AXN Spin HD w lipcu „Lovely Complex” „Ponad falą” „Samurai News”

 W lipcu z nowości na kanale AXN Spin obejrzymy, nowy serial anime o szkolnej miłości „Lovely Complex”. Serial dla nastolatków „Ponad falą”  został w całości nakręcony w Oahu na Hawajach. Pokazuje wydarzenia z życia drużyny surferek. „Samurai News” to niesamowity program prezentujący wszelkie cuda, jakie możecie znaleźć w Japonii. Poza tym oczywiście kontynuacje już emitowanych seriali, nie zabraknie również filmów.

 

 

Nowe seriale:

LOVELY COMPLEX serial anime, Japonia 2007

Emisja: od 8.07 pon-pt po 2 odc. około godz.  23:50 (24 odc.)

Lovely Complex to nowy serial anime. Jego bohaterką jest mierząca 170 cm Koizumi Risa, która ma ogromne kompleksy z powodu swojego wzrostu. Przez to ciągle kłóci się z kolegą ze szkoły – Otanim, który ma podobny problem, z tym, że odwrotny – chłopak jest o wiele za niski jak na przeciętnego japońskiego chłopca. Cały serial to urocza historia miłości między tą dwójką tak, zdawałoby się, niedobranych postaci. Jednak jak wiemy – kto się lubi, ten się czubi, a prawdziwa miłość nie zważa na wzrost ani różnice, które dzielą dwie stworzone dla siebie osoby.

 

PONAD FALĄ (BEYOND THE BREAK) serial/dramat, USA 2006

Emisja: od 27.07 pon-pt po 2 odc. około godz.  14:30 i 15:00 

Ten serial dla nastolatków został w całości nakręcony w Oahu na Hawajach. Pokazuje wydarzenia z życia drużyny surferek znanych jako Wave Sync. W skład grupy wchodzą cztery dziewczyny: flirciara, Indianka, dziewczyna próbująca się dopasować oraz przestępczyni.

 

SAMURAI NEWS (SAMURAI NEWS 101), Japonia

Emisja: od 27.07 w każdy piątek po 2 odc.  godz.  18:15 i 18:40

Samurai News to niesamowity program prezentujący wszelkie cuda, jakie możecie znaleźć w Japonii. Obejrzycie serie filmików o naprawdę niecodziennej treści (niezwykłe zwierzęta, szokujący ludzie, komiczne wyzwania oraz wiele, wiele innych). Macie ochotę zobaczyć to, co najlepsze i to, co najgorsze w Japonii? Im więcej zobaczycie, tym mocniej utwierdzicie się w przekonaniu, że Japonia to fantastyczny kraj! Samurai News to absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego!

Kontunuacje seriali:

 

„8 PROSTYCH ZASAD” (8 SIMPLE RULES…) sezon 2 i 3 serial komediowy, USA 2002, wyk. John Ritter, Katey Sagal

Emisja po 2 odc. od pn-pt godz. 14:35 i 15:00

Cate Hennessy zajmowała się dotychczas prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci. Po dłuższej przerwie w pracy postanawia jednak wrócić do aktywności zawodowej. W tej sytuacji obowiązek opieki nad dwiema nastoletnimi córkami, Bridget i Kerry, oraz synem, Rorym, spada na barki jej męża, Paula. Mężczyzna pracował dotąd jako dziennikarz sportowy. Nowa rola – ojca i gospodarza domu – zaczyna go przytłaczać. Przyzwyczajony do aktywnego stylu życia i pokonywania zawodowych wyzwań, Hennessy robi wszystko, by zachować bystrość umysłu. W tym celu postanawia regularnie pisać felietony. Chce się w nich dzielić z czytelnikami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat wychowania dzieci.

 

„AMERICAN DAD!” sezon 3 i 4, serial animowany, USA 2007, 2008

Emisja po 2 odc. w każdy piątek, godz. 20:05 i 20:30 

Akcja serialu toczy się w miejscowości Langley Falls w USA. Film opowiada o życiu Stana Smitha, agenta CIA, który jest przekonany, że terroryści są wszędzie. Ma kochającą żonę, Francine, i dwójkę dzieci – Hayley oraz Steve’a. W jego domu mieszkają też: Roger – obcy i Klaus – gadająca złota rybka.

