Canal+ listopad 2012 „Bóg zemsty”, „Idy marcowe”, „Drive”, „W garniturach 2”

W listopadzie Canal+ wyemituje m.in. film akcji z Nicolasem Cagem „Bóg zemsty”. Dramat polityczny „Idy marcowe” w którym występuje i reżyseruje George Clooney. Film sensacyjny „Drive” raz polski film historyczno-sensacyjny „30 milionów”. Obejrzymy również trzecią część filmy „Król Skorpion 3 – Odkupienie” oraz 2 sezon serialu „W garniturach”.

 

 

 

2012-11-02 piątek

Habemus Papam (We Have a Pope) Habemus Papam – mamy papieża

Reż. Nanni Moretti

Michel Piccoli, Jerzy Stuhr, Nanni Moretti

kom-dram Włochy/Francja 2011

Zmarł charyzmatyczny papież. Obrazują to dokumentalne zdjęcia z mszy żałobnej za Jana Pawła II. Na placu Świętego Piotra w Watykanie tysiące ludzi oczekuje na ogłoszenie nazwiska następcy. W sali Pałacu Apostolskiego 108 kardynałów elektorów rozpoczyna konklawe. Faworytem mediów do objęcia tronu w Stolicy Piotrowej jest dziekan kolegium, kardynał  Gregori (Renato Scarpa), ale przez długi czas żaden z kardynałów nie jest w stanie zdobyć koniecznej liczby głosów. W końcu papieżem zostaje szerzej nieznany, francuski kardynał Melville (Michel Piccoli). Biały dym z Kaplicy Sykstyńskiej obwieszcza światu, że dokonano wyboru, a nowowybrany namiestnik stolicy apostolskiej jest przerażony. Nie jest w stanie wyjść na balkon bazyliki i udzielić ludziom błogosławieństwa urbi et orbi. Boi się objąć najważniejsze w kościelnej hierarchii stanowisko. Ceremonia odwleka się. Rzecznik Watykanu Marcin Rajski (Jerzy Stuhr) tłumaczy opóźnienie modlitwą papieża i wzywa w trybie pilnym do Watykanu psychoanalityka. Profesor Brezzi (Nanni Moretti) ma pomóc nowemu papieżowi przełamać lęk przed objęciem urzędu.

 

2012-11-03 sobota

Seeking Justice (The Hungry Rabbit Jumps) Bóg zemsty

Reż. Roger Donaldson

Wyst. Nicolas Cage, January Jones, Guy Pierce

akcja/thriller USA 2011

Nowy Orlean. Will Gerard (Nicolas Cage) jest skromnym nauczycielem angielskiego w Rampart High School. Jego żona Laura (January Jones) gra na wiolonczeli w lokalnej orkiestrze symfonicznej. Ich spokojne i szczęśliwe życie ogranicza się do spektakli muzycznych i spotkań z przyjaciółmi przy grillu. Ulubioną rozrywką Willa jest gra w szachy. Pewnego dnia wieczorem rozgrywa on w klubie szachowym kolejną partię ze swoim przyjacielem Jimmym (Harold Perrineau). W tym czasie Laura wraca po próbie sama do domu. Zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Napastnik zabiera jej naszyjnik, który dostała od męża w rocznicę ślubu. Zrozpaczony Will z niepokojem oczekuje na informację o stanie zdrowia żony. W szpitalnym korytarzu poznaje Simona (Guy Pearce). Mężczyzna zna okoliczności tragicznego zdarzenia. Oświadcza, że reprezentuje tajną organizację, która zajmuje się wymierzaniem sprawiedliwości na własną rękę. Zobowiązuje się odnaleźć i surowo ukarać sprawcę napadu na Laurę. W zamian oczekuje ewentualnej pomocy w przyszłości. Żądny zemsty Will spontanicznie wyraża zgodę.

 

2012-11-05 poniedziałek

Scorpion King 3: Battle for Redemption Król Skorpion 3 – Odkupienie

Reż. Roel Reine

Wyst. Dave Bautista, Bostin Christopher

akcja/fantasy/przygodowy USA 2012

Nastały ciężkie czasy dla króla Mathayusa (Victor Webster). Jego imperium legło w gruzach, a żonę zabrała zaraza. Upadły monarcha zostaje na nowo najemnikiem i przyjmuje propozycję Horusa (Ron Perlman), jednego z władców podzielonego Egiptu. Mathayus musi powstrzymać potężną armię tyrana Talusa (Billy Zane), konkurenta swego zleceniodawcy, a pomocną dłonią służyć mu ma pochodzący ze Skandynawii wojownik Olaf (Bostin Christopher). Tymczasem Talus porywa Sildę (Krystal Vee), córkę trzeciego z egipskich królów, Ramusana (Temuera Morrison). Ramusan obiecuje Mathayusowi, że w zamian za uratowanie dziewczyny, będzie mógł ją poślubić i znów powrócić do królewskiego stanu. Bohater przyjmuje niełatwe wyzwanie. Stawką jest władza i chwała lub śmierć i hańba.

 

2012-11-05 poniedziałek

Under Fire: Journalists In Combat Pod ostrzałem – dziennikarze na polu walki

Reż. Martyn Burke

dokument socjologiczny Kanada 2011

Czy kilkadziesiąt sekund nagrania, ekskluzywny wywiad lub seria wyjątkowych zdjęć są warte ryzyka utraty życia? Okazuje się, że nie brak ludzi, którzy są na nie gotowi, mimo że dość często dziennikarze ci, podobnie jak żołnierze, nie wracają do domów.

 

2012-11-06 wtorek

Happy Tears Łzy szczęścia

Reż. Mitchell Lichtenstein

Wyst. Parker Posey, Demi Moore

kom-dram USA 2011

Siostry Jayne (Parker Posey) i Laura (Demi Moore) spotykają się w rodzinnym domu w Pittsburghu. Celem zjazdu jest wspólne powzięcie decyzji co do dalszych losów ich starzejącego się i dotkniętego demencją ojca Joego (Rip Torn). Matka dwójki dzieci, zapracowana i twardo stąpająca po ziemi Laura uważa, że nestorowi rodu najlepiej będzie w domu starców. Bardziej sentymentalna, nie mogąca się doczekać własnego dziecka Jayne, nie jest przekonana do tego rozwiązania. Sam Joe, który wciąż wykazuje duży apetyt na życie, nie chce nigdzie ruszać się z domu. Wieczorami gra na gitarze i śpiewa, a od pewnego czasu jest pod opieką paradującej ze stetoskopem na szyi kobiety (Ellen Barkin), której sposób prowadzenia się nie wzbudza zaufania sióstr. Spotkanie córek i ojca obfituje w zaskakujące wydarzenia i wyzwala tłumione emocje oraz wspomnienia.

