Premiery Canal+ od 4 do 10 maja 2013

Krzyk4W tym tygodniu w Canal+ obejrzymy mj.in. CANALnajnowszą wersję filmu „Hans Kloss: Stawka większa niż śmierć” z Tomaszem Kotem, komedię „Wampirzyce” z Alicią Silverstone, oraz najnowszą część horroru „Krzyk 4”. W Canal+ powrócą poniedziałkowe pasma dokumentalne, w tym tygodniu premiera dokumentu „Miasta Graffiti”

 

 

 

 

HANS KLOSS. STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 5 maja 2013, 20:00

sensacyjny, Polska, 2011

reżyseria: Patryk Vega

występują: Tomasz Kot, Piotr Adamczyk, Stanisław Mikulski, Emil Karewicz, Marta Żmuda Trzebiatowska, Daniel Olbrychski

Madryt, 1975 rok. Po ceremonii pogrzebowej jednego z ukrywających się w Hiszpanii nazistów, Klossa (Stanisław Mikulski) zaprasza do siebie niejaki Werner (Daniel Olbrychski). Na miejscu Hans spotyka Hermanna Brunnera (Emil Karewicz), który chce dowiedzieć się, co J-23 wie na temat miejsca ukrycia największego skarbu Trzeciej Rzeszy – Bursztynowej Komnaty. Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów jest zaryzykować bezpieczeństwo misji. Twórcy „Klossa” nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku: filmami „Tylko dla orłów” i „Komandosi z Navarony”. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss – Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy. Pracę nad scenariuszem filmu rozpoczęli Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, scenarzyści serialu „Stawka większa niż życie”, jednak obaj zmarli podczas prac. Scenariusz dokończył Władysław Pasikowski.

 

KRUK. ZAGADKA ZBRODNI (The Raven)

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 maja 2013, 20:00

thriller, Hiszpania/Wegry/USA, 2012

reżyseria: James McTeigue

występują: John Cusack, Alice Eve, Luke Evans

XIX wiek, Baltimore. Policja odnajduje dwie brutalnie zamordowane kobiety, matkę i córkę. Detektyw Emmett Fields (Luke Evans) odkrywa, że sposób w jaki zginęły przypomina fikcyjną zbrodnię opisaną w jednym z wierszy Edgara Allana Poego (John Cusack). Kiedy w podobnych okolicznościach giną kolejne ofiary, detektyw prosi pisarza o pomoc w wytropieniu mordercy. Wkrótce dla Poego sprawa nabiera prywatnego charakteru, bowiem szaleniec porywa jego ukochaną, Emily Hamilton (Alice Eve).

 

WAMPIRZYCE (Vamps)

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 7 maja 2013, 20:00

komedia, USA, 2011

reżyseria: Amy Heckerling

występują: Alicia Silverstone, Krysten Ritter, Dan Stevens, Richard Lewis, Sigourney Weaver

Stacy (Krysten Ritter) i Goody (Alicia Silverstone) to dwie korzystające z uroków życia w Nowym Jorku wampirzyce. Obie mają za sobą dekady doświadczeń, jednak czas prawdziwej próby dopiero przed nimi. Goody spotyka przypadkowo mężczyznę swoich marzeń (Richard Lewis), którego porzuciła w latach 60., by dać mu szanse na znalezienie kogoś, z kim mógłby sobie ułożyć życie. Tymczasem Stacy nawiązuje romans z Joeyem (Dan Stevens), który okazuje się synem znanego łowcy wampirów, dr. Van Helsinga (Wallace Shawn). Kiedy Stacy zachodzi w ciążę i staje się jasne, że dziecko nie przeżyje, jeśli ona nie stanie się na powrót człowiekiem, przyjaciółki łączą siły z dr. Van Helsingiem i Joeyem, by zabić Ciccerus (Sigourney Weaver), królową wampirów, która stworzyła Stacy i Goody.