 

„DRUGA SZANSA” (LIFE UNEXPECTED) serial/dramat, USA 2010 sezon 2,

Emisja po 2 odc. w każdy czwartek, godz. 18:15 i 19:10

Lux (Brittany Robertson) przez 15 lat trafiała z jednej rodziny zastępczej do drugiej. Ponieważ zbliżają się jej 16. urodziny, postanawia się usamodzielnić, ale potrzebuje na to pisemnej zgody swoich biologicznych rodziców. Pokonując biurokratyczny labirynt, odnajduje ich. Są to trzydziestokilkuletni Nate Bazile, wieczny chłopiec mieszkający z dwoma kolegami w prowadzonej przez siebie restauracji, oraz Cate Cassidy, znana spikerka radiowa. Baze i Cate postanawiają dać Lux dom, którego nigdy nie miała. Ale czy ludzie, którzy nie widzieli się od czasów szkoły średniej i unikają jakichkolwiek zobowiązań, potrafią stworzyć rodzinę dla doświadczonej przez życie nastolatki?

 

INTERNAT (EL INTERNADO) sezon 4 i 5 serial/thriller, Hiszpania 2010, wyk. Luis Merlo, Natalia Millan, Marta Torne

Emisja w każdą środę godz. 18:25

Internat to hiszpański serial o związkach między ludźmi, o ambicji, władzy, walce z przeciwnościami losu i o trudnych relacjach w grupie. Nastolatki zmuszone są dojrzeć i przejąć rolę rodziców. W serialu poznamy historie dzieci, które nie otrzymują wsparcia od rodziców, jak również zmagania matek, które poszukują zaginionych dzieci. Dodatkowo naszą uwagę przykują wplecione w trudy życia historie miłosne.

 

KILARI  serial anime, Japonia

Emisja po 2 odc. w każdą sobotę, około godz. 13:40 i 14:05

Kilari to piękna, acz bardzo żarłoczna 14-latka. Podczas gdy jej znajomi wielbią swoich idoli, ona myśli wyłącznie o jedzeniu. Przez swoją obsesję na tym punkcie dziewczyna nie ma pojęcia o miłości. Pewnego dnia, gdy ratuje żółwia uwięzionego na drzewie, poznaje przystojnego i przemiłego chłopca o imieniu Seiji, który daje jej bilety na koncert zespołu SHIPS w podziękowaniu za uratowanie jego zwierzaka.

 

„ZA WSZELKĄ CENĘ” (MAKE IT OR BREAK IT) sezon 2 i 3  serial/dramat, USA 2011, wyk. Chelsea Hobbs, Ayla Kell, Cassie Scerbo

Emisja pn-pt, godz. 13:40

Serial opowiada losy nastoletnich gimnastyczek trenujących w jednym z najlepszych klubów – The Rocky Mountain Gymnastic Training Center, znanym również jako The Rock. Umiejętności czterech młodych dziewczyn sprawiają, że stają się one kandydatkami na medalistki olimpijskie, ale muszą się zmierzyć z konfliktami i problemami, które mogą oddalić je od celu. Z pomocą trenera, Sashy Belova, gimnastyczki usiłują pokonać własne słabości, aby osiągnąć sukces.

 

 

MAX’S MIDNIGHT MOVIES horror, Polska Węgry 2012

Emisja w każdą środę godz 22:00

Max’s Midnight Movies to autorska produkcja AXN, prezentująca najbardziej ponure, straszne i dziwaczne filmy lat 50., 60. i 70. Specjalna kompilacja zawierać może takie perełki jak oryginalna seria Flasha Gordona, Atom Age Vampire, niesamowity film Jesse James poznaje córkę Frankensteina będący połączeniem westernu i horroru oraz pozycje takie jak Mózg, który nie może umrzeć, czy Hercules Meets the Moon Men. Skarbiec filmów klasy B jest bezdenny. Główna bohaterka, Max (Joanna Ratajczak), bierze te nieoszlifowane diamenty, dorabia informacje, podkłada głosy i dodaje komentarze, co sprawia, że niegdyś poważne filmy, teraz nieco wyśmiewane, stają się prawdziwą komedią.