 

2012-11-07 środa

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall Upiór w operze w Royal Albert Hall

Reż. Nick Morris, Laurence Connor

Wyst. Ramin Karimloo, Sierra Boggess

Musical Wlk.Bryt 2011

„Upiór w operze w Royal Albert Hall” to niezwykłe show zrealizowane w słynnej londyńskiej sali koncertowej dla uczczenia 25. rocznicy powstania musicalu Andrew Lloyda Webbera. Muzyczna adaptacja powieści Gastona Leroux jest jednym z najdłużej wystawianych musicali w Anglii. „Upiór w operze” nie schodzi z desek teatrów od ćwierćwiecza i wciąż doczekuje się nowych interpretacji. Historia jednak zawsze pozostaje ta sama.

 

2012-11-09 piątek

Et maintenant on va ou? (Where Do We Go Now) Dokąd teraz?

Reż. Nadine Labaki

Wyst. Leyla Hakim, Nadine Labaki

kom-dram Francja/Liban 2011

Gdzieś w górach leży odcięta od świata niewielka osada, w której żyją obok siebie muzułmanie i chrześcijanie. Wielu mieszkańców wioski zginęło w czasie wojny domowej. Od tego czasu stosunki między mężczyznami ozostają napięte. Religijne waśnie wydają się absurdem dla miejscowych kobiet, których serca w czasie porządkowania grobów bliskich przeszywa ten sam ból. Na wieść o ponownym wybuchu konfliktu, prowadząca miejscową kawiarnię Amale (Nadine Labaki), wdowa Takla (Claude Baz Moussawbaa) i żona mera Yvonne (Yvonne Maalouf) postanawiają za wszelką cenę odciągnąć mężczyzn od polityki.  Mimo różnic wiary i obyczajów kobiety z wioski łączą się siły we wspólnym celu. Dbając, by do wsi nie dotarły jakiekolwiek informacje o toczących się w innej części kraju zamieszkach, pozbawiają mężczyzn dostępu do radia i gazet. Niszczą też kable jedynego telewizora w okolicy. Pieką ciastka z haszyszem i sprowadzają do wsi ukraińskie prostytutki. Gdy wszystkie metody okazują się niewystarczające, kobiety decydują się na krok ostateczny – zamieniają się wyznaniami.

 

2012-11-10 sobota

The Ides of March Idy marcowe

Reż. George Clooney

Wyst. Ryan Gosling, George Clooney

dramat polityczny USA 2011

Gubernator Pensylwanii Mike Morris (George Clooney) ubiega się o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich z ramienia Partii Demokratycznej. Szefem jego sztabu wyborczego jest Paul Zara (Philip Seymour Hoffman), a rzecznikiem prasowym Stephen Meyers (Ryan Gosling), młody idealista zapatrzony w charyzmatycznego szefa, który z równą swobodą rozprawia przed kamerami zarówno o związkach homoseksualnych, jak i konfliktach zbrojnych. Na każde potknięcie gubernatora czyha jego rywal partyjny, senator Pullman (Michael Mantell) i wszędobylscy dziennikarze na czele z cyniczną reporterką z „New York Timesa” Idą Horowicz (Marisa Tomei). Ustalone na 15 marca prawybory w Ohio mają decydujące znaczenie. W międzyczasie sytuacja Morrisa komplikuje się. Najpierw jego młody rzecznik prasowy wdaje się w romans ze stażystką ze swojego sztabu Molly Stearns (Evan Rachel Wood) i odkrywa przypadkiem niewygodne dla szefa fakty. Potem Tom Duffy (Paul Giamatti), szef kampanii kontrkandydata, składa Meyersowi zaskakującą ofertę przejścia do obozu rywala. Niedoświadczony piarowiec daje się zapędzić w ślepy zaułek. Aby przetrwać, musi zacząć działać zgodnie z nieczystymi regułami gry.

 

2012-11-12 poniedziałek

Gone Droga donikąd

Reż. Ringan Ledwige

Wyst. Shaun Evans ,Scott Mechlowicz

thriller/dramat Australia 2007

Pochodzący z Anglii Alex (Shaun Evans) wybiera się do Byron Bay w Australii, aby spotkać się z narzeczoną Sophie (Amelia Warner). Podczas wyprawy poznaje w hostelu w Sydney niejakiego Taylora (Scott Mechlowicz) i proponuje mu dalszą wspólną podróż. Gdy dochodzi do spotkania pary, okazuje się, że Sophie towarzyszy przyjaciółka Ingrid (Zoe Tuckwell-Smith). Cała czwórka postanawia ruszyć na wspólną wyprawę w głąb Terytorium Północnego, w trakcie której niespodziewanie znika Ingrid. Alex i Sophie nabierają podejrzeń wobec Taylora.

 

2012-11-12 poniedziałek

Beer Is Cheaper Than Therapy Piwo tańsze od terapii

Reż. Simone de Vries

dokument socjologiczny Holandia 2011

Na wojnie wszyscy żołnierze odnoszą rany. Jedni na ciele, inni na duchu. Samobójstwa, depresje lub olbrzymia złość i gniew – oto rzeczywistość, w której żyje duża część weteranów.

Mam 22 lata i zdążyłem zabić około trzydziestu osób. W Iraku otrzymałem za to odznaczenia, w kraju zostałbym uznany za seryjnego mordercę – wyznaje jeden z bohaterów filmu. Co naprawdę dzieje się w umysłach uczestników wojskowych misji? Jaki wpływ wywiera na nich połączenie skrajnego stresu, strachu o własne życie i traumatycznych przeżyć? Dlaczego tak wielu młodych żołnierzy wracających z Iraku i Afganistanu popełnia samobójstwo? Holenderska reżyserka Simone de Vries postanowiła poszukać odpowiedzi z dala od linii frontu. Prawdy dociekała w teksańskim Fort Hood, największej militarnej bazie w USA, z której każdego roku tysiące rekrutów wyrusza „zaprowadzać pokój i demokrację” w opanowanych przez wojnę miejscach na całym świecie.

