Canal+ premiery filmowe od 28 grudnia 2013 do 3 stycznia 2014

W ostatnim tygodniu roku w Canal+ obejrzymy: film sensacyjny z Tomem Cruisem„Jack Reacher: Jednym strzałem”, kolejną część filmu animowanego „Madagascar 3”, horror „Paranormal Activity 4”, francuski film animowany Madagascar 3„Kirkou, mężczyźni i kobiety”, komedia kryminalna „Gambit” z Colinem Firthem i Cameron Diaz, dramat „Arbitraż” z Richardem Gerem i Susan Sarandon oraz 4 już część filmu „Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia”. W Canal+Film thriller „Zabić jak to łatwo powiedzieć” z Bradem Pittem i „Kot w Butach” w emisji 3D.CANAL

 

PREMIERA: CANAL+, sobota, 28 grudnia 2013, 21:00

Jack Reacher: Jednym strzałem (Jack Reacher)

thriller, sensacyjny, USA, 2013

reżyseria: Christopher McQuarrie

obsada: Tom Cruise, Rosamund Pike, Richard Jenkins, Werner Herzog, Robert Duvall, David Oyelowo

Jack Reacher Jednym strzałemW Pittsburghu zostaje zastrzelonych pięć przypadkowych osób. Dowody wskazują na byłego wojskowego i wyszkolonego snajpera Jamesa Barra, który zostaje aresztowany. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Godzi się, by broniła go ambitna prawniczka Helen Rodin (Rosamund Pike), ale mimo długich przesłuchań, nie ujawnia niczego. Prosi o sprowadzenie Jacka Reachera (Tom Cruise), jeśli bowiem ktokolwiek może go oczyścić z zarzutów, to jest to właśnie ten były wojskowy detektyw. Jednak Jack, znając szokującą historię Barra z przeszłości, wierzy że złapano właściwego człowieka. Kiedy pojawia się, by go pogrążyć, oskarżony jest w śpiączce po brutalnym pobiciu w celi. Reacher samodzielnie odkrywa ślad intrygi, w którą jest zamieszany rosyjski bandyta znany jako Zec (Werner Herzog). Do tego ktoś usilnie próbuje odsunąć Reachera od sprawy.

Jack Reacher to bohater 18 powieści brytyjskiego pisarza Jima Granta, który wydaje książki pod pseudonimem Lee Child. Wymyślony przez niego bohater to były oficer amerykańskiej żandarmerii wojskowej, mistrz walki wręcz, który do rozwiązywania zagadek kryminalnych stosuje metody matematyczne i fizyczne. Reacher służył w żandarmerii 13 lat, podczas których był częścią fikcyjnej, 110. Specjalnej Jednostki Dochodzeniowej, stworzonej do zajmowania się wyjątkowo trudnymi, skomplikowanymi sprawami, zwłaszcza z udziałem żołnierzy jednostek specjalnych US Army Special Forces. Podczas kariery otrzymał wiele odznaczeń i medali. Po odejściu z wojska prowadził żywot włóczęgi, wędrując po kraju bez określonego celu.

Do tytułowej roli pierwszej ekranizacji powieści o Jacku Reacherze rozważano zaangażowanie takich gwiazd, jak Brad Pitt, Hugh Jackman, Vince Vaughn, Jamie Foxx czy Will Smith. Podobnie było z obsadzeniem roli prawniczki Helen Rodin. W przesłuchaniach brały udział Naomie Harris, Hayley Atwell, Eva Green, Brit Marling, Noomi Rapace i Alexa Davalos. Finalnie w filmie zagrali Rosamund Pike i

Tom Cruise, który dobrze sprawdza się w roli wojskowego detektywa, nie dbającego o zasady i prawo, a jedynie sprawiedliwość. Być może to zasługa dobrej komunikacji pomiędzy aktorem a reżyserem Christopherem McQuarrie, którzy rok wcześniej pracowali przy „Mission Impossible – Ghost Protocol”. Na planie „Jacka Reachera” Cruise spotkał też powtórnie Roberta Duvalla, z którym grał 23 lata wcześniej w „Szybkim jak błyskawica”.

Pech często prześladuje Cruise’a. Tym razem premiera „Jacka Reachera” miała miejsce kilka dni po masakrze w Newtown, tymczasem sekwencja otwierająca film jest drobiazgową rekonstrukcją strzelaniny, w wyniku której ginie pięcioro niewinnych ludzi, w tym młoda dziewczyna z dzieckiem na rękach.

