Canal+ premiery filmowe od 10 do 16 marca 2018

W kolejnym tygodniu marca w Canal+ obejrzymy: polski dramat „Bikini Blue”, francuska komedia „Moje skarby”, film przygodowy „Zaginione miasto Z„, historyczny „Azyl”, dramat „Kolacja”, francuska komedia „Nie ma tego złego…” oraz francuski melodramat „Frantz„. 

 

 

Bikini Blue
(Bikini Blue)
dramat, Polska, 2012
reżyseria: Jarosław Marszewski
obsada: Tomasz Kot, Lianne Harvey

Polski dramat, w rolach głównych Tomasz Kot (,,Bogowie’’, ,,Testosteron’’) i Lianne Harvey. Film opowiada historię małżeństwa z wielką tajemnicą w tle.

„Bikini Blue” to dramat historyczny, którego akcja osadzona jest w Wielkiej Brytanii w latach 50. Dora Szumski jest 30-letnią Angielką, której mąż jest polskim imigrantem. Eryk, bo tak ma na imię mąż Dory, jest byłym oficer Wojska Polskiego. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park – szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy, dotkniętych wojenną traumą. Choroba Eryka wynikająca z prześladującej go i zatajonej przed żoną przeszłości nie tylko staje się barierą dla dalszej przyszłości małżeństwa, ale i zagrożeniem dla życia Eryka. Dora postanawia dociec, w czym tkwi tajemnica choroby męża.
PREMIERA: CANAL+, sobota 10 marca, godz. 20:00

 

 

 

Azyl
(The Zookeeper’s Wife)
historyczny, Czechy, Wielka Brytania, USA, , 2017
reżyseria: Niki Caro
obsada: Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Daniel Brühl

W marcu po raz pierwszy w polskiej telewizji widzowie zobaczą „Azyl” (The Zookeeper’s Wife), czyli opartą na prawdziwych wydarzeniach historię Antoniny i Jana Żabińskich, którzy pomagali Żydom podczas II wojny światowej, ukrywając ich w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Na ekranie m.in. Jessica Chastain („Marsjanim”) oraz Daniel Brühl („Good Bye Lenin!”, „Bękarty wojny”).

Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 10 marca, godz. 21:30

 

 

 

Kolacja
dramat, USA, 2017
Reżyseria: Oren Moverman
Obsada: Steve Coogan, Laura Linney, Richard Gere, Rebecca Hall

Amerykański dramat z polityką w tle. Na ekranie m.in: Richard Gere („Pretty Woman”) i Chloë Sevigny („American Psycho”)

Stan (Richard Gere) jest ambitnym politykiem marzącym o wygraniu wyborów na gubernatora. Jego brat Paul (Steve Coogan) był nauczycielem historii, jednak jego karierę przerwały problemy osobiste. Bracia wspólnie z małżonkami spotykają się na uroczystej kolacji w eleganckiej restauracji. Wraz z kolejnymi kęsami jedzenia atmosfera przy rodzinnym stole robi się jednak coraz gęstsza. Prawdziwym powodem spotkania jest bowiem potrzeba uporania się z problemem, w który zaangażowani są ich nastoletni synowie.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 11 grudnia, godz. 21:00

 

Moje skarby (Mes tresors)
KOMEDIA Francja 2017  
Występują: Reem Kherici, Jean Reno, Camille Chamoux, Pascal Demolon
Reżyseria: Pascal Bourdiaux

Carole (Camille Chamoux) pracuje jako informatyk, jest skromna i zamknięta w sobie. Wciąż mieszka z matką, mimo że już dawno skończyła studia. Natomiast Caroline (Reem Kherici) zajmuje się złodziejskim fachem. To kieszonkowiec i włamywaczka, która działa przede wszystkim na terenie ekskluzywnych hoteli na Riwierze. Żadna nie wie o istnieniu tej drugiej. Mają jednak coś wspólnego – nie poznały swojego ojca, bowiem zniknął, zanim się urodziły. Pewnego dnia mężczyzna powraca. Jest międzynarodowym złodziejem, poszukiwanym przez policję niemal wszystkich europejskich krajów. Postanawia nadrobić stracony czas i razem z córkami dokonać wielkiego włamania. Zamierza ukraść Stradivariusa wartego piętnaście milionów dolarów.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 12 grudnia, godz. 21:00

