Canal+, Canal+Film 1 i 2, Canal+ Family 1 i 2, premiery od 6 do 12 kwietnia

CANALCanal plus równolegle na kilku kanałach wyemituje premiery filmów, niektóre z nich były już emitowane w nPremium (głównie dotyczy to C+ Family 1 i 2). Między  6 a 12 kwietnia premierowo obejrzymy m.in „Królewna Śnieżka” z Julią Roberts, komedię romantyczną „Jak upolować faceta?”, thriller „Cichy dom” czy dramat  „Mój tydzień z Marylin”, W CFilm obejrzymy nowy serial komediowy z Matthew Perry „Go On”. Sport będzie emitowany na kanałach: Canal+, Canal+ Sport, Canal+ Family 1 i 2. Ligę mistrzów UEFA obejrzymy w Canal+Sport i Nsport.

FILMY

CANAL

CANAL+ 

PREMIERY FILMOWE OD 6 DO 12 KWIETNIA 2013

 

NAD ŻYCIE

PREMIERA: CANAL+, sobota, 6 kwietnia 2013, 15:05

dramat, Polska, 2012

reżyseria: Anna Plutecka-Mesjasz

występują: Olga Bołądź, Michał Żebrowski, Danuta Stenka, Andrzej Mastalerz, Marek Kasprzyk, Hanna Konarowska, Maria Gładkowska, Przemysław Cypryański

Historia inspirowana życiem znanej polskiej siatkarki, Agaty Mróz (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce – piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpoczyna wyścig z czasem.

 

 

Mój tydzień z Marilyn (My Week with Marilyn)

PREMIERA: CANAL+, sobota, sobota, 6 kwietnia 2013, 20:00

dramat, Wielka Brytania/USA, 2011

reżyseria: Simon Curtis

występują: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Julia Ormond, Kenneth Branagh

Lato 1956 roku. Colin Clark (Eddie Redmayne), 23-latek z dobrego domu, wbrew rodzinnym tradycjom marzy o pracy w branży filmowej. Szczęśliwie załapuje się jako trzeci asystent Sir Laurence’a Oliviera (Kenneth Branagh) na planie jego nowej produkcji „Książe i aktoreczka”. Gwiazdą filmu ma być znajdująca się u szczytu popularności Marilyn Monroe (Michelle Williams), która przybywa do Londynu w towarzystwie świeżo poślubionego dramaturga Arthura Millera (Dougray Scott) i udzielającej jej aktorskiego wsparcia Pauli Strasberg (Zoë Wanamaker). Od pierwszych chwil Marylin wystawia nerwy reżysera na próbę, nieustannie spóźniając się na plan i zapominając roli. Spośród wszystkich członków ekipy jej sympatię budzi nieśmiały, nieopierzony Colin. W towarzystwie skromnego chłopaka hollywoodzka bogini nie boi się okazywać słabości i zaznaje uroków zwykłego życia.

 

NA RATUNEK WIELORYBOM (Big Miracle)

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 12:45

melodramat, USA/Wielka Brytania, 2012

reżyseria: Ken Kwapis

obsada: Drew Barrymore, John Krasiński, Ahmaogak Sweeney

W Barrow, najbardziej wysuniętym na północ mieście Alaski, nie dzieje się wystarczająco dużo, żeby zaspokoić ambicje lokalnego reportera, Adama Carlsona (John Krasiński). Aż pewnego dnia w okolicy zostaje uwięziona pod pokrywą lodową trzyosobowa rodzina wielorybów. Odcięte od powietrza zwierzęta są narażone na śmierć, jeśli nie pomogą im ludzie. Jest rok 1988, informacje przenoszą się znacznie wolniej niż dziś, ale nagranie, na którym widać trzy wieloryby z trudem łapiące powietrze przez wycięty w lodzie otwór obiega cały świat lotem błyskawicy. Ogląda je też Rachel Kramer (Drew Barrymore), wolontariuszka Greenpeace, z którą Adam kiedyś był związany. To ona bierze na siebie ciężar ratowania wielorybów. Adam z kolei staje się łącznikiem medialnym między Barrow, a resztą świata zainteresowanego losem wielorybów. Odkrywa przy tym, że dużo ważniejsze od dziennikarskiej kariery jest to, co myśli o nim była dziewczyna.

 

Kontrabanda (Contraband)

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 20:00

film akcji, USA, 2012

reżyseria: Baltasar Kormákur

wystepują: Mark Wahlberg, Giovanni Ribisi, Ben Foster, Kate Beckinsale, Caleb Landry Jones

Legendarny przemytnik Chris Farraday (Mark Wahlberg) porzuca przestępczą działalność na rzecz wygodnego życia z rodziną. Kiedy jednak jego szwagier, Andy (Caleb Landry Jones), wpada w kłopoty przemycając narkotyki na zlecenie bezlitosnego Tima Briggsa (Giovani Ribisi), Chris zostaje zmuszony do spłacenia długu Andy’ego i powrotu do dawnego zajęcia. Z pomocą najlepszego przyjaciela, Sebastiana Abneya (Ben Foster), Chris zbiera ekipę, w której skład wchodzi m.in. jego kolega z dzieciństwa Danny Raymer (Lukas Haas). Wyruszają do Panamy, gdzie muszą stawić czoła tamtejszym handlarzom narkotyków.