 

2012-11-13 wtorek

Legenda o Lietajucom Cyprianovi Latający mnich i tajemnica Da Vinci

Reż. Mariana Cengel- Solcanska

Wyst. Lukacs Bicskey, Aleksandr Domogarov

historyczny/przygodowy Słowacja/Polska 2010

Połowa XVIII wieku. U bram klasztoru kamedułów u podnóża słowackich Pienin mnisi znajdują ciężko rannego mężczyznę. Odratowują nieznajomego, a z czasem uznają, że jest on gotowy zostać jak oni zakonnikiem i prawowitym mieszkańcem Czerwonego Klasztoru. Po latach brat Cyprian (Marko Igonda), bo takie przyjął imię, staje się klasztornym botanikiem, aptekarzem i wynalazcą. Odkrywszy zapomniane manuskrypty Leonarda Da Vinci, konstruuje latającą machinę, dzięki której wzbija się w powietrze.

 

2012-11-14 środa

Collaborator Spotkanie

Reż. Martin Donovan

Wyst. Martin Donovan, David Morse

kom-dram. USA/Kanada 2011

Popularny niegdyś nowojorski dramaturg Robert Longfellow (Martin Donovan) przeżywa twórcze i emocjonalne załamanie z powodu problemów z nową sztuką. Zostawiając żonę Alice (Melissa Auf Der Maur) i dzieci, wyrusza do matki do Los Angeles. Na miejscu spotyka starych znajomych: dawną sympatię Emmę Stiles (Olivia Williams), aktorkę która zawdzięcza karierę występom w jego dramatach oraz nieobliczalnego sąsiada Gusa Williamsa (David Morse). Któregoś dnia, zmusiwszy dramatopisarza do wypicia kilku piw i wypalenia trawki, Gus terroryzuje go pistoletem i zatrzymuje jako zakładnika. Policja otacza dom, a „uprowadzeniem” zaczynają interesować się reporterzy. Rad nie rad, Robert zostaje niespodziewanie bohaterem prawdziwego medialnego cyrku.

 

2012-11-16 piątek

Indignados  Oburzeni

Reż. Tony Gatlif

dokument socjologiczny Francja 2012

– Wstańcie z sofy i wyłączcie telewizor! Ludzie Europy, powstańcie! – to jedno z haseł, z którym po ulicach Madrytu maszerował Ruch Oburzonych. Na wezwanie odpowiedziała nielegalna imigrantka z Afryki. Z jej perspektywy reżyser Tony Gatlif ukazuje bunt ludzi sprzeciwiających się dyktaturze pieniądza.

Betty, młoda Afrykanka, zostaje wyrzucona u wybrzeży Grecji z łodzi pełnej nielegalnych imigrantów. W poszukiwaniu schronienia podróżuje z jednego kraju do drugiego, aby trafić wreszcie do Hiszpanii. Jej historia jest wymyślona na potrzeby filmu, ale podobny los spotyka wielu afrykańskich imigrantów. To, co Betty widzi podczas wędrówki jest prawdziwe: opuszczona grecka stacja kolejowa, na której koczują imigranci, namioty bezdomnych na paryskim chodniku i niezadowolenie tłumów, które wychodzą na ulice Madrytu, by demonstrować.

 

2012-11-17 sobota

Drive

Reż. Nicolas Winding Refn

Wyst. Ryan Gosling, Carey Mulligan

Sensacyjny USA 2011

Tajemniczy, małomówny mężczyzna (Ryan Gosling) prowadzi podwójne życie. W ciągu dnia zarabia w warsztacie samochodowym Shannona (Bryan Cranston), który znając odwagę, brawurę i kunszt, z jakimi chłopak prowadzi auto, załatwia mu czasem fuchy kaskaderskie na planach filmowych. Nocami bezimienny kierowca pomaga rabusiom uciekać z miejsca przestępstwa. Umawia się na konkretną godzinę, podjeżdża samochodem i czeka, nigdy jednak dłużej niż 5 minut. Po przeprowadzeniu się do nowego lokum chłopak poznaje mieszkającą na tym samym piętrze Irene (Carey Mulligan), która samotnie wychowuje kilkuletniego syna (Kaden Leos). Między dziewczyną a kierowcą, który okazuje dużo ciepła i sympatii małemu Benicio, rodzi się uczucie. Sytuacja komplikuje się i przeradza w ciąg tragicznych wypadków, kiedy z więzienia wychodzi mający na pieńku z mafią mąż Irene, Standard (Oscar Isaac).

 

2012-11-19 poniedziałek

Red Forest Hotel Hotel „Red Forest”

Reż. Mika Koskinen

dokument socjologiczny Finlandia 2011

„Hotel Red Forest” to znakomicie zrealizowany dokument o sojuszu autorytarnej władzy z wielkim biznesem i skutkach, jakie ten związek niesie ze sobą dla środowiska i lokalnych społeczności. Przystępując do jego realizacji, Mika Koskinen nie spodziewał się, że skończy niczym ofiara kafkowskiej paranoi – odizolowany od świata w hotelowym pokoju i odcięty od kontaktu z informatorami.

Mika Koskinen trafił do Chin w 1994 roku. Jako doświadczony dokumentalista i reporter współpracował z zachodnimi mediami przy produkcji programów o skoku ekonomicznym Państwa Środka. Tym, co jednak niezmiennie trapiło wychowanego wśród lasów Finlandii filmowca były skutki, jakie gospodarczy boom wywierał na środowisko. – To naprawdę przygnębiające. Te efekty można zobaczyć i odczuć na każdym kroku – mówił Koskinen – Zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że człowiek krztusi się i pieką go oczy. Chiny muszą jakoś temu przeciwdziałać.