 

NIKITA serial akcji, USA 2010

Emisja w każdy wtorek po 2 odc. godz. 21:00 i 21:55

Serial jest oparty na francuskim filmie zatytułowanym La Femme Nikita. Historia opowiada o dwójce zabójców pracujących dla sekretnej organizacji rządowej zwanej Division. Maggie Q gra Nikitę, która próbuje zniszczyć organizację wraz ze swoją wspólniczką, Alex, pracującą pod przykrywką dla Division. Nikitę szkolił Michael, dla którego nowi rekruci Division są jak rodzina.

 

PODRÓŻE Z CHARLIEM (NEXT STOP FOR CHARLIE) serial komediowy, USA 2010

Emisja w każdą środę godz. 22:25

Serial powstał na podstawie filmu Last Stop for Paul. Charlie Murray kontynuuje swoją podróż dookoła świata. Erik, jego kuzyn, rzucił studia medyczne i uczęszcza na największe festiwale na świecie. Charlie musi przywieźć go do domu, ale Erik nie chce wracać i wciąga Charliego w pościg dookoła świata.

 

PRZYGODY MERLINA (MERLIN) sezon 2  serial przygodowy, Wielka Brytania 2009, wyk. Colin Morgan, Bradley James

Emisja w każdy poniedziałek, godz. 19:10

Drugi sezon brytyjskiego serialu, który dzięki połączeniu wciągającej akcji, magii, miłości i fascynujących postaci zdążył zdobyć rzesze wiernych fanów. Colin Morgan powraca jako młody czarodziej Merlin, który musi ukrywać swe zdolności pod rządami nienawidzącego magii Uthera Pendragona. Merlin jest służącym, lecz przede wszystkim przyjacielem i obrońcą księcia Artura, porywczego młodzieńca, któremu pisane jest zbudowanie świetności Camelotu. Młodzi ludzie muszą zmagać się z problemami sercowymi, stawiać czoła mocom nie z tej ziemi, a jednocześnie uporać się z trudnym wchodzeniem w dorosłość.

 

ROBOT CHICKEN sezon 2 serial animowany, USA 2006

Emisja w każdy piątek, godz. 21:50 i 21:05

Poklatkowa animacja złożona ze scenek, które parodiują współczesną popkulturę. Twórcy wykorzystują różne materiały, takie jak plastelina, zabawki czy lalki.

 

SIŁY PIERWOTNE (PRIMEVAL) sezon 3, serial przygodowy, Wielka Brytania 2009, wyk. Douglas Henshall, Juliet Aubrey, James Murray

Emisja w każdy poniedziałek, godz. 18:15

Brytyjski antropolog, profesor Nick Cutter, razem z grupą współpracowników musi wyjaśnić zagadkę pojawiających się na Ziemi dinozaurów i obronić świat przed nadchodzącą zagładą.

 

SLAYERS EVOLUTION-R V (SLAYERS EVOLUTION – R V) serial anime, Japonia 2009

Emisja w każdą sobotę po 2 odc. około godz 12:40 i 13:40

Chcąc uratować Taforoshię, kraj Pokoty, Lina i jej grupa muszą odnaleźć urnę Władcy Piekieł, w której znajduje się dusza Czerwonego Księdza. Zalgadis zrobi wszystko, by zdobyć urnę, a Zuuma planuje zemstę. Wciąż nikt nie wie, jakie są plany Xellosa.

 

SŁODKIE KŁAMSTEWKA (PRETTY LITTLE LIARS) serial obyczajowy, USA 2010

Emisja po 2 odc. w każdy czwartek , godz. 21:00 i 21:55

Serial opowiada o grupce nastolatek. Pewnego dnia jedna z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po roku reszta dziewczyn zaczyna otrzymywać dziwne wiadomości. Okazuje się, że dziewczyny ukrywają tajemnicę…

 

SŁODKIE ROZGRYWKI (PRETTY/TOUGH) serial komediowy, Kanada 2010

Emisja w każdą środę godz. 19:55

Ten pasjonujący serial obyczajowy, którego akcja toczy się wśród dobrze sytuowanych mieszkańców malowniczego miasta Malibu w Kalifornii, wyprodukowany przez wieloplatformowe studio Vuguru, oparty jest na chwalonej przez krytyków powieści uznanej pisarki i autorki scenariuszy Liz Tigelaar. Jego fabuła skupia się na losach Charlie i Kristy Brown, dwóch sióstr, z których jedna jest lubiana, a druga nie. Będą one musiały nauczyć się współpracować zarówno na boisku, jak i poza nim…