 

Nie ma tego złego…
(Marie-Francine)
komedia, Francja, 2017
reżyseria: Valérie Lemercier
obsada: Valérie Lemercier, Patrick Timsit, Hélène Vincent

Francuska komedia o kobiecie, która po stracie partnera i pracy zaczyna życie na nowo. Film w reżyserii Valérie Lemercier twórcy m.in. ,,Wakacji Mikołajka’’ i ,,Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości’’

Marie-Francine (Valerie Remercier) po odejściu męża i utracie pracy zmuszona zostaje powrócić do rodzinnego domu. Jej najbliżsi, chcąc dla córki jak najlepiej, postanawiają jej pomóc. Piszą dla niej CV, szukają nowego partnera, a nawet proponują udział w programie rozrywkowym. Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który znalazł się w podobnej sytuacji jak ona. Czy Marie-Francine potrafi wykorzystać ten dar od losu i odnaleźć na nowo radość życia?
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek 13 marca godz. 20:00

 

 

 

Frantz
(Frantz)
melodramat, Francja, Niemcy 2017
reżyseria: François Ozon
obsada: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner

Film francuskiego reżysera François Ozon (,,8 kobiet’’). W rolach głównych Pierre Niney (,,Yves Saint Laurent’’) i Paula Beer (,,Dyplomacja’’). ,,Frantz’’ to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?
PREMIERA: CANAL+FILM, środa 14 marca godz. 20:00

 

Zaginione miasto Z
(The Lost City of Z)
przygodowy, USA, 2016
reżyseria: James Gray
obsada: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland

,,Zaginione miasto Z’’ to biograficzno – przygodowa produkcja, za którą stoi amerykański reżyser James Gray znany m.in. z ,,Imigrantki’’ i ,,Kochanków’’. W rolach głównych zobaczymy Roberta Pattinsona (,,Cosmopolis’’) i Siennę Miller (,,Snajper’’)

Początek XX wieku. Brytyjski wojskowy i podróżnik Percy Fawcett w sercu amazońskiej dżungli napotyka ślady istnienia wcześniej nieznanej, indiańskiej cywilizacji, która niegdyś zamieszkiwała te tereny. Jego odkrycia nie znajdują uznania w gronie naukowców traktujących rdzenną ludność Amazonii jako „dzikusów”. Wspierany przez rodzinę i przyjaciół Fawcett postanawia wyruszyć w głąb dżungli, by odnaleźć ruiny dawnej stolicy mitycznego El Dorado i tym samym udowodnić swoją teorię.
PREMIERA: CANAL+, piątek 16 marca godz. 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 10 DO 16 MARCA 2018

Ślub po czterdziestce
(Quadras (Guest List ep. 3,4)

Lucyfer 3
(Lucifer ep.6)

Zabójcza broń 2
(Lethal Weapon ep.6,7)

La zona
(La zona ep. 3,4)

 

 

Ślub po czterdziestce
[Quadras (Guest List)]
Serial komediowy, Francja, 2017
Obsada: François-Xavier Demaison, Alix Poisson, Jean-Philippe Ricci, Sarah Le Picard

43-letni Alex żeni się z Agnes. W tym dniu parze towarzysza krewni i przyjaciele. Wśród nich jest m.in.: Julien, świadek pana młodego, który czeka na swoją dziewczynę Mélanie; Katia, najlepsza przyjaciółka Agnes, w towarzystwie męża Damiena; Anne, przygnębiona siostra Agnes, Gilles, przyjaciel i księgowy Alex. Nie mogło także zabraknąć teściowych – Sylviane i Myriam. Wieczór właśnie się zaczyna.

PREMIERA: CANAL+SERIALE, czwartek 15 marca godz. 18:10, 19:05

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

1 myśl w temacie “Canal+ premiery filmowe od 10 do 16 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.