2012-11-20 wtorek

We Need to Talk About Kevin Musimy porozmawiać o Kevinie

Reż. Lynne Ramsay

Wyst. Tilda Swinton, John C.Reilly

dramat/thriller Wlk. Bryt/USA 2011

Kevin jest synem Evy (Tilda Swinton) i Franklina (John C. Reilly), który od pierwszych dni życia wystawia cierpliwość matki na najcięższe próby. Jako niemowlę jest nadpobudliwy i płaczliwy. Jako przedszkolak (Rock Duer) – złośliwy i niegrzeczny. Późniejsze zachowania Kevina (Jasper Newell) coraz trudniej zrzucić na temperament czy nazwać typowymi chłopięcymi wybrykami, jak chciałby jego ojciec. Niemal każdy postępek chłopaka jest wymierzony w Evę. Próbuje ją na przemian zezłościć, zawstydzić, doprowadzić do załamania nerwowego albo furii. Pewnego dnia kompletnie wyprowadzona z równowagi kobieta łamie Kevinowi rękę. Chłopak triumfuje. Widząc poczucie winy matki, osiąga cel. W wieku 15 lat posuwa się jednak jeszcze dalej. Dopuszcza się czynu, którego Eva, choć doświadczona przez okrucieństwo syna, nie przewidziała.

 

2012-11-21 środa

Love at First Hiccup (The First Time) Pierwszy raz

Reż. Barbara Topsoe-Rothenborg

Wyst. Scout Taylor-Compton, Devon Werkheiser

kom-rom USA/Dania 2009

Nieśmiały pierwszoklasista Victor (Devn Werkheiser) zakochuje się od pierwszego wejrzenia w starszej koleżance z liceum. Niestety, Anya (Scout Taylor-Compton) wydaje się być zupełnie poza jego zasięgiem. Jest bowiem bardzo atrakcyjna, popularna i chodzi z Peterem (Ken Luckey), bogatym snobem popisującym się swoim majątkiem. „Prędzej wyrwałbyś Angelinę Jolie” – przekonuje Victora jeden z kolegów. Szczęśliwy zbieg okoliczności pozwala jednak Victorowi zjednać sobie sympatię Anyi i wówczas zaczynają się dla niego problemy. Dziewczyna liczy bowiem, że wspólnie przeżyją swój pierwszy raz. Victor nie bez kozery jest przejęty sytuacją i obawia się, że nie sprosta oczekiwaniom Anyi, a rodzice i najbliższe otoczenie bynajmniej nie podnoszą go na duchu.

 WIECZÓR SPECJALNY: COŚ STRASZY W AUSTRALII…

 2012-11-23 piątek

Red Hill

Reż. Patrick Hughes

Wyst. Ryan Kwanten, Steve Bisley

thriller/western Australia 2010

Współczesna Australia. Młody policjant Shane Cooper (Ryan Kwanten) przenosi się wraz z ciężarną żoną Alice (Claire van der Boom) do położonego na uboczu miasteczka Red Hill. Miejscowi stróże prawa przyjmują przybysza z nieufnością, dziwiąc się jego decyzji o przeprowadzce na prowincję. Pojawienie się Coopera schodzi na dalszy plan, gdy do mieszkańców dociera wiadomość o ucieczce z więzienia Aborygena Jimmy’ego Conwaya (Tommy Lewis), byłego mieszkańca Red Hill skazanego za zamordowanie żony. Przełożony Coopera Bill (Steve Bisley), który przed laty własnoręcznie aresztował Jimmy’ego spodziewa się, że uciekinier zechce wyrównać rachunki. Niezwłocznie obstawia miasteczko i okolice swoimi ludźmi. Przedsięwzięte środki ostrożności okazują się niewystarczające, by powstrzymać zdeterminowanego mściciela, który odcina Red Hill od łączności ze światem. Praca, która zapowiadała się dla Coopera jako sielanka już pierwszego dnia służby zmienia się w koszmar.

 

2012-11-23 piątek

Tomorrow, When the War Began (powt.) Jutro, jak wybuchnie wojna

Reż. Stuart Beattie

Wyst. Rachel Hurd-Wood,Lincoln Lewis

akcja/wojenny Australia 2010

 

2012-11-23 piątek

Gone (powt.) Droga donikąd

Reż. Ringan Ledwige

Wyst. Shaun Evans ,Scott Mechlowicz

Thriller Australia 2007

 

2012-11-24 sobota

80 milionów

Reż. Waldemar Krzystek

Wyst. Marcin Bosak, Wojciech Solarz

historyczny/sensacyjny Polska 2011

Wrocław, jesień 1981 roku. Wśród działaczy „Solidarności” rośnie niepokój, konfrontacja opozycji z socjalistyczną władzą wydaje się nieunikniona. Dziesięć dni przed ogłoszeniem stanu wojennego młodzi działacze dolnośląskiej „Solidarności” – Staszek (Wojciech Solarz), Józek (Krzysztof Czeczot), Piotr (Maciej Makowski), Maks (Marcin Bosak) oraz ich przywódca Władek (Filip Bobek) – postanawiają wyprowadzić z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, ponieważ władze chcą wkrótce zablokować możliwość dużych wypłat. Plan jest śmiały i niebezpieczny, gdyż funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Do bezpośredniej akcji ruszają Staszek, Piotr i Józek, który jest mózgiem operacji. Rozpoczyna się wyścig z czasem i pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani „cinkciarze”, kasjerki, dyrektor banku (Cezary Morawski) i duchowni – ksiądz „Żegota” (Krzysztof Stroiński) i kardynał (Adam Ferency).

 

2012-11-26 poniedziałek

(Derrière les murs) ZA MURAMI

horror/dramat, Francja, 2011, 82’

reżyseria: Julien Lacombe, Pascal Sid

występują: Laetitia Casta, Thierry Neuvic, Jacques Bonnaffé, Roger Dumas

Rok 1922, malownicza Owernia. To tu postanawia osiąść Suzanne (Laetitia Casta), młoda pisarka z Paryża, pragnąca uciec po traumatycznych doświadczeniach, jakie ostatnio ją dotknęły. W starej wiejskiej posiadłości chce odnaleźć natchnienie i odpowiednie warunki do ukończenia powieści. Wyczekiwany spokój i ukojenie nie przychodzą. Odurzającą się opium kobietę męczą przerażające sny i halucynacje. W piwnicy domu odkrywa dodatkowo pokój z zamurowanymi drzwiami, do którego próbuje się dostać. Choć nękana wizjami i stojąca na skraju wyczerpania, Suzanne czuje magiczną wenę twórczą. Białe kartki papieru zapełniają się jedna za drugą. W tym samym czasie okazuje się, że dwie dziewczynki mieszkające w okolicy znikają bez śladu.

