Canal+, C+Film , C+Family, premiery od 27 kwietnia do 3 maja 2013

RajNaZiemi W tym tygodniu w Canal+ obejrzymy m.in. komedię z Jennifer Aniston i Paulem Ruddem „Raj na ziemi”. Wyróżniony 3 nominacjami do Złotych Globów komedio-dramat „Połów szczęścia w Jemenie” z Ewanem McGregorem i Emily Blunt, dla najmłodszych film animowany „Goryl śnieżek w Barcelonie”. W C+Film m.in. zostanie wyemitowana komedia z Reese Whiterspoon „A więc wojna”, a w C+Family komedia „Uczciwość” z Umą Thurman.

 

CANAL

Raj na ziemi (Wanderlust)

PREMIERA: CANAL+, sobota, 27 kwietnia 2013, 20:00

komedia, USA, 2012

reżyseria: David Wain

występują: Paul Rudd, Jennifer Aniston, Justin Theroux, Alan Alda

RajNaZiemiGeorge (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) marzą o mieszkaniu na Manhattanie. Za z trudem zaoszczędzone pieniądze kupują maleńką kawalerkę w prestiżowej nowojorskiej dzielnicy West Village. Wkrótce George traci pracę, a projekt filmu dokumentalnego Lindy zostaje odrzucony. Nie mając pieniędzy na utrzymanie mieszkania, są zmuszeni sprzedać wymarzone lokum za bezcen. Pozbawiona perspektyw para decyduje się na przeprowadzkę do brata George’a do Atlanty. Po drodze małżonkowie zatrzymują się na noc w zajeździe, który okazuje się być posthipisowską komuną. Mieszkańcy Elizjum żyją w zgodzie z naturą, gardząc karierą i dobrami materialnymi. Para nowojorskich snobów z początku podchodzi do społeczności z rezerwą i w duchu pokpiwa z ich ideałów. Jednak po pełnej wrażeń nocy spędzonej wspólnie z nimi George i Linda nabierają ochoty na dołączenie do wspólnoty i zasmakowanie innego życia.

 

POŁÓW SZCZĘŚCIA W JEMENIE (Salmon Fishing in the Yemen)

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 28 kwietnia 2013, 20:00

Komedia/dramat, USA, 2011

reżyseria: Lasse Hallstrom

wystepują: Ewan McGregor, Emily Blunt, Amr Waked, Kristin Scott Thomas

Połów szczęścia w Jemenie” to ciepła historia o poszukiwaniu szczęścia i realizacji marzeń. Zamknięty w sobie dr Alfred Jones (Ewan McGregor), który pracuje dla rządowego departamentu ds. rybołówstwa, zostaje zaangażowany w projekt implementacji do wód Jemenu łososia. Naukowiec nie wierzy w powodzenie misji, ale sprawa przykuwa uwagę brytyjskich polityków, którzy szukają atrakcyjnej historii dla mediów i jako pracownik budżetówki musi wziąć w niej udział. Z pozoru mało realny i horrendalnie kosztowny plan jemeńskiego szejka (Amr Waked) wprowadza w życie jego piękna, energiczna  i inteligentna reprezentantka Harriet (Emily Blunt). Zanim Alfred i Harriet zbliżą się do siebie i odkryją, że łącząca ich przyjaźń jest ich najcenniejszym skarbem, przejdą przez trudne poczatki. Zwłaszcza, że oboje są z kimś związani: Alfred tkwi w nieudanym małżeństwie z Mary, zaś Harriet od niedawna spotyka się z Robertem (Tom Mison), żołnierzem wezwanym do udziału w misji zagranicznej. Film jest adaptacją książki Paula Tordeya, będącej ciętą satyrą na rząd i polityków. Popisową rolę stworzyła w niej Kristin Scott Thomas, której celowo przejaskrawiona postać doskonale wpisuje się w przesłanie oryginału.

 

BANKOMAT (ATM)

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 20:00

thriller, USA, 2012

reżyseria: David Brooks

wystepują: Alice Eve, Josh Peck, Brian Geraghty

Debiut reżyserski Davida Brooksa opowiada historię, która wydarzyła się grupie przyjaciół podczas wizyty przy bankomacie. Po firmowej imprezie wigilijnej dwaj kumple, David i Corey (Josh Peck, Brian Geraghty), wracają do domu. David oferuje podwiezienie Emily – dziewczynie, która wpadła mu w oko. Po drodze wstępują do bankomatu. Rutynowa wypłata gotówki okazuje się początkiem koszmaru. Na zewnątrz pojawia się nieznajomy

zakapturzony mężczyzna, który najpierw na ich oczach brutalnie zabija przypadkowego przechodnia, a potem rozpoczyna z nimi śmiertelną zabawę.

