Canal Plus w czerwcu, „Szybcy i wściekli 5” „Kret”, „Tata do pary” trylogia „Millennium”

W czerwcu Canal Plus zaoferuje nam, kolejną część filmu „Szybcy i wściekli 5” z Vinem Dieselem, polski thriller „Kret” z Borysem Szycem, trylogię „Millennium”, jak i kasową niemiecką komedię „Tata do pary”. Poza tym cykl filmów fabularnych jak i dokumentalnych w pasmach, Muzyczny wtorek, oraz Sportowe życie.

FILMY

„Delfin Plum”,  El delfin: La historia de un sonador, Eduardo Schuldt, animacja/familijny/przygodowy, Peru/Niemcy 2009

2012-06-01 piątek

Daniel Plum, młody delfin, jest wielkim fanem surfingu. Powszechnie lubiany, zdolny i odważny pływak mieszka na rafie koralowej koło wyspy. Podobnie jak inni członkowie stada nie wypływa nigdy na otwarte wody oceanu, ponieważ zdaniem starszych jest tam zbyt niebezpiecznie.

Pewnego jednak dnia Plum postanawia opuścić rodzinną lagunę i zmierzyć się z przeznaczeniem. Buntuje się przeciwko delfiniemu przywódcy, porzuca bliskich i wyrusza na poszukiwanie legendarnej wielkiej fali. Podczas ryzykownej wyprawy wspiera go kalmar Macuś. Dołączają do nich też rybki Emo i Bączek. W podwodnym świecie na Pluma i jego przyjaciół czyha wiele niebezpieczeństw. Do najgroźniejszych z nich należy rekin Szama i ośmiornica Okropus.

„Delfin Plum” to ekranizacja bestsellerowej powieści „The Dolphin. Story of a Dreamer” peruwiańskiego pisarza Sergio Bambaréna. Od momentu wydania książki w 1996 roku przetłumaczono ją na ponad 40 języków i sprzedano na świecie w 15 milionach egzemplarzy. Scenariusz na podstawie powieści napisali Michael Wogh, Judy Kellem i reżyser filmu EDUARDO SCHULDT („Pirates en el Callao”, „Dragones: Destino de Fuego”). Bohaterem jest sympatyczny delfin, miłośnik surfingu, który płynąc za głosem serca przechodzi szkołę dojrzewania. Wspiera go najlepszy przyjaciel, gadatliwy kalmar Macuś, który jest niezwykle bojowy, ale tylko wtedy gdy znajduje się w odpowiedniej odległości od niebezpieczeństwa. Zagorzałym fanem kalmara jest hałaśliwa i psotna rybka Emo. Do wesołej ferajny Pluma należy też Bączek, niestrudzony łowca rozgwiazd, którego w chwilach stresu nachodzą groźne dla świeżości morskiej wody „bulgotki”. W trakcie oceanicznej przygody Plum i jego przyjaciele spotykają groźną barakudę i pozornie tylko sympatycznego pana kałamarnicę, który w istocie traktuje innych jak niewolników. Rekin Szama, uzębiony koneser sushi i frutti di mare nie ukrywa, że uwielbia wyskoczyć z kolegami na rybki. Jednak pozory mylą. Pod chropawą skórą grubej ryby bije serce akwariowego skalara. Szama wręcz uwielbia pogaduszki, a że jest dobrze wychowany i nigdy nie mówi z pełnymi szczękami – wszystkie stworzenia małe i duże mają szansę go zagadać, zanim on sam zacznie zajadać. W porównaniu z rekinem, który ma egzystencjalne problemy, ośmiornica Okropus jest złośliwa i nikczemna. Kradnie marzenia innych morskich stworzeń i chwali się, że jest bliskim krewnym Krakena, groźnego władcy podwodnych krain. Monstrum Potworro zieje natomiast nienawiścią tylko dlatego, że nosi w sobie nieco wstydliwą tajemnicę.

