzącej się przestępczości. To niepewne czasy coraz śmielej działających komunistów i zbliżającego się niepodległościowego powstania Irlandii. Na ulicach o przetrwanie walczą zagubieni w nowej rzeczywistości weterani wojenni, którzy odnajdują bezpieczeństwo i perspektywę zarobku w licznie powstających gangach.

Thomas Shelby (Cillian Murphy) wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich i wymuszeniach. Ale Shelby ma znaczenie większe ambicje niż rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycje w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Szansa na realizację planów przychodzi, gdy w ręce Shelby’ego trafia skradziony z miejscowej fabryki transport broni. Zaniepokojony możliwością użycia jej przez komunistów lub IRA, sekretarz stanu Winston Churchill przenosi z Dublina do Birmingham bezwzględnego inspektora Chestera Campbella (Sam Neill), który ma odzyskać karabiny i oczyścić miasto z gangów. Na drodze Tommy’ego staje także Billy Kimber (Charlie Creed-Miles) mający monopol na zakłady bukmacherskie, które Shelby upatrzył sobie jako źródło zarobkowania.

Wyprodukowany przez BBC2, liczący 6 odcinków serial „Peaky Blinders” potwierdza, że Brytyjczycy potrafią perfekcyjnie realizować produkcje osadzone w historycznych realiach, w których dbałość o szczegóły zwycięża nad polityczną poprawnością. „Peaky Blinders” uwodzi doskonale przeniesioną na ekran atmosferą czasów, gdy na bazie więzów wyniesionych z wojennych okopów powstawały liczne gangi, a emancypacja kobiet stawała się rzeczywistością. Zaletą serialu jest także muzyka. Na ścieżce dźwiękowej „Peaky Blinders” znalazły się utwory m.in. Nicka Cave’a and the Bad Seeds, Toma Waitsa, zespołów The White Stripes i The Raconteurs, kompozycje Martina Phippsa oraz tradycyjne pieśni irlandzkie.

Główną rolę zagrał Cillian Murphy, irlandzki aktor, który zyskał międzynarodową sławę, dzięki takim tytułom, jak „28 dni później”, „Batman – Początek”, „Incepcja” czy „Mroczny rycerz”. Oponentem Thomasa Shelby’ego jest inspektor Campbell, w którego brawurowo wcielił się Sam Neill (serial “Jurassic Park”, “Fortepian”). W obsadzie znaleźli się ponadto Helen McCrory jako ciotka Shelbych, Paul Anderson w roli starszego brata Tommy’ego i Joe Cole w roli najmłodszego Johna. W tajemniczą Grace Burgess, w której zakochuje się Thomas wcieliła się Annabelle Wallis.

Autor serialu Steven Knight („Wschodnie obietnice”, „Koliber”) już 17 lat temu wpadł na pomysł zrealizowania dramatu opartego na opowieściach jego rodziców, którzy dorastali w latach 20. XX wieku w dzielnicy Small Heath w Birmingham. – „Moja mama, kiedy miała 9 lat, była posłańcem bukmacherów. Ponieważ zakłady były wówczas nielegalne, do obstawiania używano właśnie dzieci. Wuj mojego ojca był jednym z Peaky Blinders. Choć niechętnie, rodzice opowiedzieli mi trochę o tamtych czasach, o Cyganach, koniach, walkach gangów, broni i nieskazitelnych ubraniach” – mówił Knight. – „Jedną z pierwszych historii, które mnie zainspirowały była opowieść ojca, który jako dziecko miał dostarczyć wiadomość. Zapamiętał stół zasypany pieniędzmi i pistoletami, a wokół pięknie ubrani faceci, pijący piwo ze słoików po dżemie. Nikt nie wydawał kasy na szklanki. Tylko na ubrania”.

Sukces serialu (około 2,4 miliona widzów) sprawił, że w Liverpoolu już powstaje drugi sezon serialu, w którym rodzina Shelby będzie starała się powiększyć swoje wpływy poza środkową Anglię. Do obsady dołączą m.in. Tom Hardy, Noah Taylor i Charlotte Riley. Hardy („Incepcja”, „Gangster”, „Mroczny Rycerz powstaje”) wcieli się w rolę charyzmatycznego człowieka, który złoży Tommy’emu unikalną propozycję. Charlotte Riley („Świat bez końca”) zagra arystokratkę, którą stanie na drodze szefa Peaky Blinders, a Noah Taylor, który ostatnio wystąpił w „Grze o Tron”, będzie nowym wrogiem tytułowego gangu.

 

GANGI BIRMINGHAM

Około 1870 roku śródmiejskie ulice Birmingham były przeludnionymi slumsami, zamieszkanymi przez ludzi pozbawionych środków do życia. Doprowadziło to do eskalacji przemocy i tworzenia się licznych gangów, walczących między sobą o dominację. W dzielnicach, takich jak Small Heath i Cheapside wybuchały regularne, trwające po kilka godzin bitwy, w których brały udział setki młodych mężczyzn. Niektórzy z nich ginęli. Najbardziej znaczącym, a jednocześnie bezwzględnym spośród wczesnych gangów Birmingham byli Sloggersi (the Cheapside Slogging Gang). Pod wodzą Johna Adriana i jego zaufanego asystenta Jamesa Grinroda przez 30 lat krwawo rządzili na ulicach miasta, żyjąc z wymuszania pieniędzy za ochronę. Bronią, którą się posługiwali były wyposażone w ciężkie sprzączki pasy, którymi bili mężczyzn i kobiety w każdym wieku, wymuszając posłuszeństwo. Jednymi z najsławniejszych Sloggersów byli bracia Aston Simpson Brothers oraz George „Cloggy” Williams, skazany na dożywocie za zabicie policjanta. 29-letni George Snipe został wezwany do pubu na Bridge Street West z powodu bójki, podczas której został uderzony w głowę cegłówką. Obrażenia czaszki spowodowały śmierć. Wydarzenie to przyczyniło się do zmiany konstrukcji policyjnych hełmów, z których na zawsze zniknęła szpica.

Wkrótce Sloggersi musieli stawić czoła nowej sile. The Peaky Blinders pojawili się na ulicy Adderley w dzielnicy Bordesley oraz w Small Heath. Odróżniali się od pozostałych gangów nienagannym, stylowym ubiorem i bronią, którą były wszyte w czapki żyletki. Tak przynajmniej mówią legendy, a potwierdza powieść Johna Douglasa „A Walk Down Summer Lane”. Określenie Peaky Blinders po raz pierwszy użyto w prasie przy okazji ataku na George’a Eastooda 23 marca 1890. Mężczyzna został wyciągnięty z baru i brutalnie pobity. Peaky Blinders byli nie mniej bezwzględni niż Sloggersi. Napadali na przypadkowych ludzi, rabowali, wymuszali okupy i zajmowali się nielegalnymi zakładami bukmacherskimi. Członkowie gangu byli wobec siebie bezwarunkowo lojalni, a przynależność do grupy była utożsamiana z awansem społecznym. W szeregach Peaky Blindres wyróżniali się David Taylor, aresztowany za w wieku 13 lat za posiadanie broni, Harry Fowles, nazywany ze względu na łagodne rysy twarzy „baby faced”, Stephen McNickle, który został oskarżony o włamanie do sklepu, znajdującego się kilkanaście metrów od jego domu, Tom Gilbert, Ernest Haynes czy 12-letni Charles Lambourne.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.