Canal+ premiery od 19 do 25 października

Asterix i Obelix w Sluzbie Jej Krolewskiej Mosci W tym tygodniu Canal+ wyemituje polski thriller z Michałem Żebrowskim „Śęp”, kolejną część filmu „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” oraz komediodramat „10 lat” w roli głównej m.in. Channing Tatum . Canal+ Family 2 wyemituje nową serię 3D, animowany serial „Bolt i Blip” znany z kanału teleTOON+.

 

PREMIERA: CANAL+ sobota, 19 października 2013, 21:00

SĘP (Sęp)

thriller, Polska, 2012

reżyseria: Eugeniusz Korin

występują: Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Piotr Fronczewski

SEPZ sądu znika morderca, którego czeka dożywocie. Policja zostaje postawiona na nogi, bo to nie pierwszy groźny uciekinier w ostatnim czasie ciągu. Generał Krasucki (Piotr Fronczewski) sprawę powierza dwóm najlepszym: Brożkowi (Daniel Olbrychski) z CBA i Wolinowi, pseudonim „Sęp” (Michał Żebrowski). Istnieje podejrzenie, że za ucieczkami stoi ktoś z policji. Sęp – inteligentny, wysportowany, nieprzekupny pasjonat fizyki kwantowej – rozpoczyna śledztwo, w którym przeciwnik wciąż o krok go wyprzedza. W międzyczasie poznaje Nataszę (Anna Przybylska), sportową mistrzynię po przeszczepie serca, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Trzymając się ściśle reguł logiki powoli zbliża się do rozwiązania zagadki, które staje się dla niego pułapką bez wyjścia.

Premiera kinowa „Sępa” to jedno z najgłośniejszych wydarzeń filmowych początku 2013 roku. W debiucie fabularnym znanego i cenionego reżysera teatralnego Eugeniusza Korina jest wszystko, co powinno się znaleźć w dobrym dreszczowcu: kryminalna tajemnica, pościgi, sceny walki, pełna pasji scena miłosna. Są też wielkie nazwiska. Poza Przybylską i Żebrowskim w „Sępie” występują m.in. Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka. Na szczególne pochwały zasługuje świetna muzyka angielskiego zespołu Archive, która tworzy klimat filmu oraz zdjęcia Arkadiusza Tomiaka.

 

 PREMIERA: CANAL+, niedziela, 20 października 2013, 21:00

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości (Astérix et Obélix: Au Service de Sa Majesté)

przygodowy, Francja/Hiszpania/Węgry/Włochy, 2012

reżyseria: Laurent Tirrard

obsada: Asterix (Edouard Baer, głos Tomasz Borkowski), Obelix (Gerard Depardieu, głos Wiktor Zborowski), Kordelia, królowa Brytów (Catherine Deneuve, głos Beata Tyszkiewicz), Generał (Luca Zingaretti, głos Paweł Szczesny), Skandalix (Vincent Lacoste, głos Przemysław Stippa), Juliusz Cezar (Fabrice Luchini, głos Miłogost Reczek), Mentafix (Guillaume Gallienne, głos Grzegorz Kwiecień)

Asterix i Obelix w Sluzbie Jej Krolewskiej MosciRok 50 p.n.e. Juliusz Cezar rozpoczyna atak na wyspę znaną jako Brytania. Królowa Brytów Kordelia wysyła z tajną misją specjalną swego agenta sir Mentafiksa, który ma odnaleźć galijską wioskę z licencją na opieranie się Rzymowi. Starszyzna podejmuje decyzję, że należy pomóc Brytom w walce ze wspólnym wrogiem. Tajną bronią wioski jest inteligencja i spryt niepozornego  Asteriksa i jego nieodłącznego, niezbyt rozgarniętego Obeliksa, który zyskał nadludzką siłę, gdy w dzieciństwie wpadł do kotła z magicznym napojem druida Panoramixa. Dający

nadludzką siłę specyfik ma pomóc Galom rozprawić się z Rzymianami. Tymczasem w wiosce zjawia się antypatyczny Skandalix, który pod opieką Asteriksa i Obeliksa ma stać się porządnym Galem. Niesforny młodzieniec wyrusza na z nimi na wyprawę, na każdym kroku ściągając na nich kłopoty.

„Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” to jedna z najdroższych europejskich superprodukcji ostatnich lat i historycznie pierwszy francuski film wyprodukowany w technice 3D. W najnowszej adaptacji komiksu Goscinnego i Uderzo zagrały największe gwiazdy francuskiego kina, m.in. Gérard Depardieu jako Obelix, Edouard Baer („Zakochany Molier”, „Za ile mnie pokochasz?”, „Bóg jest wielki, a ja malutka”) w roli Asteriksa oraz tytułowana pierwszą damą francuskiego kina Catherine Deneuve, która zagrała królową Brytów – Kordelię. Polską wersję według dialogów Jana Jakuba Wecsile wyreżyserował Marek Robaczewski, a w obsadzie można usłyszeć takie gwiazdy dubbingu, jak Wiktor Zborowski, Miłogost Reczek, Tomasz Borkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Stefan Knothe, a także Beata Tyszkiewicz, Wojciech Łozo Łozowski i Pascal Brodnicki.