 

 

„Szybcy i wściekli 5” Fast Five,  wyst. Justin Lin, Vin Diesel, Paul Walker, akcja/kryminał USA 2011

2012-06-02 sobota

Brian O’Conner (Paul Walker) i jego dziewczyna Mia Toretto (Jordana Brewster) doprowadzają do kraksy autobusu więziennego, przewożącego 26 niebezpiecznych przestępców do zakładu karnego Lompoc. W wyniku zuchwałej akcji z transportu ucieka brat Mii – Dominic „Dom” Toretto (Vin Diesel).

Trio spotyka się w Rio de Janeiro, gdzie uczestniczą w kradzieży trzech „lanserskich bryk”. Mia Toretto odjeżdża z miejsca akcji Fordem GT40 i ukrywa go w garażu na terenie faweli. Tymczasem Brian i Dominic zostają schwytani przez ludzi miejscowego bossa Hernana Reyesa (Joaquim de Almeida), który żąda zwrotu samochodu pod groźbą śmierci. Złodziei ściga też agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) z Diplomatic Security Service, ponieważ podczas napadu zginęło trzech agentów DEA. Dominic i Brian nie chcą wiecznie uciekać. Planują kupić sobie wolność i rozpocząć nowe życie. Decydują się na ostatnią akcję. Postanawiają obrabować Hernana Reyesa. Baron narkotykowy trzyma gotówkę wartą 100 mln dolarów w 10 różnych miejscach w mieście. W zadaniu tym ma im pomóc Tej Parker (Chris „Ludacris” Bridges), Roman Pearce (Tyrese Gibson), Han Lue (Sung Kang), Gisele Harabo (Gal Gadot), Tego Leo (Tego Calderon) i Rico Santos (Don Omar).

„Szybcy i wściekli 5” to kolejny seguel serii, która należy najbardziej dochodowych projektów wytwórni Universal. To widowiskowe kino akcji zrealizowane z dystansem i przymrużeniem oka, w którym efekty specjalne są zrealizowane na najwyższym poziomie, a kaskaderskie popisy przeplatają się z nieprawdopodobnymi pomysłami na wykorzystanie sportowych aut, pościgami i efektownymi strzelaninami. Bohaterowie cyklu mają już za sobą nielegalne wyścigi w Miami, wyprawę do Tokio oraz przeprawę tunelem biegnącym pod granicą z Meksykiem. „Szybcy i wściekli 5” kontynuują i rozwijają niedokończone wątki z poprzednich części. W piątej odsłonie sympatyczny przestępca i były agent FBI znajdują schronienie w fawelach Rio de Janeiro i szykują wielki skok. Zbierają ekipę i planują drobiazgowo ucieczkę z wielką gotówką, która pozwoli im kupić sobie wolność i zniknąć na zawsze.

 

„Tata do pary”, Kokowaah,  wyst. Til Schweiger, Emma Schweiger, Komedia Niemcy 2011

2012-06-03 niedziela

Henry (Til Schweiger) jest scenarzystą, ledwo wiążącym koniec z końcem z powodu braku zleceń. Jako nałogowy kobieciarz nadmiar wolnego czasu wykorzystuje szukając okazji na łatwy seks. Pewnego dnia nieoczekiwanie otrzymuje propozycję od byłej dziewczyny i zarazem wziętej pisarki, Kathariny (Jasmin Gerat), która zaprasza go do współpracy przy pisaniu scenariusza według jej bestsellerowej powieści.

Dla Henry’ego to szansa na długo oczekiwany sukces zawodowy i okazja do ponownego zbliżenia do jedynej kobiety, którą kochał. Sytuacja komplikuje się, bo Henry zastaje pod swoimi drzwiami ośmioletnią Magdalenę (Emma Schweiger). Rezolutna dziewczynka okazuje się być owocem jego jednorazowego wyskoku z przeszłości, a jej matka, przebywająca w ważnych sprawach w USA, nalega, by do jej powrotu zajął się małą. Henry jest zszokowany, podobnie jak Tristan (Samuel Finzi), który po ośmiu latach dowiaduje się, że nie jest biologicznym ojcem Magdaleny. Życie obu mężczyzn nigdy nie będzie już takie same.