 

MAŁA MATURA 1947

PREMIERA: CANAL+, środa, 8 maja 2013, 20:00 (był emitowany w nPremium)

dramat historyczny, Polska, 2010

reżyseria: Janusz Majewski

występują: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Marian Opania

Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w okresie pierwszych, burzliwych lat powojennej polski. Do wyzwolonego Krakowa przyjeżdża ze Lwowa małżeństwo (Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski) z dwojgiem dzieci, czternastoletnim Ludwikiem (Adam Wróblewski) i pięć lat młodszą Hanią (Elżbieta Trzaskoś). Ludwik trafia do dobrego gimnazjum, nawiązuje przyjaźnie. Gdy przed czerwcowym referendum do Krakowa przyjeżdża Stanisław Mikołajczyk (Stanisław Sikora), Ludwik zamieszany przypadkowo w uliczną burdę zostaje aresztowany. Film i serial w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”) to wspaniała lekcja historii. Jego bezapelacyjnym atutem jest  udział plejady wybitnych polskich aktorów: Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego, Mariana Opani, Wiktora Zborowskiego, Wojciech Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza i Agnieszki Michalskiej.

 

ZAGINIONA (Gone)

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 maja 2013, 20:00

dramat, USA, 2012

reżyseria: Heitor Dhalia

występują: Amanda Seyfried, Jennifer Carpenter, Wes Bentley, Emily Wickersham

Po powrocie z pracy Jill odkrywa, że jej siostra Molly (Emily Wickersham) ginie bez śladu. Dziewczyna jest przekonana, że uprowadził ją seryjny morderca kobiet, z którego rąk sama cudem wyrwała się rok wcześniej.

Porywacz nie zostawił żadnych śladów, a policja nie wierzy Jill, podejrzewając ją o zaburzenia osobowości z powodu utraty rodziców. Zdesperowana dziewczyna próbuje odnaleźć psychopatę na własną rękę. Uznana za uzbrojoną i niebezpieczną, jest dodatkowo ścigana przez policję. Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried („Mamma Mia”, „Wyścig z czasem”).
KRZYK 4 (Scream 4)

PREMIERA: CANAL+, piątek, 10 maja 2013, 20:00

horror, USA, 2011

reżyseria: Wes Craven

występują: Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette

Dziesięć lat po tragedii w Woodsboro, mieszkańcy miasteczka  prawie zapomnieli o serii morderstw sprzed lat. Jedna z uczestniczek tamtych wydarzeń, Sydney Prescott (Neve Campbell), napisała w tym czasie poradnik o przezwyciężeniu traumy. Przyjeżdża do Woodsboro, które jest ostatnim punktem trasie promocyjnej jej książki. Spotyka szeryfa Dwighta Rileya (David Arquette) oraz byłą dziennikarkę, a dziś pisarkę Gale Weathers-Riley (Courteney Cox), którzy również przeżyli koszmar przed laty, a dziś są małżeństwem. Wszyscy są przekonani, że zabójca nie żyje, jednak ten niespodziewanie pojawia się znów, by siać grozę i terror w miasteczku.

 

 

Dalej obejrzymy filmy emitowane już na kanałach rodziny Canal+ t.j.

Canal+ Film

 „SPADKOBIERCY”, „IDEALNY PLAN”, „POLISSE”,

LOVE NEVER DIES” oraz “SINGLE OD DZIECKA”.

w czwartek serial „GO ON”

 

Canal+ Film 2

 „PRZETRWANIE”, „FACET DO DZIECKA” i „COLUMBUS CIRCLE”

 

Canal+ Family

WIN WIN”, „WARSAW DARK”, „PROSTO Z NIEBA

WYSPY KANARYJSKIE”.

 T-Mobile Ekstraklasa, liga francuska i kiszpańska

 

Canal+ Family 2

CICHY DOM”, „CZARNY CZWARTEK” oraz kolejny odcinek serii

PARKI NARODOWE AMERYKI”.

Mecze ligi hiszpańskiej, francuskiej oraz NBA.