 

2012-11-26 poniedziałek

Mugabe And The White African Mugabe i biali Afrykanie

Reż. Lucy Bailey, Andrew Thompson

dokument socjologiczny Wlk. Bryt 2009

Konflikt rodziny białych farmerów z Zimbabwe z Robertem Mugabem, jednym ze współczesnych dyktatorów przypomina walkę Dawida z Goliatem. „Mugabe i biali Afrykanie” to wstrząsająca opowieść o ekonomicznym kryzysie, któremu towarzyszy kryzys praw człowieka.

W 1980 roku w Rodezji rządzonej dotąd przez białych władzę przejmuje czarna większość. Państwo zmienia nazwę na Zimbabwe, a na jego czele staje premier Robert Mugabe. Wielu białych farmerów decyduje się opuścić Afrykę, pozostają jedynie ci najbardziej zżyci z Czarnym Lądem. Wśród nich jest 48-letni Mike Campbell, który w tym samym czasie kupuje 1200-hektarowe gospodarstwo i zatrudnia kilkuset pracowników.

 

2012-11-27 wtorek

Une vie meilleure (A Better Life) Lepsze życie

Reż. Cedric Kahn

Wyst. Guillaume Canet, Leila Bekhti

Dramat Francja 2011

Marząc o posadzie w restauracji, Yann (Guillaume Canet) pracuje jako kucharz w firmie cateringowej. Wkrótce poznaje Nadię (Leïla Bekhti) – kelnerkę samotnie wychowującą dziewięcioletniego syna, Slimane’a (Slimane Khettabi). Zakochują się w sobie i wspólnie snują plany na przyszłość. Znajdują na peryferiach Paryża ładnie położony, opuszczony budynek, postanawiają go kupić i przekształcić we własną restaurację. Zaciągają mnóstwo wysoko oprocentowanych pożyczek i zaczynają remont lokalu. Z powodów formalno-prawnych przedsięwzięcie okazuje się porażką, doprowadzając parę do kompletnego bankructwa. Z pomocą przychodzi im szef Nadii, który proponuje jej pracę w Kanadzie. Kobieta zgadza się, zostawia syna pod opieką Yanna i wyjeżdża. Ślad po niej ginie.

 

2012-11-28 środa

The Parole Officer Kurator

Reż. John Duigan

Wyst. Steve Coogan, Lena Headey

komedia kryminalny Wlk. Bryt 2001

Simon Garden (Steve Coogan) to ambitny, lecz nieudolny kurator sądowy. Po tym, jak cały wydział w jego rodzinnym Blackpool składa na niego skargę, funkcjonariusz zostaje przeniesiony do Manchesteru. W nowym miejscu ma zająć się przypadkiem nastoletniej Kirsty (Emma Williams), oskarżonej o posiadanie narkotyków. Badając sprawę, Simon staje się przypadkowo świadkiem morderstwa popełnionego przez skorumpowanego inspektora Burtona (Stephen Dillane). Zastraszony przez policjanta, Garden obiecuje milczenie, jednocześnie jednak knuje plan udowodnienia winy Burtona. Aby tego dokonać, kurator musi zdobyć kasetę z kamery przemysłowej, która zarejestrowała zabójstwo. Ta jednak została już zdeponowana w banku. Simon decyduje się więc na śmiały krok – włamanie. Pomocą ma mu służyć czterech dawnych podopiecznych z Blackpool oraz obiekt jego westchnień, urocza policjantka Emma (Lena Headey).

 

2012-11-30 piątek

Henry’s Crime Skok Henry’ego

Reż. Malcolm VenvilleWyst. Keanu Reeves, Vera Farmiga

komediodramat/sensacyjny USA 2010

Henry Torne (Keanu Reeves) wiedzie nudne życie pracownika punktu poboru opłat przy wjeździe do miasta. Pewnego dnia znajomy (Fisher Stevens) namawia go, by w zastępstwie chorego zawodnika wziął udział w meczu baseballu. Po drodze, pod pretekstem wypłaty pieniędzy, zatrzymują się pod bankiem. Henry zostaje w samochodzie i staje się świadkiem, jak jego kumple napadają na bank. Za naiwność płaci wysoką cenę. Nie chcąc wsypać kolegów, trafia do więzienia za napad z bronią w ręku. Za kratkami spotyka hochsztaplera Maksa Saltzmana (James Caan), który w celi czuje się jak w domu. W trakcie odsiadki od Henry’ego odchodzi żona (Judy Greer). Po wyjściu na wolność, z braku lepszych zajęć, Henry postanawia popełnić przestępstwo, za które niesłusznie siedział. Z pomocą zwraca się do kolegi z celi. W trakcie planowania skoku na bank Henry poznaje Julie (Vera Farmiga), aktorkę znajdującego się po sąsiedzku teatru. Nowa znajomość i odkryty przez Henry’ego talent aktorski okazują się pomocne w wykonaniu planu.

 

KLUB FILMU POLSKIEGOPRZEGLĄD FILMÓW ANDRZEJA BARAŃSKIEGO

2012-11-06 wtorek

Niech cię odleci mara

Reż. Andrzej Barański

Wyst. M.Probosz, A Ciepielewska

Obyczajowy Polska 1982

Małopolskie miasteczko na ziemiach odzyskanych, rok 1950. Józef Piasecki (Bronisław Pawlik) jest właścicielem małego sklepu ogólnospożywczego przy głównej ulicy. Ma na utrzymaniu żonę (Anna Ciepielewska) i 17-letniego syna Witka (Marak Probosz), gimnazjalistę, który przechodzi okres dojrzewania. Piasecki, aby utrzymać pozycję w lokalnej społeczności, zaprasza co jakiś czas do domu na obiad prezesa banku, Kulanowskiego (Włodzimierz Skoczylas) z żoną (Barbara Połomska), księdza (Aleksander Fogiel), akuszerkę Szymańską (Ewa Zdzieszyńska), kamasznika (Jan Mayzel) z żoną (Zofia Merle) i najlepszego przyjaciela Stefana Burzę (Bolesław Płotnicki). Mimo to, interes prowadzony przez Piaseckiego idzie coraz gorzej. Prywatny przedsiębiorca jest nękany kontrolami, karami i wstrzymywaniem dostaw przez hurtownię. Podupada na duchu, zrzędzi na ustrój i słucha „wrogich” rozgłośni. Pogłębia się też jego konflikt z synem, który właśnie przechodzi pierwsze miłosne wtajemniczenia, coraz uważniej obserwuje otaczającą go rzeczywistość i z niepokojem spogląda w przyszłość.

