Canal+ premiery filmowe od 25 czerwca do 1 lipca 2016

 

ups arka odplynelaW ostatnim tygodniu czerwca w Canal+: film animowany „Ups! Arka odpłynęła…”, horror „Cybernatural”, dokument „Powrót gatunku” Zimorodek”, dramat „Złota dama”, dramat „Love and Mercy” oraz polski thriller „Anatomia zła”.CANAL

 

 

UPS! ARKA ODPŁYNĘŁA…
(Ooops! Noah is Gone…)
Animowany, Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, 2015
reżyseria: Toby Genkel

ups arka odplynelaAnimacja twórców takich bajek jak „Brzydkie kaczątko i ja” czy „Renifer Niko”. W polskiej wersji językowej plejada gwiazd. Głosu postaciom użyczają m.in. Olaf Lubaszenko („Krótki film o miłości”, „Kroll”), Artur Barciś („Znachor”, „Dekalog I”), Małgorzata Foremniak („Stara baśń”, „Zmruż oczy”) czy Cezary Żak („Miodowe lata”, „Ranczo”).
Historia potopu z perspektywy zwierząt. Nadciąga właśnie biblijna powódź i wszystkie zwierzęta przygotowują się do ewakuacji, jednak nie każdy może się dostać na zbudowaną przez Noego Arkę. Porządku pilnuje wyniosły Lew, król zwierząt, który nie przepuści nikogo, kogo nie ma na liście. Niestety nasi bohaterowie z potopem muszą radzić sobie sami. Czeka ich wiele przygód i prób, a żeby przetrwać będą musieli wykazać się nie lada sprytem.
„Ups! Arka odpłynęła” to ciepła komedia o sile przyjaźni i współpracy, która bawi i wzrusza niezależnie od wieku. Na uwagę zasługuje również bezbłędny polski dubbing, który jest przede wszystkim zasługą świetnych i doświadczonych aktorów.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 26 czerwca 2016, 18:00

 

 

CYBERNATURAL
(Unfriended)
horror, USA, 2014
reżyseria: Levan Gabriadze
obsada: Shelley Hennig, Renee Olstead, Jacob Wysocki

cybernaturalNominowany do Kryształowej Statuetki horror gruzińskiego reżysera Levana Gabriadze’a to nadzwyczaj ciekawy filmowy eksperyment. W obsadzie amerykańscy aktorzy młodego pokolenia : Shelley Hennig („Diabelska plansza Oujia”), Rebecca Olstead („Dziś 13, jutro 30”, „Informator”) i Jacob Wysocki („Pitch perfect”).
Laura (Heather Sossaman) to najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Pewnego dnia pada ofiarą cyberprzemocy – ktoś publikuje nagranie, na którym widać jak się upija i zostaje seksualnie wykorzystana. Załamana dziewczyna popełnia samobójstwo. Rok później grupa, rozmawiających przez internetowy komunikator, znajomych, dostaje wiadomość od zmarłej Laury. Tak rozpoczyna się horror, z którego być może nikt nie wyjdzie żywy.
Interesujący formalnie obraz to bardzo gorzka i przerażająca diagnoza otaczającej
nas stechnicyzowanej rzeczywistości. Film otrzymał nagrodę dla najlepszego horroru, wręczaną przez amerykańskie stowarzyszenie filmowe Phoenix Critics Circle.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 czerwca 2016, 23:00
POWRÓT GATUNKU: ZIMORODEK
(Returnig The Wild – 3)
dokument, Wielka Brytania, 2015

Dokument przyrodniczy prezentujący sylwetkę wybranego, ciekawego zwierzęcia.
Tym razem w roli głównej zimorodek.

Zimorodek zwyczajny to nieduży ptak o bardzo atrakcyjnym, kolorowym upierzeniu. Ma krępą sylwetkę i charakterystycznie krótki ogon. Jego dziób jest szary, mocny i długi, a nogi czerwone. Należy do ptaków wędrujących, późną jesienią opuszcza swoje dotychczasowe miejsca pobytu i emigruje do cieplejszych miejsc. Tych i jeszcze wielu innych zwierzęcych ciekawostek dowiedzieć się można z serii przyrodniczych filmów dokumentalnych prezentowanych na antenie CANAL+ FAMILY.
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 27 czerwca 2016, 20:00

 

 

ZŁOTA DAMA
(Woman in gold)
dramat, USA/Wielka Brytania, 2015
reżyseria: Simon Curtis
obsada: Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl

Niezwykła historia jednego z najsłynniejszych obrazów, „Portretu Adeli Bloch – Bauer” Gustava Klimta, powszechnie znanego jako „Kobieta w złocie”. W rolach głównych: laureatka Oscara, znakomita Helen Mirren („Królowa”) oraz Ryan Reynolds („Narzeczony mimo woli”, „Klucz do wieczności”).