 

BEZ ŚLADÓW (Sans laisser de traces)

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 kwietnia 201, godz. 20:00

thriller, Francja/Belgia, 2010

reżyseria: Grégoire Vigneron

obsada: Benoit Magimel, Francois-Xavier Demaison, Lea Seydoux

Etienne Meunier (Benoit Magimel) zostaje prezesem firmy, która jest gigantem na rynku środków czyszczących. To sukces zasłużony, ponieważ mężczyzna jest autorem rewolucyjnej formuły usuwania plam. Sukces zawodowy łączy się z prywatnym – piękna żona Etienne’a spodziewa się wyczekiwanego przez nich dziecka. Pewnego dnia Etienne przypadkiem spotyka Particka (Francois-Xavier Demaison), przyjaciela z lat szkolnych. Mężczyźni szybko odzyskują dawną zażyłość i Etienne decyduje się wyjawić Patrickowi dręczący go od lat sekret. Etienne zawdzięcza sukcesy zawodowe recepturze, którą niegdyś ukradł znajomemu, nieśmiałemu chemikowi, Francois Micheletowi (André Wilms). Patrick oferuje pomoc: chce odnaleźć Micheleta i zadośćuczynić mu w imieniu dawnego przyjaciela. Ale spotkanie przybiera nieoczekiwany kierunek i kończy się tragedią. Michelet nie żyje, Patrick próbuje zatuszować ślady, a Etienne zaczyna przeznaczać coraz większe kwoty, aby jego wstydliwy sekret nie ujrzał światła dziennego. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na jego drodze staje zmysłowa córka Micheleta, Fleur (Lea Seydoux).

 

MARTHA, MARCY, MAY, MARLENE (Martha, Marcy, May, Marlene)

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 9 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, USA, 2011

reżyseria: Sean Durkin

występują: Elizabeth Olsen, John Hawkes, Sarah Paulson, Brady Corbet

Martha (Elizabeth Olsen) ostatnie lata spędziła w komunie, która żyje na sielskiej pozornie farmie, je to, co wyrośnie w ogródku, a wieczory spędza przy dźwiękach gitary. Na czele stoi Patrick (John Hawkes), charyzmatyczny przywódca i uwodziciel, pod którego urokiem Martha potulnie traci osobowość, żeby stać się idealnym członkiem komuny. Zaczyna się od rytuału oczyszczenia, który do złudzenia przypomina gwałt – zresztą usługi seksualne na korzyść mężczyzn ze wspólnoty są pierwszym obowiązkiem jej członkiń. Bo ta żyjąca w zgodzie z naturą grupa to w rzeczywistości patriarchalny raj, w którym wszystko zaczyna się i kończy na mężczyznach. Marcie, która w sekcie dostaje imię Marcy May, udaje się jednak z tego „raju” uciec. Dziewczyna znajduje schronienie w domu swojej siostry, Lucy (Sarah Paulson) i jej apodyktycznego, nastawionego na karierę męża Teda (Hugh Dancy). Mimo czułej z początku opieki siostry, Martha nie zdradza jej nic ze swojej przeszłości, a sama zagłębia się w paranoiczny strach przed zemstą sekty.

 

COMBAT GIRLS (Kriegerin)

PREMIERA: CANAL+, środa, 10 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, Niemcy, 2012

reżyseria: David Wnendt

występują: Alina Levshin, Jella Haase, Sayed Ahmad, Gerdy Zint, Lukas Steltner, Uwe Preuss, Winnie Böwe

Marisa (Alina Levshin), dwudziestoletnia dziewczyna z niewielkiego miasta w byłym NRD, jest neonazistką. Nienawidzi imigrantów, Żydów i Arabów. W weekendy spotyka się z gangiem swoich kompanów. Ich liderem jest jej chłopak Sandro (Gerdy Zint), który zostaje aresztowany po jednym z chuligańskich wybryków. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji między bandą Marisy a dwoma afgańskimi uchodźcami. Zrządzeniem losu dziewczyna spotyka później jednego z nich, Rasula (Sayed Ahmad) i dowiaduje się o jego trudnej sytuacji. Na przekór Sandra, który właśnie opuścił więzienie, Marisa postanawia pomóc Rasulowi w dostaniu się do Szwecji, gdzie ten chciałby ubiegać się o azyl. Z pomocą przyjaciółki, nastoletniej Svenji (Jella Haase), jest gotowa stawić czoła chłopakowi. Ten jednak nie cofnie się przed użyciem przemocy.

 

ŻYCIE TO JEST TO (La chispa de la vida)

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 11 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, Hiszpania/Francja, 2012

reżyseria: Alex de la Iglesia

wystepują: José Mota, Salma Hayek, Blanca Portillo

Roberto (José Mota) jest specjalistą od reklamy, którego kariera zaczęła się błyskotliwie od wymyślenia hiszpańskiego sloganu dla Coca-Coli. Roberto, który na fali sukcesu został freelancerem, poniósł zawodową porażkę i próbuje teraz bezskutecznie wrócić na łono korporacji. Ale czasy się zmieniły i jego nazwisko nic już nie znaczy. Żeby znaleźć pomysł na przyszłość, rusza w podróż do przeszłości – do hoteliku w Kartaginie, gdzie spędził noc poślubną z ukochaną żoną Luisą (Salma Hayek). Hoteliku również już nie ma – został zburzony, bo w tym miejscu odkryto ruiny starożytnego amfiteatru. Na jego oficjalnym Roberto pojawia się jako intruz, powoduje nieszczęśliwy wypadek i kończy na ziemi z prętem wbitym w głowę. Wyrok śmierci postanawia jednak przekuć w interes, bo nic nie sprzedaje się lepiej od umierania, zwłaszcza, kiedy śmierć można relacjonować na żywo. Roberto staje się medialnym wydarzeniem dnia, kamery nie spuszczają go z oka, wszystkiego pilnuje wynajęty przez umierającego agent, a stawka za jego śmierć rośnie.

