Canal+ październik 2012 „Johnny English Reaktywacja”, „Coś” (The Thing), „Jeden dzień” (One Day) „Seksualni, niebezpieczni” „Misja Afganistan”, „Eureka 5”, „Uczciwy przekręt 4”

W październiku na Canal+  m.in filmy takie jak: Druga część filmu z Rowanem Atkinsonem „Johnny English Reaktywacja”, horrorCoś” (The Thing),. Melodramat z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem „Jeden dzień” (One Day), czy brytyjska komedia, nazywaną również brytyjską wersją American PieSeksualni, niebezpieczni”.  C+ wyemituje długo już rozgłaszany polski serial  „Misja Afganistan” z Paweł Małaszyńskim, kolejny już 4 sezon serialuUczciwy przekręt” (Leverage), oraz ostatni 5 sezon serialu sc-fi „Eureka”

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

2012-10-01 poniedziałek

Kasabian – Live at the 02  Kasabian w akcji

koncert Wlk. Bryt. 2012

 

2012-10-01 poniedziałek

Michael Jackson: The Life of an Icon (przedpremiera) Michael Jackson – Życie ikony

Reż. Andrew Eastel

dokument USA 2011

Jest tylko jedna osoba bardziej znana z księżycowego kroku niż pierwszy człowiek na Srebrnym Globie Neil Armstrong. Jest to Michael Jackson.

Dokument „Michael Jackson – Życie ikony” w reżyserii Davida Gesta – bliskiego przyjaciela zmarłego w 2009 roku artysty – to portret Króla Popu, naszkicowany przez członków jego najbliższej rodziny: matkę Katherine, brata Tito i siostrę Rebbie. Dokument zawiera archiwalne nagrania i ekskluzywne wywiady ze znanymi przyjaciółmi piosenkarza, takimi jak: Smokey Robinson, Dionne Warwick, Nick Ashford i Valerie Simpson.

 

2012-10-01 poniedziałek

Jorcajt

dokument socjologiczny   Polska 2012

Każdego roku samotny sędziwy mężczyzna podróżuje na stary żydowski cmentarz w Gorlicach. Odwiedza grób swojego mistrza, gdzie przeżył kiedyś iluminację.

Cmentarz żydowski w Gorlicach pamięta lepsze czasy. Założony w XVIII wieku, niemal doszczętnie zniszczony w czasie II wojny światowej, przed kilkunastoma latami został częściowo odrestaurowany. Do dziś zachowało się około pięciuset nagrobków, w tym grób cadyka – świętego mistrza, duchowego przywódcy chasydów. Nekropolię odwiedza regularnie jeden człowiek – Meir Moszkowicz, pobożny Żyd, mieszkający na co dzień w odległym Bene Berak w Izraelu. Ponad trzy dekady temu w Gorlicach Meirowi ujawnił się sens życia, wraz z nim zaś mistyczna obecność zmarłego cadyka. Od tamtego czasu sędziwy dziś mężczyzna dba o grób mistrza, troszczy się o cmentarz i przyjaźni z miejscowymi. Ilekroć wraca do Izraela, pamięć o świętym dla niego miejscu towarzyszy mu na każdym kroku.

 

2012-10-02        wtorek

Varg Veum – De dode har det godt Instynkt wilka – Zmarłym łatwiej

Reż. Eric RichterStrand

Wyst. Trond Espen Seim, Fumi Desalu-Vold

sensacyjny Norwegia 2012

Pewnej nocy Varg Veum (Trond Espen Seim) staje się świadkiem wypadku – młoda dziewczyna wpada do miejscowej zatoki. Następnego dnia policja wydobywa jej zwłoki w porcie w Bergen. Ofiarą okazuje się imigrantka, szukająca azylu w Norwegii. Szef miejscowej policji, komisarz Hamre (Bjørn Floberg) nie może ustalić, czy jej śmierć była wynikiem nieszczęśliwego incydentu czy też ostrzeżeniem dla innych azylantów. Tymczasem Karin (Lene Nystrøm), dziewczyna Varga, która pracuje dla opieki społecznej, wpada na trop bezwzględnego gangu, wykorzystującego młode kobiety z ośrodka dla uchodźców. Okazuje się, że koneksje przestępców sięgają wysokich szczebli władzy. Veum i Karin muszą działać szybko.

 

2012-10-03  środa

Birdsong  (I) Wojna i miłość  cz.1

Reż. Philip Martin

Wyst. Eddie Redmayne, Matthew Goode

melodramat, wojenny      Wlk.Bryt. 2012

Amiens, rok 1910. Anglik Stephen Wraysford (Eddie Redmayne) przybywa do domu francuskiego przemysłowca René Azaire’a (Laurent Lafitte), by pomóc w unowocześnieniu jego fabryki tekstyliów. Uwagę gościa od pierwszych chwil przyciąga młoda żona gospodarza. Isabelle (Clémence Poésy) tkwi w nieudanym małżeństwie ze starszym, wybuchowym mężczyzną, opiekując się jego dziećmi z poprzedniego małżeństwa. Pod nieobecność Azaire’a między Stephenem a Isabelle wybucha niemożliwy do utrzymania w sekrecie, żarliwy romans. Gdy sprawa wychodzi na jaw, kochankowie opuszczają posiadłość i decydują się na wspólne życie. Pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia Isabelle odchodzi. Rok 1916. Wraysford jest porucznikiem piechoty, walczącym w okopach północnej Francji. Wspomnienia o Isabelle – jedynej kobiecie, którą kochał – są ciągle żywe. Stephen otrzymuje od dowódcy, kapitana Graya (Matthew Goode), rozkaz dołączenia do oddziału „tunelarzy”, podkładających ładunki pod pozycjami wroga. Jednym z podległych mu ludzi jest Jack Firebrace (Joseph Mawle), który zmaga się z osobistą tragedią. Znajomość z doświadczonym przez los mężczyzną uświadamia Wraysfordowi, co naprawdę liczy się w życiu.