 

 Premiera: canal+, niedziela, 29 grudnia 2013, 19:25

MADAGASKAR 3 (Madagascar: Europe’s Most Wanted)

animowany, USA, 2012

reżyseria: Eric Darnell, Tom McGrath

dialogi polskie: Bartosz Wierzbięta

występują: lew Alex (Artur Żmijewski, Ben Stiller), hipopotamica Gloria (Małgorzata Kożuchowska, Jada Pinkett Smith), zebra Marty (Klaudiusz Kaufmann, Chris Rock), żyrafa Melman (Piotr Adamczyk, David Schwimmer), król Julian (Jarosław Boberek, Sacha Baron Cohen), Stefano (Tomasz Borkowski, Martin Short), Witalij (Miłogost Reczek, Bryan Cranston), Gia (Monika Pikuła, Jessica Chastain)

Po opuszczeniu Afryki Alex i jego przyjaciele przemierzają Europę, cyrkowym pociągiem. Ściga ich okrutna kolekcjonerka trofeów DuBois.

Madagascar 3Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman próbują wrócić do nowojorskiego Zoo w Central Parku. Porzuciwszy Afrykę, trafiają do Europy, do Monte Carlo, gdzie w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafiają na listę ściganych przez francuską oficer kontroli, a przy tym bezlitosną kolekcjonerkę trofeów dzikich zwierząt – Chantel DuBois. Grupa, do której dołącza król Julian i pingwiny, postanawia działać w przebraniu. Dołączają do wędrownego cyrku i realizują prosty plan: odkryć swoje talenty, zyskać popularność i pojechać do Nowego Jorku. W cyrku poznają nowych przyjaciół: tygrysa Vitalija i lwa morskiego Stefano. Alex zakochuje się w gepardzicy o imieniu Gia, a Julian od pierwszego wejrzenia w niedźwiedzicy Soni.

W „Madagaskarze 3″ lew Alex i jego przyjaciele nadal próbują wrócić do Nowego Jorku, tym razem mają do przebycia całą Europę. Nieodłącznymi towarzyszami czwórki bohaterów jest niezawodna, doskonale uzupełniająca się drużyna paramilitarnych pingwinów: pewny siebie Skipper, Kowalski, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, Szeregowy, mający talent do łamania kodów i Rico, który doskonale rzuca nożami i zna się na materiałach wybuchowych. Razem z przybyszami z nowojorskiego zoo do Afryki trafia też samozwańczy władca absolutny, król lemurów Julian XIII, któremu towarzyszy kuzyn, szara eminencja Maurice oraz Mort.

O tym, czy sequel jest udanym przedsięwzięciem najlepiej świadczy porównanie jego przychodów z poprzednią częścią. Próbę tę „Madagaskar 3” przeszedł znakomicie, zarabiając blisko 747 milionów dolarów, a więc o 147 milionów więcej niż „Madagaskar 2”. DreamWorks zapowiedziało powstanie czwartej części, która pojawi się w 2014 roku. Również w Polsce film odniósł sukces kasowy, zajmując 3. miejsce na liście najlepszych weekendów otwarcia 2012 roku (za „Skyfall” i „Jesteś bogiem”).

 

 PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 grudnia 2013, 21:00

Paranormal Activity 4 (Paranormal Activity 4)

horror, Stany Zjednoczone, 2012

reżyseria: Henry Joost, Ariel Schulman

obsada: Kathryn Newton , Katie Featherston, Matt Shively, Stephen Dunham, Aiden Lovekamp, Brady Allen

Czwarta część serii horrorów „Paranormal Activity”.  W niewytłumaczalnych okolicznościach z domu znika cała rodzina.

Paranormal Activity 4Alex (Kathryn Newton), sympatyczna nastolatka, mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem na typowym amerykańskim osiedlu na przedmieściach. W domu obok żyje kobieta samotnie wychowująca synka Robbiego (Brady Allen). Chłopiec wzbudza w dziewczynie nieuzasadniony niepokój. Pewnego dnia matka Robbiego trafia do szpitala i rodzina Alex jest zmuszona zająć się dzieckiem. Od tego czasu w nocy w domu Alex zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Nastolatka z pomocą swojego chłopaka Bena (Matt Shively) instaluje w pokojach kamery, żeby dowiedzieć się, kto lub co zagraża życiu jej rodziny. Reżyserzy filmu

Henry Joost i Ariel Schulman są również twórcami trzeciej części serii „Paranormal Activity”, która osiągnęła spektakularny sukces finansowy – ponad 200 milionów dolarów przy budżecie 5 milionów. Czwarta cześć nie powtórzyła tego sukcesu, uzyskując przy tych samych nakładach zaledwie 120 milionów.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 31 grudnia 2013, 15:55

KIRIKOU, MĘŻCZYŹNI I KOBIETY

(Kirikou et les hommes et les femme)

animacja, Francja, 2012

scenariusz i reżyseria: Michel Ocelot

Dziadek w niebieskiej grocie opowiada kolejną historię o dzielnym chłopcu Kirikou, który pomaga kobiecie i mężczyźnie ze swojej wioski oraz sąsiadom z innych osad.