 

Najczarniejsza godzina (The Darkest Hour)

PREMIERA: CANAL+, piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 20:00

horror/sensacyjny, USA, 2011

reżyseria: Chris Gorak

występują: Emile Hirsch, Olivia Thirlby, Max Minghella, Rachael Taylor

Młodzi amerykańscy programiści, Sean i Ben (Emile Hirsch, Max Minghella), udają się do Moskwy z zamiarem podboju wschodniego rynku. Na miejscu okazuje się, że ich szwedzki wspólnik Skyler (Joel Kinnaman) ukradł im pomysł portalu społecznościowego dla podróżników i sprzedał jako własny. Oszukani Amerykanie chcą poprawić sobie humor w jednym z modnych moskiewskich klubów. Poznają tam dwie turystki, Natalie (Olivia Thirlby) i jej blondwłosą przyjaciółkę, Anne (Rachael Taylor). Dziewczyny zatrzymały się w mieście w drodze do Nepalu. Zabawę przerywają gasnące w całym lokalu światła. Imprezowicze wychodzą przed dyskotekę, gdzie są świadkami początku inwazji obcych, których celem jest całkowita zagłada rodzaju ludzkiego. W zetknięciu z przedstawicielami obcej cywilizacji człowiek ginie, zamieniając się w pył. Walkę utrudnia fakt, że najeźdźcy są niewidzialni. Ich obecność daje się zaobserwować jedynie w pobliżu urządzeń elektrycznych. Grupa ocalałych obcokrajowców chroni się w podziemiach klubu. Gdy po kilku dniach wychodzą na zewnątrz, metropolia jest całkowicie wymarła.

 

CANAL-FILM-HD

CANAL+ FILM

PREMIERY FILMOWE OD 6 DO 12 KWIETNIA 2013

 

DOBRE UCZYNKI (Good Deeds)

PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 6 kwietnia 2013, godz. 20:00

komedia romantyczna, USA, 2012

reżyseria: Tyler Perry

występują: Tyler Perry, Gabrielle Union, Thandie Newton, Rebecca Romijn

Wesley Deeds (Tyler Perry) jest odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą i gentlemanem, który niebawem ma się ożenić z zamożną i elegancką dziewczyną (Gabrielle Union). Odkrywa jednak, że bardziej interesuje go pewna samotna matka, od której odwróciło się szczęście (Thandie Newton). Tyler Perry wyreżyserował projekt na podstawie własnego scenariusza. Zdjęcia rozpoczęły się 25 kwietnia 2011 roku w Atlancie. W obsadzie znaleźli się m.in. Eddie Cibrian jako John, Brian J. White w roli Waltera Deedsa, Jordenn Thompson jako Ariel, Phylicia Rashad – Wilimena oraz Rebecca Romijn, która wcieliła się w byłą szefową korporacji, która woli być mamą.

 

ZAKOCHANA BEZ PAMIĘCI (La vie d’une autre)

PREMIERA: CANAL+ Film, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 20:00

komediodramat, Belgia/Francja/Luksemburg, 2012

reżyseria: Sylvie Testud

występują: Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika, Daniele Lebrun, Vernon Dobtcheff, Nicolas Carpentier, Yvi Dachary-Le Beon

Marie (Juliette Binoche) budzi się po hucznej nocy spędzonej na świętowaniu swoich 29. urodzin. Ku swojemu zdumieniu kobieta znajduje się w zupełnie obcym mieszkaniu. Nie poznaje także otaczających ją ludzi, ani nawet swojej twarzy, która wyraźnie się postarzała. Okazuje się, że w jakiś niewyjaśniony sposób kobieta „przespała” ponad dziesięć lat życia. Jeszcze niedawno miała ambitne plany i obiecujące perspektywy zrobienia kariery, nagle zaś stała się stateczną kobietą sukcesu, matką kilkuletniego chłopca oraz żoną Paula (Mathieu Kassovitz), z którym najwyraźniej nie wszystko jej się układa. Marie musi tak szybko, jak to możliwe odnaleźć się w zupełnie nowej roli.

 

Hamilton – na własną rękę (Agent Hamilton – But Not If It Concerns Your Daughter)

PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 8 kwietnia 201, godz. 20:00

dramat sensacyjny, Szwecja, 2012

reżyseria: Tobias Falk

występują: Mikael Persbrandt, Seba Mubarak, Frida Hallgren, Milind Soman, Reuben Sallmander

Carl Hamilton miał kiedyś rodzinę, którą stracił w wyniku aktu zemsty. Teraz, kiedy zostaje porwana jego 7-letnia córka chrzestna, powracają bolesne wspomnienia. Uprowadzenia dziecka jest wymierzone w jego matkę Ewę Tanguy, która jest szefową policji. Porywacz ma zamiar nawrócić dziewczynkę na islam. Ponieważ szwedzkie władze nie robią nic, Hamilton przystępuje do działania. Z pomocą  oddanej przyjaciółki Mouny udaje mu się wytropić porywacza. Jest nim saudyjski magnat, który liczy, że posiadane złoża ropy zapewni mu nietykalność.