 

SERIAL

„Go On” serial komediowy USA 2012

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, godz. 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

„Dexter” sezon 7 emisja w Canal+ w piątki  godz. 22:30

 

DOKUMENTY

MIASTA GRAFFITI (Vigilante Vigilante: The Battle for Expression)

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 6 maja 2013, 22:00

dokument, USA, 2011, 56’

reżyseria: Max Good

Polem ekspresji sztuki graffiti jest przestrzeń publiczna. Autorzy tych ulicznych dzieł wykorzystują ściany, mury i inne przydatne powierzchnie. Z jednej strony dzięki ich działalności nierzadko powstają niesamowite obrazy. Znakomitym przykładem artysty znanego wyłącznie z prac graffiti jest brytyjski artysta Banksy. Jednak jest też druga strona medalu. Duża część malowideł szpeci przestrzeń publiczną nie wnosząc do niej żadnej wartości estetycznej. Na dodatek nie można nie zauważyć, że polem działania graficiarzy jest czyjaś własność prywatna.

Od niedawna w większych miastach państw zachodnich można dostrzec efekty działalności ruchu antygraffiti. Należą do niego zazwyczaj starsze osoby, których celem jest zamalowywanie graffiti. Jak sami twierdzą robią to, by oczyścić ulice ze szpecących miasto malunków. Niestety ich aktywność przynosi skutki odwrotne od

zamierzonych. Kolorowa sztuka zastępowana jest przez jednobarwne, nieestetyczne plamy farby.

Twórcy dokumentu postanawiają przyjrzeć się działaniom ruchu antygraffiti. Szczególnie dwóm jego przedstawicielom, w tym słynnemu w amerykańskim Berkeley Silver Buffowi. Filmowcy śledzą jego nocną aktywność i zastanawiają się nad sensem jego pracy.

 

ARABIA. DWA ZŁOTE WIEKI Arabia: A Story of Golden Ages EMISJA 3D

PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 5 maja 2013, 14:10
film dokumentalny 3D, USA, 2011, 44 min

Półwysep Arabski to największy półwysep na świecie. Jego powierzchnię zajmuje 8 państw, z których największe to Arabia Saudyjska. Jednak tytułowa Arabia odnosi się do starożytnej krainy o bogatej kulturze.
Twórcy filmu postanowili przybliżyć niezwykły świat przedstawiony m.in. w baśniach z tysiąca i jednej nocy. W trójwymiarze widzowie zobaczą m.in. zaginione miasto Madain Saleh, jego tajemnicze ruiny i grobowce, słynne szlaki kadzidlane, burze piaskową, wraki na Morzu Czerwonym oraz największą pielgrzymkę na świecie zwaną Hadżdż.W oryginalnej ścieżce dźwiękowej narratorem dokumentu jest Helen Mirren, aktorka nagrodzona Oscarem 2007 za rolę w filmie „Królowa”.

 

PARKI NARODOWE AMERYKI ODC. 5 (America’s National Parks)

PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 6 maja 2013, 20:00

seria dokumentalna, USA, 2011

„Parki Narodowe Ameryki” to 5-cześciowy serial, będący podróżą po najbardziej znanych i najpiękniejszych parkach narodowych Stanów Zjednoczonych. Twórcy zabierają widzów do Yellowstone, zajmującego blisko 9000 km² najstarszego parku narodowego na świecie. Leżący w trzech różnych stanach jest znany z geotermalnych cudów natury: gejzerów i gorących źródeł, a także wulkanów i wodospadów. Kamera dokumentalistów zagląda również do Kalifornii, gdzie znajduje się objęty dekretem ochronnym prezydenta Abrahama Lincolna słynny park Yosemite, czyli polodowcowa dolina będąca przez wieki domem Indian Miwok i Pajutów. Seria prezentuje także Park Narodowy Arches, a w nim ukształtowane przez wiatr i wodę zachwycające kamienne łuki oraz pozostawione przez Indian Anasazi ryty naskalne. Z Utah film przenosi widzów do kalifornijskiej Doliny Śmierci, gdzie znajduje się miejsce najniżej położone na półkuli zachodniej, a w niektórych lokalizacjach piasek rozgrzewa się do temperatury blisko 100 stopni Celsjusza. Dolina znana jest również z zagadki geologicznej, którą są samoistnie przemieszczające się kamienie. Ostatnim miejscem, do którego zabiorą widzów twórcy serii jest Park Narodowy Wulkany Hawai’i. To krainy lawy, w której rządzi uznawany za święty dom bogini Pele wulkan Kīlauea i gdzie Hawajczycy składali ofiary bóstwu.

