Canal+ premiery filmowe od 11 do 17 października 2014

maczeta zabijaW kolejnym tygodniu października w Canal+:  belgijsko francuski dramat „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2”, niemiecki film animowany „Rycerz Blaszka. Pogromca smoków”, horror „Dziewięć mil w dół”, francuski dramat kostiumowy „Żegnaj królowo!” oraz film akcji „Maczeta zabija”.CANAL

 

CANAL+ pokaże „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2” w dwóch wersjach:

krótszej od lat 16 – PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 października 2014, 21:00

dłuższej, reżyserskiej od lat 18 – PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 października 2014, 23:00

ŻYCIE ADELI – ROZDZIAŁ 1 I 2 (La Vie d’Adèle. Chapitre 1 et 2)

dramat, Belgia, Francja, Hiszpania, Tunezja, 2013

reżyseria: Abdellatif Kechiche

obsada: Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Jérémie Laheurte, Aurélien Recoing, Catherine Salée, Benjamin Siksou

zycie adeliAdela (Adèle Exarchopoulos) ma 15 lat, uczy się w liceum i chce zostać nauczycielką. Wiedzie życie zwyczajnej nastolatki – ma wielu znajomych i dobre relacje z rodzicami, a jednak nie jest do końca szczęśliwa. Zaczyna spotykać się z przystojnym kolegą ze szkoły Thomasem (Jérémie Laheurte). Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks i miłosne rozczarowanie. Wtedy poznaje niebieskowłosą studentkę sztuk pięknych Emmę (Léa Seydoux). Pochodząca z dobrej rodziny, wykształcona Emma nie ukrywa przed Adelą swojej homoseksualnej orientacji. Dziewczyny wchodzą w namiętny, trwający kilka lat związek, w którym Adela odkrywa swoje pragnienia, ale dowiaduje się także, czym jest tęsknota i dogłębne poczucie starty.

„Życie Adeli – Rozdział 1 i 2” to film, o którym canneńskie jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga napisało: „absolutne arcydzieło filmowe – śmiała i pełna pasji opowieść o miłości”. Reżyser obrazu – urodzony w Tunezji Abdellatif Kechiche – opowiada w nim o dojrzewaniu inteligentnej, wrażliwej nastolatki, która po nieudanym pierwszym związku z kolegą z liceum zakochuje się bez pamięci w starszej od siebie dziewczynie. Pokazany na przestrzeni kilku lat namiętny związek kobiet jest intymną, ale jednocześnie uniwersalna love story, która podbiła serca krytyków i widzów. Podczas 66. festiwalu w Cannes jury przyznało Złotą Palmę filmowi, ale Spielberg wymienił przy tej okazji również odtwórczynie dwóch głównych ról, Adèle Exarchopoulos i Léę Seydoux, starając się uhonorować w ten sposób ich pracę. Nagrody dostać nie mogły, bowiem zgodnie z zasadami przyznawania nagród w Cannes, zwycięski obraz nie może dostać również wyróżnienia aktorskiego. „Życie Adeli” zdobyło także m.in. Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w Cannes, Cezara, Independent Spirit Award i nominację do Złotego Globu jako najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 12 października 2014, 18:00

RYCERZ BLASZKA. POGROMCA SMOKÓW (Ritter Rost – Eisenhart & voll verbeult)

Animacja, Niemcy, 2013

Reżyseria: Thomas Bodenstein

Obsada: Jacek Braciak, Jolanta Fraszyńska, Jarosław Boberek, Artur Barciś i Cezary Żak

rycerz blaszka pogromca smokowSir Blaszka (Jacek Braciak), najweselszy i najbardziej pechowy rycerz królestwa Zardzezii, pada ofiarą spisku złego księcia Chroma (Zbigniew Suszyński). Zostaje przez niego niesłusznie oskarżony o kradzież, pozbawiony zamku, tytułu, a co najgorsze zaufania Bo (Jolanta Fraszyńska), damy dworu z zacięciem krawieckim i najlepszej przyjaciółki Blaszki. Jedynym sposobem na odzyskanie honoru jest pokonanie smoka. Rycerz i jego przyjaciele – waleczny smoczek Koks (Jarosław Boberek) oraz wierny koń mechaniczny Czoper – ruszają w pełną przygód wyprawę na koniec świata. Razem przyjdzie im stanąć do walki z dwugłowym potworem (Artur Barciś i Cezary Żak) i powstrzymać księcia, który uwięził dobrego króla Zardzezii.