 

Flicka 3: Najlepsi przyjaciele (Flicka: Country Pride)

PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 9 kwietnia 2013, godz. 20:00

familijny, USA, 2012

reżyseria: Michael Damian

występują: Clint Black, Lisa Hartman, Kacey Rohl

Gwiazdor muzyki country Clint Black powraca w nowym, ciepłym i wzruszającym filmie inspirowanym powieścią Mary O’Hara. Toby (Clint Black) zostaje zatrudniony przez Lindy Jenkins (Lisa Hartman), która boryka się z ogromnymi trudnościami, by utrzymać farmę i stajnię. Jej nastoletnia córka Kelly (Kacey Rohl) ma problemy w szkole i za wszelką cenę chce trenować należącego do Toby’ego dzikiego konia o imieniu Flicka. Gdy przyszłość farmy zależy od zwycięstwa w zawodach jeździeckich, Lindy musi zdecydować, czy może zaufać córce, że uda jej się oswoić dzikiego konia.

 

Dobra wróżka 2 (Tooth Fairy 2)

PREMIERA: CANAL+ Film, środa, 10 kwietnia 2013, godz. 20:00

familijny, USA, 2012

reżyseria: Alex Zamm

występują: Larry the Cable Guy, David Mackey, Erin Beute

Larry Guthrie (Larry the Cable Guy) chce odzyskać miłość swego życia Brooke (Erin Beute). By jej zaimponować, postanawia zaangażować się w pomoc dzieciom w szkole, w której dziewczyna uczy. Jednak przypadkowo podważa wiarę we wróżkę zębuszkę jednego z chłopców, który właśnie stracił mleczny ząbek. Teraz musi się w nią wcielić i w różowych rajtuzach i baletkach przekonać dziecko, że wróżka istnieje. Ma na to jedynie 10 dni, zanim Brooke poślubi niewłaściwego faceta.

 

Lęk wysokości

PREMIERA: CANAL+ Film, piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, Polska, 2011

reżyseria: Bartosz Konopka

występują: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński

Debiut Bartosza Konopki z kreacjami Krzysztofa Stroińskiego i Marcina Dorocińskiego, ukazujący trudne, pokoleniowe relacje ojca i syna. Podczas gdy pierwszy pogrąża się  w szaleństwie, drugi próbuje znaleźć w nim metodę. Chce zrozumieć, dlaczego ich losy potoczyły się tak, a nie inaczej, dlaczego nie są zgodną i szczęśliwą rodziną. Reżyser stawia pytanie, w jaki sposób poradzić sobie z lękiem, który można interpretować między innymi jako strach przed dorosłością i wzięciem odpowiedzialności za drugą osobę.

 

 

CANAL-FILM2-HD

CANAL+ FILM2

PREMIERY FILMOWE OD 6 DO 12 KWIETNIA 2013

 

STREET DANCE 2 (Street Dance 2)

PREMIERA: CANAL+ Film2, sobota, 6 kwietnia 2013, godz. 20:00

film muzyczny, Wielka Brytania/Niemcy, 2012

reżyseria: Max Giwa, Dania Pasquini

występują: Tom Conti, Sofia Boutella, George Sampson

Zbliżają się mistrzostwa świata w tańcu ulicznym. Ambitny i utalentowany Ash wspólnie z nowopoznanym Eddim wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Odwiedzają Ibizę, Amsterdam, Paryż, Londyn i Rzym. Ashowi udaje się zaangażować absolutną elitę. Brakuje tylko mistrzyni tańca latynoskiego, Evy. Jej temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby ponownie stanąć do pojedynku przeciwko dawnemu przeciwnikowi – grupie Invincible.

 

AVE (Ave)

PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, Bułgaria, 2011

reżyseria: Konstantin Bojanov

występują: Anjela Nedyalkova, Ovanes Torosian, Martin Brambach

Kamen (Ovanes Torosian) podróżuje przez Bułgarię autostopem. Po drodze spotyka 17-letnią Ave (Anjela Nedyalkova). Dalej podróżują razem. Za każdym razem, gdy łapią okazję, dziewczyna opowiada kierowcom zupełnie inną historię tego, kim są i dokąd jadą. Kolejne kłamstwa sprawiają, że para wpada w coraz większe kłopoty. Co nie przeszkadza Kamenowi powoli zakochiwać się w nowej znajomej. Film zdobył nagrodę FIPRESCI na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

CZARNY CZWARTEK odc. 1

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 8 kwietnia 2013, godz. 20:00

reżyseria: Antoni Krauze

występują: Marta Honzatko, Michał Kowalski, Piotr Andruszkiewicz, Marta Kalmus-Jankowska, Cezary Rybiński, Wojciech Pszoniak, Piotr Fronczewski

