Canal+ premiery filmowe od 1 do 7 marca 2014

Poradnik pozytywnego myslenia W pierwszym tygodniu marca Canal+ wyemituje komedię romantyczną „Poradnik pozytywnego myślenia”, finałową drugą część brytyjskiego miniserialu „Bez wytchnienia”, film animowany „Animowani Cheech i Chong”, francuską komedię romantyczną „Szczęście nigdy nie przychodzi samo” oraz film kryminalny „Pionek – Zbrodnia jest grą”. Obejrzymy również na żywo galę rozdania Oscarów® oraz retransmisję koncertu Elthona Johna.CANAL

 

FILMY OSCAROWE

PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 marca 2014, 21:00

PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA (Silver Linings Playbook)

Komedia romantyczna, USA, 2012

Reżyseria: David O. Russell

Obsada: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert DeNiro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Julia Stiles

Poradnik pozytywnego mysleniaPat Solatano (Bradley Cooper) po ośmiu miesiącach terapii wraca do rodzinnego domu. Chce zrealizować alternatywą wersję siebie, w oparciu o tzw. pozytywne myślenie, którego wzorce wynosi z grupy wsparcia w szpitalu. Jego celem jest odzyskanie żony, którą przyłapał na zdradzie, a jej kochanka prawie zabił, co stało się bezpośrednią przyczyną hospitalizacji. Konsekwentna strategia Pata zmienia się, gdy poznaje intrygującą dziewczynę z sąsiedztwa, Tiffany (Jennifer Lawrence). Wzajemna niechęć pary ekscentryków przeradza się w niespodziewaną więź.

– „Film jest tak dobry, że może uchodzić za wspaniałą, dawną klasykę” – pisał słynny krytyk Roger Ebert na łamach „Chicago – Sun Times”. Wtórowali mu inni, doceniając przed wszystkim aktorstwo. Wychwalano zwłaszcza Jennifer Lawrence, która zagrała młodą wdowę, klasyczny przypadek osobowości borderline, oscylującej między potrzebą bycia otoczoną opieką a agresywną rozpaczą i wściekłością na los. Co ciekawe, Lawrence nie była pierwszym wyborem Davida O. Russella. Reżyser brał pod uwagę m.in. Zooey Deschanel, Anne Hathaway, Rachel McAdams, Olivię Wilde, Blake Lively, Rooney Marę, a nawet Angelinę Jolie. Lawerence doskonale wywiązała się z zadania i zdobyła za swoją kreację m.in. Oscara i Złoty Glob. Ale Akademia doceniła też nominacjami towarzyszących jej aktorów. Bradley Cooper zagrał mężczyznę cierpiącego na chorobę afektywną dwubiegunową, którego postępowanie trudno przewidzieć. Kreację Roberta De Niro jako owładniętego nerwicą natręctw seniora Solitano okrzyknięto powrotem aktora do wielkiej artystycznej formy. Nominowano też jego filmową małżonkę, czyli australijską aktorkę Jacki Weaver, znanej m.in. z „Pikniku pod Wiszącą Skałą” czy brawurowego występu w gangsterskim „Królestwie zwierząt” Davida Michoda. W sumie „Poradnik pozytywnego myślenia” dostał 8 nominacji do Oscara.

Russell zdobył renomę jako scenarzysta i reżyser, kręcąc m.in. „Igraszki z losem”, „Złoto pustyni” z Georgem Clooneyem oraz „Fightera”, film wyróżniony dwoma aktorskimi Oscarami dla Christiana Bale’a i Melissy Leo. Po części autobiograficzną powieść Matthew Quicka „The Silver Linings Playbook” Russellowi polecił Sydney Pollack, który wraz z Harveyem Weinsteinem nabyli prawa do adaptacji. Russell napisał scenariusz i przerabiał go ponad 20 razy. Czuł osobisty związek z filmem, ponieważ jego syn cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową, tak jak bohater. Krytyka podkreślała potem odwagę i smak, z jakim ten temat został w filmie ujęty.