 

2012-10-05        piątek

Chalet Girl (Powder Girl) Na desce

Reż. Phil Traill

Wyst. Felicity Jones, Ed Westwick, Bill Nighy

komedia romantyczna     Wlk.Bryt/Austria    2011

Matka 19-letniej Kim (Felicity Jones) ginie w wypadku samochodowym. Odnosząca sukcesy skateboarderka jest zmuszona porzucić sportową karierę i wesprzeć bezrobotnego ojca (Bill Bailey), podejmując pracę w barze szybkiej obsługi. Niespodziewanie nadarza się szansa na podreperowanie domowego budżetu. Agencja rekrutująca dziewczyny do pracy w ekskluzywnym kurorcie w Alpach zatrudnia ją na czteromiesięczne zastępstwo. W Austrii Kim ma pomagać w prowadzeniu zimowego domu bogatej angielskiej rodziny. Pracująca z nią i dzieląca pokój Georgie (Tamsin Egerton) nie pomaga Kim zaaklimatyzować się. Zagubiona w nowej rzeczywistości dziewczyna kieruje się na stok, gdzie po raz pierwszy próbuje jazdy na snowboardzie. Po trudnych początkach okazuje się, że przychodzi jej to z naturalną łatwością, a dodatkową motywacją do treningów są zbliżające się zawody, w których można wygrać 25 tysięcy dolarów. W międzyczasie Kim zaczyna interesować się jej przystojny szef, Jonny (Ed Westwick).

 

2012-10-06                sobota

The Thing Coś

Reż. Matthijs van Heijningen Jr

Wyst. Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton

horror/s/f USA/Kanada 2011

Antarktyda, zima 1982 roku. Grupa norweskich badaczy pod kierownictwem Edvarda Wolnera (Trond Espen Seim) odkrywa pod pokrywą lodową ogromny pojazd kosmiczny i zamrożone człekokształtne ciało kosmity. Marzący o międzynarodowym rozgłosie naukowiec Sander Halvorson (Ulrich Thomsen) pragnie niecodzienne znalezisko przypisać sobie. W tym celu nakłania paleontolog z Uniwersytetu Kolumbijskiego, doktor Kate Lloyd (Mary Elizabeth Winstead), do bezzwłocznego udania się na miejsce i wydostania pozaziemskiej istoty z bryły lodu. Po przetransportowaniu na teren stacji badawczej obca forma życia nieoczekiwanie wydostaje się z lodu. W mgnieniu oka staje się jasne, że jej zamiary nie są pokojowe. Lloyd podejrzewa, że stworzenie posiada zdolność kopiowania komórek innych organizmów i może dzięki temu przybierać ich kształty. Teraz źródłem śmiertelnego zagrożenia może być każdy ze znajdujących się w bazie naukowców.

 

2012-10-07                niedziela

Barney’s Version Świat według Barneya

Reż. Richard J. Lewis

Wyst. Paul Giamatti, Rosamund Pike, Dustin Hoffman

dramat obyczajowy          Kanada/Włochy      2010

Niestroniący od alkoholu 65-letni Barney Panofsky (Paul Giamatti) jest producentem kanadyjskich oper mydlanych i wielkim miłośnikiem hokeja. Trzykrotnie żonaty, ojciec dwójki dzieci ma spory dystans do życia i nie traci rezonu, mimo że policja od lat podejrzewa go o zabicie najlepszego przyjaciela (Scott Speedman). Siadając w fotelu ze szklaneczką whisky i cygarem, coraz częściej rozpamiętuje dawne czasy. Jego pierwsza żona, rozchwiana emocjonalnie artystka i nimfomanka, Clara (Rachelle Lefevre), popełniła samobójstwo kilka dni po ślubie. Drugie małżeństwo z irytująco gadatliwą Żydówką z bogatego domu (Minnie Driver) od początku było skazane na niepowodzenie. Ale to właśnie na ślubie z drugą panią Panofsky Barney poznaje miłość życia. Kompletnie zauroczony nie spocznie, dopóki Miriam (Rosamund Pike) nie przyjmie jego oświadczyn. Szczęście nie trwa wiecznie i łatwo je utracić, o czym Barney przekonuje się na własnej skórze.

 

2012-10-08 poniedziałek

Varg Veum – Kalde Hjerter Instynkt wilka – Zimne serca

Reż. Trond Espen Seim

Wyst. Trond Espen Seim, Bjorn Floberg

sensacyjny Norwegia 2012

Varg Veum (Trond Espen Seim) wkrótce zostanie ojcem. Wcześniej jednak czeka go jeszcze jedno śledztwo. Do jego biura zgłasza się Siv Bruun (Ingrid Olava). Kobieta zleca mu odnalezienie zaginionej siostry, prostytutki – Maggie (Gitte Witt). Obie są dobrze znane komisarzowi Hamre (Bjørn Floberg) i lokalnej policji. Prawnymi opiekunami pochodzących z rozbitej rodziny dziewczynek i ich brata, Karla Gunnara, byli sąsiedzi. W trakcie śledztwa Veum odkrywa, że w dniu zniknięcia Maggie przepadł także Karl – nie wrócił do więzienia z przepustki. Mężczyzna jest zamieszany w kradzież sterydów należących do bezwzględnych handlarzy narkotyków, którzy zamierzali rozprowadzać je wśród osadzonych. Veum jest przekonany, że jeśli znajdzie Karla, rozwiąże przy okazji tajemnicę zniknięcia kobiety.

 

2012-10-08 poniedziałek

Ballroom Dancer Mistrz tańca powraca

dokument socjologiczny  Dania 2011

W 2000 roku mało znany Ukrainiec Slavik Kryklyvyy zdobył szturmem światowe parkiety taneczne. Dziś po długiej przerwie na nowo próbuje sił w tańcu. Ciało stawia opór, ale determinacji mu nie brakuje. Dla ponownych sukcesów Kryklyvyy jest gotów poświęcić wszystko.

W swoim czasie Slavik Kryklyvyy sięgnął po mistrzostwo świata w tańcach latynoskich. Wielka kariera stała przed nim otworem. – Stał się gwiazdą. Ledwie zaczął tańczyć i półtora roku później był już mistrzem świata – mówi duński reżyser Andreas Koefoed. – Łączył taniec latynoski z elementami sztuk walki, przez co wzbogacał go o artystyczny ładunek wybuchowy. Nikt wcześniej go nie znał, a on niespodziewanie wspiął się na szczyt.