„Tata do pary” to najbardziej kasowa niemiecka komedia 2011 roku. Gwarancją sukcesu filmu jest nazwisko TILA SCHWEIGERA – reżysera, współscenarzysty, producenta i odtwórcy głównej roli w jednej osobie. Niemiecki gwiazdor, znany m.in. z „Bandyty”, „Pukając do nieba bram” czy „Bękartów wojny” cieszy się nieskrępowaną wolnością artystyczną stojąc na czele założonej przez siebie wytwórni Barefoot Films. W ostatnich latach stał się specjalistą od wprawiających w dobry nastrój komedii, w których za każdym razem pojawiał się na pierwszym planie. Nakręcił popularne także w Polsce, wykraczające poza schematy gatunku komedie romantyczne, jak „Leila i Nick” i „Miłość z przedszkola”. W „Tacie do pary” Schweiger ponownie zaangażował swoją najmłodszą córkę Emmę, która pierwsze aktorskie kroki stawiała jako pięciolatka na planie „Miłości z przedszkola”. Partneruje im popularna niemiecka prezenterka telewizyjna i aktorka Jasmin Gerat („Miłość z przedszkola 2”) oraz pochodzący z Bułgarii Samuel Finzi („Cud w Bernie”, „Akta Golgoty”, „Flemming”).

 

 

 „Millennium – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”  Man som hatar kvinnorn (Men Who Hate Women) wyst. Niels Arden Oplev, Michael Nyqvist, Noomi Rapace, thriller/dramat/kryminał Szwecja/Dania 2009

2012-06-04 poniedziałek

Dziennikarz śledczy gazety „Millennium” Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) zajmuje się wykrywaniem afer. Ostatnia nagłośniona przez niego sprawa związana ze szwedzkim przedsiębiorcą nielegalnie handlującym bronią zakończyła się dla niego niefortunnie. Oskarżony o zniesławienie przegrał proces i czeka go więzienie. Wkrótce po ogłoszeniu wyroku Blomkvist otrzymuje zlecenie od szanowanego przemysłowca Henrika Vangera (Sven-Bertil Taube), który prosi go o wyjaśnienie rodzinnej tragedii sprzed 40 lat. Doszło wówczas do tajemniczego zniknięcia 16-letniej ukochanej bratanicy potentata. Milioner podejrzewa, że została zamordowana, ale nie ma na to dowodów. Skuszony wynagrodzeniem dziennikarz przyjmuje zlecenie. Udaje się na wyspę, gdzie mieści się siedziba rodu Vangerów i rozpoczyna dochodzenie. Wkrótce dołącza do niego młoda genialna hakerka Lisbeth Salander (Noomi Rapace), która w międzyczasie próbuje sobie poradzić z sadystycznym kuratorem (Nils Bjurman).

 

„Chico i Rita” Chico & Rita, wyst.  Fernando Trueba, Javier Mariscal, Tono Errando, animacja/muzyczny Hiszp/Wlk.Bryt 2010

2012-06-05 wtorek

Hawana, 1948. Chico i Rita poznają się w jednym z nocnych klubów tętniącego muzyką, nigdy nie zasypiającego miasta. On jest utalentowanym pianistą jazzowym i kompozytorem. Ona stojącą u progu kariery piosenkarką o zniewalającym głosie. Oboje młodzi, atrakcyjni i towarzyscy. Kochają nocne życie i potrafią czerpać z jego uroków. Spędzają razem jedną namiętną noc, która inspiruje Chico do napisania piosenki. Wkrótce jednak zazdrość i seria nieporozumień rozdzielają zakochanych. Rita wykorzystuje słabość Amerykanów do kubańskich rytmów i robi oszałamiającą karierę w Stanach. Jej śladem wyrusza Chico, który, by przeżyć, pracuje w niewielkich klubach. Kochankowie na przemian przyciągają się i odpychają. Niezależnie, gdzie są i co robią, wspomnienie wielkiej namiętności pozostaje w nich żywe.