 

TAJEMNICE SMALLVILLE  (SMALLVILLE) sezon  4 i 5, serial science-fiction, USA/Kanada 2005, wyk. Tom Welling

Emisja od pon-czw. godz. 20:05

Clark jest już na studiach, gdzie zaprzyjaźnia się ze swoim wykładowcą Miltonem Finem, który również jest Kryptonianinem, jednak nie jest do końca tym, za kogo się podaje. Clark i Lana wreszcie schodzą się na poważnie, lecz ich szczęście nie trwa długo. Tajemnica, jaką ukrywa przed nią jej partner, sprawia, że sytuację postanawia wykorzystać młody Luthor, do którego coraz bardziej zbliża się Lana. Oprócz problemów miłosnych, Clark musi zmierzyć się z Brainiakiem – inteligentną maszyną z Kryptonu, która podszyła się pod jego wykładowcę. Celem Brainiaca jest uwolnienie generała Zoda z Phantom Zone. Na dodatek umiera ojciec głównego bohatera, Jonathan. Clark poznaje też nowych herosów – Arthura Curry’ego (Aquamana) i Victora Stone’a (cyborga).

 

THE BOONDOCKS sezon 3, serial animowany, USA 2005

Emisja po 2 odc. w każdy piątek, godz. 21:00 i 21:25

BOONDOCKS to serial o chłopcu imieniem Huey i jego bracie, który pragnie zostać gangsterem. Obaj opuszczają miasto, by mieszkać ze swoim dziadkiem na przedmieściach.

 

TORCHWOOD sezon 2 serial science-fiction, Wielka Brytania, wyk. John Barrowman

Emisja w każdy poniedziałek po 2 odc. godz. 21:00 i 22:00

Drugi sezon serialu, który zdobył olbrzymią popularność nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, ale również na całym świecie. Złożone, tajemnicze i nierzadko wstrząsające wydarzenia, w których biorą udział bohaterowie pracujący dla tytułowego Instytutu Torchwood powstały w umyśle Russela T. Daviesa, człowieka odpowiedzialnego za renesans Doktora Who. Porównując oba seriale, krytycy nierzadko określają Torchwood mianem Doktora Who dla dorosłych. Pierwszy sezon skończył się nagłym odejściem kapitana Jacka – śledzący wydarzenia w obu serialach widzowie wiedzą, że spotkał się wtedy z samym Doktorem. Drugi sezon rozpoczyna się równie spektakularnym powrotem Jacka, po czym nie zwalnia tempa do samego końca. Widzowie poznają między innymi fragmenty przeszłości kapitana Jacka Harknessa oraz dowiedzą się, w jaki sposób poszczególni bohaterowie rozpoczęli pracę dla Instytutu. Gościnnie w drugim sezonie wystąpili James Marsters z serialu Buffy: postrach wampirów oraz Freema Agyeman, niezapomniana w roli Marthy Jones w Doktorze Who.

 

TORCHWOOD: DZIECI ZIEMI (TORCHWOOD: CHILDREN OF EARTH) sezon 3 serial science-fiction, Wielka Brytania, wyk. John Barrowman

Emisja: od 23.07 w każdy poniedziałek po 2 odc. około godz.  21:00 i 22:00

Torchwood to tajny zespół specjalistów do spraw obcych i ich technologii, działający w bazie w walijskim Cardiff. Po stracie dwóch swoich członków ekipa musi wejść w nową fazę. Okazuje się, że każde dziecko na Ziemi zatrzymuje się w bezruchu w porannych godzinach szczytu w Wielkiej Brytanii. To samo dzieje się kilka godzin później. Kolejne nieoczekiwane wydarzenia zaczynają przyprawiać o dreszcze.