 

2012-10-09        wtorek

W imieniu diabła

Reż. Barbara Sass

Wyst. Katarzyna Zawadzka, Anna Radwan, Mariusz Bonaszewski

dramat psychologiczny    Polska 2012

Anna (Katarzyna Zawadzka), w przeszłości skrzywdzona przez rodzinę, próbuje odzyskać wewnętrzny spokój w klasztorze. Odnajduje go w rozmyślaniach o Bogu i pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Mniszkę dręczą jednak powracające senne koszmary. Przez matkę przełożoną (Anna Radwan), która żywi wobec niej dziwne uczucia, są interpretowane jako opętanie przez szatana. Ksiądz Stefan (Marian Dziędziel), do którego zwraca się zdesperowana Anna, jest innego zdania i poleca młodej siostrze oddanie się pod opiekę lekarza. Decyzją sprawującej despotyczne rządy matki przełożonej proboszcz wkrótce zostaje odsunięty od posługi w klasztorze. Jego miejsce zajmuje charyzmatyczny, praktykujący tajemnicze rytuały ojciec Franciszek (Mariusz Bonaszewski). Przekonana o nikczemności świata zewnętrznego, przeorysza zmienia klasztor w zamkniętą twierdzę, do której zło nie ma dostępu. Powołując się na kontakty z Bogiem, za pomocą emocjonalnego szantażu i manipulacji podporządkowuje sobie mniszki i zwiastuje rychłe nadejście nowej wiosny Kościoła.

 

KLUB FILMU POLSKIEGO: POLSKIE HORRORY

2012-10-09        wtorek

Leśne Doły

Reż. S.Kulikowski

Wyst. I.Czop, T.Dzielska, H.Konarowska, Mariusz Bonaszewski

thriller Polska 2011

Weronika i Andrzej (Teresa Dzielska, Ireneusz Czop) są młodym, kochającym się małżeństwem. W nieoczekiwanym spadku po wuju Weroniki otrzymują piękny stary dworek w niemal opustoszałej wsi Leśne Doły. Podekscytowani, planują osiedlić się na prowincji i otworzyć dochodowy motel. Po przybyciu na miejsce spotykają się z nieprzychylnym przyjęciem ze strony miejscowej ludności, która stanowczo odradza im planowane przedsięwzięcie. Niezrażeni małżonkowie przystępują jednak do realizacji. Nie wiedzą, że z miejscem, w którym zdecydowali się żyć wiąże się mroczna tajemnica skrywana przez mieszkańców od 50 lat. Z czasem doświadczają niepokojących, niewytłumaczalnych zdarzeń, które sprawiają, że zaczynają żałować swojej decyzji o przeprowadzce na wieś.

 

2012-10-10                środa

Birdsong  (II) Wojna i miłość   cz.2

Reż. Philip Martin

Wyst. Eddie Redmayne, Matthew Goode

melodramat/wojenny       Wlk.Bryt 2012

Amiens, rok 1910. Anglik Stephen Wraysford (Eddie Redmayne) przybywa do domu francuskiego przemysłowca René Azaire’a (Laurent Lafitte), by pomóc w unowocześnieniu jego fabryki tekstyliów. Uwagę gościa od pierwszych chwil przyciąga młoda żona gospodarza. Isabelle (Clémence Poésy) tkwi w nieudanym małżeństwie ze starszym, wybuchowym mężczyzną, opiekując się jego dziećmi z poprzedniego małżeństwa. Pod nieobecność Azaire’a między Stephenem a Isabelle wybucha niemożliwy do utrzymania w sekrecie, żarliwy romans. Gdy sprawa wychodzi na jaw, kochankowie opuszczają posiadłość i decydują się na wspólne życie. Pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia Isabelle odchodzi. Rok 1916. Wraysford jest porucznikiem piechoty, walczącym w okopach północnej Francji. Wspomnienia o Isabelle – jedynej kobiecie, którą kochał – są ciągle żywe. Stephen otrzymuje od dowódcy, kapitana Graya (Matthew Goode), rozkaz dołączenia do oddziału „tunelarzy”, podkładających ładunki pod pozycjami wroga. Jednym z podległych mu ludzi jest Jack Firebrace (Joseph Mawle), który zmaga się z osobistą tragedią. Znajomość z doświadczonym przez los mężczyzną uświadamia Wraysfordowi, co naprawdę liczy się w życiu.

 

2012-10-12                piątek

The Conspirator Spisek

Reż. Robert Redford

Wyst. Robin Wright, James McAvoy, Tom Wilkinson

dramat, kryminał USA 2010

Rok 1865. Klęska Południa w wojnie secesyjnej staje się faktem. Grupa niepogodzonych z nią Konfederatów zawiązuje spisek w celu zabicia prezydenta Abrahama Lincolna (Gerald Bestrom). Po dokonaniu zabójstwa większość zamachowców zostaje schwytana i postawiona przed sądem wojskowym. Oprócz siedmiu mężczyzn, oskarżona jest także właścicielka pensjonatu Mary Surratt (Robin Wright), matka Johna Surratta (Johnny Simmons) – jedynego ze spiskowców, któremu udało się zbiec. Zarzuca się jej współudział w spisku i ukrywanie zabójców, za co karą jest śmierć na szubienicy. Broniący kobietę senator Johnson (Tom Wilkinson) zdaje sobie sprawę, że jako były Konfederat nie uniknie zarzutów o brak obiektywizmu. Prowadzenie sprawy powierza więc zasłużonemu na polu bitwy Jankesowi Frederickowi Aikenowi (James McAvoy). Początkujący prawnik niechętnie zgadza się podjąć zadania. W miarę trwania procesu przypominającego polowanie na czarownice zaczyna jednak wątpić w winę swojej klientki.

 

2012-10-13                .sobota

One Day Jeden dzień

Reż. Lone Scherfin

Wyst. Anne Hathaway, Jim Sturgess

melodramat USA/Wlk.Bryt          2011

Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) kończą studia na Uniwersytecie Edynburskim. W nocy 15 lipca 1988 roku po hucznym świętowaniu rozdania dyplomów trafiają do jej mieszkania. Choć Emma jest zakochana w Dexterze, do niczego między nimi nie dochodzi. Następnego dnia każde rusza w swoją stronę i przez kolejnych kilkanaście lat żyje innym życiem. Ona, zakompleksiona idealistka z robotniczej rodziny, marzy o karierze pisarki. Zanim jej książka dla dzieci odniesie sukces, dorabia jako kelnerka w meksykańskiej knajpie, gdzie poznaje równie zagubionego początkującego komika Iana (Rafe Spall). On, lekkoduch i podrywacz z zamożnego domu, podróżuje po świecie, by w końcu zostać gospodarzem telewizyjnego show, wspiąć się na szczyt i sięgnąć dna. Jednak niezależnie od tego, gdzie są i co akurat robią, Emma i Dexter utrzymują ze sobą kontakt. Każdego roku 15 lipca spotykają się lub rozmawiają przez telefon, by dzielić się swoimi sukcesami, porażkami i marzeniami.