 

TATA Z AMERYKI

EMISJA: CANAL+, poniedziałek, 6 maja 2013, 09:10

dokument, Polska, 1997, 27’

reżyseria: Piotr Kielar

Autobiograficzny film młodego reżysera. Za pomocą amatorskich materiałów filmowych pochodzących z rodzinnego archiwum autor opowiada o swojej relacji z ojcem, który zostawił go w wieku dwóch lat. Na końcu filmu syn spotyka się z ojcem po 25 latach.

 

ANDRZEJ WAJDA. MOJE NOTATKI Z HISTORII

EMISJA: CANAL+, poniedziałek, 6 maja 2013, 02:05

dokument, Polska, 1996, 45’

reżyseria: Andrzej Wajda

Andrzej Wajda, jeden z największych polskich reżyserów, laureat Oscara (2000) i Złotego Niedźwiedzia (2006) za całokształt twórczości, przedstawia historię Polski od rozbiorów do czasów „Solidarności”, ilustrując poruszane tematy fragmentami swoich filmów.

W niniejszym odcinku serii można zobaczyć sceny z takich fabuł, jak „Wesele”, „Danton”, „Popioły” i „Noc listopadowa”, w drugim: „Lotna”, „Panny z wilka”, „Korczak”, „Brzezina” i „Wielki Tydzień”, w trzecim odcinku: „Pokolenie”, „Korczak”, „Wielki Tydzień”, „Kanał”, „Pierścionek z orłem w koronie”, w czwartym: „Pierścionek z orłem w koronie”, „Popiół i diament”, „Krajobraz po bitwie”, „Człowiek z marmuru” oraz w piątym: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”, „Dyrygent”.

 

JASNOWIDZ

EMISJA: CANAL+, czwartek, 9 maja 2013, 11:05

dokument, Polska, 2000, 56’

reżyseria: Maria Zmarz-Koczanowicz

Bohaterem filmu jest Krzysztof Jackowski, najbardziej znany polski jasnowidz, który pracuje w Polsce i za granicą. Mieszka w Człuchowie na Pomorzu z żoną i dwójką dzieci. Zajmuje się przede wszystkim odnajdywaniem zaginionych ludzi na podstawie ich fotografii i ubrań. Osiągnięcia jasnowidza w tej dziedzinie potwierdzają setki dokumentów gromadzonych przez rodziny zaginionych i policję. Jackowski usiłuje zgłębić tajemnicę jasnowidzenia, dlatego nieustannie poszerza swą wiedzę parapsychologiczną. Mimo to nadal nie wie, na czym polega szczególny dar, który posiadł. Film jest dokumentacją pracy polskiego jasnowidza, na stałe współpracującego z policją. Zawiera opis niektórych spraw, w których jego przewidywania okazały się prawdą. Autorka dokumentu, Maria Zmarz-Koczanowicz, zajmuje się społecznym fenomenem zainteresowania jakie wytworzyło się wokół Jackowskiego. O jasnowidzu napisano pracę magisterską na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Poważne instytucje wykorzystują jego dar nie tylko do poszukiwania zaginionych, ale także w pościgu za „grubszymi rybami” z przestępczego świata. Politycy ukradkiem pytają o swoje szanse, biznesmeni radzą się, jak inwestować.

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.