 

PREMIERA CZ. 2: CANAL+, niedziela, 2 marca 2014, 21:00

BEZ WYTCHNIENIA CZ. 2 (Restless, ep.2)

Miniserial, Wielka Brytania, 2012, 2 odc. x 90’

Reżyseria: Edward Hall

Obsada: Michelle Dockery, Hayley Atwell, Charlotte Rampling, Rufus Sewell

Świat Ruth Gilmartin zostaje wywrócony do góry nogami, gdy dowiaduje się, że jej matka jest z pochodzenia Rosjanką, a w czasie wojny była szpiegiem brytyjskiego wywiadu.

Bez wytchnieniaLatem 1976 roku Ruth Gilmartin (Michelle Dockery) odwiedza matkę, która mieszka na angileskiej prowincji. Sally (Charlotte Rampling) chce wyznać córce, że od 30 lat prowadził podwójne życie. Przyznaje, że naprawdę nazywa się Eva Delectorskaya, a w czasie wojny szpiegowała na rzecz brytyjskiego wywiadu. Jej historia zaczyna się w Paryżu w 1939 roku. Eva (Hayley Attwell) zostaje zrekrutowana do służb przez intrygującego Lucasa Romera (Rufus Sewell). Podczas szkolenia wybucha między nimi romans, jednak wkrótce muszą się rozstać. Romer wysyła dziewczynę do USA z ważną misją wciągnięcia sojusznika w wojnę. Operacja nie udaje się, załapana w pułapkę Eva musi uciekać i ukrywać się przez kolejne lata. Teraz chce to zmienić i postanawia z pomocą córki odnaleźć Lucasa Romera, aktualnie barona Mansfielda of Hampton Cleeve (Michael Gambon).

Dwuczęściowy miniserial BBC i Sundance Channel „Bez wytchnienia” jest adaptacją powieści Williama Boyda, który napisał też do niego scenariusz. – „Możliwość przeniesienia na ekran powieści w formie 3-godzinnego miniserialu jest luksusem, który daje tylko telewizja” – mówi Boyd. Dzięki temu autor nie tylko opowiada czarującą historię o miłości i zdradzie, ale rzuca też światło na jeden z mało znanych aspektów II wojny światowej, jakim są stosunki brytyjskich i amerykańskich tajnych służb w tym okresie. Reżyserią zajął się Edward Hall (seriale „Downton Abbey”, „Królestwo”). Na planie z lat 40. w roli Evy i Lucasa spotkali się Hayley Atwell („Captain America: Pierwsze starcie”, „Księżna”) i Rufus Sewell („Iluzjonista”, „Mroczne miasto”), którzy kilka lat wcześniej grali wspólnie w znanym widzom CANAL+ serialu „Filary ziemi”. W latach 70. Evę i Lucasa zagrali Charlotte Rampling („Melancholia”, „Basen”) oraz Michael Gambon (seria „Harry Potter”, „Ósma strona”). W córkę Evy – Ruth Gilmartin – wcieliła się znana z serialu „Downton Abbey” Michelle Dockery.

 

 CANAL+ LIVE, niedziela, 2 marca 2014, 1:55

OSCARY® 2014 – LIVE

W nocy z 2 na 3 marca 2014 CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 86. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Transmisja ceremonii przyznania Oscarów® 2014 w CANAL+ rozpocznie się o 2:30 w nocy z 2 na 3 marca. Poprzedzi ją półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Dolby Theatre, w którym odbędzie się uroczystość. W studiu CANAL+ w Warszawie wydarzenia z Los Angeles będzie śledził Tomasz Raczek wraz z gośćmi. W programie, podczas kilkunastu wejść w trakcie gali, będą oni komentowali to, co wydarzy się na Hollywood Boulevard.

Widzów, którzy nie będą oglądali uroczystości przyznania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 90 minutową relację z imprezy we wtorek, 4 marca o 21:00.

Tegoroczną galę oscarową poprowadzi po raz drugi Ellen DeGeneres, amerykańska scenarzystka i aktorka. Poprzednio, w 2007 roku jej występ został wyróżniony nominacją do nagrody Emmy.