2012-10-15 poniedziałek

Sniper – Oruzhie vozmezdija Snajper. Broń odwetu

Reż. Aleksander Efremov

Wyst. Dmitri Pevtsov, Paweł Deląg akcja/wojenny Rosja 2009

Rok 1942. Pod Stalingradem Armia Czerwona stawia zacięty opór Niemcom. Grupa snajperów porucznika Jaszyna (Dmitrij Piewcow) powstrzymuje uderzenie pułku Wehrmachtu. W trakcie walk ginie ukochana Jaszyna, Alesa (Alina Siergiejewa), zabita przez niemieckiego kapitana Karla Kleista (Joachim Paul Assböck). Mijają trzy lata. Awansowany do stopnia majora Jaszyn zostaje komendantem zajętego niemieckiego miasteczka w Prusach Wschodnich. Pewnego dnia trafia do niego inżynier Michajłowski (Paweł Deląg), poszukujący w miejscowym zamku śladów niemieckich pocisków rakietowych. Warowni broni jednak grupa snajperów Wehrmachtu pod dowództwem Kleista. Dla Jaszyna stwarza to okazję do wyrównania rachunków.

 

2012-10-15 Poniedziałek

Girl Model Modelka

dokument socjologiczny   USA 2011

W ponurym, przemysłowym Nowosybirsku trzynastoletnia Nadia wpada w oko kobiecie poszukującej przyszłych modelek. Dziewczyna jest wprawdzie jeszcze dzieckiem, ale wizja zarobienia wielkich pieniędzy w przemyśle modowym stanowi dla niej pokusę nie do odparcia. Podpisując lukratywny kontrakt, Nadia wkracza jednak do bezwzględnego świata, w którym traktowana jest niczym przedmiot.

 

2012-10-16        wtorek

Underbar och alskad av alla (Wonderful and Loved by All) Wspaniała i kochana przez wszystkich

Reż. Hannes Holm

Wyst. Martina Haag, Nikolaj Coster-Waldau

komedia romantyczna Szwecja/Austria/Dania 2007

Isabella Eklöf (Martina Haag), przez przyjaciół zwana Bellą, jest niezbyt dobrą aktorką. Samotna, dobiegająca czterdziestki i wiecznie cierpiąca na problemy finansowe kobieta postanawia za namową przyjaciółki zrobić coś ze swoim życiem. W nadziei na bardziej atrakcyjne zlecenia, dopisuje do swego CV umiejętności akrobatyczne. Nagle pojawia się propozycja nie do odrzucenia – występ u samego Ingmara Bergmana w adaptacji „Wieczoru Trzech Króli”. Warunkiem angażu są jednak owe zdolności akrobatyczne. Bella ma zatem miesiąc, by stać się mistrzynią salta i zdobyć upragnioną rolę. Po drodze pozna także długo wyczekiwanego mężczyznę…

 

2012-10-17                środa

The Inbetweeners  Movie Seksualni, niebezpieczni

Reż. Ben Palmer

Wyst. James Buckley, Blake Harrison

komedia Wlk.Bryt. 2011

Po zakończeniu edukacji w liceum czwórka zaprzyjaźnionych angielskich nastolatków udaje się na Kretę, by przeżyć najlepsze wakacje w życiu. Bardziej niż starożytne zabytki interesują ich rzecz jasna alkoholowe libacje i podrywanie dziewczyn. Mózgiem wyprawy jest Will (Simon Bird) – pucułowaty okularnik i szkolny prymus, który jako jedyny realistycznie podchodzi do swoich możliwości uwodzenia kobiet. Wygadany Jay (James Buckley), dotąd znający seks jedynie z internetu, wiąże z wyjazdem nadzieję na zmianę tego stanu rzeczy. Z kolei porzucony przez ukochaną romantyk Simon (Joe Thomas) ciągle rozpamiętuje nieudany związek i nie w głowie mu podrywy. Szaloną ekipę nieudaczników uzupełnia niezbyt rozgarnięty Neil (Blake Harrison), który wieczorami zamienia się w prawdziwą dyskotekową bestię i nie przepuszcza żadnej kobiecie, niezależnie od jej wieku.

 

 

2012-10-19                piątek

We Are Legion: The Story of The Hactivists Anonymous. Historia haktywizmu

Reż. ReReBrian Knappenberger

dokument USA 2012

Jedni nazywają ich terrorystami, inni obrońcami wolności słowa. Noszą maski Guya Fawkesa z filmu „V jak Vendetta”, a polem ich walki jest internet. Spędzają sen z powiek politykom, kościołom i szefom wielkich korporacji. Niektórzy z nich są już po pobycie w więzieniu, inni czekają na proces. Kim naprawdę są ludzi należący do grupy Anonymous i co kryją za maską Guya Fawkesa?

 

2012-10-20        sobota

Popiełuszko. Wolność jest w nas

reżyseria: Rafał Wieczyński

występują: Adam Woronowicz, Józef Glemp, Marcin Klejno, Artur Balczyński

dramat biograficzny, Polska, 2009,

Urodzony w podlaskiej wsi Okopy Jerzy Popiełuszko (Adam Woronowicz) od najmłodszych lat był głęboko religijny. Wiarę wyniósł z rodzinnego domu, w którym zarówno rodzice, Władysław i Marianna, jak i rodzeństwo byli blisko Kościoła. Mały Jerzy był ministrantem. Zaraz po maturze w 1965 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Przez dwa lata odbywał przymusową służbę wojskową w jednostce dla kleryków w Bartoszycach. W maju 1972 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od początku działalności NSZZ „Solidarność” dawał duchowe wsparcie walczącym robotnikom. Niezłomnością w pomocy prześladowanym w czasach PRL, a także poczuciem humoru zyskał sobie dużą popularność i sympatię. Wśród jego bliskich przyjaciół znajdowali się profesorowie wyższych uczelni (Jan Englert, Władysław Kowalski), Roma Parandowska-Szczepkowska (Joanna Szczepkowska), poetka Barbara Sadowska (Joanna Jeżewska) i jej syn Grzegorz Przemyk (Antoni Królikowski). Organizowane przez Popiełuszkę w stanie wojennym msze za Ojczyznę w stołecznym kościele św. Stanisława Kostki gromadziły tłumy ludzi. Służby Bezpieczeństwa uznawały działalność księdza za jawną walkę z komunizmem i chciały się go pozbyć. W 1984 roku ówczesne władze zrealizowały swój plan.