 

VAMPIRE KNIGHT: GUILTY  serial anime, Japonia, 24 min

Emisja od pon-pt po 2 odcinki około godz. 23:40 i 00:20

Po krótkim kryzysie Zero powrócił do obowiązków prefekta. Tymczasem Yuki zaczynają dręczyć dziwne, niepokojące wizje, które sprawiają, że dziewczyna bardziej niż kiedykolwiek pragnie poznać swoją przeszłość. Nie ma jednak pojęcia, iż grozi jej niebezpieczeństwo, przed którym przez ostatnie dziesięć lat usilnie starano się ją chronić. Nadszedł czas podjęcia ważnych decyzji i wyjawienia wszystkich tajemnic…

 

 

FILMY

 

AUTOSTOPEM PRZEZ GALAKTYKĘ (THE HITCHHIKER’S GUIDE TO THE GALAXY) przygodowy, Wielka Brytania 2005, 105 min., reż. Garth Jennings, wyk. Martin Freeman, Mos Def, Sam Rockwell, Zooey Deschanel

Artur Dent to typowy, przeciętny Ziemianin. Jego życie jest nudne, nie ma dziewczyny. Jednak pewnego dnia wszystko staje na głowie, gdy okazuje się, że Ziemia zostaje zniszczona, ponieważ w jej miejscu ma przebiegać kosmiczna autostrada. Artur, którego przed zagładą ratuje najlepszy kumpel będący kosmitą, rusza w szaloną podróż po najdalszych zakątkach galaktyki.

 

CYBER-PRZEŚLADOWCA (CYBERBULLY) dramat, Kanada 2011, 84 min., reż. Charles Binamé, wyk. Emily Osment

Emisja:  28.07 sobota godz.  21:00

To historia 17-letniej Taylor Hillridge, która dostaje od mamy w prezencie urodzinowym swój wymarzony komputer. Dziewczynka jest podekscytowana niezależnością, jaką daje surfowanie po Internecie, jednak nie zdaje sobie sprawy z jego realnych zagrożeń. Gdy staje się ofiarą bezkarnej przemocy w sieci, zaczyna obawiać się kontaktów z kolegami ze szkoły. Nie potrafiąc się z tym uporać, postanawia popełnić samobójstwo, po czym trafia do szpitala. Okazuje się jednak, że nie tylo Taylor dotyczy problem agresji w sieci. Gdy jej matka dowiaduje się, co było przyczyną szokującej decyzji córki, postanawia stworzyć w szkole system, który będzie w przyszłości chronił młode osoby przed bezkarnym nękaniem w sieci.

 

 

 

DEATH NOTE RELIGHT: VISION OF GOD (DEATH NOTE RELIGHT I – VISION OF GOD) film anime, Japonia 2007, 130 min.

Spójrzcie na świat oczami shinigami. L i Light toczą bój o Death Note, notes samej śmierci. Teraz możecie śledzić wydarzenia z perspektywy Ryuka. Gdy demon Ryuk upuszcza celowo swój notes w świecie ludzi, nie ma pojęcia, że jakikolwiek człowiek może posunąć się tak daleko jak Light, który ów notes podniósł. Z notesem w dłoni piekielnie inteligentny licealista, Light Yagami, po sprawdzeniu, że rzeczywiście posiada on swoją moc, doznaje olśnienia i postanawia wytępić całe zło świata. Oglądaj wstrząsający pojedynek oczami tego, kto go sprowokował!

 

DEATH NOTE RELIGHT 2 (DEATH NOTE RELIGHT II – L’S SUCCESSORS) film anime, Japonia 2009, 94 min.

Minęły 4 lata, odkąd śledztwo w sprawie Kiry stanęło na głowie. Doszło do tego, że zabójca przejął kontrolę nad dochodzeniem dotyczącym samego siebie oraz nad całym światem. W tych mrocznych czasach, kiedy Kira został uznany przez większość świata za boga zemsty, spadkobiercy L czekają cierpliwie, by dopaść zabójczego geniusza, jednocześnie rywalizując zacięcie o to, kto pierwszy prześcignie ich mentora. Zmierzywszy się ponownie z kunsztem L, „bóg nowego świata” decyduje się zaatakować i sprawić, by oboje agenci pożałowali, że weszli mu w drogę.

 

DETEKTYW CONAN: ARCHITEKT ZNISZCZENIA (DETECTIVE CONAN – THE TIME BOMBED SKYSCRAPER) anime, Japonia 1997, 94 min.