Rycerz Blaszka po raz pierwszy pojawił się w 1994 roku na kartach książki autorstwa Jörga Hilberta i Feliksa Janosy. Niezłomny rycerzyk okazał się nie lada sukcesem – autorzy stworzyli łącznie 11 powieści, z których każda okazywała się bestsellerem, trafiając na szczyty niemieckich list sprzedaży. Powieściowy cykl sprzedał się w setkach tysięcy egzemplarzy, a sam bohater doczekał się własnego musicalu, słuchowisk radiowych i filmowej ekranizacji.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 października 2014, 21:00

DZIEWIĘĆ MIL W DÓŁ (Nine Miles Down)

Horror, USA, Węgry, Wielka Brytania, Australia, 2009

Reżyseria: Anthony Waller

Obsada: Amanda Douge, Adrian Paul

dziewiec mil w dolMiędzynarodowa ekspedycja badawcza na Saharze próbuje dokonać najgłębszego odwiertu w historii. W wyniku burzy piaskowej kontakt z naukowcami zostaje utracony, a w kierunku stacji wiertniczej wyrusza specjalista ds. bezpieczeństwa Thomas „Jack” Jackman (Adrian Paul). W opustoszałej bazie znajduje jedynie Jennie (Kate Nauta). Kobieta twierdzi, że należała do ekipy, chce jak najszybciej stamtąd odjechać. Odwierty doprowadziły naukowców do niepokojącego odkrycia, które z czasem zaczęło wpływać na psychikę całej grupy. Buffy1977 na swoim portalu pisze o filmie: „będę polecać absolutnie każdemu wielbicielowi pozbawionych efekciarstwa, niskobudżetowych, ale umiejętnie nakręconych niejednoznacznych horrorów. W końcu w przeciwieństwie do większości hollywoodzkich obrazów może poszczycić się gęstym klimatem wyalienowania, potęgowanym niezdefiniowaną tajemnicą, a to w tym gatunku zawsze będzie najważniejsze”.

 

PREMIERA: CANAL+, środa, 15 października 2014, 21:00

ŻEGNAJ, KRÓLOWO! (Les Adieux a la Reine)

Dramat kostiumowy, Francja, Hiszpania, 2012

Benoit Jacquot

Diane Kruger, Lea Seydoux, Virginie Ledoyen, Xavier Beauvois

zegnaj krolowoRok 1789, ostatnie trzy dni istnienia monarchii francuskiej. Wersal nie jest świadomy rozruchów, które wstrząsają ulicami Paryża. Pławiąca się w luksusie świta znienawidzonego przez lud Ludwika XVI (Xavier Beauvois) i jego austriackiej żony Marii Antoniny (Diane Kruger) nie dostrzega zbliżającej się Wielkiej Rewolucji. Dopiero na wieść o szturmie Bastylii w pałacu zaczyna się chaos. Służący kradną co się da, a najbliżsi przyjaciele dworu opuszczają go pod osłoną nocy. Wyjątkiem jest Sidonie Laborde (Léa Seydoux), nastoletnia służąca królowej, do której obowiązków należy przede wszystkim czytanie jej książek. Sidonie jest zafascynowana kapryśną Marią Antoniną i szaleńczo zazdrosna o przyjaciółkę monarchini – hrabinę Gabrielle de Polignac (Virginie Ledoyen). Rozhisteryzowana Maria Antonina niszczy listy byłych kochanków, a jej największą udręką wydaje się brak zainteresowania ze strony madame de Polignac. Sidonie jest ostatnią wierną towarzyszką monarchini. Dla swojej królowej jest gotowa na wszystko.