 

2012-10-22

poniedziałek

Rage of the Yeti Ataki śnieżnych potworów

Reż. David Hewlett

Wyst. David Chokachi,Yancy Butler

horror USA 2011

Arktyka. Z liczącej wielu członków ekspedycji udaje się przeżyć tylko garstce. Ich towarzysze zginęli w atakach bestii zamieszkujących pokryte wiecznym śniegiem pustkowie. Celem wyprawy jest odnalezienie Kodeksu, pradawnej księgi zawierającej opis grasujących na tych terenach stworzeń. Inicjator i sponsor poszukiwań, milioner Mills (David Hewlett), wysyła na pomoc swoim ludziom ekipę ratunkową. W zespole jest m.in. weterynarz Ted (James Patric Moran), koordynatorka Lynda (Rosalind Halstead) oraz dwaj stali współpracownicy bogacza, którym regularnie zleca kradzieże i przekręty (David Chokachi, Matthew Kevin Anderson). Aby dotrzeć do czekających na pomoc kolegów, nowa ekipa musi stawić czoła arktycznej pogodzie, a przede wszystkim potworom, które ni stąd ni zowąd wyłaniają się ze śnieżnej zawiei.

 

2012-10-22

poniedziałek

Gdzie jest Sonia? Gdzie jest Sonia?

dokument socjologiczny

Polska 2012

 

Sonia jest mniszką, wiodącą proste życie wewnątrz prawosławnego klasztoru. Modli się, pracuje, maluje ikony, opiekuje się zwierzętami. W tych czynnościach znajduje spełnienie, które dane jest nielicznym.

– Tacy śmieszni. A i tak wszyscy umrą! – mówi o ludziach, którzy poświęcają się pogoni za doczesnymi dobrami.

 

2012-10-23                wtorek

Cirkus Columbia Cyrk Columbia

Reż. Danis Tanovic

Wyst. Miki Manojlovic, Mira Furlan

kom.dram Bośnia/Hercegowina 2010

Początek lat 90., tuż po rozpadzie Jugosławii. Pochodzący z Bośni Divko Buntić (Miki Manojlović) wraca w rodzinne strony, aby zemścić się na żonie Luciji (Mira Furlan), która dwadzieścia lat wcześniej nie chciała z nim opuścić kraju wraz. Mężczyzna zdążył dorobić się w Niemczech, dlatego teraz ostentacyjnie obnosi się ze swym majątkiem – lśniącym Mercedesem i wypchanym portfelem. Dzięki wpływom i pieniądzom, Divko szybko zdobywa posłuch wśród miejscowych. Oprócz żony musi się jednak spotkać także z niewidzianym wcześniej synem Martinem (Boris Ler). Dorastający chłopak zakochuje się z kolei w narzeczonej ojca, którą ten przywiózł ze sobą. Tymczasem w Bośni zaczyna wrzeć, a nadejście wojny staje się nieuniknione. Nadciągający kataklizm odmienia także życie Divka.

 

2012-10-24                środa

Michael Jackson: The Life of an Icon Michael Jackson – Życie ikony

Reż. Andrew Eastel

dokument USA 2011

Jest tylko jedna osoba bardziej znana z księżycowego kroku niż pierwszy człowiek na Srebrnym Globie Neil Armstrong. Jest to Michael Jackson. Cały świat pamięta go za sprawą jego przebojów, imponujących wideoklipów, charakterystycznego tańca i życiowych ekstrawagancji. Media często donosiły o kontrowersjach z nim związanych. Wydaje się, że w historii Michaela Jacksona nie pozostało nic do odkrycia. Ten film zaskoczy jednak wszystkich, którzy tak sądzą.

 

2012-10-26                piątek

The Reef Rafa

Reż. Andrew Traucki

Wyst. Damian Walshe-Howling, Gyton Grantley

horror/thriller Australia 2011

Kate (Zoe Naylor) wraz z bratem Mattem (Gyton Grantley) i jego dziewczyną Suzie (Adrienne Pickering) przylatują na północne wybrzeże Australii, by podziwiać Wielką Rafę Koralową. Na miejscu odbiera ich były chłopak Kate, Luke (Damian Walshe-Howling), zawodowo zajmujący się dostarczaniem jachtów w miejsce wskazane przez właścicieli. Razem wyruszają w kilkudniowy rejs połączony z nurkowaniem w błękitnych wodach oceanu. Wkrótce to, co zapowiadało się jako beztroska wakacyjna przygoda, przeradza się w walkę o przetrwanie. Jacht uderza o podwodną skałę, wywraca się do góry dnem, a prąd znosi łódź na otwarty ocean. Luke przekonuje resztę, że jedynym sposobem na przeżycie jest dopłynięcie wpław do oddalonej o kilkanaście kilometrów wyspy. Mimo grasujących w tych wodach rekinów żarłaczy, większość załogi decyduje się go posłuchać. Po kilku godzinach z przerażeniem odkrywają, że jeden z drapieżników upatrzył ich sobie na przekąskę.

2012-10-27                sobota

Johnny English Reborn  Johnny English Reaktywacja

Reż. Oliver Parker

Wyst. Rowan Atkinson, Gillian Anderson, Dominic West

Komedia Wlk. Brytania/USA/Francja 2011

Legendarny agent Johnny English (Rowan Atkinson) jest znów potrzebny brytyjskiemu wywiadowi MI7. Jego nowa przełożona Pamela Thornton (Gillian Anderson) przekazuje mu szczegóły misji. Johnny ma zapobiec zamachowi na premiera Chin, planowanego podczas wizyty dygnitarza w Anglii. English poznaje swojego partnera Simona Ambrose (Dominic West), przydzielonego mu pomocnika Colina Tuckera (Daniel Kaluuya), konstruktora specjalnych szpiegowskich gadżetów Patcha Quartermaina (Tim McInnerny) oraz psycholożkę Kate Sumner (Rosamund Pike). Z ich pomocą musi rozpracować konspiracyjną siatkę, której wpływy sięgają CIA, KGB, a nawet MI7. Czasu pozostało niewiele, a przeciwnicy nie przebierają w środkach. Johnny rusza więc do akcji, nie zważając na konsekwencje swoich ekstrawaganckich działań.

 

2012-10-29 poniedziałek

Empire Imperium

Reż. Franc Reyes

Wyst. John Leguizamo, Peter Sarsgaard, Denise Richards

sensac/dramat USA 2002

Nowojorski diler narkotyków Victor Rosa (John Leguizamo) zarabia duże pieniądze na sprzedaży specjalnego rodzaju heroiny zwanej „Imperium”. Chcąc przenieść swoje interesy na Wall Street, Victor nawiązuje znajomość ze sprytnym i przedsiębiorczym inwestorem Jackiem Wimmerem (Peter Sarsgaard). Rosa powierza finansiście pieniądze i notuje coraz większe zyski. Aby jeszcze bardziej pomnożyć kapitał, były diler zwraca się z prośbą o pożyczkę do La Columbiany (Isabella Rossellini), wpływowej królowej narkotykowego kartelu. Wkrótce przekonuje się, że u tej kobiety nie powinno się zaciągać długów. Cena, jaką przyjdzie Victorowi zapłacić za nowy styl życia okazuje się wyższa, niż mógł przypuszczać.