Kirkou mezczyzni i kobietyOdwaga i inteligencja małego Kirkou pomogła Dużej Kobiecie, której wiedźma Karaba zniszczyła dach domu. Chłopcu udało się tez odnaleźć Starca, który zaginął na sawannie. W innej historii Dziadek opowiada, jak Karaba porwała Bajarkę, której i tak udało się podzielić swoimi historiami z mieszkańcami wioski. Dziadek odkrywa też sekret Niebieskiego Monstrum i pokazuje magiczną siłę muzyki za sprawą fletu i członka rodziny Kirikou.

 

PREMIERA: CANAL+, wtorek, 31 grudnia 2013, 21:00

GAMBIT (Gambit)

komedia kryminalna USA 2012

Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman, Stanley Tucci.

Harry Deane planuje okraść jednego z najbogatszych ludzi świata. Do pomocy potrzebna mu jest piękna kobieta. Gdy poznaje Nicole, sam się w niej zakochuje.

kinopoisk.ruHarry Deane, spokojny z natury kustosz imponującej kolekcji obrazów ekscentrycznego Lorda Shabandara, ma już dość swego wyjątkowo wrednego szefa. Wymyśla więc szatański plan zemsty za doznane krzywdy – zamierza skłonić Lorda do zakupu zaginionego bezcennego arcydzieła Moneta, które jest bezwartościowym falsyfikatem. Do realizacji planu jest niezbędna piękna kobieta, a tych kustosz nie zna zbyt wiele. Harry wyrusza więc do Teksasu, gdzie poznaje seksowną i nieprzewidywalną królową rodeo o ksywce PJ. Dziewczyna jest chętna do współpracy, ale nie za darmo. Uczuciowo niedoświadczony Harry jest niebezpiecznie zafascynowany piękną PJ, co bardzo boleśnie zmodyfikuje jego plany.

 

 PREMIERA: CANAL+, środa, 1 stycznia 2014, 21:00

ARBITRAŻ (Arbitrage)

dramat/thriller, USA, 2012, reż. Nicholas Jarecki, wyk. Richard Gere, Susan Sarandon, Brit Marling (102 min)

ArbitrazArbitraż pełen napięcia intrygujący thriller o miłości, lojalności i wielkich pieniądzach. Robert Miller jest czarującym i wyrafinowanym miliarderem. Należy do elity nowojorskiej finansjery, ma wspaniałą i lojalną żonę Ellen, piękną i inteligentną córkę Brooke, która w przyszłości ma zająć jego miejsce. Korzysta ze swojego bogactwa by żyć według własnych zasad. Jednak kim naprawdę jest R. Miller? Zupełnie niespodziewanie, Miller znajduje się w centrum tragicznych wydarzeń, które mogą zrujnować jego dotychczasowe życie. Podejmuje ryzkowną grę, gdzie każdy fałszywy ruch niesie za sobą poważne konsekwencje.

 

 PREMIERA: CANAL+, piątek, 3 stycznia 2014, 23:20

UNIWERSALNY ŻOŁNIERZ: DZIEŃ ODRODZENIA (Universal Soldier: The Day of Reckoning)

akcja/sci-fi, USA, 2012, reż. John Hyams, wyk. Jean-Claude van Damme, Dolph Lundgren (108 min)

 Uniwersalny zolnierz Dzien odrodzeniaUniwersalny żołnierz. Dzień Odrodzenia to czwarta cześć serii filmów zrealizowanych pod wspólnym tytułem – Uniwersalny żołnierz. John (Scott Adkins) jest jednym z uniwersalnych żołnierzy. Pewnego wieczoru nieznani sprawcy włamują się do jego mieszkania. W wyniku brutalnej napaści ginie jego żona i córka, zaś on sam zapada w śpiączkę. Odzyskując pełnię sił i tropiąc morderców swojej rodziny, John trafia na ślady prowadzące do grupy elitarnych żołnierzy, którym przewodzi Luc Deveraux (Dolph Lundgren). Uważany niegdyś za wzór uniwersalnego żołnierza, Deveraux, prowadzi ukrytą wojnę z rządem, który dzięki nowoczesnej technologii kieruje grupą specjalnych żołnierzy. Celem jego działań jest uwolnienie się spod tej władzy, a środkiem do tego jest właśnie John i tajemnice jakie nieświadomie posiada.

 

CANAL-FILM-HD

 PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 28 grudnia 2013, 20:00

ZABIĆ, JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ (Killing Them Softly)

thriller, USA, 2013

reżyseria: Andrew Dominik

występują: Brad Pitt, Scoot McNairy, Ben Mendelsohn, Richard Jenkins, James Gandolfini, Ray Liotta, Sam Shepard

Oparty na powieści George’a V. Higginsa „Cogan’s Trade” film Andrew Dominika, który miał premierę na festiwalu w Cannes 2012. Jedna z ostatnich ról Jamesa Gandolfiniego.