 

2012-11-13 wtorek

Kramarz

Reż. Andrzej Barański

Wyst. R.Kłosowski B.Adamek

Obyczajowy Polska 1980

Edward Chruścik (Roman Kłosowski) składa zeznania przed sądem, co jest okazją do opowiedzenia własnej historii. Od dzieciństwa przeżytego w biedzie zawsze wierzył w wartość pieniądza, ale brak pracy uniemożliwiał mu realizację marzeń. Rok przed II wojną światową, dzięki protekcji księdza, dostał pracę w fabryce broni w Radomiu. Ciułał grosz do grosza, chciał otworzyć drukarnię, ale wszystko zniweczył wybuch wojny. Trafił do Lwowa, później do republiki karelskiej. Po powrocie do wyzwolonej Polski zaczął od początku, najmując się do różnych prac. Oszczędzał z myślą o kupnie małego domku, ale plany zniweczyła wymiana pieniędzy w 1950 roku. Pieniądze uzyskane z wymiany ulokował w PKO i podjął pracę akwizytora katolickiego pisma. Pozyskał wielu stałych czytelników, ale nowe zarządzenie o prenumeracie, mówiące o tym, że tylko listonosze mogą roznosić pisma, pozbawiło go zajęcia. Niewielkie dochody przynosiła mu później dzierżawa stodoły, ale potraktowano go jako kułaka i dano domiar, pozostawiając bez grosza. Chruścik nie poddał się. Postanowił zająć się obwoźnym handlem. Sprzedawał wyroby produkowane przez drobnych wytwórców na bazarach, jarmarkach i kościelnych odpustach. Udaje mu się oszczędzić kilka tysięcy złotych. Wówczas kolega Jan Zawadzki (Zbigniew Buczkowski) namawia go na wspólne zainwestowanie w taksówkę.

 

2012-11-20 wtorek

Nad rzeką, której nie ma

Reż. Andrzej BarańskiWyst. M.Bukowski, J.Trzepiecińska

Psychologiczny Polska 1991

Początek lat 60., polskie prowincjonalne miasteczko. Dni czwórki przyjaciół – Admirała (Marek Bukowski), Atamana (Tomasz Hudziec), Wodza (Mirosław Baka) i Paszy (Andrzej Mastalerz) – mijają na marzeniach o życiu wypełnionym przygodami, które snują popijając wino i włócząc się po pustych ulicach. Szansa na zmiany nadchodzi wraz z pojawieniem się Marty (Joanna Trzepiecińska), która spędza w miasteczku wakacje. Przyjazd urodziwej studentki nie pozostaje bez wpływu na przyjaźń mężczyzn. Zauroczony dziewczyną Admirał nieufnie patrzy na Wodza, któremu Marta, jak podejrzewa, też nie jest obojętna. Choć zdobywa jej uczucia, ciągłe nieporozumienia prowadzą do szybkiego rozstania. Chcąc wzbudzić w Marcie zazdrość, Admirał ostentacyjnie adoruje dwie dziewczyny, które pojawiły się w miasteczku – Ewę (Adrianna Biedrzyńska) i Myszkę (Magdalena Scholl). Marta pozostaje niewzruszona, co wywołuje szydercze uwagi ze strony kolegów i prowadzi do konfrontacji Admirała z Wodzem.

 

2012-11-27 wtorek

Kawalerskie życie na obczyźnie

Reż. Andrzej Barański

Wyst. M.Bukowski, B.Dykiel

Obyczajowy Polska 1992

Początek XX wieku. Michał (Marek Bukowski) porzuca rodzinne strony koło Poznania i wyjeżdża do Niemiec szukać pracy i lepszego życia. Znajduje zatrudnienie w przędzalni. Zaprzyjaźnia się ze Stefanem (Artur Barciś), rówieśnikiem z Polski. Razem uczęszczają na kurs tańca i dobrych manier, co jest powodem kpin szczególnie ze strony Wielgosa (Cezary Pazura), innego polskiego robotnika. Michał przyłącza się do taboru właściciela karuzeli, byłego tresera lwów Schumanna (Marek Walczewski). Zostaje jego pomocnikiem, podobnie jak pracujący tam Herman (Jan Frycz). Jeżdżąc po niemieckich miasteczkach, Michał jest świadkiem bujnego życia erotycznego, jakie prowadzi Schumann. Młodzieniec chciałby przeżyć miłosną przygodę, ale boi się zarażenia chorobą weneryczną. Nie daje się więc namówić Hermanowi do korzystania z usług ulicznych prostytutek. Zarażony rzeżączką Herman trafia do szpitala. Jego miejsce przy obsłudze karuzeli zajmuje Wilhelm (Wiktor Zborowski), którego oficjalnie zdradza ładna żona. Nieszczęśnik popełnia samobójstwo. Wstrząśnięty Michał wyjeżdża w poszukiwaniu innej pracy. Zatrudnia się w kotłowni i na miesiąc z góry wynajmuje pokój u Gertrudy Luther (Bożena Dykiel). Rozwódka okazuje się erotycznie nadpobudliwa. Z jej inicjatywy i przy jej udziale Michał rozpoczyna gruntowną edukację seksualną…

 

SERIALE

2012-11-15 w każdy czwartek godz. 21:00

Suits II –  W garniturach II (16 odc.)

Reż. Aaron Korsh

Wyst. Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Gina Torres, Rick Hoffman

serial prawniczy USA 2012

Harvey Specter jest najlepszym closerem w Nowym Jorku. Efektywnie i z wrodzoną wirtuozerią doprowadza do zamknięcia spraw związanych z fuzjami, przejęciami, a nawet rozwodami. Nikogo poza jego cichym rywalem Louisem Littem nie dziwi więc fakt mianowania go starszym partnerem w spółce Pearson & Harden.