 

2012-10-29 poniedziałek

Water Children Wodne dzieci

dokument socjologiczny   Holandia 2011

„Wodne dzieci” to dokumentalne rozważania nad kobiecością i macierzyństwem, które są przyczynkiem do rozprawy nad kwestiami życia oraz śmierci. „Wodnymi dziećmi” w Japonii nazywa się dzieci nienarodzone, których matki przeżyły poronienie lub zabieg usunięcia ciąży. Przed stratą szansy na macierzyństwo stanęła także ceniona awangardowa pianistka Tomoko Mukaiyamy. Artystka zrozumiała, że nadejście menopauzy oznacza dla niej utratę płodności. Rozmyślania nad macierzyństwem i kobiecością zainspirowały ją do realizacji wyjątkowego projektu multimedialnego. Instalacja z dwunastu tysięcy białych, jedwabnych sukien, które uformowały kształt sklepienia katedry, stanęła w jednej z japońskich wiosek. Sercem konstrukcji była suknia nasiąknięta czerwienią, reprezentującą krew menstruacyjną. Dla wielu kobiet odwiedzenie instalacji Mukaiyamy stawało się formą rytuału.

 

2012-10-30                wtorek

What’s Wrong with Virginia Virginia i jej problemy

Reż. Dustin Lance Black

Wyst. Jennifer Connelly, Ed Harris

dramat obycz USA 2010

Małe senne miasteczko w zdominowanym przez Mormonów południowym zakątku USA. Miejscowy szeryf Richard Tipton (Ed Harris) ubiega się o miejsce w stanowym senacie. Wygrana w wyborach staje pod znakiem zapytania, gdy jego córka Jessie (Emma Roberts) nawiązuje romans z nastoletnim Emmettem (Harrison Gilbertson). Emmett chciałby opuścić małe, głęboko religijne miasteczko i wyjechać do Kalifornii. W tych planach wspiera go matka (Jennifer Connelly), niezrównoważona psychicznie kobieta, którą łączy wieloletni romans z szeryfem. Kiedy dla dobra politycznej kariery Richard postanawia zerwać z Virginią, nieobliczalna kobieta jest gotowa na wszystko. Zaczyna zaś od symulowania ciąży.

 

HALLOWEEN

2012-10-31                środa

Stan Helsing

Reż. Bo Zenga

Wyst. Steve Howey, Diora Baird

horror/komedia USA 2009

Stan Helsing (Steve Howey) jest nielubiącym się przemęczać pracownikiem wypożyczalni filmów. W halloweenowy wieczór na koniec zmiany otrzymuje zlecenie dostarczenia kilku tytułów matce właściciela sklepu. Namawia kumpla, Teddy’ego (Kenan Thompson), randkującą z nim masażystkę Mię (Desi Lydic) i swoją seksowną eksdziewczynę Nadine (Diora Baird), by, zanim pójdą na imprezę, dotrzymali mu towarzystwa. Nie bez przygód docierają do Stormy Night Estates, zamkniętego osiedla powstałego w miejscu miasteczka filmowego, w którym przed laty kręcono popularne horrory. Okazuje się ono przeklęte i nawiedzone przez najsłynniejsze monstra z filmów grozy. Stan, który odkrywa pokrewieństwo z legendarnym łowcą potworów Van Helsingiem, musi zmierzyć się w konkursie karaoke z Freddym Kruegerem, Michaelem Myersem, Leatherfacem, Pinheadem, Jasonem Voorheesem i laleczką Chucky.

 

 

KLUB FILMU POLSKIEGO: POLSKIE HORRORY

2012-10-02                wtorek

Diabeł

Reż. Andrzej  Żuławski

Wyst. Wojciech Pszoniak, Leszek Teleszyński, Małgorzata Braunek

horror Polska 1972

16 stycznia 1793 roku na mocy traktatów rozbiorowych do Wielkopolski wkraczają wojska pruskie i w jednym z klasztorów zamienionych na więzienie dokonują rzezi. Przebywający za kratkami, oskarżony o próbę zamordowania króla Jakub (Leszek Teleszyński) zostaje uratowany. Od śmierci wybawia go Nieznajomy (Wojciech Pszoniak), który w ukryciu wywozi go z klasztoru. Po drodze do rodzinnego dworu Jakub bierze udział w ślubie dawnej narzeczonej (Małgorzata Braunek) z hrabią. Staje się jednocześnie świadkiem wyuzdanego aktu erotycznego oraz gorszącej zabawy antypolskiej – młodzież bawi się na „mogile ojczyzny”. Powoduje to u niego atak epilepsji. Półprzytomny, otrzymuje od Nieznajomego brzytwę, którą ma „oczyścić świat z grzechu i zła”. W rodzinnym dworze trafia na rozkładające się zwłoki własnego ojca i bierze udział w orgii z matką, „największą nierządnicą Rzeczypospolitej”. Nie potrafi rozpoznać, co jest rzeczywistością, a co jedynie szaloną wizją, a Nieznajomy coraz częściej objawia mu się pod postacią Diabła.

 

2012-10-10                wtorek

Wilczyca

Reż. Marek Piestrak

Wyst. Krzysztof Jasiński, Iwona Bielska, Leon Niemczyk, Olgierd Łukaszewicz

horror Polska 1982

Połowa XIX wieku. Kacper Wosiński (Krzysztof Jasiński) po długiej nieobecności wraca do domu. Jego żona, Maryna (Iwona Bielska), znajduje się w agonii po nieudanym zabiegu usunięcia ciąży. Kobieta odmawia przyjęcia księdza z ostatnią posługą i obiecuje mężowi, że odnajdzie go nawet po śmierci. Wosiński porzuca dom i przenosi się do dworu hrabiego Ludwika (Stanisław Brejdygant), którego żona Julia jest bliźniaczo podobna do Maryny.

