Canal+ premiery czerwca 2019

W czerwcu w Canal+ obejrzymy m.in.: film akcji „Siedem dni”, thriller „Pasażer” thriller „Zwierciadło”, dramat „Na głęboką wodę”, film akcji „Hotel Artemis”, film akcji „Predator”, polska mini seria „Pisarze. Serial na krótko„, nowy polsko czeski serial „Zasada przyjemności”, szwedzko polski serial „Sanktuarium Zła” oraz nowy serial „Bull”.

 

Siedem dni
(Entebbe)
kino akcji, Wielka Brytania, USA, 2018
reżyser: José Padilha
obsada: Daniel Brühl, Rosamund Pike, Batsheva Dance Company, Zina Zinchenko, Ben Schnetzer

Zdobywca Złotego niedźwiedzia w Berlinie za film „Elitarni” podjął się opowiedzenia o jednej z najsłynniejszych i najodważniejszych akcji antyterrorystycznych w historii. W rolach głównych Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”) oraz Daniel Brühl („Wyścig”).

Elitarna grupa komandosów w odpowiedzi na bezwzględny akt terroryzmu przystępuje do akcji specjalnej. W 1976 roku samolot pasażerski zostaje uprowadzony i zmuszony do lądowania na lotnisku Entebbe w Ugandzie. Przerażeni pasażerowie stają się kartą przetargową. Politycy starają się ustabilizować sytuację z zakładnikami. Niestety do akcji muszą wkroczyć komandosi, aby uratować zakładników, zanim minie termin ultimatum.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 czerwca, godz. 22:15

 

 

Czuwaj
(Czuwaj)
kryminał, Polska, 2017
reżyser: Robert Gliński
obsada: Mateusz Więcławek, Jakub Zając, Magdalena Wieczorek, Michał Włodarczyk

Trzymający w napięciu, niezwykły thriller reżysera wielokrotnie nagradzanego Polską Nagrodą Filmową – Orzeł oraz Złotymi Lwami. Robert Gliński zaprosił do współpracy piekielnie zdolnych młodych aktorów, m.in. Macieja Musiałowskiego oraz Mateusza Więcławka oraz turów polskiej kinematografii – Artura Barcisia czy Zbigniewa Zamachowskiego.

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 czerwca, godz. 21:00

 

 

Dowłatow
(Dovlatov)
biograficzny, Rosja, Polska, Serbia, 2018
reżyser: Aleksey German Jr.
obsada: Milan Maric, Danila Kozlovsky, Helena Sujecka

Historia kilku dni z życia wybitnego, rosyjskiego pisarza Siergieja Dowłatowa. Walka z radziecką cenzurą, która zamyka drogę literackiego rozwoju głównego bohatera to chleb powszedni bohatera. W roli głównej Milan Marić.

Sergiej Dowłatow – wybitny, rosyjski pisarz zmaga się z radziecką propagandą i cenzurą, która blokuje jego publikacje. Mimo to bohater nie chce wyemigrować z Rosji. Żona Elena i córka Katya są dla niego ważniejsze. By móc publikować swoje dzieła, pisarz wykonuje coraz bardziej absurdalne zadania od Związku Pisarzy. To historia nie tylko głównego bohatera, ale całego pokolenia rosyjskich twórców.

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 4 czerwca, godz. 20:00

 

 

Zemsta
(Revenge)
thriller, Francja, Belgia, 2017
reżyser: Coralie Fargeat
obsada: Matilda Anna Ingrid Lutz, Kevin Janssens, Vincent Colombe

Spokojny, wypełniony rozkoszą wyjazd zamienia się w krwawą jatkę. Przepełniona dziką chęcią odwetu kochanka zrobi wszystko by wymierzyć sprawiedliwość swoim oprawcom. Debiut filmowy francuskiej reżyserki Coralie Fargeat trzyma w napięciu do samego końca. To kino dla widzów o mocnych nerwach.

Piękna Jen (Matilda Lutz) i przystojny Richard (Kevin Janssens) relaksują się w luksusowym domu na pustynnym odludziu. Ich sielankę przerywają koledzy Richarda, z którymi bohater wybiera się na polowanie. Jen rozbudza ich żądze, stając się ofiarą, której w akcie desperacji chcą się pozbyć. Od tej chwili zaczyna się walka. Jej motywem głównym staje się
pragnienie zemsty głównej bohaterki.