 

W każdy czwartek godz. 21:50

Eureka sezon 5 ostatni (14 odc.)

Reż. Andrew Cosby, Jaime Paglia

Wyst. Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Erica Cerra, Joe Morton

serial science fiction         USA 2012

Eureka to z pozoru senne miasteczko, jakich wiele w sercu Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości jest to miejsce niezwykłe, zamieszkane głównie przez genialnych naukowców z całego świata oraz ich rodziny. Zaproszeni do Eureki z inicjatywy amerykańskiego rządu, ukryci przed oczami świata, geniusze mają w absolutnym spokoju i dostatku pracować nad nowymi technologiami. Do starannie wyselekcjonowanej społeczności trafia przypadkiem agent federalny Jack Carter (Colin Ferguson), podróżujący z nastoletnią córką Zoe (Jordan Hinson). W konsekwencji zbiegu okoliczności mężczyzna zostaje szeryfem Eureki. Od tej pory, wraz z szefową ochrony instytutu Global Dynamics Jo Lupo (Erica Cerra), pilnuje porządku w miasteczku. A to zadanie bardzo trudne, bo każdy z wynalazków rezydentów Eureki, użyty przez niepowołane osoby, grozi trudnymi do wyobrażenia kłopotami.

Piąty sezon „Eureki” jest zarazem ostatnim – wykreowany przez scenarzystów Andre Cosby’ego i Jaime’ego Paglię serial znalazł finał. Przez sześć lat emisji perypetie szeryfa Cartera i jego przyjaciół z Eureki cieszyły się niesłabnącą uwagą widzów na specjalizującym się w fantastyce kanale SyFy Channel. Każdy z odcinków 5. sezonu gromadził przeciętnie ponad półtoramilionową widownię, dzięki czemu „Eureka” plasowała się w czołówce najpopularniejszych programów telewizji kablowej w USA. Swego czasu dziennik „The New York Daily News” porównał „Eurekę” do „Miasteczka Twin Peaks” i „Przystanku Alaska” w żartobliwie potraktowanej konwencji science fiction. Porównanie to pozostaje aktualne także w przypadku finałowego sezonu, w którym widzowie poznają dalsze losy projektu kosmicznego Astraeus oraz ciąg dalszy burzliwej relacji Jacka Cartera z dr. Allison Blake. Co więcej, fani serialu powinni przygotować się na niejedno zaskoczenie. Jak zauważył recenzent serwisu Alasdair Wilkins: „Mamy wiele powodów, by kochać „Eurekę”, ale gwałtowne zwroty akcji dotąd do nich nie należały. Koniec serii funduje prawdziwie szokujące zakończenie”.

 

W każdą niedzielę   godz. 22:00

Misja: Afganistan (13 odc.)

Reż. Grzegorz Kuczeriszka, Maciej Dejczer

Wyst. Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Piotr Rogucki

serial wojenny Polska 2012

Głównym bohaterem „Misji: Afganistan” jest porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), który obejmuje dowództwo nad plutonem pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej wyjeżdżającej do Afganistanu. Jest to dla niego pierwszy przydział po szkole oficerskiej. Musi nauczyć się dowodzić i zdobyć zaufanie podległych mu żołnierzy, którzy uważają, że pozycję zdobył dzięki ojcu, byłemu generałowi. W pierwszym odcinku poznajemy członków plutonu i powody, dla których zdecydowali się na wyjazd. Niektórzy traktują misję jak męską przygodę, inni jak patriotyczny obowiązek czy po prostu wojskową służbę, a jeszcze inni chcą załatwiać na niej osobiste porachunki. Już wkrótce przyjdzie im zmierzyć się z trudną rzeczywistością, własnymi problemami i dylematami życiowymi i nauczyć się, że przetrwać mogą tylko razem.

 

W każdą sobotę   godz. 16:50

LEVERAGE IV  Uczciwy przekręt IV (18 odc.)

Reż. John Rogers, Chris Downey

Wyst. Timothy Hutton, Gina Bellman, Christian Kane, Beth Riesgraf

serial sensacyjny  USA 2011

Kolejna seria przygód Neda Forda i jego zespołu. Dzielny team jak zwykle ucieka się do niezwykłych metod walcząc z najróżniejszymi wyzyskiwaczami: od firm farmaceutycznych i skorumpowanych szefów wytwórni płytowych po chciwych sprzedawców samochodów.

 

„Fate/Zero” (13 odc.)
w każdą  środę około godz. 22:30
reż. Ei Aoki
serial anime Japonia  2011

Raz na 60 lat w mieście Fuyuki zbiera się siedmiu magów, którzy mają walczyć o cudowny artefakt, zwany Świętym Graalem. Do pokonania przeciwników wykorzystują nie tylko magię. Wystawiają do walki jednego ze słynnych bohaterów z dziejów ludzkości.

Rywalizacja jest zaciekła, a wszystkie metody walki uważa się za dozwolone. Graala chce zdobyć m.in. ród Einzbern, który pomimo swej nieposzlakowanej reputacji postanawia zatrudnić bezwzględnego maga-zabójcę Kiritsugu Emiyę, znanego z nieustępliwego charakteru i niekonwencjonalnych metod. Przez kolejne osiem lat Emiya przygotowuje się do zmagań o zdobycie cennego trofeum. W międzyczasie nawiązuje romans z Irisviel von Einzbern, która zostaje jego żoną. Kiedy przychodzi pora stanąć do walki, Kiritsugu czuje się rozdarty pomiędzy powinnością a rodziną. Tymczasem przeciwko niemu ma walczyć sześciu znakomitych przeciwników, w tym także jego arcywróg Kirei Kotomine, szalony ksiądz, który pragnie zabić Emiyę, aby zapełnić pustkę w swoim życiu. Wojna o Świętego Graala może mieć tylko jednego zwycięzcę.

2012-11-03 w każdą sobotę godz. 14:30

Wildlife  Tajemnice zwierząt od odc. 23

serial przyrodniczy, Japonia, 2010,

reżyseria: Nobuhito Yamashita

Twórcy serialu zabierają widzów w najodleglejsze zakątki świata, by podglądać życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas egzotycznych podróży odkrywają tajemnice m.in. wielkich kotów zamieszkujących afrykańską sawannę, wodnych drapieżników oraz ich ofiar. Zdjęcia zrealizowane w formacie HD pozwalają w pełni delektować się pięknem dzikiej przyrody.