 

2012-10-23        wtorek

Powrót wilczycy

Reż. Marek Piestrak

Wyst. J.Zelnik, M.Trybała, M.Prażmowska, J.Trzepiecińska

horror Polska 1990

Koniec XIX wieku. Do posiadłości, gdzie mieszkała hrabina Julia na zaproszenie Stefanii Ziembalskej (Marzena Trybała) przybywa jej kuzyn Kamil (Jerzy Zelnik) z ukochaną Krystyną (Grażyna Trela). Nocą, w pokoju dawnej właścicielki, Krystynę nawiedza wilkołak.

2012-10-30                wtorek

Klątwa Doliny Węży

Reż. Marek Piestrak

Wyst. Ewa Sałacka, Krzysztof Kolberger, Roman Wilhelmi, Leon Niemczyk

przygodowy/fantastyczny/sensacyjny Polska 1987

Francuski pilot Bernard Traven (Roman Wilhelmi) w czasie wojny wietnamskiej zostaje zestrzelony na granicy laotańsko-wietnamskiej. Po tym, jak cudem uchodzi z życiem, znajduje schronienie w buddyjskiej świątyni, z której zabiera drogocenną szkatułkę z ukrytym w środku manuskryptem. Trzydzieści lat później Travan, któremu nie udało się samodzielnie odszyfrować tajemniczego pisma, zwraca się o pomoc do sinologa, profesora Sorbony Jana Tarnasa (Krzysztof Kolberger). Okazuje się, że manuskrypt, oprócz mapy, na której zaznaczono Dolinę Węży, zawiera opis straszliwej broni, która może powstać tylko w próżni kosmicznej ze stopu irtu i lutelu. Traven i Tarnas wyruszają do Wietnamu, aby odnaleźć Dolinę Węży. Towarzyszy im dziennikarka Christine Jobert (Ewa Sałacka), związana z korporacją naukowo-badawczą, ale również – czego nie wiedzą jej towarzysze – z kontrwywiadem.

 

SERIALE

2012-10-04                w każdy czwartek godz. 22:30

Eureka sezon 5 (14 odc.)

Reż. Andrew Cosby, Jaime Paglia

Wyst. Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Erica Cerra, Joe Morton

serial science fiction         USA 2012

Eureka to z pozoru senne miasteczko, jakich wiele w sercu Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości jest to miejsce niezwykłe, zamieszkane głównie przez genialnych naukowców z całego świata oraz ich rodziny. Zaproszeni do Eureki z inicjatywy amerykańskiego rządu, ukryci przed oczami świata, geniusze mają w absolutnym spokoju i dostatku pracować nad nowymi technologiami. Do starannie wyselekcjonowanej społeczności trafia przypadkiem agent federalny Jack Carter (Colin Ferguson), podróżujący z nastoletnią córką Zoe (Jordan Hinson). W konsekwencji zbiegu okoliczności mężczyzna zostaje szeryfem Eureki. Od tej pory, wraz z szefową ochrony instytutu Global Dynamics Jo Lupo (Erica Cerra), pilnuje porządku w miasteczku. A to zadanie bardzo trudne, bo każdy z wynalazków rezydentów Eureki, użyty przez niepowołane osoby, grozi trudnymi do wyobrażenia kłopotami.

Piąty sezon „Eureki” jest zarazem ostatnim – wykreowany przez scenarzystów Andre Cosby’ego i Jaime’ego Paglię serial znalazł finał. Przez sześć lat emisji perypetie szeryfa Cartera i jego przyjaciół z Eureki cieszyły się niesłabnącą uwagą widzów na specjalizującym się w fantastyce kanale SyFy Channel. Każdy z odcinków 5. sezonu gromadził przeciętnie ponad półtoramilionową widownię, dzięki czemu „Eureka” plasowała się w czołówce najpopularniejszych programów telewizji kablowej w USA. Swego czasu dziennik „The New York Daily News” porównał „Eurekę” do „Miasteczka Twin Peaks” i „Przystanku Alaska” w żartobliwie potraktowanej konwencji science fiction. Porównanie to pozostaje aktualne także w przypadku finałowego sezonu, w którym widzowie poznają dalsze losy projektu kosmicznego Astraeus oraz ciąg dalszy burzliwej relacji Jacka Cartera z dr. Allison Blake. Co więcej, fani serialu powinni przygotować się na niejedno zaskoczenie. Jak zauważył recenzent serwisu Alasdair Wilkins: „Mamy wiele powodów, by kochać „Eurekę”, ale gwałtowne zwroty akcji dotąd do nich nie należały. Koniec serii funduje prawdziwie szokujące zakończenie”.

 

 

2012-10-14                w każdą niedzielę   godz. 22:00

Misja: Afganistan w dniu premiery zostaną wyemitowane 2 odc. kolejne emisje po 1 odc.

Reż. Grzegorz Kuczeriszka, Maciej Dejczer

Wyst. Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Piotr Rogucki

serial wojenny Polska 2012

Głównym bohaterem „Misji: Afganistan” jest porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), który obejmuje dowództwo nad plutonem pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej wyjeżdżającej do Afganistanu. Jest to dla niego pierwszy przydział po szkole oficerskiej. Musi nauczyć się dowodzić i zdobyć zaufanie podległych mu żołnierzy, którzy uważają, że pozycję zdobył dzięki ojcu, byłemu generałowi. W pierwszym odcinku poznajemy członków plutonu i powody, dla których zdecydowali się na wyjazd. Niektórzy traktują misję jak męską przygodę, inni jak patriotyczny obowiązek czy po prostu wojskową służbę, a jeszcze inni chcą załatwiać na niej osobiste porachunki. Już wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z trudną rzeczywistością, własnymi problemami i dylematami życiowymi i nauczyć się, że przetrwać mogą tylko razem.

 

2012-10-20                w każdą sobotę   godz. 16:30

LEVERAGE IV  Uczciwy przekręt IV

Reż. John Rogers, Chris Downey

Wyst. Timothy Hutton, Gina Bellman, Christian Kane, Beth Riesgraf

serial sensacyjny  USA 2011

Kolejna seria przygód Neda Forda i jego zespołu. Dzielny team jak zwykle ucieka się do niezwykłych metod walcząc z najróżniejszymi wyzyskiwaczami: od firm farmaceutycznych i skorumpowanych szefów wytwórni płytowych po chciwych sprzedawców samochodów.