Otwierający 62. Berlinale film Benoita Jacquota ukazujący intymne relacje trzech kobiet na wersalskim dworze na tle końca epoki. Reżyser opowiada historię pełnej erotycznego napięcia intrygi miłosnej oczami młodej służącej i pokazuje kulisy dekadenckiego dworu oraz, w kontraście do niego, obskurny świat plebsu. Film walczył o Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie i został uhonorowany trzema Cezarami.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 17 października 2014, 21:00

MACZETA ZABIJA (Machete Kills)

Film akcji, USA, Rosja, 2013

Reżyseria: Robert Rodriguez

Obsada: Danny Trejo, Alexa Vega, Mel Gibson, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Antonio Banderas, Cuba Gooding Jr., Charlie Sheen, Lady Gaga, Vanessa Hudgens, Amber Heard

maczeta zabijaByły agent Meksykańskiej Policji Federalnej, Maczeta Cortez (Danny Trejo) zostaje zwerbowany przez prezydenta USA (Charlie Sheen) i wysłany do Meksyku z misją likwidacji Szalonego Mendeza (Demián Bichir) – bezwzględnego szefa kartelu narkotykowego, który szykuje atak rakietowy na Waszyngton. Żeby powstrzymać Mendeza, Maczeta jest zmuszony skorzystać z pomocy Luthera Voza (Mel Gibson) – ekscentrycznego miliardera i handlarza bronią, który ma jeszcze śmielsze plany niż Mendez.

Początki Maczety sięgają 2007 roku, czyli premiery „Grindhouse”, drugiego projektu zrealizowanego wspólnie przez Rodrigueza i Quentina Tarantino. Maczeta pojawił się wówczas w fałszywym zwiastunie, który przyciągnął uwagę widzów i dał początek filmowi. Pełnometrażowa produkcja „Maczeta” w reżyserii Rodrigueza powstał w 2010 roku. Na końcu filmu pojawiło się zdanie: Maczeta powróci w filmach „Maczeta zabija” i „Maczeta znowu zabija”. Od tamtej pory Danny Trejo nie mógł się doczekać kolejnej produkcji. – „Gdziekolwiek się nie pojawił, ludzie nie nazywali go inaczej, jak tylko Maczeta. Nawet jego własna matka mówi na niego Maczeta” – opowiada Rodriguez, reżyser m.in. „Sin City” i „Desperado”. Sequel, który powstał kontynuuje legendę tytułowego bohatera, rozbudowując z rozmachem wszystkie elementy, które składają się na jego wizerunek.

Rodriguez zgromadził na planie imponującą obsadę. Charyzmatycznemu Danny’emu Trejo w roli przeciwnika partneruje dwukrotny laureat Oscara Mel Gibson, a jako prezydent USA występuje Charlie Sheen. Wspierają ich m.in. Antonio Banderas („Desperado”), laureat Oscara Cuba Gooding Jr. („Jerry Maguire”) i nominowany do Oscara Demián Bichir („Lepsze życie”). W filmie powracają bohaterki pierwszej części – Jessica Alba („Sin City – Miasto Grzechu”) oraz Michelle Rodriguez („Avatar”). Obok nich pojawiają się: wychowanka Rodrigueza Alexa Vega (seria „Mali Agenci”), eksnarzeczona Johnnyego Deppa – Amber Heard („Dziennik zakrapiany rumem”), kolumbijska piękność Sofía Vergara („Współczesna rodzina”), gwiazda serii „High School Musical” Vanessa Hudgens („Spring Breakers”) oraz debiutująca w kinie Lady Gaga jako zmysłowa La Chameleón.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 7/22

 

MICHAEL J. FOX SHOW – serial komediowy, odc. 21-22/22

PREMIERA: CANAL+, soboty po dwa odcinki,  14:00 i 14:30

THE FOLLOWING II – serial sensacyjny/thriller, odc. 13/15

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz. 23:10

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 4/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

GRIMM III – serial fantasy, odc. 21/22

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, godz. 20:00

 

W GARNITURACH III – serial prawniczy, odc. 15/16

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.