PREMIERA: CANAL+, środa, 5 czerwca, godz. 20:00

 

 

Pasażer
(The Commuter)
thriller, Francja, USA, 2018
reżyser: Jaume Collet-Serra
obsada: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson

Michael to agent ubezpieczeniowy, którego życie wypełnia rutyna. Codzienna podróż pociągiem do pracy nieoczekiwanie zmienia się w kryminalną intrygę. Mimowolnie zostaje wplątany w niebezpieczną grę.

Tajemnicza pasażerka Joanna (Vera Farmiga) nawiązuje kontakt z Michaelem (Liam Neeson) – agentem ubezpieczeniowym, którego każdy dzień wygląda tak samo. Kobieta wciąga go w niebezpieczną grę bandytów. Zmuszony do odkrycia tożsamości ukrytego pasażera, nim pociąg dojedzie do ostatniej stacji, podejmuje wyzwanie. Rozpoczyna się walka z czasem, której stawką jest życie bohatera i współpasażerów.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 czerwca, godz. 21:00

 

 

Lato
(Leto)
muzyczny, Rosja, Francja, 2018
reżyser: Kirill Serebrennikov
obsada: Teo Yoo, Irina Starshenbaum, Roman Bilyk

Nominowany do Złotej Palmy reżyser Kirill Serebrennikov, przenosi widzów do Leningradu lat 80. “Lato” to opowieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Historia zespołu “Kino” zarażająca pozytywną energią!

Leningrad, lato 1981. Zakazane zespoły z zachodu zalewają zniewoloną cenzurą Rosję. Muzyki można słuchać tylko w ciszy, skupieniu i na siedząco, a rock jest według władzy chorobą zbuntowanych wrogów ustroju. Mike (Roman Bilyk) jest twarzą undergroundowej sceny muzycznej i królem rocka, którego słucha się jedynie za zamkniętymi drzwiami. Viktor (Teo Yoo) dopiero zaczyna swoją karierę. Jest młody, utalentowany, ma przyciągającą urodę. Tych dwóch połączy miłość do tej samej kobiety – Nataszy (Irina Starshenbaum). To historia o wolności i miłości w musicalowym wydaniu!

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 11 czerwca, godz. 20:00

 

 

Euphoria
(Euphoria)
dramat, Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy, 2017
reżyser: Lisa Langseth
obsada: Alicia Vikander, Eva Green, Charles Dance, Charlotte Rampling

Opowieść o dwóch skłóconych siostrach, które po latach pragną pojednania. Tłem wydarzeń jest tajemnicza posiadłość, gdzie światło dzienne ujrzy tajemnica Emilie – jednej z sióstr. Wszystko to w dramacie Lisy Langseth.

„Euphoria” to historia dwóch kobiet, które diametralnie różnią się od siebie. Szukając porozumienia i rozwiązania konfliktu, wyruszają w podróż po Europie. Emilie (Eva Green) i Ines (Alicia Vikander) w swojej wędrówce trafiają do osady, gdzie zyskują nowe spojrzenie na swoje życie. Dzieło Lisy Langseth to kino drogi, która prowadzi do porozumienia i przebaczenia, łamiąc przy okazji schematy i normy społeczne.

PREMIERA: CANAL+, środa, 12 czerwca, godz. 20:00

 

 

Zwierciadło
(Looking Glass)
thriller, Kanada, USA, 2018
reżyser: Tim Hunter
obsada: Nicolas Cage, Robin Tunney, Marc Blucas

Nicolas Cage („Snowden”, „Ghost Rider”) oraz Robin Tunney („Mentalista”, „Skazany na śmierć”) wcielają się w rolę małżeństwa. Po tragicznych przeżyciach postanawiają zacząć życie od nowa. Kupują motel i chcą spokojnie prowadzić swój biznes.