 

„Oczy Julii”  Los ojos de Julia (Julia’s Eyes) wyst. Guillem Morales Belen Rueda, lluis Homar thriller/horror Hiszpania 2010

2012-06-09 sobota

 

Julia (Belén Rueda) i jej siostra bliźniaczka cierpią na schorzenie, które grozi utratą wzroku. Pewnego dnia Julia jedzie do Bellevue i znajduje w piwnicy domu powieszone ciało niewidomej Sary. Policja twierdzi, że popełniła samobójstwo. Julia e to nie wierzy. Intuicja podpowiada jej, że została zamordowana. Postanawia na własną rękę zbadać przyczyny śmierci siostry. Dowiaduje się, że Sara spotykała się z jakimś mężczyzną, ale nikt nie potrafi podać jego rysopisu. Stwierdza z przerażeniem, że każdy jej krok obserwuje zagadkowa postać, która nie zostawia po sobie śladu. Wokół niej dzieje się coś, czego nikt inny nie dostrzega. Gdy dopasowuje do siebie kolejne elementy układanki, niespodziewanie znika bez śladu jej mąż Isaac (Lluis Homar), którego łączyła z Sarą zastanawiająco bliska więź. Stres i strach powodują, że Julia traci wzrok. Po operacji pozostaje pod opieką przydzielonego ze szpitala pielęgniarza. Między nią a Ivanem (Pablo Derqui) nawiązuje się silna więź, ale Julia zaczyna podejrzewać, że jej opiekun coś ukrywa.

 

 

„Wyrok skazujący” Conviction wyst. Tony Goldwyn Hilary Swank, Sam Rockwell

dramat biograficzny/thriller USA 2010

2012-06-10 niedziela

 

Drobny opryszek i znany hulaka, Kenny Waters (Sam Rockwell), jest podejrzany o brutalne zabójstwo kobiety. Dwa lata później, na podstawie zeznań nowych świadków, zostaje skazany na dożywocie w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jedyną osobą przekonaną o niewinności Kenny’ego jest jego ukochana siostra, Betty Anne (Hilary Swank). By pomóc bratu decyduje się pójść na studia prawnicze, zaniedbując własne sprawy i dorastających synów. Razem z przyjaciółką ze szkoły, Abrą Rice (Minnie Driver), z niesłabnącą determinacją dąży do uchylenia wyroku. Nadzieja pojawia się wraz wprowadzeniem testów DNA, mogących niepodważalnie potwierdzić niewinność Kenny’ego. Aby możliwe było ich przeprowadzenie, początkujące prawniczki potrzebują dotrzeć do dowodów w sprawie, o której wszyscy dawno zapomnieli.

 

 

„Millennium – Dziewczyna, która igrała z ogniem” Flicken sam lekte med. Elden, wyst. Daniel Alfredson, Noomi Rapace, Michael Nyqvist thriller/dramat Szwecja/Dania 2009

2012-06-11 poniedziałek

 

Sztokholmski dziennikarz Mikael Blomqvist (Michael Nyqvist) odkrywa zabójstwo kolegi z redakcji oraz jego dziewczyny. Oboje zajmowali się sprawą przemytu kobiet wykorzystywanych w branży erotycznej. Głównym podejrzanym o popełnienie zbrodni jest dobrze znana Blomqvistowi superhakerka Lisbeth Salander (Noomi Rapace) – jej odciski palców znajdują się bowiem na broni, z której zamordowano parę. Mikael odkrywa, że Salander – choć z ukrycia – podąża tropem swojej mrocznej przeszłości. Tymczasem media przedstawiają ją jako wroga publicznego nr 1. Mikael stara się rozwiązać tajemnicę zabójstw, jak również przyjrzeć się aferze, którą badali zamordowani. Okazuje się, że zaangażowanych w nią jest wielu ludzi postawionych na bardzo wysokich szczeblach szwedzkiego społeczeństwa.