 

„Pan Am”  (14 odc.)
w każdą sobotę godz. 16:30

reż. Jack Orman
wyst. Christina Ricci, Margot Robbie, Michael Mosley
serial obyczajowy USA 2011

 

Pan Am” przenosi nas w lata 60. XX wieku do czasów, gdy podróżowanie samolotem było przygodą, a każde miejsce na Ziemi było jeszcze egzotyczne.
Jest rok 1963. Druga wojna światowa i wojna w Korei to już historia. Prezydentem USA jest John F. Kennedy, trwa zimna wojna, a świat znajduje się u progu rewolucji kulturalnej. Linie lotnicze Juana Trippe’a, Pan American, rozpoczynają erę odrzutowców pierwszym lotem Boeinga 707 przez Atlantyk. W tych czasach transport lotniczy stanowi szczyt luksusu, a Pan Am to najbardziej prestiżowa linia. Samoloty są eleganckie i efektowne, piloci są traktowani jak bohaterowie, a stewardesy to najbardziej pożądane kobiety na świecie. Te reprezentujące Pan Am są nie tylko młode i atrakcyjne, ale także wykształcone, obyte i eleganckie. Wyszkolone, by radzić sobie w każdej sytuacji, od awarii w powietrzu do niechcianych zalotów – a wszystko to bez uszczerbku dla nieskazitelnej czystości ich mundurów i perfekcyjnie ułożonych włosów. Pracując w jednym z niewielu wówczas zawodów, dającym im wolność, wiarę w siebie i szacunek, dziewczyny z Pan Am tworzą silne więzi, korzystając przy tym z możliwości podróżowania poza granice kraju, czyli czegoś, o czym większość kobiet w tamtym czasie mogła tylko marzyć.

„Smash” (15 odc.)
W każdy czwartek godz 21:00 i 22:00
reż. Steven Spielberg, Theresa Rebeck
wyst. Debra Messing, Jack Davenport, Anjelica Huston
serial obyczajowy USA 2012          42min

SMASH to serial zrealizowany według pomysłu Stevena Spielberga z Anjeliką Houston, Umą Thurman i Debrą Messing w obsadzie. Łączy wątki dramatyczne z elementami musicalu.
Julia Houston (Debra Messing) i Tom Levitt (Christian Borle) są parą zaprzyjaźnionych kompozytorów związanych z teatrami na Broadwayu. Wspólnie podejmują się napisania piosenek do musicalu opartego na życiu Marylin Monroe. Projekt realizuje ambitna producentka Eileen Rand (Anjelica Huston), która pragnie udowodnić mężowi, z którym właśnie się rozwodzi, że potrafi poradzić sobie bez jego pieniędzy. Eileen zatrudnia jako reżysera renomowanego, ale zarozumiałego i aroganckiego Dereka Willsa (Jack Davenport). Wkrótce rozpoczyna się rywalizacja między kandydatkami do głównej roli. Faworytką jest doświadczona chórzystka Ivy Lynn (Megan Hilty), ale zagraża jej utalentowana dziewczyna z prowincji, Karen Cartwright (Katharine McPhee), w której Derek widzi swoją Marylin. Wystawienie spektaklu utrudniają zarówno problemy finansowe Eileen, jak i skomplikowane relacje osobiste pomiędzy uczestnikami projektu.”Smash” to serial, w którym wątki dramatyczne i elementy musicalu stanowią spójną, doskonale uzupełniającą się całość. Pomysłodawcą produkcji odkrywającej przed widzami sekrety realizacji broadwayowskiego przedstawienia jest Steven Spielberg, od dawna zafascynowany magią nowojorskich teatrów. Będąc jednym z producentów sprawił, że „Smash” rozmachem nie odbiega od wielkich hollywoodzkich produkcji. W realizacji projektu wsparł go prezes NBC Entertainment Robert Greenblatt, a o realizm zadbali Neil Meron i Craig Zadan, duet producencki znający Broadway jak własną kieszeń. Napisanie scenariusza powierzono Theresie Rebeck (seriale „Prawnicy z Miasta Aniołów”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”), a odcinek pilotowy, nakręcony kosztem aż 7,5 miliona dolarów, wyreżyserował Michael Mayer („Ostateczny egzamin”).

„Fate/Zero” (13 odc.)
w każdą  środę około godz. 22:30
reż. Ei Aoki
serial anime Japonia  2011

Raz na 60 lat w mieście Fuyuki zbiera się siedmiu magów, którzy mają walczyć o cudowny artefakt, zwany Świętym Graalem. Do pokonania przeciwników wykorzystują nie tylko magię. Wystawiają do walki jednego ze słynnych bohaterów z dziejów ludzkości.

Rywalizacja jest zaciekła, a wszystkie metody walki uważa się za dozwolone. Graala chce zdobyć m.in. ród Einzbern, który pomimo swej nieposzlakowanej reputacji postanawia zatrudnić bezwzględnego maga-zabójcę Kiritsugu Emiyę, znanego z nieustępliwego charakteru i niekonwencjonalnych metod. Przez kolejne osiem lat Emiya przygotowuje się do zmagań o zdobycie cennego trofeum. W międzyczasie nawiązuje romans z Irisviel von Einzbern, która zostaje jego żoną. Kiedy przychodzi pora stanąć do walki, Kiritsugu czuje się rozdarty pomiędzy powinnością a rodziną. Tymczasem przeciwko niemu ma walczyć sześciu znakomitych przeciwników, w tym także jego arcywróg Kirei Kotomine, szalony ksiądz, który pragnie zabić Emiyę, aby zapełnić pustkę w swoim życiu. Wojna o Świętego Graala może mieć tylko jednego zwycięzcę.

Canary Islands Wyspy Kanaryjskie
w każdą sobotę godz 14:30
serial przyrodniczyHiszpania 2012

Wyspy Kanaryjskie, znajdujące się na północny zachód od wybrzeży Afryki, to ostatni bastion wielu gatunków fauny i flory, które nie występują naturalnie w żadnym innym miejscu na Ziemi. Archipelag leżący na Oceanie Atlantyckim składa się z siedmiu głównych wysp, z których najsłynniejsze to Teneryfa, Fuertaventura oraz Lanzarote. Mimo niełatwych warunków klimatycznych, zwierzęta doskonale potrafiły przystosować się do tamtejszego środowiska.

Bird Parks  Raj dla ptaków (3 odc.)

w każdą sobotę od 10.13 godz 14:30

dokument przyrodniczy, Singapur, 2011, 30’

reżyseria: Willie Lee

Seria „Raj dla ptaków” to podróż po singapurskim ptasim parku Jurong, zamieszkałym przez blisko 4600 skrzydlatych stworzeń z 380 gatunków. Twórcy dokumentu obserwują ich codzienne życie: rytuały godowe, polowania i sposoby komunikowania. Przewodnikiem po tym fascynującym świecie ptaków jest znany brytyjski aktor chińskiego pochodzenia George Young.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.