Pewnego dnia Ray (Nicolas Cage) odkrywa w swoim motelu pomieszczenie z weneckim lustrem, dzięki któremu może podglądać gości. Mężczyzna nie wprowadza jednak żadnych zmian w hotelu i zaczyna obserwować swoich gości, głównie kobiety. Pokój ten staje się jednym z najczęściej rezerwowanych i zaczynają się dziać w nim absolutnie niewytłumaczalne rzeczy. Pewnego dnia Ray zostaje świadkiem morderstwa.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 czerwca, godz. 21:00

 

 

Mąż, czy nie mąż?
(Épouse moi mon pote, Marry Me Dude)
komedia, Francja, 2017
reżyser: Tarek Boudali
obsada: Tarek Boudali, Philippe Lacheau, Charlotte Gabris

Szalona historia marokańskiego imigranta, któremu grozi deportacja. Jedna impreza i egzamin, na którym Yassine się nie pojawił, komplikuje jego życie. Brak studenckiej wizy jest jednoznaczny z powrotem do rodzimego kraju.

Sposobem na uniknięcie deportacji Yassine (Tarek Boudali) jest małżeństwo. Cena jaką za transakcję proponują Francuzki jest zbyt wysoka. Nowo poznany sąsiad Fred (Philippe Lacheau) daje się przekonać. Sakramentalne „tak” nie oznacza ostatecznego wyjścia z trudnej sytuacji. Nieustępliwy urzędnik próbuje zdemaskować parę oszustów. Komedia o stereotypach dotyczących gejów opowiedziana w charakterystyczny dla francuskiego kina sposób.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 czerwca, godz. 21:00

 

 

Sobibór
(Sobibor)
dramat wojenny, Niemcy, Polska, Rosja, Litwa, 2018
reżyser: Konstantin Chabienski
obsada: Konstantin Chabienski, Christopher Lambert, Mariya Kozhevnikova, Michalina Olszańska

Historia wojny i zagłady, która dokonuje się w obozie w Sobiborze. 14 października 1943 wybucha bunt więźniów, który staje się desperacką walką o godność i prawo do życia.

„Sobibór” to lekcja historii, która pokazuje obraz zagłady II wojny światowej. Chabienski przedstawia kolejne etapy obozowego życia. Od przyjazdu do obozu, przez segregację, odczłowieczenie więźniów aż do komór gazowych. Okrutną rutynę obozowej rzeczywistości przerywa Aleksander Peczerski (Konstantin Chabienski) – pułkownik Armii Radzieckiej schwytany na froncie wschodnim. Organizuje bunt, który jest ostatnią walką o życie.

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 18 czerwca, godz. 20:00

 

 

Swimming with Men
(Swimming with Men)
komedia, Wielka Brytania, 2018
reżyser: Olivier Parker
obsada: Rob Brydon, Rupert Graves, Thomas Turgoose

Eric to księgowy, który przeżywa kryzys wieku średniego. Szuka sposobu by odzyskać swoją żonę Heather. Czy zapisanie się do męskiej, zsynchronizowanej drużyny pływackiej okaże się dobrym rozwiązaniem?

Film Oliviera Parkera oparty jest na szwedzkim filmie dokumentalnym „Men Who Swim”. Eric (Rob Brydon) próbuje odnaleźć sens życia. Zapisuje się do lokalnej drużyny pływania synchronicznego. Podczas treningów do amatorskich Mistrzostw Świata w Mediolanie, Eric odnajduje bratnie dusze wśród członków zespołu, którzy też są w średnim wieku.

PREMIERA: CANAL+, środa , 19 czerwca, godz. 20:00

 

 

 

Tajemnica Marrowbone
(Marrowbone)
thriller, Hiszpania, USA, 2017
reżyser: Sergio G. Sánchez
obsada: George MacKay, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton

Hiszpański thriller to debiut reżyserski znanego scenarzysty Sergio G. Sáncheza. Jack Marrowbone, wraz z trójką młodszego rodzeństwa, zamieszkuje rodzinną posiadłość położoną na odludziu.

Rose wraz z czwórką dzieci zamieszkują spokojny dom na odludziu. Sielankę przerywa śmierć kobiety. W obawie przed rozdzieleniem, Jack (George MacKay) – najstarszy z rodzeństwa, ukrywa ten fakt. Życie bez dorosłych, w bezpiecznym świecie, przerywa wroga istota, która zajmuje poddasze domu. Wróg, który przerywa spokój, wiąże się z przeszłością rodziny. Film trzyma w napięciu do ostatniej sceny.