Zabic jak to latwo powiedziecFrankie (Scoot McNairy) i Russell (Ben Mendelsohn) są drobnymi bandytami, którzy postanawiają zdobyć szybką gotówkę, napadając na uczestników nielegalnej gry w pokera. Mają odwagę to zrobić, bo wiedzą, że winą za skok zostanie obciążony powiązany z miejscową mafią Markie Trattman (Ray Liotta). Gangsterzy jednak szybko dochodzą prawdy i wynajmują Jackiego Cogana (Brad Pitt), znanego ze stuprocentowej skuteczności płatnego mordercę, który ma odzyskać pieniądze i wymierzyć przykładną karę. Jackie uznaje, że do zadania potrzebuje wsparcia i sprowadza z Nowego Jorku znajomego, niegdyś niezawodnego profesjonalistę, dziś przeżywającego załamanie pijaka (James Gandolfini). Cogan ma teraz o jeden problem więcej, ale wciąż ze spokojem niesie zagładę tym, którzy na nią zasłużyli.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:30

BAD 25 (Bad 25)

dokument, USA, 2012

reżyseria: Spike Lee

występują: Michael Jackson, Chris Brown, Mariah Carey, Sheryl Crow, Justin Bieber, Glen Ballard

Dwukrotnie nominowany do OSACRA®, zdobywca Złotej Palmy Spike Lee zrealizował dokument o powstawaniu „Bad” Michaela Jacksona, jednej z najlepiej sprzedających się płyt w historii muzyki.

„Bad 25” powstał z okazji 25. rocznicy wydania albumu Michaela Jacksona „Bad” i opowiada o kulisach sesji nagraniowych siódmej studyjnej płyty Króla Popu. Dziś, czyli 26 lat po premierze, „Bad” jest nadal albumem, z którego na pierwsze miejsce listy przebojów Billboard dotarła największa liczba piosenek. Dopiero w 2011 roku pięć utworów na liście umieściła również Katy Perry, dorównując tym samym Jacksonowi. „Bad” został sprzedany w ponad 30 milionach egzemplarzy i ośmiokrotnie zdobył tytuł platynowej płyty.

Teledysk do tytułowej piosenki w 1987 roku wyreżyserował Martin Scorsese. Spike Lee również jest reżyserem dwóch teledysków Jacksona: „They Don’t Care About Us” z 1996 roku oraz „This Is It”, nakręconego po śmierci artysty w 2009 roku. O pracy nad albumem i podczas trasy koncertowej promującej krążek opowiadają uczestnicy wydarzeń, w tym gwiazdy, takie jak m.in. Sheryl Crow, z którą Jackson w czasie trasy „Bad World Tour” wykonywał utwór „I Just Can’t Stop Loving You”.

 

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, godz. 17:00 i 17:25 (odc. 23 i 24/26)

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012

 PREMIERA 3D: CANAL+ Film, sobota, 28 grudnia 2013, 18:20

KOT W BUTACH 3D (Puss in Poots)

animowany, USA, 2011

reżyseria: Chris Miller

występują: Kot w Butach (Antonio Banderas, Wojciech Malajkat) Kitty Kociłapka (Salma Hayek, Izabella Bukowska), Humpty Aleksander Dumpty (Zach Galifianakis, Przemysław Stippa, Jack (Billy Bob Thornton, Piotr Bąk), Jill (Amy Sedaris, Agnieszka Matysiak)

Kot w Butach wraz z kompanami organizuje skok, mający na celu znalezienie i porwanie mitycznej gęsi znoszącej złote jaja.

KotWButachKot w butach to mistrz fechtunku, awanturnik i latynoski kochanek w jednym. Zanim poznał Shreka, przeżył wiele przygód, podczas których nauczył się szermierki i zdobył swoje sławne buty. Jako kocię mieszkał w sierocińcu. Potem został zdradzony przez przyjaciela Humpty Dumpty’ego i wrobiony w kilka przestępstw. Spotyka go ponownie, gdy postanawia odszukać legendarną gęś znoszącą złote jaja. Próbując wykraść magiczną fasolę, która ma pomóc mu w odnalezieniu zwierzęcia, poznaje Kitty Kociłapkę, która pracuje dla Dumpty’ego. Kot początkowo się nie zgadza, żeby Humpty dołączył do jego wyprawy po gęś, ale w końcu ulega i razem z nowo poznaną kotką i Humptym wyrusza na spotkanie przygodzie.

SERIALE

SIOSTRA JACKIE V – serial medyczny, odc. 8/10

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:00

 

DEFIANCE – serial science fiction, odc. 7/11

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21:30

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 16/17

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 20:00

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.