 

„Smash” (15 odc.)
W każdy czwartek godz 21:00
reż. Steven Spielberg, Theresa Rebeck
wyst. Debra Messing, Jack Davenport, Anjelica Huston
serial obyczajowy USA 2012          42min

SMASH to serial zrealizowany według pomysłu Stevena Spielberga z Anjeliką Houston, Umą Thurman i Debrą Messing w obsadzie. Łączy wątki dramatyczne z elementami musicalu.
Julia Houston (Debra Messing) i Tom Levitt (Christian Borle) są parą zaprzyjaźnionych kompozytorów związanych z teatrami na Broadwayu. Wspólnie podejmują się napisania piosenek do musicalu opartego na życiu Marylin Monroe. Projekt realizuje ambitna producentka Eileen Rand (Anjelica Huston), która pragnie udowodnić mężowi, z którym właśnie się rozwodzi, że potrafi poradzić sobie bez jego pieniędzy. Eileen zatrudnia jako reżysera renomowanego, ale zarozumiałego i aroganckiego Dereka Willsa (Jack Davenport). Wkrótce rozpoczyna się rywalizacja między kandydatkami do głównej roli. Faworytką jest doświadczona chórzystka Ivy Lynn (Megan Hilty), ale zagraża jej utalentowana dziewczyna z prowincji, Karen Cartwright (Katharine McPhee), w której Derek widzi swoją Marylin. Wystawienie spektaklu utrudniają zarówno problemy finansowe Eileen, jak i skomplikowane relacje osobiste pomiędzy uczestnikami projektu.”Smash” to serial, w którym wątki dramatyczne i elementy musicalu stanowią spójną, doskonale uzupełniającą się całość. Pomysłodawcą produkcji odkrywającej przed widzami sekrety realizacji broadwayowskiego przedstawienia jest Steven Spielberg, od dawna zafascynowany magią nowojorskich teatrów. Będąc jednym z producentów sprawił, że „Smash” rozmachem nie odbiega od wielkich hollywoodzkich produkcji. W realizacji projektu wsparł go prezes NBC Entertainment Robert Greenblatt, a o realizm zadbali Neil Meron i Craig Zadan, duet producencki znający Broadway jak własną kieszeń. Napisanie scenariusza powierzono Theresie Rebeck (seriale „Prawnicy z Miasta Aniołów”, „Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”), a odcinek pilotowy, nakręcony kosztem aż 7,5 miliona dolarów, wyreżyserował Michael Mayer („Ostateczny egzamin”).
CANAL+ 3D

CHINY BEZ TAJEMNIC ODC. 3 (China Revealed)

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 4 listopada 2012, 20:00

seria dokumentalna 3D, Nowa Zelandia/Chiny, 2011, 46’

„Chiny bez tajemnic” to seria dokumentalna ukazująca najbardziej urokliwe i zdumiewające krajobrazy oraz budowle Państwa Środka. Dzięki dziesięciu godzinnym odcinkom widzowie wybiorą się w trójwymiarową podróż po miejscach mało znanych zachodniej cywilizacji.

Odc. 3

Legendarny masyw górski Huangshan składa się z wielu szczytów, wznoszących się powyżej 1800 metrów nad poziom morza. Od wieków było to miejsce wypraw chińskich władców i artystów, którzy chcieli doznać duchowego natchnienia. Dziś Huangshan jest nadal częstym celem wycieczek turystów, chcących na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie, według Chińczyków, niebo spotyka się z ziemią.

 

PSY HUSKY W AUSTRII – ILE SIŁ W ŁAPACH (Austrian Huskyman 3D)

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 11 listopada 2012, 20:00

dokument 3D, Niemcy, 2011, 58’

„Psy husky w Austrii – Ile sił w łapach” to dokumentalna opowieść o niezwykłej relacji miłośnika i hodowcy psów rasy husky z jego podopiecznymi. Martin Eigentler spędza ze swoimi zwierzętami 24 godziny na dobę. Jest maszerem – hodowcą i miłośnikiem psów pociągowych oraz Mistrzem Europy w wyścigach psich zaprzęgów.

 

PODRÓŻ DO ZAMKNIĘTEGO ŚWIATA MYANMAR

(Encounters in a Forgotten Country 3D)

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, niedziela, 18 listopada 2012, 20:00

dokument 3D, Szwajcaria, 2011, 57’

Dokument „Podróż do zamkniętego świata Myanmar” to spojrzenie z „lotu ptaka” na rządzoną przez juntę Birmę. Od 1998 roku grupa kamerzystów lata co roku balonem nad Mjanmą – bo taka jest inna nazwa tego państwa – by filmować, jak wygląda codzienne życie mieszkańców tego kraju. Film jest trójwymiarowym zapisem lotniczej wyprawy z 2011 roku. Zdobył nagrodę na festiwalu filmów 3D w Korei Południowej.

 

ZA MURAMI (Derrière les murs)

PREMIERA 3D: CANAL+ 3D, poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:00

horror/dramat, Francja, 2011, 82’

reżyseria: Julien Lacombe, Pascal Sid

występują: Laetitia Casta, Thierry Neuvic, Jacques Bonnaffé, Roger Dumas

Rok 1922, malownicza Owernia. To tu postanawia osiąść Suzanne (Laetitia Casta), młoda pisarka z Paryża, pragnąca uciec po traumatycznych doświadczeniach, jakie ostatnio ją dotknęły. W starej wiejskiej posiadłości chce odnaleźć natchnienie i odpowiednie warunki do ukończenia powieści. Wyczekiwany spokój i ukojenie nie przychodzą. Odurzającą się opium kobietę męczą przerażające sny i halucynacje. W piwnicy domu odkrywa dodatkowo pokój z zamurowanymi drzwiami, do którego próbuje się dostać. Choć nękana wizjami i stojąca na skraju wyczerpania, Suzanne czuje magiczną wenę twórczą. Białe kartki papieru zapełniają się jedna za drugą. W tym samym czasie okazuje się, że dwie dziewczynki mieszkające w okolicy znikają bez śladu.


Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.