PREMIERA: CANAL+, piątek, 21 czerwca, godz. 21:00

 

 

Na głęboką wodę
(The Deep Water)
dramat, Wielka Brytania, 2018
reżyser: James Marsh
obsada: Rachel Weisz, Colin Firth, David Thewlis

Film oparty na prawdziwej historii Donalda Crowhursta – żeglarza amatora. Wyzwanie, które podejmuje bohater, ma zapewnić szczęśliwy byt jego żonie i dzieciom. Bierze udział w wyścigu żeglarskim dookoła świata.

Żeglarz amator decyduje się na udział w wyścigu dookoła świata. Wygrana ma uratować plajtujący biznes i kondycję finansową jego rodziny. Wizjoner i marzyciel nie spodziewa się, że to wyzwanie, które może go przerosnąć. Odkrywa to, kiedy zaczynają się pierwsze problemy. Donald (Colin Firth) decyduje się na radykalne kroki żeby nie zawieść żony Clare (Rachel Weisz). Jest gotowy kłamać, by ukryć nadchodzącą porażkę.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 czerwca, godz. 21:00

 

 

Hotel Artemis
(Hotel Artemis)
kino akcji, Wielka Brytania, USA, 2018
reżyser: Drew Pearce
obsada: Jodie Foster, Jeff Goldblum, Dave Bautista, Zachary Quinto, Charlie Day

Tytułowy Hotel Artemis to tajemniczy szpital dla przestępców. Pielęgniarka (Jodie Foster) i jej ochroniarz Everest (Dave Bautista) to duet, który zarządza szpitalem. Niespodziewanie staje się on miejscem walki.

Po napadzie na bank, do szpitala trafia złodziej (Sterling K. Brown). Znajduje tam schronienie, ale po piętach depcze mu boss świata handlarzy bronią (Charlie Day) oraz płatna morderczyni (Sofia Boutella). W szpitalu obowiązuje zakaz posiadania broni i zabijania. Wplątani w konflikt goście ośrodka, będą musieli stanąć w walce o przetrwanie. Rozpoczyna się niebezpieczna gra o życie, która trzyma w napięciu do samego końca!

PREMIERA: CANAL+, piątek, 28 czerwca, godz. 21:00

 

 

Predator
(The Predator)
kino akcji, Kanada, USA, 2018
reżyser: Shane Black
obsada: Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay

Predator z dalekiego kosmosu przenosi się do małego, prowincjonalnego miasteczka w Stanach. Reżyser Shane Black przełamuje schemat akcji charakterystyczny dla poprzednich filmów z tej serii.

Mały chłopiec przypadkowo sprowadza na Ziemię najgroźniejszych w kosmosie łowców. Tym razem są oni silniejsi, bardziej przebiegli i sieją jeszcze większe spustoszenie. Po modyfikacji genetycznej DNA , wzbogaceni mocą innych gatunków, są prawie nie do pokonania. Jedynie oddział byłych żołnierzy jest w stanie stawić im czoła. Pomoże im w tym skromny, niepozorny nauczyciel.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 29 czerwca, godz. 21:00

 

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

Przykrywkowcy. Podwójna gra
(Przykrywkowcy. Podwójna gra)
reżyseria: Sylwester Latkowski
8×45 min
seria dokumentalna, Polska, 2019

Oryginalna seria dokumentalna CANAL+ poświęcona legendarnym polskim agentom zwanym Przykrywkowcami – odpowiadają oni za największe sukcesy walki ze zorganizowaną przestępczością, rozbicia gangów i udaremnienie wielu nielegalnych akcji. Reżyser Sylwester Latkowski, twórca głośnych dokumentów „Blokersi” i „Klatka”, tym razem odsłania kulisy pracy polskich agentów. Tytułowi Przykrywkowcy po raz pierwszy odsłaniają twarze, zdradzają szczegóły tajnych operacji policyjnych oraz wprowadzają osoby postronne w swój żargon i specyfikę swojego środowiska. Do tej pory nikt nie miał dostępu do tego fascynującego świata.

Pierwsza produkcja tak głęboko wnikająca w świat operacji specjalnych z udziałem policjantów pracujących pod przykryciem. Agenci nigdy wcześniej nie zdradzali sekretów swojej pracy. Przykrywkowcy to wyśmienicie wyszkoleni policjanci do zadań specjalnych – działając w warunkach skrajnego ryzyka, wnikają w grupy przestępcze i udają bandytów działających ramię w ramię z najniebezpieczniejszymi gangsterami. To zamknięta grupa gliniarzy, którzy niechętnie wpuszczają do swego świata ludzi z zewnątrz. Reżyser Sylwester Latkowski podczas wieloletniej pracy nad książkami, filmami i artykułami prasowymi zdążył się z nimi zaznajomić. Wreszcie udało mu się namówić niektórych z nich do opowiedzenia o swoich doświadczenia przed kamerami.