zlota damaMaria Altmann (Helen Mirren) pochodzi z zamożnej wiedeńskiej rodziny. W czasie wojny jej rodzina uciekając przed holokaustem, w pośpiechu opuściła Austrię i osiadła Kalifornii. Po latach Maria, wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds), decyduje się na odzyskanie zagrabionej przez nazistów kolekcji obrazów należących do jej rodziny. Najbardziej zależy jej na namalowanym przez Gustava Klimta portrecie jej ciotki Adeli. Obraz jest niezwykle cenny, a jednocześnie powszechnie uważany skarb narodowy Austrii. Austriackie władze nie zamierzają wydać płótna prawowitej właścicielce, jednak Maria podejmuje nierówną batalię o odzyskanie rodzinnej pamiątki. W filmie zobaczymy również znanego z filmów „Good Bye Lenin!” i „Wyścig”, Daniela Brühla oraz dawno niewidzianą Katie Holmes („Telefon”, „Córka prezydenta”).
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 28 czerwca 2016, 20:00
LOVE AND MERCY
(Love&Mercy)
dramat, USA, 2014
reżyseria: Bill Pohlad
obsada: Elizabeth Banks, John Cusack, Paul Dano

Love and MercyPrawdziwa historia wybitnego artysty, lidera The Beach Boys, Briana Wilsona w debiucie fabularnym znanego producenta filmowego Bill Pohlada („Drzewo życia”, „Dzika droga”). W roli głównej dwaj aktorzy: Paul Dano („Aż poleje się krew”, „Młodość”) i John Cusack („Tożsamość”, „Mapy gwiazd”).

Lata sześćdziesiąte. Młody kompozytor i wokalista Brian Wilson (Paul Dano) wraz ze swoją grupą The Beach Boys niespodziewanie podbija listy przebojów. W rytm ich muzyki bawi się cała Ameryka. Nagła popularność przyprawia jednak Wilsona o załamanie nerwowe. Rezygnuje z planowanej trasy koncertowej i prac nad kolejnym studyjnym albumem grupy. Okazuje się, że powracające lęki to symptomy choroby psychicznej. Dwadzieścia lat później Wilson
(John Cusack) jest wrakiem człowieka całkowicie podporządkowanym swojemu terapeucie Eugene’owi Landy’emu (Paul Giamatti). Zafascynowana artystą Melinda Ledbetter
(Elizabeth Banks) podejmuje walkę, by uwolnić go spod wpływu manipulatora.
PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 29 czerwca 2016, 20:00

 

 

ANATOMIA ZŁA
Thriller, kryminalny, Polska, 2015
reżyseria: Jacek Bromski
obsada: Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Piotr Głowacki, Michalina Olszańska, Andrzej Seweryn

anatomia zlaReżyserski powrót Jacka Bromskiego („Uwikłanie”, „Bilet na księżyc”) w thrillerze sensacyjnym opowiadającym o tajnych służbach. W obsadzie czołówka polskich aktorów: Krzysztof Stroiński („Pitbull”, „Lęk wysokości”), Andrzej Seweryn („Pan Tadeusz”, „Różyczka”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”, „Bogowie”).

Film opowiada historię „Lulka” (Krzysztof Stroiński), płatnego zabójcy, który właśnie zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Prowadzący kilka lat wcześniej jego sprawę prokurator, nieoczekiwanie składa mu propozycję nie do odrzucenia. Chodzi o zabicie komendanta Centralnego Biura Śledczego. Stawka jest wysoka, jeśli „Lulek” wykona zadanie, czeka go sowita zapłata, a także wymazanie kartoteki. Zabójca, podając się za oficera kontrwywiadu, werbuje do pomocy swojego starego znajomego Staszka, który walczył kiedyś w Afganistanie, ale został wydalony z wojska. Za wykonanie zadania „Lulek” oferuje byłemu żołnierzowi możliwość powrotu do armii (co jest oczywistym kłamstwem). Staszek zgadza się wesprzeć znajomego, jednak już w trakcie przygotowań do wykonania zadania zaczyna nabierać podejrzeń. Czasu na zamach pozostaje coraz mniej, a zleceniodawcy zaczynają ciskać i nie tolerują niepowodzeń. Zaczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra.

Za brawurową rolę „Lulka”, Krzysztof Stroiński został nagrodzony Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W filmie, w bardzo dobrych rolach, wystąpili również młodzi aktorzy – znany wcześniej z „Hardkor Disko” Marcin Kowalczyk oraz Michalina Olszańska („Jack Strong”, „Córki dancingu”).
PREMIERA: CANAL+, piątek, 01 lipca 2016, 21:00

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 25 CZERWCA DO 01 LIPCA 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 5, 6)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 25 czerwca 2016

TASHI
(Tashi, ep. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 25 czerwca 2016

GOLDBERGOWIE
(The Goldbergs, ep. 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 26 czerwca 2016

PORZUCONY WEDŁUG HARLANA COBENA
(The Five, ep. 7, 8)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 26 czerwca 2016

MENTALISTA VII
(The Mentalist 7, ep. 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 28 czerwca 2016

BLINDSPOT: MAPA ZBRODNI
(The Family, odc. 23)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 30 czerwca 2016

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.