Shinichi zostaje zaproszony na przyjęcie organizowane przez słynnego architekta. Prosi Ran, by udała się tam w jego imieniu. Na miejscu okazuje się, że tajemniczy osobnik podłożył w budynku bomby. Shinichi otrzymuje wskazówki, co do ich rozmieszczenia. Postanawia je odnaleźć, aby ratować życie Ran.

 

FULLMETAL ALCHEMIST – THE SACRED STAR OF MILOS (FULLMETAL ALCHEMIST – THE SACRED STAR OF MILOS) anime, Japonia 2011, 106 min.

Akcja filmu rozpoczyna się sekwencją snu młodej dziewczyny, w którym jej rodzice zostają siłą zabrani z domu przez żołnierzy. Gdy się budzi, widzi swojego brata czytającego zapiski dotyczące alchemii, które należały do ich rodziców. Gdy rodzeństwo schodzi na dół, zastaje przerażający widok – dwa powieszone, ociekające krwią ciała. Wiele lat później w Amestris kryminalista ucieka z więzienia, a Edward i Alphonse Elirickowie dołączają do pościgu za zbiegiem. Bracia wdają się w potyczkę z uciekinierem, który okazuje się niebezpiecznym przeciwnikiem umiejącym tworzyć lód oraz błyskawice z kręgów alchemicznych.

 

KRÓLOWA BALU (TEEN SPIRIT) dramat, USA 2011, 79 min., reż. Gil Junger, wyk. Chris Zylka, Lindsey Shaw

Amber Pollock jest królową w liceum Eugene Ashley. Lecz bez tytułu królowej balu nie jest to władza absolutna. Przez lata dziewczyna stawała na głowie, by zapewnić sobie tytuł najpopularniejszej dziewczyny w szkole jak i zdobyć koronę. Nie zawsze jednak w uczciwy sposób dążyła do celu. Ponieważ zła karma lubi wracać do człowieka, podczas balu Amber ulega nieszczęśliwemu wypadkowi i umiera. Musi zmierzyć się z nieprzyjemnościami życia po śmierci. Aby uratować swoją duszę, dziewczyna dostaje zadanie zmienienia najmniej popularnej i najgorzej ubierającej się dziewczyny w szkole, nieśmiałej Lisy Sommers, w królową balu. Lisie ani w głowie rywalizacja o tytuły z najfajniejszymi dziewczynami, ale przystaje na propozycję Amber, kiedy ta obiecuje jej pomóc zawrócić w głowie przystojnemu Nickowi.

 

LOOK – FILM (LOOK – THE FEATURE) dokumentalny, USA, 103 min.

Przeciętny człowiek zostaje nagrany na kamerach monitoringu ponad 200 razy dziennie – w sklepach, na stacjach benzynowych, w przebieralniach, a nawet publicznych toaletach. Nikogo nie pominie zawsze czujne oko kamery, ukrytej w każdym zakątku i szczelinie naszego codziennego życia. Nowy serial wytwórni Showtime, oparty na nagrodzonym filmie, opowiada szokujące, odkrywcze, a często zabawne historie, których narratorem jest obiekt kamery. Czy naprawdę jesteśmy sami, czy tylko nam się wydaje?

 

SZKOŁA DLA WYBRANYCH – FILM (PRIVATE) dramat, USA 2009, 87 min., wyk. Kelsey Sanders, Natalie Floyd, Samantha Cope, Tristan Mays

Paru chłopców chce wywrzeć wrażenie na dziewczętach, dlatego zabierają je do opuszczonego bunkra w środku lasu. Wszystko bardzo szybko wymyka się spod kontroli, gdyż okazuje się, że bunkier skrywa wiele tajemnic. Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

 

ZDĄŻYĆ PRZED ŚMIERCIĄ (THE BURIED LIFE ) sezon 2 serial przygodowy, reality show, USA 2010

Emisja: od 22.07 w każdą niedzielę około godz.  13:35

Czterech chłopaków tworzy listę 100 rzeczy, które chcieliby zrobić przed śmiercią. Za każdym razem, kiedy uda im się spełnić marzenie, muszą obiecać pomoc w spełnieniu marzenia przypadkowej osoby.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.