Wybrzeże, grudzień 1970 roku. Na krótko przed świętami dochodzi do podwyżek cen mięsa. Reakcją jest fala społecznego niezadowolenia. Stoczniowcy podejmują strajk, domagając się wyższych zarobków. Jest wśród nich Brunon Dyrwa (Michał Kowalski) z Gdyni, który niedawno przeprowadził się z żoną (Marta Honzatko) i dwójką dzieci do nowego mieszkania, ale jego rodzinie wciąż brak pieniędzy. Przeciw strajkującym zostają wysłane oddziały wojska i milicji. W gabinecie pierwszego sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki (Wojciech Pszoniak) trwają burzliwe narady. Współpracownik Gomułki Zenon Kliszko (Piotr Fronczewski) stwierdza kategorycznie: „Z kontrrewolucją się nie rozmawia, do kontrrewolucji się strzela”. Wkrótce potem wojsko otwiera ogień do robotników. Wśród pierwszych ofiar jest Brunon.

 

NA GŁĘBOKIEJ WODZIE (La Mer à boire)

PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 9 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, Francja 2011

reżyseria: Daniel Auteuil, Maud Wyler, Yann Trégouët, Alain Beigel

występują: Jacques Maillot

Georges Pierret od lat jest kierownikiem stoczni, niestety, mocno zadłużonej. Aby ją ocalić współpracuje z podejrzanym inwestorem…

 

PROSTO Z NIEBA

PREMIERA: CANAL+ Film2, środa, 10 kwietnia 2013, godz. 20:00

dramat, Polska, 2011

reżyseria: Piotr Matwiejczyk

występują: Renata Dancewicz, Eryk Lubos, Marcin Bosak, Olga Bołądź, Aleksandra Bednarz, Maria Niklińska, Przemysław Cypryański, Jan Stawarz, Mirosław Baka

Jest poranek, 10 kwietnia 2010 roku. W kilkudziesięciu domach i mieszkaniach blisko sto osób szykuje się do podróży samolotem rządowym do Smoleńska na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Piotr Matwiejczyk w swoim filmie  pokazuje pięć rodzin, pięć przyszłych ofiar, które żegnają się z domownikami i nigdy nie wracają do domu. Do czasu katastrofy życie ich bliskich toczy się zwyczajnym rytmem.

 

Cichy dom (Silent House)

PREMIERA: CANAL+ Film2, czwartek, 11 kwietnia 2013, godz. 20:00

thriller, USA, 2011

reżyseria: Chris Kentis, Laura Lau

występują: Elizabeth Olsen, Adam Trese, Eric Sheffer Stevens

„Cichy dom” Chrisa Kentisa i Laury Lau to amerykański remake urugwajskiego „Casa Muda” Gustava Hernándeza. Laura wraz z ojcem i jego bratem przybywają do starego domu, by wywieźć stare rzeczy i przygotować nieruchomość na sprzedaż. Ponieważ wszystkie okna są powybijane, zostały one zabite deskami. Nie ma również elektryczności. Gdy jeden z braci wyjeżdża, a drugi nagle znika, dziewczyna, nie wiedząc, czy została zauważona przez anonimowych napastników, zaczyna walczyć o przetrwanie.

 

JAK UPOLOWAĆ FACETA? (One for the Money)

PREMIERA: CANAL+ Film2, piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 20:00

komedia romantyczna, USA 2012, 91’

reżyseria: Julie Anne Robinson

występują: Katherine Heigl, Jason O’Mara, Daniel Sunjata, John Leguizamo, Patrick Fischler, Sherri Shepherd, Debbie Reynolds

Stephanie Plum (Katherine Heigl) to pewna siebie dziewczyna z New Jersey. Wprawdzie od sześciu miesięcy nie może znaleźć pracy, a na poczet długów zajęto jej samochód, mimo to nie traci głowy. Aby wyjść z finansowego dołka, zwraca się z prośbą o pomoc do kuzyna Vinnie’ego (Patrick Fischler), zawodowo zajmującego się ściganiem zbiegłych przestępców. Vinnie przyjmuje Stephanie jako agentkę i zleca jej pierwszą sprawę – namierzenie Joe Morellego (Jason O’Mara), byłego policjanta oskarżonego o morderstwo. Sęk w tym, że Joe jest sympatią dziewczyny z czasów licealnych.

 

CANAL-FAMILY-HD

CANAL+ FAMILY

PREMIERY FILMOWE OD 6 DO 12 KWIETNIA 2013

 

RIO

PREMIERA: CANAL+ Family, sobota, 6 kwietnia 2013, godz. 20:00, (Był emitowany w nPremium)

reżyseria: Carlos Saldanha

głosy: Grzegorz Drojewski (Blu), Agnieszka Dygant (Jewel), Agata Buzek (Linda), Wojciech Paszkowski (Tulio), Miłogost Reczek (Rafael), Krzysztof Kowalewski (Luiz), Wiktor Zborowski (Nigel), Piotr Bajtlik (Nico), Krzysztof Pluskota (Pedro), Rafał Fudalej (Fernando), Artur Dziurman (Marcel)

