AXN w marcu 2016

kroniki shannaryW marcu na antenie AXN premiera 3 nowych seriali: fantasy „Kroniki Shannary”, komediowy „Mad Dogs” oraz serial akcji „The Player”.

AXN

 

AXN w marcu

KRONIKI SHANNARY (THE SHANNARA CHRONICLES) serial fantasy, USA 2016, wyk. Poppy Drayton, Manu Bennett (10 odc.)

premiera 23 marca, emisja w środy godz. 21:00
kroniki shannaryOparta na serii 26 książek Terry’ego Brooksa (przede wszystkim na trylogii Miecz Shannary) imponująca opowieść o elfickiej księżniczce, złodziejce oraz półelfie, na barkach których spoczywa obowiązek powstrzymania grożącej światu zagłady. Twórcami i producentami wykonawczymi serialu są Alfred Gough, Miles Millar (Tajemnice Smallville) i Jon Favreau (Iron Man). Serial kręcony był w Nowej Zelandii, na ekranie nie brakuje więc malowniczych krajobrazów.
Księżniczka Amberle Elessedil zostaje członkinią zakonu Wybranych, którzy opiekują się najświętszym drzewem elfów – Ellcrysem. Kobietę nawiedza wizja, w której Ellcrys obumiera. Może to oznaczać, że Cztery Krainy znalazły się w ogromnym niebezpieczeństwie.

W marcu telewizja AXN zabierze widzów w świat magii, czarów oraz nadprzyrodzonych mocy w imponującej opowieści o niezwykłej trójce bohaterów – elfickiej księżniczce, złodziejce oraz półelfie. Na ich barkach spocznie obowiązek powstrzymania demonów
i grożącej światu zagłady. Premiera serialu Kroniki Shannary – najnowszej produkcji fantasy stworzonej na podstawie cyklu bestsellerów Terry’ego Brooksa – już w środę 23 marca
o godz. 21:00 w AXN.

Kroniki Shannary to produkcja fantasy, stworzona na podstawie cyklu 26 powieści Terry’ego Brooksa, które sprzedały się na przestrzeni kilkudziesięciu lat w setkach tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Twórcami i producentami wykonawczymi serialu są Alfred Gough, Miles Millar (Tajemnice Smallville) i Jon Favreau (Iron Man). Serial kręcony był w Nowej Zelandii, a pierwszy sezon podzielony został na 10 odcinków.
Serial rozpoczyna się, kiedy elficka księżniczka Amberle (Poppy Drayton) bierze udział w niebezpiecznym turnieju, który ma wyłonić Wybrańców chroniących starożytne drzewo Ellcrys. W trakcie uroczystości zaprzysiężenia Amberle ma wizję, która przepowiada zniszczenie świata. Wkrótce magiczne drzewo zaczyna umierać, a każdy liść spadający z Ellcrys, to uwolniony demon, dołączający do armii potężnego złego druida Dagda Mora.
Z księżniczką, w misję ratowania świata rusza półelf Wil Ohmsford (Austin Butler) – ostatni potomek słynnego rodu Shannary oraz Eretria (Ivana Baquero) – dziewczyna wychowana pośród łotrów i złodziei.

W serialu zobaczymy również: Manu Bennetta (znanego z filmów Hobbit oraz serialu Spartakus: Krew i piach) w roli Allanona – ostatniego z druidów pradawnego zakonu protektorów, którego członkowie mogą żyć przez całe stulecia i naginać magię, by służyła ich celom; oraz Johna Rhysa-Daviesa (znanego z ról w takich hitach kinowych jak Indiana Jones czy Władca Pierścieni) wcielającego się w potężnego króla elfów i dziadka Amberle.
Równocześnie z premierą serialu Kroniki Shannary, nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się nowe wydanie Pieśni Shannary – trzeciego tomu oryginalnej trylogii Terry’ego Brooksa. Premiera rynkowa książki zapowiedziana jest na 28 marca.

Premiera serialu Kroniki Shannary w środę 23 marca o godz. 21:00 w AXN. Kolejne odcinki w każdą środę o godz. 21:00.