Kiedy przykrywkowcy rozpoczynają operację specjalną, dostają nową tożsamość, czyli – jak nazywają to policjanci – zostają zalegendowani. Gdy przeistaczają się w mafiozów, otrzymują indywidualny numer identyfikacyjny, którym posługują się w kontaktach z policją. Nawet koledzy nie znają ich prawdziwych imion i nazwisk. Wyposaża się ich w spreparowane dokumenty, posługują się fikcyjnymi numerami PESEL i NIP. Uczą się na pamięć nowych życiorysów. Tak przygotowani próbują wejść w strukturę gangu. Miejscem pracy przykrywkowców są zazwyczaj drogie hotele, restauracje i kluby nocne.

W serii „Przykrywkowcy” agenci osobiście odpowiedzą na pytania, które pozwolą zrozumieć ich niecodzienną pracę. Kto może zostać przykrywkowcem? Jak przebiega szkolenie? W jaki sposób dostać się w struktury mafii? Jakie koszty ponoszą policjanci, pracując w ciągłym stresie i zagrożeniu życia? Czy nie obawiają się dzisiaj zemsty gangsterów?

Odc. 6 – „Dopaść szefa mafii pruszkowskiej”
Kiedy poszukiwano słynnego bossa gangu pruszkowskiego Andrzeja Z., pseudonim Słowik, poza policyjną specgrupą „Enigma”, swoją pogoń prowadzili dwaj przykrywkowcy. Wiedzieli, że Słowik ukrywa się za granicą, ale utrzymuje kontakty z handlarzami narkotyków, bo potrzebuje pieniędzy. Dwaj operatorzy weszli w świat gangów narkotykowych jako Polacy mieszkający na stałe w Czechach. W akcji pomagali im czescy policjanci. Po wielu podchodach dotarli do grubej ryby, hurtowego handlarza narkotyków z Nysy. Wyciągnęli od niego informację, że Słowik ukrywa się w Hiszpanii. Mężczyzna z Nysy dał im kontakt do swojego człowieka w Hiszpanii, obywatela Słowacji. Po wielu wysiłkach Słowak uwierzył w ich historię. Dostarczył im wiele informacji o miejscu pobytu Słowika, a nawet numer rejestracji samochodu Słowika. O kulisach akcji opowiadają przykrywkowcy – Romeo i Majami. Tajne materiały operacyjne z akcji po raz pierwszy ujrzą światło dzienne.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 czerwca , godz. 21:30

Odc. 7 – „Czy w Polsce zabito policjanta pod przykryciem?”
Polska jest jedynym krajem, gdzie zbudowano całą strukturę do zabezpieczenia operacji specjalnych prowadzonych przez przykrywkowców. Dzięki temu, w przeciwieństwie do innych krajów, żaden przykrywkowiec nie zginął. Nie wszystko jest takie proste. Co ma zrobić agent pod przykryciem, kiedy musi wyciągnąć broń? Czy może krzyczeć wcześniej: „policja!”?
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 czerwca, godz. 21:30

Odc. 8 – „Agentura, czyli jak zdobyć tajnego współpracownika policji”
Wiking to legenda wśród przykrywkowców. Zanim trafił do tej instytucji, kilkanaście lat pracował w wydziale kryminalnym policji. Zarządzał jedną z największych agentur złożoną z przestępców, którzy są tajnymi współpracownikami policji. Wiking opowie nam o tym, jak ich pozyskiwał i jak prowadził rozbudowaną sieć. Wspomni o najciekawszych akcjach pod przykryciem, jakie prowadził.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 czerwca, godz. 21:30

 

 

Alaskan Summer
(Alaskan Summer)
dokumentalny, Kanada, 2017
reżyser: Linda Kerec
obsada: Martin Yap

Dokument pokazuje dziewicze i surowe tereny Alaski – północnego stanu USA. Zachwycające otwartą, niekończącą się przestrzenią zatoki i lasy, odkrywają piękno surowego stanu. To raj dla wyjątkowych gatunków zwierząt tj. humbaki i wieloryby.