 

 

„Nieściszalni” Sound of Noise, wyst. Ola Simonsson, Johannes Stjarne Nilsson, Bengt Nilsson,Sanna Persson komedia kryminalna/muzyczny Szwecja/Francja 2010

2012-06-12 wtorek

 

Detektyw Amadeusz Warnebring (Bengt Nilsson) pochodzi z rodziny sławnych muzyków. Jednak sam, paradoksalnie, jest całkiem pozbawiony muzycznego słuchu i od jakichkolwiek dźwięków dużo bardziej ceni ciszę. Wszystkie skrywane fobie i lęki Warnebringa przybierają na sile, gdy spokojne dotąd miasto zaczyna terroryzować grupa szalonych perkusistów. Kierowani przez wyrzuconą ze szkoły muzycznej, tajemniczą Sannę (Sanna Persson), przystępują do realizacji wyrafinowanego, czterostopniowego planu dźwiękowej zemsty. Za cel ataków biorą kolejno szpital, bank, filharmonię i elektrownię, wprowadzając w uporządkowane życie mieszkańców odrobinę chaosu, a przy okazji udowadniając, że można grać na wszystkim. Aby dotrzeć do szajki nieobliczalnych instrumentalistów, policjant musi przełamać wewnętrzne opory i wkroczyć w znienawidzony świat muzyki, od którego całe życie stronił.

 

 

„Odlot” Twelve  wyst. Joel Schumacher, Chance Crawford, Emma Roberts, dramat sensacyjny/thriller USA/Francja 2010

2012-06-13 środa

 

Biały Mike (Chace Crawford) jeszcze niedawno był uczniem elitarnego liceum na Manhattanie. Po tym, jak jego matka zmarła na raka, porzucił edukację, by zostać dilerem. Narkotyki rozprowadza wśród znajomych, bogatych rówieśników z Upper East Side. Gdy nastaje czas ferii zimowych, w interesie panuje wzmożony ruch. Dostawca Mike’a, handlarz z Harlemu Lionel (50 Cent) wprowadza na rynek nowy narkotyk. „Dwunastka”, będąca połączeniem kokainy i ekstazy, robi furorę wśród młodzieży gotowej zapłacić każdą cenę za dobry odlot. Uzależniony od niej kuzyn Mike’a, Charlie (Jeremy Allen White), zostaje zastrzelony przez Lionela, a o zabicie chłopaka podejrzany zostaje ich wspólny kolega ze szkoły, Hunter (Philip Ettinger). Tymczasem Biały Mike ma ręce pełne roboty, bo najpopularniejsza dziewczyna w okolicy, Sara Ludlow (Esti Ginzburg), planuje urządzić niezapomniane urodziny. Na użyczenie domu pod nieobecność rodziców namawia zapatrzonego w nią Chrisa (Rory Culkin). Na imprezę wybierają się wszyscy, w tym również Molly (Emma Roberts), przyjaciółka Mike’a z dzieciństwa, która nie ma o jego prawdziwej profesji.

 

 

„Sześćdziesiąty szósty” Sixty Six, wyst. Paul Weiland, Charlie Clark, Nick Shirm Komediodramat Wlk.Bryt/ Francja 2006

2012-06-15 Piątek

Nadchodzi lato 1966 roku. Cała Anglia żyje mistrzostwami świata w piłce nożnej, których jest gospodarzem. Dla dwunastoletniego Berniego Reubensa (Gregg Sulkin) to czas przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żydowskiego chłopca – bar micwy. Jak wyjaśnia mu rabin Linov (Richard Katz), to dzień, w którym podczas hucznego przyjęcia po raz pierwszy w życiu będzie oczkiem w głowie całej rodziny i stanie się mężczyzną. Niestety, właściwie od samego początku wszystko idzie nie tak. Rodzinny sklepik państwa Reubens (Helena Bonham Carter i Eddie Marsan) podupada, bo po sąsiedzku otwiera się supermarket. W efekcie uroczystość Berniego zapowiada się znacznie skromniej niż zakładał. Mało tego, w dniu jego bar micwy zaplanowany jest finał mistrzostw świata. Jeżeli Anglia nie odpadnie do tego czasu z rozgrywek, święto Berniego będzie poważnie zagrożone.