 

CRISIS POINT

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:00

thriller, Kanada, 2012

reżyseria: Adrian Wills

występują: Rhona Mitra, Erika Rosenbaum, Elias Toufexis, Marc Menard, Patrick Costello, Katherine Dines-Craig

Psycholog kryminalna, dr Cameron Grainger (Rhona Mitra) pracuje jako negocjator w policji Detroit. Zostaje wezwana, by porozmawiać z młodym chłopakiem, który dokonał napadu na sklep. Akcja kończy się śmiercią mężczyzny z rąk policyjnego snajpera. Cameron obarcza się odpowiedzialnością za tragedię i oznajmia pracującemu z nią inspektorowi McNeilowi (Marc Menard), że odchodzi ze służby. Wkrótce policja znów potrzebuje jej pomocy. W mieście dochodzi bowiem do napadu na bank, w trakcie którego przestępcy uprowadzają jako zakładniczkę siostrę Grainger, Darcy (Erika Rosenbaum). Przywódca bandytów

 

GORYL ŚNIEŻEK W BARCELONIE (Floquet de neu / Snowflake The White Gorilla)

PREMIERA: CANAL+, środa, 1 maja 2013

animacja, Hiszpania, 2011

reżyseria: Andrés G. Schaer

głosy: Cezary Pazura (Dżambo), Aleksandra Kowalicka (Pola), Grzegorz Drojewski , (Śnieżek), Jarosław Boberek (Luc de Sac), Anna Dereszowska (Czarodziejka), Maciej Falana (Leon), Paweł Królikowski (Kong)

Bohaterem filmu jest jedyny biały goryl na świecie. Śnieżek wywołuje zachwyt dzieci, ale lokatorzy zoo odrzucają małpiszona-albinosa. Odtrącony i wyszydzany przez innych, Śnieżek wyrusza do wielkiego miasta, gdzie rezyduje wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się przygoda sprytnej małpki oraz towarzyszącego jej przyjaciela – wesołej czerwonej pandy. Ścigani przez kłusowników, wywołują w metropolii spore zamieszanie.

 

OPOWIEŚCI NOCY (Tales Of The Night)

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 maja 2013, 9:25

animacja, Francja, 2011

reżyseria: Michel Ocelot

głosy: Julien Beramis, Marine Griset, Michel Elias

Zbiór sześciu opowieści z różnych zakątków świata. Dwójka młodych aktorów – chłopak i dziewczyna – uczestniczą w niezwykłym seansie. Każda z historii jest poprzedzona wstępem nadzorującego przedstawienie starszego mężczyzny, który informuje, z jakiego kraju czy cywilizacji pochodzi prezentowana historia i pokazuje obrazki oddające ducha miejsca, do którego wkrótce przeniosą się widzowie. Uwagę przyciąga atrakcyjna warstwa wizualna filmu.

 

CUD W KRAKOWIE

CANAL+, czwartek, 2 maja 2013, 10:50

dramat, Polska/Węgry, 2004

reżyseria: Diana Groo

występują: Eszter Bivo, Maciej Adamczyk, Bekes Itala, Franciszek Pieczka, Stanisława Celińska, Jerzy Trela

Piotr w dzieciństwie mieszkał w starej żydowskiej dzielnicy w Budapeszcie. Wychowała go babcia. Kobieta przez całe życie próbowała odnaleźć książkę, należącą niegdyś do pewnego krakowskiego rabina, który potrafił wskrzeszać zmarłych. Po śmierci babci Piotr trafia do Krakowa, gdzie pewnego dnia spotyka Ester, która posiada tajemniczą księgę.

 

 

ZESZŁEJ NOCY (Tales Of The Night)

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 maja 2013

melodramat, USA/Francja, 2010

reżyseria: Massy Tadjedin

wystepują: Sam Worthington, Keira Knightley, Eva Mendes, Guillaume Canet

Michael i Joanna Reed (Sam Worthington i Keira Knightley) są młodym  małżeństwem. Podczas spotkania organizowanego przez znajomych Michaela, Joanna jest świadkiem dwuznacznej sytuacji pomiędzy mężem a jego bardzo atrakcyjną współpracowniczką Laurą (Eva Mendes), o której Michael nigdy wcześniej nie wspominał. Następnego dnia oboje wyjeżdżają w podróż służbową. Joanny jest zaniepokojona. Spotyka dawną, nie całkiem zapomnianą miłość, Aleksa (Guillaume Canet). Tej nocy Michael i Joanna muszą zmierzyć się z ogromną pokusą, by dowiedzieć się, kim są naprawdę.