Dotychczas zaszczytu bycia gospodarzem ceremonii wręczenia Nagród Akademii najwięcej razy dostąpił Bob Hope (18 razy) i Billy Crystal (9 razy). Najwięcej Oscarów w historii – każdy po 11 statuetek – zdobyły „Ben Hur”, „Titanic” i „Władca Pierścieni: Powrót Króla”. W oczekiwaniu na tegoroczne oscarowe rekordy warto przypomnieć, że rok temu w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa znalazły się najmłodsza i najstarsza nominowana w historii. Były to: 9-letnia Quvenzhané Wallis („Bestie z południowych krain”) i 86-letnia Emmanuelle Riva („Miłość”). Pogodziła je jednak Jennifer Lawerence zdobywając statuetkę za rolę w komediodramacie „Poradnik pozytywnego myślenia”, który widzowie CANAL+ zobaczą premierowo w przeddzień tegorocznej ceremonii, 1 marca, w ramach cyklu Oscarowe filmy.

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 marca 2014, 23:00

ANIMOWANI CHEECH I CHONG (Cheech & Chong’s Animated Movie)

animacja, Stany Zjednoczone, 2013

reżyseria: Branden Chambers, Eric D. Chambers

obsada: Cheech Marin, Tommy Chong

ANIMOWANI CHEECH I CHONGCheech i Chong, czyli Richard Anthony Marin i Thomas B. Kin Chong, to amerykańscy aktorzy komediowi, których największa popularność przypada na lata 70. i 80. XX wieku, kiedy tworzyli wspólnie skecze stand-upowe i kręcili filmy pełnometrażowe. Ich tematyka była powiązana z ruchami hippisowskimi i erą „wolnej miłości”, a także z zamiłowaniem do palenia marihuany. W 1985 roku zakończyli współpracę, podając jako oficjalny powód rozbieżne wizje artystyczne. Potem Cheech Marin pojawiłsię w takich filmach, jak „Desperado”, „Od zmierzchu do świtu”, „Mali agenci” czy „Maczeta”. Z kolei Thomas Chong, znany z walki o legalizację marihuany, był najczęściej obsadzany w rolach hippisów: seriale „Różowe lata siedemdziesiąte” czy „Dharma i Greg”. We wrześniu 2003 roku Chong został skazany na karę pozbawienia wolności na 9 miesięcy za współudział w handlu akcesoriami do palenia marihuany. „Animowani Cheech i Chong” w reżyserii Brandena Chambersa i Erica D. Chambersa jest pierwszym wspólnym projektem komików od połowy lat 80., a ściślej od nakręcenia „Cheech & Chong’s The Corsican Brothers”. Komicy są autorami scenariusza filmu, w którym po raz pierwszy występują jako postacie animowane.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 5 marca 2014, 21:00

SZCZĘŚCIE NIGDY NIE PRZYCHODZI SAMO (Un Bonheur n’arrive jamais seul)

komedia romantyczna, Francja, 2012

reżyseria: James Huth

obsada: Sophie Marceau, Gad Elmaleh, François Berléand, Maurice Barthélémy, Michaël Abiteboul, Julie-Anne Roth

Szczescie nigdy nie przychodzi samoSacha Keller (Gad Elmaleh) prowadzi beztroski tryb życia. Ma mnóstwo znajomych, wieczorami gra na pianinie w klubie jazzowym i uwodzi młode kobiety. Żyje chwilą, szukając przyjemności. Gdy poznaje Charlotte Posche (Sophie Marceau), matkę trojga dzieci i dwukrotną rozwódkę, wszystko się zmienia. W życiu Charlotte nie ma miejsca na romantyczną historię miłosną i brak zobowiązań. Choć ta dwójka nie ma ze sobą nic wspólnego, zakochują się w sobie. W rolę Charlotte wcieliła się Sophie Marceau, zdobywczyni Cezara, znana widzom z takich filmów, jak „Świat to za mało”, „Braveheart – Waleczne Serce” czy „Nie oglądaj się”. Gad Elmaleh, grający Sachę, pojawił się wcześniej w filmach „O północy w Paryżu” czy „Dziewczyna z lilią”. Partneruje im, znany z serii „Transporter” laureat Cezara – François Berléand.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 marca 2014, 21:00

