Canal+ premiery filmowe od 1 do 7 października 2016

belferW pierwszym tygodniu października w Canal+: polska komedia „Panie Dulskie”, polski dramat „Demon”, polski musical „Córki dancingu”, film dokumentalny „Janis: Little Girl Blue„, dramat „Czy naprawdę wierzysz?”, szwedzka komedia „Miłosne antidotum”, film akcji „Rekin z jeziora”, nowy polski serial „Belfer” oraz nowy brytyjski serial „Upadek królestwa”.CANAL

PANIE DULSKIE
komedia, Polska, 2015
reżyseria: Filip Bajon
obsada: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska

panie-dulskiePrezentowana na FPFF w Gdyni ponadczasowa komedia „Moralność pani Dulskiej” w ujęciu Filipa Bajona, reżysera przebojowych „Ślubów panieńskich”. W obsadzie: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Sonia Bohosiewicz, Olgierd Łukaszewicz i Sebastian Fabijański. Doskonała zabawa na najwyższym poziomie.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje, że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma bowiem wiele na sumieniu…
PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 października, godz. 15:00

 

 

 

 

DEMON
dramat, Polska/Izrael, 2015
reżyseria: Marcin Wrona
obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz

demonOstatni, prezentowany w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni, film Marcina Wrony („Moja krew”, „Chrzest”). W rolach głównych: laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Agnieszka Żulewska („Chemia”, „Warsaw by Night”) oraz Itay Tiran („Liban”). W obsadzie również: Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński.

Piotr (Itay Tiran) wraca z Anglii do Polski. Ma wziąć ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska)
i osiąść w urokliwym domu na prowincji. Sytuacja skomplikuje się kiedy mężczyzna odkryje zakopane w ogródku ludzkie szczątki. Upiór zmarłej kobiety nie będzie chciał go już opuścić…

„Demon” – zwycięzca amerykańskiego Fantastic Fest i MFF w Hajfie – został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu w Toronto. Siłą filmu jest również doborowa obsada. Obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem na MFF w Wenecji „Libanu”, w filmie zobaczymy: Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Tomasza Schuchardta
i Cezarego Kosińskiego. Na ekranie obecne jest także młode pokolenie aktorów – laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Agnieszka Żulewska i Tomasz Ziętkek („Kamienie na szaniec”, „Carte Blanche”).
PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 października, godz. 22:30

 

 

 

 

CÓRKI DANCINGU
musical, Polska, 2015
Reżyser: Agnieszka Smoczyńska
Obsada: Kinga Preis, Michalina Olszańska, Marta Mazurek, Jakub Gierszał, Andrzej Konopka, Zygmunt Malanowicz

corki-dancinguMiłość, namiętności i żądza w tętniącym muzyką, mieniącym się światłami neonów świecie warszawskich dancingów lat 80. Nagroda na FF w Sundance, zachwyt polskiej krytyki filmowej, a na ekranie – w nowych, zaskakujących wcieleniach: Kinga Preis („Róża”, „Sala samobójców”) Jakub Gierszał („Nieulotne”, „Sala samobójców”), Zygmunt Malanowicz („Wszystko, co kocham”, „Tulipany”), Marcin Kowalczyk („Jesteś Bogiem”) i Magdalena Cielecka („Zjednoczone Stany Miłości”).

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 października, godz. 21:00

 

 

 

JANIS: LITTLE GIRL BLUE
(Janis: Little Girl Blue)
dokumentalny, USA, 2015
reżyseria: Amy Berg

Film dokumentalny o zmarłej tragicznie ikonie muzyki. Opowieść o tym jak obdarzona niezwykłym głosem i trudnym życiorysem Janis Joplin po dziś dzień inspiruje artystów na całym świecie.

Narratorką historii jest znana amerykańska wokalistka ukrywająca się pod pseudonimem Cat Power. Artystka, której twórczość Janis jest niezwykle bliska opowiada o tym jak Joplin stawała się gwiazdą. Wiedzę czerpie z listów, które niepokorna wokalistka przez wiele lat pisała do swojej rodziny, przyjaciół i współpracowników.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 października, 21:00

 

 

 

 

CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ?
(Do You Believe?)
dramat, USA, 2015
reżyseria: Jon Gunn
obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

czy-naprawdew-wierzyszKrzepiący obraz twórców „Bóg nie umarł” i „Bóg nie umarł 2”. W obsadzie: laureatka Oscara Mira Sorvino („Jej wysokość Afrodyta”) i znany z roli Sama serii filmów „Władca pierścieni” Sean Astin.
Matthew (Ted McGinley) nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie
z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumie, jak ma wyglądać jego życie, zaczną dziać się rzeczy, o których wcześniej nawet nie marzył – prawdziwe cuda. Od tej chwili w trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
PREMIERA: CANAL+FILM, wtorek, 4 października 2016, 20:00

 

 

 

 