 

 

MAD DOGS (MAD DOGS) serial komediowy, USA 2015 (10 odc.)

premiera 30 marca, emisja w środy godz. 22:00
mad dogsOdcinkowy thriller komediowy stworzony przez Crisa Cole’a w oparciu o brytyjski serial jego autorstwa. Grupa czterdziestoparolatków przyjeżdża do Belize odwiedzić starego znajomego. Za sprawą serii nieoczekiwanych wydarzeń na jaw wychodzą mroczne tajemnice, odżywają dawne urazy, a wycieczka do raju zmienia się w niebezpieczną przeprawę przez koszmarny labirynt kłamstw, intryg i śmierci.
Grupa czterdziestoparolatków przyjeżdża do Belize świętować wcześniejsze przejście na emeryturę starego znajomego. Sielanka nie trwa jednak długo – bohaterowie wplątują się w mroczną, zagrażającą ich życiu intrygę.

Mad Dogs to amerykanski thriller z elementami czarnej komedii. Bohaterami Mad Dogs są czterej czterdziestolatkowie: Cobi (Steve Zahn), Lex (Michael Imperioli), Gus (Romany Malco) i Joel (Ben Chaplin). Spotykają się w pięknej willi w egzotycznym Belize, by świętować wcześniejsze przejście na emeryturę ich starego znajomego, Milo (w tej roli Billy Zane, znany z filmu Titanic). Szybko okazuje się, że to co miało być kilkudniowym wyjazdem wakacyjnym, już  w pierwszym odcinku zamienia się pełną zwrotów akcji krwawą zagadkę – na jaw wychodzą mroczne tajemnice, odżywają dawne urazy, a wycieczka
do raju szybko zmienia się w niebezpieczną przeprawę przez koszmarny labirynt kłamstw, intryg i śmierci. Bohaterowie szybko zdają sobie sprawę z tego, że aby przetrwać w zupełnie obcym dla siebie środowisku, będą musieli obdarzyć się zaufaniem, choć żaden z nich na nie nie zasługuje. Kumple mają teraz przeciwko sobie przestępców, policję oraz tajne służby i nikt  w tej układance nie jest tym, za kogo się podaje.

Premiera serialu Mad Dogs w środę 30 marca o godz. 21:00 w AXN. Kolejne odcinki w każdą środę o 21:00.

 
THE PLAYER (THE PLAYER) serial akcji, USA 2015, wyk. Wesley Snipes, Philip Winchester (9 odc.)

premiera 25 marca, emisja w piątki godz. 21:05
the playerAmerykański serial stworzony przez Johna Rogersa i Johna Foxa. W rolach głównych występują Philip Winchester i Wesley Snipes. Były oficer wywiadu i FBI, pracujący jako specjalista do spraw bezpieczeństwa w Las Vegas, zostaje zatrudniony przez tajemniczego mężczyznę nazywanego Panem Johnsonem. Jego zadaniem będzie zapobieganie przestępstwom, korzystając z informacji udzielonych przez Johnsona. O to, czy mu się uda, zakładają się zrzeszeni w elitarnym klubie bogacze.
Alex Kane, specjalista do spraw bezpieczeństwa, natyka się na nietypowa organizację nazywaną House – jest to elitarny klub hazardowy, któremu przewodzi tajemniczy Pan Johnson. Kane dołącza do grupy z nadzieją, że jej członkowie pomogą mu schwytać człowieka, który zamordował jego byłą żonę. Zrzeszeni w klubie bogacze zaczynają prowadzić osobliwą grę: zakładają się o to, czy Kane zdoła zapobiec planowanym przestępstwom.

Player to serial, w którym każdy kadr wypełnia akcja. Główny bohater Alex Kane (Philip Winchester, znany z głównych ról  w takich serialach jak Crusoe czy Kontra) to były komandos. Posiada odpowiednie kwalifikacje do tego, by zostać konsultantem do spraw bezpieczeństwa w tajemniczej organizacji. Zatrudnia go Pan Johnson (Wesley Snipes, grał w hitach: Blade – Wieczny łowca, Człowiek demolka, Pociąg z forsą, Wydział pościgowy, Teoria chaosu). Alex szybko dowiaduje się, że będzie konsultantem w kasynie, w którym dochodzi do niecodziennych zakładów. Najbogatsi ludzie świata obstawiają w nim wyniki planowanych zbrodni.

Premiera serialu Player w piątek 25 marca o godz. 21:00 w AXN. Kolejne odcinki w każdy piątek o 21:00.

 

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.