Papuga Blu, po wypadnięciu z rodzinnego gniazda, stała się łupem handlarzy egzotycznych ptaków i ze słonecznego Rio trafiła do mroźnej Minnesoty. Tam zaopiekowała się nią Linda. Pewnego dnia w księgarni prowadzonej przez Lindę pojawia się doktor ornitologii Tulio, który oświadcza, że Blu jest ostatnim samcem z gatunku ary modrej, a w Rio znajduje się ostatnia samica, Jewel. Doktor zaprasza przyjaciół do Brazylii, aby połączyć papugi i umożliwić przetrwanie gatunkowi. Carlos Saldanha, odpowiedzialny za powstanie dwóch ostatnich odsłon „Epoki lodowcowej” przenosi widza do ciepłej Brazylii. – „Poświęciłem „Epoce lodowcowej” kilka lat i wspominam je z uśmiechem na ustach, ale „Rio” to dla mnie bardzo osobisty film” – tłumaczył reżyser. Oprócz doskonałej, mieniącej się żywymi kolorami animacji, na uwagę zasługuje znakomita muzyka w wykonaniu Jamie’ego Foxxa, Will.I.Ama z The Black Eyed Peas czy Bebel Gilberto. Piosenka z filmu – „Real in Rio” – była nominowana do Oscara 2012.

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA (Mirror Mirror)

PREMIERA: CANAL+ Family, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz 17:10

komedia fantasy, USA, 2012, 126’

reżyseria: Tarsem Singh

występują: Lily Collins, Julia Roberts, Armie Hammer

Królewna Śnieżka (Lily Collins) wiedzie szczęśliwe życie dopóki nie zjawia się Zła Królowa (Julia Roberts) i podstępem przejmuje władzę nad krainą. Królowa większość energii wkłada w walkę z pierwszymi oznakami starzenia się, toteż nic nie kłuje jej w oczy tak bardzo, jak uroda Śnieżki. Dziewczyna musi zniknąć. Z pomocą sługi ucieka do lasu, gdzie zaprzyjaźnia się z siedmioma krasnalami-rabusiami. Zła Królowa odkrywa tymczasem, że zubożała, na co najlepszym ratunkiem może być bogaty mąż. Najlepszy kandydat (Armie Hammer) ma tylko jedną wadę: zupełnym przypadkiem zakochał się wcześniej w Śnieżce.

 

PRZYGODA W PARYŻU (Un monstre à Paris)

PREMIERA: CANAL+ Family, poniedziałek, 8 kwietnia 2013, godz. 20:00

animacja, Francja, 2011

reżyseria: Bibo Bergeron

głosy: Maria Niklińska (Lucille), Sławomir Pacek (Emille), Grzegorz Kwiecień (Raul), Paweł Szczesny (Maynott), Anna Apostolakis-Gluzińska (Carlotta), Krzysztof Szczerbiński (Albert)

Paryż, rok 1910. Mieszkańcy miasta z niepokojem słuchają doniesień o potworze, który grasuje w okolicy. Odpowiedzialnym za jego powstanie jest Raul – za dnia posłaniec, a w nocy naukowiec-amator, który pragnie naprawić swój błąd. Razem z nieśmiałym operatorem kinowym Emilem oraz małpą o imieniu Charlie, Raul zaczyna pościg za potworem. Trop prowadzi do kabaretu „Rajski ptak”, gdzie występuje piękna piosenkarka Lucille.

 

Larry Crowne – uśmiech losu (Larry Crowne)

PREMIERA: CANAL+ Family, wtorek, 9 kwietnia 2013, godz. 20:00  (Emitowany w nPremium)

komedia romantyczna, USA, 2011

reżyseria: Tom Hanks

występują: Tom Hanks, Julia Roberts, Sarah Mahoney

Zdobywcy Oscara Tom Hanks („Filadelfia”, „Forrest Gump”) oraz Julia Roberts („Erin Brockovich”) w komedii o tym, jak życie w najmniej oczekiwanych momentach potrafi przynieść niespodzianki. Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia wszystko się zmienia – Larry traci pracę, bo ma dyplomu. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy. Na kursie Larry poznaje uroczą nauczycielkę (Julia Roberts).

 

BOBASY (Babies)

PREMIERA: CANAL+ Family, czwartek, 11 kwietnia 2013, 20:00

dokument, Francja, 2010

reżyseria: Thomas Balmès

Czy film pozbawiony napisów, lektora i dialogów może wzruszyć i wciągnąć? Twierdząco na to pytanie odpowiada reżyser Thomas Balmès w produkcji „Bobasy”. Film pokazuje pierwszy rok z życia czwórki niemowląt z różnych stron świata:  Bayarjargala z Mongolii, Ponijao z Namibii, Mari z Japonii i Hattie ze Stanów Zjednoczonych.

 

CANAL-FAMILY2-HD

CANAL+ FAMILY2

PREMIERY FILMOWE OD 6 DO 12 KWIETNIA 2013

 

CZARNE ZŁOTO (Il Principe del Deserto)

PREMIERA: CANAL+ Family2, sobota, 6 kwietnia godz. 13:50

przygodowy, Francja / Włochy / Katar / Tunezja, 2011, 129’

reżyseria: Jean-Jacques Annaud

występują: Mark Strong, Antonio Banderas, Tahar Rahim, Freida Pinto, Akin Gazi, Liya Kebede, Corey Johnson