PIONEK – ZBRODNIA JEST GRĄ (Pawn)

kryminał, Stany Zjednoczone, 2013

reżyseria: David A. Armstrong

obsada: Forest Whitaker, Sean Faris,Ray Liotta, Nikki Reed, Jessica Szohr, Marton Csokas

PionekDo czynnej całą dobę restauracji przychodzi policjant Will (Forest Whitaker). Niespodziewanie w lokalu dochodzi do napadu i wszyscy klienci stają się zakładnikami bandytów. W mgnieniu oka teren wokół zostaje otoczony przez policję. Sytuacja z minuty na minutę robi się coraz bardziej napięta. Zwłaszcza, gdy wychodzi na jaw, że restauracja należy do mafii. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji film wyreżyserował David A. Armstrong, autor zdjęć do wszystkich części „Piły”, dla którego „Pionek – zbrodnia jest grą” jest debiutem reżyserskim. Plejadę gwiazd w tej produkcji otwiera zdobywca OSCARA®, Złotego Globu i Złotej Palmy Forest Whitaker. Partnerują mu znany z „Chłopców z ferajny”, nominowany do Złotego Globu Ray Liotta oraz aktorzy młodego pokolenia: występująca w cyklu „Saga: „Zmierzch” Nikki Reed oraz Sean Faris i Jessica Szohr.

 

 KONCERT

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 marca 2014, 15:00

ELTON JOHN IN CONCERT

koncert, Wielka Brytania, 2013, 60’

Legendarny Elton John powraca na scenę podczas koncertu zarejestrowanego w londyńskim BBC Radio Center. Podczas występu artysta zaprezentował swoje największe przeboje i utwory uwielbiane przez fanów. Na przestrzeni pięciu dekad twórczości uzbierało ich się bardzo dużo. Wśród utworów znalazły się m.in. „Your Song”, „Rocket Man”, „I’m Still Standing”, „Goodbye Yellow Brick Road” oraz nowy singiel „Home Again”.

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 marca 2014, 21:00

Jestem. Historia mojej choroby psychicznej (I AM)

dokument, Stany Zjednoczone, 2011

reżyseria: Tom Shadyac

obsada: Noam Chomsky, Marc Ian Barasch, Coleman Barks, John Francis, Thom Hartmann, Howard Zinn, Lynne McTaggart, Desmond Tutu

Tom Shadyac jest znany jako reżyser komedii „Bruce Wszechmogący”, „Gruby i chudszy” i „Ace Ventura: Psi detektyw” oraz producent filmów „Patch Adams” i „Znamię”. Bodźcem do zrealizowania pierwszego filmu dokumentalnego „I am” był dla Shadyaca wypadek rowerowy w wyniku, którego doznał urazu czaszki, a potem przez wiele miesięcy cierpiał na ostre bóle głowy i nadwrażliwość na światło i hałas. Choroba zmusiła go do zmiany trybu życia, a dantejskie piekło przez które przeszedł postanowił oswoić poprzez film, w którym stara się znaleźć odpowiedź na pytanie o świat i naturę ludzką. Na film składają się wywiady reżysera z wybitnymi umysłami naszych czasów –  historykami, dziennikarzami, przywódcami religijnymi, pisarzami i filozofami. Gośćmi Shadyaca są m.in. Noam Chomsky wybitny humanista i profesor lingwistyki, Desmond Tutu biskup anglikański i laureat Pokojowej Nagrody Nobla czy Howard Zinn historyk i weteran wojenny. W trakcie rozmów z nimi Shadyac sięga w głąb siebie, aby zrozumieć życie i wybory, jakich dokonał.

 

PREMIERA CANAL+FAMILY2, Poniedziałek 20:30

PREMIERA: Legendarne szlaki (Mythical Roads)

seria dokumentalna, odc. 9 (52 min) HD WERSJA Z LEKTOREM

 

SERIALE

 

BROOKLYN 9-9 – serial komediowy, odc. 7/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEXTER sezon 8 – serial kryminalny, odc. 5/12

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:30

 

Pod KOPUŁĄ – serial science fiction, odc. 8/13

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.