 

KRONIKA (Chronicle)

PREMIERA: CANAL+, piątek, 3 maja 2013

thriller/science fiction, USA, 2012

reżyseria: Josh Trank

wystepują: Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan

Trzech studentów dokonuje odkrycia . dzięki któremu zyskują nadprzyrodzone moce. Mogą poruszać przedmioty siłą umysłu, zgniatać samochody, a nawet latać. Ich moc stale rośnie i stopniowo odkrywa w nich mroczną stronę. Lekkomyślność ulegających pokusom chłopaków wymyka się spod kontroli, ich początkowo niewinne żarty i zabawy przeradzają się w niebezpieczne wybryki. Aż do tragicznego finału. Debiut reżyserski urodzonego 1985 roku Josha Tranka zarobił ponad 123 miliony dolarów i zebrał pozytywne recenzje krytyków. Jeden z najbardziej w pływowych z nich, Roger Ebert dał „Kronice” 3,5 punktu na 4.

 

CANAL-FILM-HD

A WIĘC WOJNA (This Means War)

PREMIERA: CANAL+ Film, niedziela, 28 kwietnia 2013, 20:00

komedia romantyczna, USA, 2012, 97’

reżyseria: McG

występują: Reese Witherspoon, Chris Pine, Tom Hardy, Til Schweiger, Chelsea Handler, Abigail Spencer, Angela Bassett

FDR Foster (Chris Pine) i Tuck Hansen (Tom Hardy) są agentami CIA, a zarazem dobrymi przyjaciółmi. Rozwiedziony Tuck postanawia skorzystać z serwisu randkowego i za jego pośrednictwem poznaje Lauren Scott (Reese Witherspoon). Dziewczyna wpada w oko także Fosterowi, który również umawia się z nią na randkę. Kiedy sprawa wychodzi na jaw, przyjaciele postanawiają, że pozwolą Lauren zadecydować którego z nich woli. Wkrótce jednak zaczynają szpiegować i sabotować się nawzajem w nadziei na zdobycie względów dziewczyny. Tymczasem koleżanka Lauren, Trish (Chelsea Handler), udziela jej porady, jak wybrać tego właściwego. Niespodziewanie do akcji wkracza wróg obu agentów, międzynarodowy przestępca Karl Heinrich (Til Schweiger), gotów za wszelką cenę naprzykrzyć się swym przeciwnikom.

 

Świat według Barneya (Barney’s Version)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:00 był już emitowany w Canal+

dramat obyczajowy, Kanada/Włochy, 2010, 134’

reżyseria: Richard J. Lewis

występują: Paul Giamatti, Dustin Hoffman, Minnie Driver, Rosamund Pike

Niestroniący od alkoholu 65-letni Barney Panofsky (Paul Giamatti) jest producentem kanadyjskich oper mydlanych i wielkim miłośnikiem hokeja. Trzykrotnie żonaty, ojciec dwójki dzieci ma spory dystans do życia i nie traci rezonu, mimo że policja od lat podejrzewa go o zabicie najlepszego przyjaciela (Scott Speedman). Siadając w fotelu ze szklaneczką whisky i cygarem, coraz częściej rozpamiętuje dawne czasy. Jego pierwsza żona, rozchwiana emocjonalnie artystka i nimfomanka, Clara (Rachelle Lefevre), popełniła samobójstwo kilka dni po ślubie. Drugie małżeństwo z irytująco gadatliwą Żydówką z bogatego domu (Minnie Driver) od początku było skazane na niepowodzenie. Ale to właśnie na ślubie z drugą panią Panofsky Barney poznaje miłość życia. Kompletnie zauroczony nie spocznie, dopóki Miriam (Rosamund Pike) nie przyjmie jego oświadczyn. Szczęście nie trwa wiecznie i łatwo je utracić, o czym Barney przekonuje się na własnej skórze.

 

CANAL-FILM2-HD

SINGLE DO DZIECKA (Friends with Kids)

PREMIERA: CANAL+ Film2, sobota, 27 kwietnia 2013, 20:00

komedia, USA, 2011

reżyseria: Jennifer Westfeldt

występują: Jennifer Westfeldt, Adam Scott, Maya Rudolph

Wszyscy znajomi Julie (Jennifer Westfeldt) i Jasona (Adam Scott) mają już dzieci, które, jak się okazuje, zmieniają wszystko. Oznaczają koniec romantyzmu i wolności osobistej rodziców. Proza życia dopada wszystkich. Aby uniknąć tego typu rozczarowań, Julie i Jason postanawiają mieć dziecko i utrzymać dotychczasowe przyjacielskie stosunki. Oboje są singlami i kochają własną niezależność. Wspólne wychowywanie dziecka ma być ich jedynym wzajemnym zobowiązaniem. Każde może poza tym prowadzić oddzielne życie osobiste, mieć partnerów i własne sprawy. Ten projekt doprowadza Julie i Jasona do bardzo interesującego odkrycia.