Początek XX wieku. Dwaj przywódcy arabskich plemion, sułtan Amar (Mark Strong) i emir Nesib (Antonio Banderas), rywalizują o graniczny obszar zwany „Żółtym Pasem”. Nesib postanawia zakończyć toczące się od lat walki i proponuje Amarowi traktat pokojowy, na mocy którego obaj władcy zrzekają się roszczeń wobec spornej ziemi. Jako gwarancję dochowania umowy sułtan wysyła swoich synów na wychowanie u emira. Dwanaście lat później dzieci sułtana, Auda (Tahar Rahim) i Saleh (Akin Gazi), wyrastają na młodych mężczyzn. Pierwszy jest typem mola książkowego, drugi to urodzony wojownik. Tymczasem z zachodu przybywają wysłannicy koncernu paliwowego. Geolog Sam Thurkette (Corey Johnson) przekonuje Nesiba, że Żółty Pas jest bogaty w ropę i obiecuje kolosalne zyski za pozwolenie na jej eksploatację. Władca przyjmuje ofertę przybyszów, gwałcąc tym samym traktat pokojowy z Amarem. Wszystko wskazuje na to, że wieloletni konflikt rozgorzeje na nowo, do czego starają się nie dopuścić Auda oraz córka Nesiba, piękna księżniczka Leyla (Freida Pinto).

 

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA DO NURKOWANIA – MORZE CZERWONE (3Dive)

PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 17:00

dokument przyrodniczy, RPA, 2011

Nie jest niespodzianką, że ludzkość więcej wie o przestrzeni kosmicznej niż dnie oceanów. Dlatego szczególnie cenne są wszelkie nagrania oraz zdjęcia dokumentujące życie podwodnych ekosytemów. „Najpiękniejsze miejsca do nurkowania” to serial przyrodniczy, w którym twórcy okrywają podmorskie tajemnice różnych zakątków globu.

Basen Morza Czerwonego to nie tylko państwa bogate w pozostałości po starożytnych kulturach. Jest to także miejsce, do którego udają się fascynaci nurkowania z całego świata. Rejon ten znany jest przede wszystkim z bogatej flory i fauny oraz świetnej widoczności pod wodą, która sięga nawet 30 metrów.

 

Saga „Zmierzch”: Przed świtem – cześć I (The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1)

PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 19:30  (Był emitowany w nPremium)

horror/fantasy, USA, 2011

reżyseria: Bill Condon

występują: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner

Pierwsza część finału ekranizacji słynnej sagi autorstwa Stephenie Meyer. Po ślubie i weselu Bella (Kristen Stewart) i Edward (Robert Pattinson) wyjeżdżają na miesiąc miodowy do Rio de Janeiro, gdzie mogą wreszcie w pełni cieszyć się sobą. Wkrótce Bella odkrywa, że jest w ciąży. Edward decyduje się uczynić ukochana nieśmiertelną. Pojawienie się nowego członka w rodzinie budzi niepokój przywódców świata wampirów.

 

Agent XXL – Rodzinny interes (Big Mommas: Like Father, Like Son)

PREMIERA: CANAL+ Family2, wtorek, 9 kwietnia 2013, godz. 22:05 (Emitowany w nPremium)

komedia, USA, 2011

reżyseria: John Whitesell

występują: Martin Lawrence, Brandon T. Jackson, Jessica Lucas

W drugim sequelu opowieści agent FBI, który pracuje pod przykrywką charakternej mamuśki Hattie (Martin Lawrence), ma syna (Brandon T. Jackson), który wplątuje się w gangsterskie porachunki i podobnie jak tatuś, musi przebrać się w damskie ciuszki. Panowie udają się razem do artystycznej szkoły dla dziewcząt, gdzie czekają ich różne „przygody”. Obok dzieciaka, który nie chce uczęszczać do szkoły, bo woli rapować, pojawia się baletnica z dobrego domu, której blada cera i blond włosy przeszkadzają w byciu pozytywną bohaterką, rudy (a więc fałszywy) przybysz z dalekiej Europy, w którego egzotycznym akcencie czają się zło i oraz zalotny dozorca – obowiązkowo tłusty i lubieżny.

 

WSPOMNIENIE ANNY FRANK (Memories of Anne Frank)

PREMIERA: CANAL+ Family2, czwartek, 11 kwietnia 201, godz. 19:00 (Emitowany w nPremium)

dramat, Włochy, 2009

reżyseria: Alberto Negrin

występują: Rosabell Laurenti Sellers, Panna Szurdi, Emilio Solfrizzi, Gáspár Mesés

W Niemczech do władzy dochodzi Hitler. Rodziny żydowskie masowo opuszczają kraj w obawie o życie. Wiele z nich znajduje schronienie w Holandii, a wśród nich rodziny Hannah Goslar (Panna Szurdi) i Anny Frank (Rosabell Laurenti Sellers). Dziewczynki poznają się pierwszego dnia szkoły i szybko nawiązują znajomość, jednak ich drogi niedługo się rozchodzą. Rozpoczyna się ekspansja nazistów na Europę. Po kilku latach ukrywania się dochodzi do ponownego spotkania przyjaciółek, ale w dużo tragiczniejszych okolicznościach – obie trafiają do obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen. Film przedstawia prawdziwą historię rodziny Franków.