Niczym niezmącony, spokojny obraz wysokich lodowców i strzelistych gór, zapiera dech w piersiach. Bardzo krótkie lato kieruje mieszkańców surowej Alaski do pełnych łososi rzek i strumieni. Wielka wędrówka gatunków pokazuje walkę o przetrwanie w surowym klimacie. Stada humbaków i ptaków morskich rozpoczynają swoją podróż. Aż 140 milionów skrzydlatych mieszkańców Alaski, stanowi połowę tego gatunku na półkuli północnej.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 czerwca, godz. 10:00

 

 

Na ratunek zwierzętom Afryki
(The Last Refugee)
dokumentalny, Francja, 2018
reżyser: Jean Barraud, Romain Quillon
obsada:

Na obrzeżach doliny Rifit w Tanzanii zmiany klimatyczne oraz działalność człowieka zabierają miejsce do życia dla dzikich gatunków zwierząt. Ostatnim miejscem, do którego uciekają zwierzęta, jest brzeg rzeki Ruaha. Tam zbierają się gatunki zwierząt, które na co dzień nie powinny żyć razem.

Dokument o ewolucji naturalnego ekosystemu Tanzanii. Ruaha to miejsce spotkań różnych gatunków afrykańskich zwierząt, które migrują tu, by przetrwać. To Eden dla mieszanki gatunków tj. słonie, lwy, pawiany, bawoły i antylopy. Ostatnie schronienie musi być współdzielone przez zwierzęta, które na co dzień ze sobą walczą. Czy z tego powodu dojdzie do wyginięcia najcenniejszych gatunków zwierząt, czy może dostosują się do niezwykle trudnej sytuacji?

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 23 czerwca, godz. 10:00

 

 

McQueen
(McQueen)
dokument, Wielka Brytania
reżyser: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui

Dokument o najbardziej znanym na świecie projektancie mody. Alexander McQueen – wizjoner, buntownik z wyboru, który na zawsze odmienił świat mody. Jego pokazy przeszły do historii, a sam artysta stał się ikoną sztuki współczesnej.

Nominowany w 2019 do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej za najlepszy film brytyjski, dokument to historia życia Alexandra McQueena. Pokazuje życie artysty, który z biednej dzielnicy Londynu wdarł się do bogatego świata mody i na zawsze odmienił jego porządek. Jego kolekcje wzbudzały kontrowersje i ogromne emocje. Inspirowane trudnym dzieciństwem i życiem prywatnym pokazy, bardziej przypominały teatr niż zwykłą prezentację kolekcji. Zmagający się z niewyobrażalnie trudnymi emocjami wizjoner, stworzył wartą miliony dolarów markę i stał się legendą.

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 czerwca, godz. 21:30

 

 

Zwierzęce Konstrukcje
(Animal Builders)
dokumentalny, Francja, 2019
reżyser: Lucas Allain

Udokumentowane historie, odkrywające tajemnice zmysłu architektonicznego świata przyrody. Film pokazuje unikatowość i geniusz każdego gatunku. Zdolności dostosowywania środowiska przez zwierzęta to klucz do przetrwania gatunku.

Zmiany warunków klimatycznych, poszukiwanie bezpieczeństwa, ciągłe dostosowywanie się to rutyna wielu gatunków zwierząt. Niektóre konstrukcje potrafią przyćmić nawet zdolności architektoniczne człowieka. Dokument pokazuje bardzo dokładnie konstrukcje stworzone prze zwierzęta, m.in.: hydrauliczne zdolności bobra czy gniazdo tanzańskiego szympansa. Film odkrywa potęgę i zdolności niedocenianych często, przez człowieka, zwierząt.

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 30 czerwca, godz. 10:00

 

 

SERIALE

 

 

Pisarze. Serial na krótko
reżyseria: Mikołaj Lizut
mini-seria, Polska, 2019

Na antenę CANAL+ wracają Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka. „Pisarze. Serial na krótko”, to seria kilkuminutowych odcinków, z których każdy opowiada humorystyczną historię. Scenariusze do docinków napisali wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska
i Katarzyna Nosowska.