 

 

„Kret” wyst. Rafael Lewandowski, Borys Szyc, Marian Dziędziel, Thriller Polska 2010

2012-06-16 sobota

 

 

„Barbarossa – Klątwa przepowiedni” Barbarossa (Sword of War), wyst.  Renzo Martinelli, Rutger Hauer, Kasia Smutniak, dramat kostiumowy, Włochy, 2009

2012-06-17 niedziela

 

 

„Millennium – Zamek z piasku, który runął” Luftslottet som sprangdes, wyst. Daniel Alfredson, Michael Nyqvist, Noomi Rapace, thriller/dramat/kryminał Szwecja/Dania 2009

2012-06-18 poniedziałek

 

 

„Dziś należysz do mnie” You Instead, wyst. David Mackenzie, Luke Treadaway, Natalia Tena kom.dram/muz Wlk.Bryt 2011

2012-06-19 wtorek

 

 

 

 „Uwikłanie” wyst. Jacek Bromski, Marek Bukowski, Maja Ostaszewska, Krymininalny Polska 2011

2012-06-23 sobota

 

 

„Całkiem zabawna historia”  wyst. It’s Kind of a Funny Story, Anna Boden, Ryan Fleck, Stars:Keir Gilchrist, Zach Galifianakis, Emma Roberts, kom-dram USA 2010

2012-06-24 niedziela

 

 

„Koszmar” Suck wyst. Rob Stefaniuk, Jessica Pare, Paul Anthony, horror/komedia muzyczna Kanada 2009

2012-06-26 wtorek

 

 

„Wilk” Varg (Wolf) wyst. Daniel Alfredson, Peter Stormare, Robin Lundberg, Dramat Szwecja/Finlandia 2008

2012-06-27 środa

 

 

„Berlin 36” wyst.  Kaspar Heidelbach, Karoline Herfurth, Axel Prahl dramat obyczajowy Niemcy 2009

2012-06-29 piątek

 

 

„Przepis na miłość” Les emotifs anonymes (Romantic Anonymous) wyst. Wyst. Jean-Pierre Ameris, Benoit Poelvoorde,Isabelle Carre, komedia romantyczna, Francja/Belgia 2010

2012-06-30 sobota

 

SERIALE

 

„Okropni Amerykanie” sezon 2, serial animowany USA, w każdą środę około godz. 22:00

 „Simpsonowie” sezon 23 serial animowany USA, w każdą niedzielę o godz. 16:30

„Mentalista” sezon 4, wyst. Bruno Heller Simon Baker Robin Tunney Tim Kang Owain Yeoman Amanda Righetti serial kryminalny USA. W każdy czwartek po 2 odc.  od godz. 21:00

 

 

„Rockefeller Plaza 30” sezon 6, wyst. Alec Baldwin, Tina Fey, Tracy Morgan, Jane Krakowski, serial komediowy USA

W każdy czwartek   godz. 22:30

 

„Kamuflaż” sezon 2 serial szpiegowski USA

W każdą sobotę  godz. 16:50

 

Nowy serial przyrodniczy „Życie na wulkanie”, narrator: Jeremy Irons        serial przyrodniczy Francja. W każdą sobotę,  od 23.06, godz. 14:30

 

W cyklu SPORTOWE ŻYCIE: „Ayrton Senna – mistrz Formuły 1”, „Berlin 36”, „Maradona by Kusturica”, „Sześćdziesiąty szósty”.

W cyklu MUZYCZNY WTOREK: „Chico i Rita”, „Dziś należysz do mnie”, „Nieściszalni”, „Koszmar”.

 

Klub filmu polskiego w każdy wtorek

„Najlepsze w świecie”

„Tajemnica starego ogrodu”

„Król sokołów”

„Persona non grata”

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.