Canal+ premiery filmowe od 1 do 7 listopada 2014

gra endera Na początku listopada w Canal+: film sci-fi „Gra Endera”, komedia „Bez bagażu”, brytyjski dramat „Jeżeli nadejdzie jutro”, polski komediodramat „Święta krowa” oraz komedia sensacyjna „Kick Ass 2”.

CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 listopada 2014, 21:00

GRA ENDERA (Ender’s Game)

Science fiction, film akcji, USA, 2013

Reżyseria: Gavin Hood

Obsada: Harrison Ford, Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Viola Davis, Abigail Breslin, sir Ben Kingsley

gra enderaJest rok 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych na Ziemię. Świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców, podobnych do owadów stworzeń, pogardliwie określanych „robalami”, które stworzyły zaawansowane technicznie społeczeństwo. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi Wybrańcy są kierowani do orbitalnej Szkoły Bojowej. Tam, szkolą się pod okiem pułkownika Hyruma Graffa (Harrison Ford). Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin (Asa Butterfield), którego siostra Val (Abigail Breslin) nazywa Enderem. Chłopak trafia pod skrzydła Mazera Rackhama (Ben Kingsley), legendarnego dowódcy, który zadał decydujący cios Robalom podczas II inwazji. Nauczyciele sądzą, że teraz Ender jest jedyną nadzieją ludzkości na ocalenie.

„Gra Endera” powstała według scenariusza i w reżyserii Gavina Hooda, który zyskał sławę nakręconym w RPA filmem „Tsotsi”, nagrodzonym m.in. Oscarem i nominowanym do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Podobnie jak „Tsotsi” czy inny projekt Hooda – „W pustyni i w puszczy”, również „Gra Endera” jest ekranizacją powieści, którą napisał w 1985 roku Orson Scott Card. Książka zdobyła prestiżowe nagrody Hugo oraz Nebula, a także miliony wielbicieli na całym świecie, którzy doceniają połączenie w jej oryginalnej wizji świata przyszłości z ciekawą historią o dojrzewaniu. Przetłumaczono ją na 28 języków, znalazła się na liście obowiązkowych książek amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej, a także na liście 100 najlepszych powieści dla młodzieży ułożonej przez American Library Association.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 listopada 2014, 21:00

BEZ BAGAŻU (Baggage Claim)

Komedia, USA, 2013

Reżyseria i scenariusz: David E. Talbert

Obsada: Paula Patton, Derek Luke, Taye Diggs, Jill Scott, Adam Brody, Jenifer Lewis

bez bagazuStewardesa Montana Moore (Paula Patton) jest inteligentna, śliczna i seksowna, jednak to jej młodsza siostra wychodzi za miesiąc za mąż. Montana postanawia do tego czasu się zaręczyć. Z pomocą przyjaciół – Sama (Adam Brody) i Gail (Jill Scott) opracowują misterny plan, by Montana spotkała wszystkich byłych chłopaków. W tym celu rozpoczyna podróż po całym kraju.

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 listopada 2014, 21:00

JEŻELI NADEJDZIE JUTRO (How I Live Now)

Dramat, Wielka Brytania, 2013

Reżyseria: Kevin McDonald

Obsada: Saoirse Ronan, George MacKay, Tom Holland, Harley Bird

jezeli nadejdzie jutroPogrążony w kryzysie świat ogarnia wojenny chaos. Piętnastoletnia Amerykanka Daisy (Saoirse Ronan) zostaje wysłana do rodziny na angielskiej wsi, aby tam bezpiecznie przetrwać najgorsze. Czując się odrzucona przez ojca, który założył nową rodzinę, zachowuje się wrogo wobec kuzynostwa: nastoletniego Isaaka (Tom Holland) i jego młodszej siostry Piper (Harley Bird). Dopiero gdy poznaje Edmonda (George MacKay) i zakochuje się w nim, otwiera się na świat, doceniając uroki nowego miejsca. Wydaje jej się, że odkryta właśnie miłość ochroni wszystkich przed wojenną zawieruchą. Wkrótce jednak rodzina zostaje rozdzielona. Jedyne, co trzyma Daisy przy życiu, to nadzieja na ponowne spotkanie z ukochanym i przyjaciółmi. Nie wszyscy jednak powrócą do domu.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 5 listopada 2014, 21:00