 

KOLOROWE PTAKI (For Colored Girls)

PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 28 kwietnia 2013, 20:00

dramat, USA, 2010

reżyseria: Tyler Perry

występują: Janet Jackson, Anika Noni Rose, Whoopi Goldberg

Najnowszy film Tylera Perry’ego jest oparty na sztuce „For Colored Girls Who Have Considered Suicide When the Rainbow Is Enuf” autorstwa Ntozake Shange’a. Film składa się z 20 wątków, przedstawiających historie kobiet i odmienne problemy, z którymi spotykają się w życiu, w szczególności kobiety kolorowe. Film napisał, wyreżyserował i wyprodukował Tyler Perry („Alex Cross”, „Małżeństwa i ich przekleństwa”), aktor silnie związany ze swoimi afroamerykańskimi korzeniami, który jest przy tym głęboko wierzący i zaangażowany w walkę o równouprawnienie i równość rasową.

 

DROGA POD WIATR (Des vents contraires)

PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:00

dramat, Francja, 2011

reżyseria: Jalil Lespert

występują: Benoît Magimel, Audrey Tautou, Isabelle Carré, Antoine Duléry

Pisarz Paul Anderen (Benoît Magimel) mieszka w Paryżu, samotnie wychowuje dwójkę dzieci, ledwo wiążąc koniec z końcem. Rok wcześniej jego żona (Audrey Tautou) oznajmiła mu, że chce zakończyć ich małżeństwo, po czym zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Policja zamknęła śledztwo, a Paul zadręcza się domysłami, czy Sarah postanowiła po prostu zacząć nowe życie, czy może została porwana i czeka na ratunek. Sposobem na kłopoty finansowe Paula jest wyjazd do jego rodzinnej miejscowości Saint-Malo, gdzie starszy brat Alex (Antoine Duléry) oferuje mu pracę w rodzinnej firmie jako nauczyciel jazdy. Paul i jego dzieci – które wciąż uparcie wierzą, że mama wróci – opuszczają Paryż, żeby zacząć nowe życie na wsi. Paul powoli asymiluje się w Saint-Malo,  nawiązuje przelotny romans ze swoją młodą uczennicą Justine (Marie-Ange Casta), zaprzyjaźnia się z Brehelem (Bouli Lanners), przedstawicielem handlowym, którego życie załamało się po tragicznym wypadku i Samirem (Ramzy Bedia), który sam musi uporać się z byłą żoną zabraniającą mu kontaktów z dzieckiem. Ważna dla Paula okazuje się też znajomość z lokalną policjantką Josée Combe (Isabelle Carré), która postanawia powrócić do śledztwa w sprawie zniknięcia jego żony. Zwłaszcza, że Paul zaczyna otrzymywać tajemnicze, głuche telefony.

CANAL-FAMILY-HD

UROCZYSTOŚĆ (Ceremony)

PREMIERA: CANAL+ Family, niedziela, 28 kwietnia 2013, 12:35

komedia romantyczna, USA, 2010

reżyseria: Max Winkler

obsada: Michael Angarano, Uma Thurman, Reece Thompson, Lee Pace

Sam (Michael Angarano), początkujący autor książeczek dla dzieci, namawia starego kumpla Marshalla (Reece Thompson) na weekend poza miastem w luksusowym domu na plaży. Marshall sądzi, że chodzi o odbudowanie ich dawnej przyjaźni, jednak Sam ma w głowie plan zupełnie inny. Właścicielem domu jest sławny reżyser dokumentów Whit (Lee Pace), który właśnie ma ożenić się z piękną Zoe (Uma Thurman). W Zoe jest natomiast zakochany znacznie od niej młodszy Sam, który zamierza nie dopuścić do ślubu. W miarę jak jego plan jest wprowadzany w życie, sytuacja obrasta emocjami, a miłość i przyjaźń zostają poddane próbie.