MIŁOSNE ANTIDOTUM
(Micke & Veronica)
komedia, Szwecja, 2014
reżyseria: Staffan Lindberg
obsada: Izabella Scorupco, David Hellenius, Suzanne Reuter

Komedia romantyczna rodem ze Skandynawii. W roli głównej znana polska aktorka Izabella Scorupco („Golden Eye”, „Granice wytrzymałości”).

milosne-antidotumVeronica (Izabella Scorupco) pochodzi z zamożnej rodziny, Micke (David Hellenius) jest stolarzem. Kiedy mężczyzna zjawia się w domu Veroniki, by przeprowadzić remont kuchni w jej luksusowym apartamencie, wbrew wszystkiemu zakochują się w sobie. Niestety kiedy ogłaszają swoim rodzinom, że chcą być razem, nie zostaje to przyjęte z entuzjazmem, zwłaszcza przez ich nastoletnie dzieci, którym z trudem przychodzi zaakceptowanie nowej sytuacji. Aby zmienić ich nastawienie, Veronica organizuje wspólny wyjazd na wakacje do swoich bogatych rodziców mieszkających na malowniczej wyspie u zachodniego wybrzeża Szwecji. Micke jednak nie do końca odnajduje się w towarzystwie dystyngowanych teściów,
#z którymi więcej go dzieli niż łączy. Gdy do perypetii włączy się wyzwolona sąsiadka nimfomanka, związek pary zostanie wystawiony na poważną próbę…
PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 5 października 2016, 20:00

 

 

 

REKIN Z JEZIORA
(Shark Lake)
kino akcji, USA, 2015
reżyseria: Jerry Dugan
obsada: Dolph Lundgren, Sara Malakul Lane, Lily Brooks O’Briant

Dolph Lundgren („Uniwersalny żołnierz”, „Niezniszczalni”) w krwawym thrillerze o nierównej walce z siłami natury.

rekin-z-jezioraMeredith Hernandez (Sara Malakul Lane) jest nadopiekuńczą samotną matką i jednocześnie najlepszą, zasłużoną dla lokalnej społeczności policjantką w małej sennej mieścinie nad Jeziorem Tahoe. Spokój jej i mieszkańców zostaje zakłócony, gdy miejscowy dealer egzotycznych zwierząt (Dolph Lundgren) wychodzi z więzienia na warunkowe zwolnienie, a jeden z jego najcenniejszych okazów wymyka mu się z rąk.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 października 2016, 21:00

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 1 DO 7 października 2016

DYNIOWE WIEŚCI
(Pumpkin Reports, ep. 33, 34)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 1 października 2016

TASHI
(Tashi, ep. 35, 36)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 1 października 2016

BELFER
(odc. 1,2)
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 października 2016

DZIWNA PARA 2
(Odd Couple 2, ep. 3,4)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 2 października 2016

NIEWIERNI 2
(Satisfaction 2, ep. 9,10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 2 października 2016

WIDOKI NIE Z TEJ ZIEMI ODC. 4
(Undiscovered Vistas, ep. 4)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 3 października 2016

BROOKLYN NINE-NINE
(Brooklyn Nine-Nine 3, ep. 21,22,23)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 4 października 2016

UPADEK KRÓLESTWA
(The Last Kingdom, odc. 1,2)
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 października 2016

 

 

 

BELFER
serial kryminalny, Polska, 2016, 10 odcinków
reżyseria: Łukasz Palkowski
obsada: Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat, Józef Pawłowski

belferOryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego (Złote Lwy na FPFF w Gdyni 2014 za najlepszy film „Bogowie”). , według scenariusza Jakuba Żulczyka (powieść „Ślepnąc od świateł”) oraz dramatopisarki Moniki Powalisz. W roli głównej Maciej Stuhr.

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr). Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.

W obsadzie oprócz Macieja Stuhra znaleźli się również: Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska i Paulina Szostak.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 października, godz. 21.30

 

 

UPADEK KRÓLESTWA
(The Last Kingdom)
serial historyczny, Wielka Brytania, 2015
twórca: Nick Murphy
Obsada: Alexander Dreymon, Matthew Macfadyen, Ian Hart, Rutger Hauer

Emocjonująca superprodukcja zrealizowana z imponującym rozmachem na miarę popularnych „Wikingów”. Adaptacja cyklu „Wojny Wikingów” Bernarda Cornwella.

upadek-krolestwaPołowa IX-go wieku n.e. Upadają kolejne brytyjskie królestwa. Śmierć zbiera krwawe żniwo. W ręce Wikingów wpada syn saskiego szlachcica, osierocony Uhtred (Alexander Dreymon). Mały Uhtred wychowa się wśród Wikingów, jednak jako młody człowiek będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie o własną tożsamość. Kim jest? Sasem czy Wikingiem? W okrutnym świecie nie ma miejsca na wahanie. Uhtred dołącza do armii króla Alfreda Wielkiego (Dawid Dawson), władcy Królestwa Wessex. Jedynego Królestwa, które stawia opór Wikingom.

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 października 2016, 21:00

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.