ŚWIĘTA KROWA (Father, Son & Holy Cow)

Komediodramat, Polska, Finlandia, Niemcy, 2013

Reżyseria: Radosław Węgrzyn

Obsada: Zbigniew Zamachowski, Antoni Pawlicki, Agata Buzek, Elżbieta Karkoszka, Lucyna Malec, Andrzej Mastalerz, Łucja Burzyńska, Wiktor Zborowski

swieta krowaŚwiatowej sławy muzyk Bogdan (Zbigniew Zamachowski) po śmierci żony powraca z zagranicy do rodzinnej wsi na Pomorzu. Nie mogąc pozbierać się po stracie, postanawia wieść proste życie u boku gderliwej matki (Elżbieta Karkoszka). Czasem odwiedza do córka Anna (Agata Buzek), śpiewaczka, która mieszka i pracuje w Berlinie oraz oddany, choć niezbyt lotny kolega Paweł (Antoni Pawlicki). Spokojne, smutne życie Bogdana zmienia się, kiedy zaczyna regularnie odtwarzać muzykę Mozarta swojej krowie. Mleko od Klary nabiera niezwykłych właściwości – pijący je wracają myślami do najlepszych momentów życia. Bogdan podejrzewa, że to ukochana żona wróciła do niego pod postacią niezwykłej krowy. Spędzają wspólnie czas na nadmorskich spacerach i piknikach na łące. Matka i miejscowy ksiądz (Andrzej Mastalerz) próbują wypędzić z mężczyzny demona namiętności, ale z miłością trudno walczyć.

„Święta krowa” (tytuł niemiecki: „Sommer auf dem Land”) to pełnometrażowy debiut reżyserski Radka Wegrzyna, który studia filmowe ukończył w Niemczech.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 listopada 2014, 21:00

KICK-ASS 2

komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA, 2013

reżyseria: Jeff Wadlow

występują: Jim Carrey, Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Clark Duke

kick ass 2Minęło kilka lat, od kiedy Dave Lizewski znany jako Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) i mistrzyni walki bronią sieczną Hit Girl (Chloë Grace Moretz) zlikwidowali nowojorskiego gangstera Franka D’Amico. Oboje porzucili kostiumy superbohaterów i powrócili do normalnego życia. Swoimi czynami zainspirowali jednak wielu ludzi, którzy zamaskowani wyruszyli w miasto bronić porządku. Grupę bohaterów-amatorów, zwanych „Justice Forever”, wśród których jest przyjaciel Dave’a – Marty (Clarke Duke). prowadzi pułkownik Stars and Stripes (Jim Carrey). Kiedy Dave się do nich przyłącza, rusza za nimi Chris D’Amico (Christopher Mintz-Plasse), znany wcześniej jako Red Mist, który chce pomścić śmierć ojca.

Film powstał na podstawie komiksu Marka Millara i Johna Romita Jr. i stanowi kontynuację części pierwszej, zekranizowanej w 2010 roku (premiera w CANAL+: 13 maja 2011). Miller pod szyldem Marvela stworzył takie komiksy, jak „Ultimate X-Men”, „Marvel Knights Spider-Man”, „Wolverine” i „Civil War”, a poza Marvelem: „Superman: Red Son”, „Wanted – Ścigani”, „Chosen” oraz „The Unfunnies”.

 

SERIALE

 

MENTALISTA VI – serial kryminalny

PREMIERA: CANAL+ emisja wtorki godz. 21:00 odc. 10/22

 

RAKE – serial obyczajowy, odc. 3/13

PREMIERA: CANAL+, soboty, godz.  14:00

 

FISHEROWIE – serial komediowy, odc. 7/13

PREMIERA: CANAL+, czwartki, 21:00

 

DEFIANCE II – serial science fiction (2/13)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałki godz. 20:00

 

HOSTAGES – ZAKŁADNICY – serial sensacyjny (2/15)

PREMIERA: CANAL+, czwartki godz. 21:30

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.