 

SERIAL

„Go On” serial komediowy USA 2012

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartki, od 11 kwietnia 2013, 20:00

serial komediowy, USA, 2012-2013

reżyseria: Todd Holland

występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

Go On - Season PilotPo stracie żony znana radiowa osobistość Ryan King zostaje zmuszony do wzięcia udziału w kilku sesjach terapeutycznych, które są warunkiem jego powrotu do pracy. Uważając to za zbędne, Ryan początkowo nie angażuje się w prowadzone zajęcia, jednak z czasem zdaje sobie sprawę, że spotkania mogą mu naprawdę pomóc.

 

„Dexter” sezon 7 emisja w Canal+ w piątki od 5 kwietnia godz. 22:30

 

DOKUMENT

PREMIERY DOKUMENTÓW OD 5 DO 12 KWIETNIA 2013

 

BOBASY (Babies)

PREMIERA: CANAL+ Family, czwartek, 11 kwietnia 2013, 20:00

dokument, Francja, 2010

reżyseria: Thomas Balmès

Czy film pozbawiony napisów, lektora i dialogów może wzruszyć i wciągnąć? Twierdząco na to pytanie odpowiada reżyser Thomas Balmès w produkcji „Bobasy”. Film pokazuje pierwszy rok z życia czwórki niemowląt z różnych stron świata:  Bayarjargala z Mongolii, Ponijao z Namibii, Mari z Japonii i Hattie ze Stanów Zjednoczonych.

 

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA DO NURKOWANIA – MORZE CZERWONE (3Dive) EMISJA 3D

PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 7 kwietnia 2013, 17:00

dokument przyrodniczy, RPA, 2011

Nie jest niespodzianką, że ludzkość więcej wie o przestrzeni kosmicznej niż dnie oceanów. Dlatego szczególnie cenne są wszelkie nagrania oraz zdjęcia dokumentujące życie podwodnych ekosytemów. „Najpiękniejsze miejsca do nurkowania” to serial przyrodniczy, w którym twórcy okrywają podmorskie tajemnice różnych zakątków globu.

 

FREDDIE MERCURY – THE GREAT PRETENDER (Freddie Mercury: The Great Pretender)

EMISJA: CANAL+, piątek, 5 kwietnia 2013, 12:40

 

USAIN BOLT. NAJSZYBSZY CZŁOWIEK ŚWIATA (Usain Bolt: The Fastest Man Alive)

EMISJA: CANAL+, sobota, 6 kwietnia 2013, 11:00

 

JAZDA NA KRAWĘDZI (TT3D: Closer to the Edge)

EMISJA: CANAL+ Family2, niedziela, 7 kwietnia 2013, 13:00

 

NIEDŹWIEDŹ POLARNY (Polar Bears)

EMISJA: CANAL+ Family, piątek, 12 kwietnia 2013, 19:05

 

INNE PROGRAMY

W TONACJI+

PREMIERA: CANAL+, soboty, 16:50

W każde sobotnie popołudnie widzowie CANAL+ mogą oglądać autorski magazyn muzyczny znanego dziennikarza Marka Niedźwieckiego. Redaktor radiowej „Trójki” prezentuje widzom to, co w muzyce najznakomitsze, a także piosenki, które go uwiodły, i gatunki, które warto poznać. Spotkanie z Markiem Niedźwieckim to szansa na przypomnienie sobie wykonawców, których widzowie już mieli okazję słuchać oraz poznanie nowych, po których muzykę warto sięgnąć.

 

+ DE LUX

PREMIERA: CANAL+ Family 1, soboty, 12:40

W sobotnie popołudnia dziennikarz motoryzacyjny Adam Kornacki prezentuje najbardziej pożądane maszyny świata. Widzowie dowiedzą się także, że aby zasłynąć w towarzystwie nie wystarczy już tylko garaż z unikalnymi samochodami. Warto posiadać własny hangar i prywatne miejsce w porcie. Magazyn dla fanów ekstrawaganckich aut, jak również luksusowych łodzi i maszyn latających.

 

SPORT

T-MOBILE: LEGIA WARSZAWA – ZAGŁĘBIE LUBIN

CANAL+

Sobota, 6 kwietnia, 17:40

 

T-MOBILE: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – POGOŃ SZCZECIN

CANAL+ FAMILY1

Sobota, 6 kwietnia, 17:40

 

T-MOBILE: KORONA KIELCE – GKS BEŁCHATÓW

CANAL+ FAMILY1

Sobota, 6 kwietnia, 17:40

 

LIGA FRANCUSKA: OLYMPIQUE MARSYLIA – GIRONDINS BORDEAUX

CANAL+ FAMILY2

Piątek, 5 kwietnia, 20:25

 

NBA: LOS ANGELSES CLIPPERS – LOS ANGELES LAKERS

CANAL+ FAMILY2

Niedziela, 7 kwietnia, 21:30

CANAL-SPORT-HD

CANAL+SPORT

T-MOBILE EKSTRAKLASA: WIDZEW ŁÓDŹ – POLONIA WARSZAWA

CANAL+ Sport

Poniedziałek, 8 kwietnia, 18:00

 

LIGA ANGIELSKA: TOTTENHAM HOTSPUR – EVERTON

CANAL+ Sport

Niedziela, 7 kwietnia, 15:00

 

LIGA MISTRZÓW: BORUSSIA DORTMUND – MALAGA

CANAL+ Sport

Wtorek, 9 kwietnia, 20:00

 

LIGA MISTRZÓW: FC BARCELONA – PARIS SAINT-GERMAIN

CANAL+ Sport

Środa, 10 kwietnia, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.