 

CANAL-FAMILY2-HD

NIE TEN CZŁOWIEK

PREMIERA: CANAL+ Family2, sobota, 27 kwietnia 2013, 15:25

komedia, Polska, 2010

reżyseria: Paweł Wendorff

występują: Bartosz Turzyński, Lesław Żurek, Jan Frycz, Kinga Preis, Piotr Adamczyk, Wojciech Pszoniak, Gabriela Muskała

Kuba (Bartosz Turzyński) w wieku lat trzydziestu i za gorącą namową rodziców postanawia podjąć pierwszą w życiu pracę – zostaje dostawcą zakupów w sklepie spożywczym. To naraża go na bezpośredni kontakt z klientelą sklepu, co z kolei obfituje w niekonwencjonalne życiowe sytuacje. Już na początku zawodowej aktywności Kuba jest świadkiem wypadku i trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. Natknięcie się na stróża prawa (Jan Frycz), który skrycie marzy o przejściu na ciemną stronę mocy nie jest jednak najdziwniejszym, co go czeka. Przed nim jeszcze wizyta u tęskniącego za smakiem kiełbasy barona (Wojciech Pszoniak) i jego perfekcyjnego kamerdynera (Piotr Adamczyk), znawcy ars bene moriendi. Kuba poznaje też mściwą generałową (Gabriela Muskała), dla której sprzątanie jest tajnym dochodzeniem w celu znalezienia dowodów zdrady i ekscentryczną wielbicielkę rybek (Kinga Preis). Pod koniec tej miejskiej odysei z tego chaotycznego grafika spotkań wyłania się istotna życiowa lekcja.

 

DOKUMENTALNE

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA DO NURKOWANIA – MORZE CZERWONE (3Dive)

PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 28 kwietnia 2013, 17:00, EMISJA 3D

dokument przyrodniczy, RPA, 2011

Nie jest niespodzianką, że ludzkość więcej wie o przestrzeni kosmicznej niż dnie oceanów. Dlatego szczególnie cenne są wszelkie nagrania oraz zdjęcia dokumentujące życie podwodnych ekosytemów. „Najpiękniejsze miejsca do nurkowania” to serial przyrodniczy, w którym twórcy okrywają podmorskie tajemnice różnych zakątków globu.

Basen Morza Czerwonego to nie tylko państwa bogate w pozostałości po starożytnych kulturach. Jest to także miejsce, do którego udają się fascynaci nurkowania z całego świata. Rejon ten znany jest przede wszystkim z bogatej flory i fauny oraz świetnej widoczności pod wodą, która sięga nawet 30 metrów.

 

PARKI NARODOWE AMERYKI ODC. 4 (America’s National Parks)

PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 20:00

seria dokumentalna, USA, 2011

„Parki Narodowe Ameryki” to 5-cześciowy serial, będący podróżą po najbardziej znanych i najpiękniejszych parkach narodowych Stanów Zjednoczonych. Twórcy zabierają widzów do Yellowstone, zajmującego blisko 9000 km² najstarszego parku narodowego na świecie. Leżący w trzech różnych stanach jest znany z geotermalnych cudów natury: gejzerów i gorących źródeł, a także wulkanów i wodospadów. Kamera dokumentalistów zagląda również do Kalifornii, gdzie znajduje się objęty dekretem ochronnym prezydenta Abrahama Lincolna słynny park Yosemite, czyli polodowcowa dolina będąca przez wieki domem

Indian Miwok i Pajutów. Seria prezentuje także Park Narodowy Arches, a w nim ukształtowane przez wiatr i wodę zachwycające kamienne łuki oraz pozostawione przez Indian Anasazi ryty naskalne. Z Utah film przenosi widzów do kalifornijskiej Doliny Śmierci, gdzie znajduje się miejsce najniżej położone na półkuli zachodniej, a w niektórych lokalizacjach piasek rozgrzewa się do temperatury blisko 100 stopni Celsjusza. Dolina znana jest również z zagadki geologicznej, którą są samoistnie przemieszczające się kamienie. Ostatnim miejscem, do którego zabiorą widzów twórcy serii jest Park Narodowy Wulkany Hawai’i. To krainy lawy, w której rządzi uznawany za święty dom bogini Pele wulkan Kīlauea i gdzie Hawajczycy składali ofiary bóstwu.

 

QUEEN – HUNGARIAN RHAPSODY (Queen – Hungarian Rhapsody)

EMISJA: CANAL+, niedziela, 28 kwietnia 2013, 14:00

dokument muzyczny, Węgry, 1986

Zapis legendarnego koncertu zespołu Queen zarejestrowany w 1986 roku w Budapeszcie. Był to jedyny koncert formacji za żelazną kurtyną, a oprócz wielkich hitów brytyjskiej kapeli usłyszymy również znane węgierskie piosenki ludowe w wykonaniu Freddie’ego Mercury’ego.

 

 

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.