 

 PREMIERA: CANAL+, czwartek, 24 października 2013, 21:00

10 LAT  (10 Years)

komediodramat, Stany Zjednoczone, 2011

reżyseria: Jamie Linden

występują: Channing Tatum, Jenna Dewan-Tatum, Rosario Dawson, Kate Mara, Justin Long, Max Minghella, Oscar Isaac, Lynn Collins, Chris Pratt

10 LatUczniowie pewnego amerykańskiego liceum spotykają się na zjeździe absolwentów.  Jest wśród nich Jake (Channing Tatum), który na imprezę przyjeżdża ze swoją dziewczyną Jess (Jenna Dewan-Tatum). Planuje się jej oświadczyć, jednak jego plany może pokrzyżować spotkanie z Mary (Rosario Dawson), szkolną miłością Jake’a. Na zjeździe pojawia się również Reeves (Oscar Isaac), który mimo, że zrobił wielką karierę jako muzyk, wciąż nie może zdobyć się na odwagę, żeby porozmawiać z Elise (Kate Mara), dziewczyną w której podkochiwał się przez całą szkołę. Z kolei Cully (Chris Pratt) planuje, że na spotkaniu przeprosi wszystkich, nad którymi znęcał się w liceum. Niestety nadmiar alkoholu sprawia, że z dorosłego, ustatkowanego mężczyzny zmienia się z powrotem w nastolatka lubiącego obrażać słabszych.

W filmie można zobaczyć jednego z najbardziej popularnych amerykańskich aktorów Channinga Tatuma („Panaceum”, „Magic Mike”, „I że cię nie opuszczę”). Partnerują mu

Jenna Dewan-Tatum (prywatnie żona Channinga Tatuma), Kata Mara („House of Cards”), Rosario Dawson („Sin City – Miasto grzechu”, „Grindhouse: Death Proof”) i Justin Long („Szklana pułapka 4.0”). Reżyserem „10 lat” jest Jamie Linden, który na koncie ma takie filmy, jak „Wciąż ją kocham” i „Męski sport”.

 

 

FILMY DOKUMENTALNE

 

PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 21 października 2013, 22:45

KOBIETY W MEDIACH (Miss Representation)

dokument, Stany Zjednoczone, 2011

reżyseria: Jennifer Siebel Newsom

występują: Pat Mitchell, Condoleezza Rice, Carol Jenkins, Geena Davis, Jane Fonda, Catherine Hardwicke, Rosario Dawson

Była aktorka, dziś dokumentalistka i żona wicegubernatora Kalifornii – Jennifer Siebel Newsom zrealizowała dokument, w którym pokazuje, jak we współczesnym świecie media przyczyniają się do dyskryminowania kobiet.

W społeczeństwie, w którym media odgrywają kluczową role w kształtowaniu świadomości i norm kulturowych, globalna wiadomość, którą otrzymują młodzi ludzie jest taka, że wartość i siła kobiety to młodość, uroda i seksualność, bynajmniej nie jej zdolności. Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci kobiety udowodniły swoje umiejętności jako przywódczynie i doskonałe organizatorki, USA jest na 90. miejscu jeśli chodzi o znaczenie kobiet w życiu publicznym. Choć istnieje powszechne przekonanie, że Ameryka to kraj równouprawnienia, jedynie 17% członków Kongresu to kobiety, w mediach piastują zaś one zaledwie 3% kluczowych stanowisk. Na liście szefów 500 największych amerykańskich firm klasyfikowanych według przychodów, kobiety stanowią dziś 4,2%. Ponadto, jak wskazują statystyki, kobiety zarabiaja 75% tego, co mężczyźni za tę samą pracę. W tej sprawie interweniowała w Senacie m.in. amerykańska działaczka polityczna polskiego pochodzenia Barbara Ann Mikulski, senator ze stanu Maryland, która w maju 2012 roku przedłożyła w Senacie Paycheck Fairness Act, zrównujący płace kobiet i mężczyzn za tę samą pracę. Procedowanie dokumentu zostało jednak szybko zablokowane głosami Republikanów.

„Kobiety w mediach” zawierają relacje zarówno młodych kobiet młodych dziewcząt, jak i zmuszające do reflekcji wywiady z politykami, dziennikarkami, kobietami show biznesu, aktywistkami i naukowcami, jakimi jak Condoleezza Rice, pierwsza kobieta, która objęła funkcję Spikera Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, znane dziennikarki telewizyjne Katie Couric i Rachel Maddow, aktorki Rosario Dawson i Geena Davis, działaczki feministyczna i antyseksistowskie Jackson Katz czy Gloria Steinem.

 

EMISJA 3D

EMISJA 3D: CANAL+ FAMILY 2, niedziela, 20 października 2013, 17:00 i 17:25

BOLT I BLIP

serial animowany Kanada, 2012
emisja w niedziele po 2 odc. o godzinie 17:00 i 17:25 ( 26 odc.)

Bolt i BlipPo epoce ET i Wall-E czas na roboty Bolt i Blip! Kto ma ochotę na kosmiczną przygodę? Nowoczesny serial zrealizowany w technice 3D zabierze widzów w międzygalaktyczną podróż, której nigdy nie zapomną!

Jest rok 2080. Dzięki genialnemu naukowcowi dr Tommy’emu na Ziemi po latach walki zapanował pokój. Stworzył on jeden z najbardziej ekscentrycznych systemów, jaki można sobie wyobrazić – Księżycową Ligę złożoną z robotów, które w sportowych rozgrywkach rozwiązują sporne kwestie dotyczące całego globu. Pewnego dnia przypadkowo do Księżycowej Ligi trafiają dwaj outsiderzy, roboty Bolt i Blip.

 

SERIALE

GRIMM II – serial fantasy, odc. 21/22

PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 21 października 2013

 

PRAWDZIWA HISTORIA ROKU BORGIÓW II– serial historyczny, odc. 8/12

PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 23 października 2013

 

GIGOLOS 2 – serial reality, odc. 4/8

PREMIERA: CANAL+, czwartek, 24 października 2013

 

SMASH II – serial komediowy, odc. 7/17

PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 24 października 2013

 

Mentalista V – serial sensacyjny, odc. 18/22

PREMIERA: CANAL+, piątek, 25 października 2013

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.