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka wcielą się w postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i artystów. Twórcy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu i stylistyki odcinków. Poszczególne odsłony serii mają miejsce w różnych lokalizacjach i dotyczą szeroko pojętych relacji społecznych, polityki, obyczajów czy kultury. Każdy z odcinków sygnowany jest nazwiskiem autora.
Formuła krótkich odcinków sprawia, że możemy oglądać je wszędzie, np. w komunikacji miejskiej. „Pisarze. Serial na krótko” doskonale wpisuje się w trend krótkich form, które są zabawne i pouczajace!

PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 czerwca, godz. 20:45

 

 

Zasada przyjemności
reżyseria: Dariusz Jabłoński
serial kryminalny, Polska, Cechy, Ukraina, 2019

Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety.

Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 czerwca, godz. 21:00

OD LAT 16

 

 

Bull
(Bull)
serial kryminalny, USA, 2016
obsada: Michael Weatherly, Freddy Rodríguez, Geneva Carr

Serial inspirowany wczesną karierą dra Phila McGrawa, założyciela jednej z najlepiej prosperujących firm konsultingowych wszech czasów. Genialny, zuchwały i pełen uroku osobistego dr Jason Bull łączy wiedzę z zakresu psychologii, dane przetworzone przez najnowszą technologię oraz własną intuicję, aby odgadnąć motywacje przysięgłych, adwokatów, świadków i oskarżonych. W rolę głównego bohatera wciela się znany z serii „NCIS” Michael Weatherly.

W swojej agencji konsultingowej Trial Analysis Corporation Bull zatrudnia doborową grupę pracowników, którzy na zlecenie klienta potrafią zmanipulować wszystkich biorących udział w procesie sądowych. Niezwykle bystry prawnik Benny Colón prowadzi symulacje rozpraw. Marissa Morgan, ekspertka z obszaru neurolingwistyki z departamentu bezpieczeństwa wewnętrznego, analizuje zachowanie zaangażowanych w sprawę. Twardy i niezawodny Danny James, były detektyw nowojorskiej policji, dzieli się swoim długoletnim doświadczeniem. Młody haker Cable McCrory odpowiada za zbieranie danych wywiadowczych. Natomiast stylista Chunk Palmer przygotowuje klientów, aby wywierali na zgromadzonych odpowiednie wrażenie. Grupa ekspertów z Bullem na czele tworzy sądowe strategie, które przechylają szalę sprawiedliwości na korzyść klientów.

Odc. 1
Dr Jason Bull (Michael Weatherly) jest założycielem firmy konsultingowej doradzającej klientom uwikłanym w procesy sądowe. Bull łączy wiedzę z zakresu psychologii, dane przetworzone przez najnowszą technologię oraz własną intuicję, aby opracować strategię, która pozwoli klientom wygrać każdy proces.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 11 czerwca, godz. 20:00

Odc. 2
Dr Bull i jego zespół Trial Analysis Corporation (TAC) muszą przygotować strategię obrony dla nowego klienta – pilotki oskarżonej o zaniedbania, które doprowadziły do rozbicia samolotu. Zespół odkrywa, że ława przysięgłych jest podświadomie uprzedzona do kobiety.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 11 czerwca, godz. 20:45

Odc. 3
Bull i jego zespół starają się nakłonić ławę przysięgłych do spojrzenia łaskawszym okiem na ich klientkę, kobietę podejrzaną o zabójstwo słynnego atlety, którego wcześniej oskarżyła o napaść. Przy okazji sprawy Benny spotyka byłą ukochaną, adwokatkę Amandę.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 18 czerwca, godz. 20:00

Odc. 4
Bull i jego zespół jadą do Callisto w Teksasie – jedynego miejsca, w którym Bull poniósł porażkę. Ekipa TAC broni młodą kobietę uwikłaną w pozew patentowy.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 18 czerwca, godz. 20:45

Odc. 5
Bull decyduje się bronić narzeczonego zamordowanej celebrytki, chociaż wcześniej rodzice ofiary zwrócili się do niego z prośbą o pomoc w skazaniu podejrzanego.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 25 czerwca, godz. 20:00

Odc. 6
Bull próbuje zniwelować negatywne wrażenie, jakie na ławie przysięgłych wywiera oskarżona klientka. Zatrudnia również adwokata byłego klienta, po tym jak uznał, że Benny nie wzbudza sympatii obecnych na sali rozpraw.
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 25 czerwca, godz. 20:45

 

 

 

Sanktuarium Zła
(Sanctuary)
serial sensacyjny, Szwecja, Polska, 2019
obsada: Josefin Asplund, Matthew Modine

Czy może być coś gorszego niż uwięzienie w szpitalu, w którym nic nie jest takie, jakie się na pozór wydaje, a wszyscy dokoła uważają cię za kogoś zupełnie innego? Może to, że sam zaczynasz im wierzyć?

Akcja „Sanktuarium Zła”, ośmioodcinkowego thrillera psychologicznego, rozgrywa się w Alpach. Główne bohaterki to pochodzące ze Szwecji, rozdzielone w przeszłości, identyczne bliźniaczki Siri i Helena. Ich relacje od zawsze były skomplikowane. Gdy Helena dostaje zaproszenie od Siri, by odwiedziła ją w sanatorium, w którym mieszka, kobieta w pierwszej chwili jest niechętna. Jednak wizja wakacji w Alpach ostatecznie ją przekonuje.

Po kilku dniach Siri informuje Helenę, że ma do załatwienia ważną sprawę. Prosi siostrę o zastępstwo, lecz ta, mimo zauroczenia pensjonatem, odmawia. Wkrótce Siri znika. Pozostawiona sama sobie Helena zaczyna rozumieć, że jej siostra szybko nie wróci. Odkrywa także, że w sanktuarium, w którym przebywa, prowadzone są mrożące krew w żyłach eksperymenty na pacjentach chorych psychicznie.

Uwięziona Helena zauważa, że nikt nie jest tu tym, za kogo się podaje. Na domiar złego wszyscy biorą ją za Siri. Otoczona grupą niebezpiecznych manipulatorów kobieta uświadamia sobie, że będzie musiała posunąć się do najgorszych czynów, aby przetrwać.

Odc. 1
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 czerwca, godz. 21:00

Odc. 2
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 13 czerwca, godz. 21:00

Odc. 3
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 20 czerwca, godz. 21:00

Odc. 4
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 27 czerwca, godz. 21:00

Podziel się na:
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • RSS
 • Wykop

 1. Hotel Artemis, Pasażer,Siedem dni ,Na głeboką wodę tyle chyba z ciekawszych propozycji średni miesiąc oby lipiec był bogatszy

 2. Panie Bulls czerwiec to najdłuższy miesiac w roku nie ma co narzekać-więcej siedzi się w plenerze niż przed telewizorem.Pozdrawiam

 3. Lipiec w C+:

  Wywiad z Bogiem (An Interview with God), 2 lipca 20:00 C+ Film

  Loveling (Benzinho), 3 lipca 20:00 C+ Film

  Nieznajomi: Ofiarowanie (The Strangers: Prey at night), 5 lipca, 22:30 C+

  Mroczne umysły (The Darkest Minds), 6 lipca 16:30 C+

  Status update, 9 lipca 20:00 C+ Film

  Cud (Stebuklas), 10 lipca, 20:00 C+ Film

  Przeklęci (The Lodgers), 12 lipca 22:30 C+

  Huragan (The Hurricane Heist), 13 lipca 21:00 C+

  Śmierc Stalina (The Death of Stalin), 14 lipca, 21:00 C+

  Zaślepieni (Blindspotting), 16 lipca 20:00 C+ Film

  Błękitna iguana (Blue iguana), 17 lipca 20:00 C+ Film

  Korytarzem w mrok (Down a Dark Hall), 19 lipca 22:30 C+

  Pierwszy człowiek (First Man), 20 lipca 21:00 C+

  Status Singiel (Les dents, pipi et au lit), 21 lipca 21:00

  Utoya, 22 lipca (Utoya 22. Juli), 22 lipca 21:30 C+

  Wiedźma (Manyeo), 26 lipca 22:30 C+

  Jestem taka piękna (I Feel Pretty), 27 lipca 21:00 C+

  Też go kocham (Juliet, Naked), 28 lipca 21:00 C+

  Barrakuda (Barracuda), 30 lipca 20:00 C+ Film

  Skejterka (Skate Kitchen), 31 lipca 20:00 C+ Film

 4. „Marecki” pisze o premierach lepiej, bardziej szczegółowo. Tylko że nie wiedzieć czemu o premierach lipca w Canal+ napisał w temacie o HBO.
  Ale wyjaśnił to, więc jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.