Canal+ premiery filmowe od 12 do 18 grudnia 2015

pingwiny z madagaskaruW kolejnym tygodniu grudnia w Canal+: film animowany „Pingwiny z Madagaskaru”, film animowany „Księga życia”, rosyjski dramat „Ustawieni”, dramat biograficzny „Ostatnia rola”, przygodowy „Śmieć” oraz horror „Jako w niebie, tak i na ziemi”.CANAL

 

 

PINGWINY Z MADAGASKARU
(The Penguins of Madagascar)
animacja, USA, 2014
Reżyseria: Simon J. Smith, Eric Darnell
obsada: Jarosław Boberek, Tomasz Steciuk, Grzegorz Pawlak, Jacek Lenartowicz

pingwiny z madagaskaruSkipper, Kowalski, Rico i Szeregowy powracają jako superszpiedzy! Pierwsza pełnometrażowa animacja z kultowymi pingwinami na pierwszym planie. Tym razem doskonale przeszkolone nieloty stają do walki ze złowieszczym Oktawiuszem Mackiewiczem, który zagraża bezpieczeństwu świata.

Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy angażują się w zadanie, od którego zależą losy świata. Muszą stawić czoła szalonej ośmiornicy – doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce przejąć kontrolę nad Ziemią. Aby zwiększyć swoje szanse, pingwinie oddział łączy siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi zagadkowy Agent Utajniony. Skipper w naturalny sposób przystępuje do rywalizacji o to, czyje metody są skuteczniejsze. Jak na prawdziwych superszpiegów przystało oddział nielotów odwiedzi pół świata, m.in. Wenecję, Antarktykę, pustynię, Szanghaj i Nowy Jork.

Animacja „Pingwiny z Madagaskaru” powstała na fali ogromnej popularności serialu, będącego spin-offem popularnej serii animacji „Madagaskar”. Widzowie mają okazję zobaczyć m.in. jak do oddziału dołączył Szeregowy i jakie były początki przyjaźni słynnego pingwiniego kwartetu. Fani serii „Madagaskar” znajda też wiele subtelnych nawiązań do filmowej trylogii.
PREMIERA: CANAL+, sobota 12 grudnia 2015, 18:00

 

 

KSIĘGA ŻYCIA
(The Book Of Life)
Animacja, USA, 2014
Reżyseria:  Jorge R. Gutierrez
Obsada: Diego Luna (Manolo), Zoe Saldana (Maria), Channing Tatum (Joaquin), Ron Perlman (Xibalba), Christina Applegate (Mary Beth), Ice Cube (Świeczkarz), Plácido Domingo (Szkielet Jorge), Guillermo del Toro (żona kapitana Krainy Pamiętanych)

Nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany projekt Guillermo del Toro i Jorge R. Gutierreza. Tętniąca życiem i ferią kolorów wzruszająca opowieść o dorastaniu i odwadze, by wziąć los we własne ręce.

Dwóch potężnych magów zakłada się o to, czy ludzie są istotami o czystych sercach. La Muerte jest władczynią Świata Pamiętanych, gdzie przebywają zmarli, żyjący w sercach bliskich. Xibalby zarządza Krainą Zapomnianych, smutnego miejsca dla dusz, o których nikt już nie pamięta. Ich próbie zostaje poddany Manolo, młody matador, który marzy, by zostać muzykiem oraz Joaquin, sportowiec i duma miasta. Chłopcy konkurują o względy Marii – pięknej, ale odpornej na ich zaloty i niezdecydowanej córki miejscowego burmistrza. Manolo i Joaquin wyruszają we wspaniałą podróż, w czasie której odwiedzają niezwykłe krainy, poznając barwne postaci i prawdę o sobie samych.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 grudnia 2015, 12:40

 

 

USTAWIENI
(Kicking Off aka Okolo Futbola)
Dramat, Rosja, 2013
Reżyseria: Anton Bormatov
Obsada: Mikhail Chubaev, Pavel Erlikov, Ivan Fominov, Grigory Ivanets

Nawiązujący do faktów, realistyczny wgląd w rosyjski ruch kibiców-chuliganów i wartości wyznawane przez jego członków. Historia grupy przyjaciół z czołowej ekipy kibiców Spartaka Moskwa – Skullhead Crew (w rzeczywistości Flint’s Crew).

Igor (Aleksandr Ratnikov), „Mazhor” (Pavel Erlikov), „Yary” (Ivan Fominov) i „Brzytwa” (Grigory Ivanets) tworzą paczkę przyjaciół na śmierć i życie. Pochodzą z różnych środowisk, ale łączy ich piłka, a konkretnie kibicowanie moskiewskiej drużynie Spartak Moskwa. Tworzą elitę „Firmy”, kibicowskej organizacji, która wyznacza wartości i styl życia jej członków. To oni ustawiają bójki z kibolami innych drużyn, akceptują ich czas, miejsce i zasady. Kiedy na kolejnych ustawkach regularnie pojawia się milicja, przyjaciele zaczynają podejrzewać, że jest wśród nich kret.

Reżyser i scenarzyści „Ustawionych” przy realizacji filmu poprosili o pomoc osoby z rosyjskiego światka kibicowskiego. Zależało im, by pokazać rosyjskich chuliganów prawdziwie, zaprezentować wartości, którymi się kierują i specyficzną więź pomiędzy nimi. Bardzo poważnie potraktowali też kwestie związane z modą i językiem. Uważny widz dostrzeże ubrania takich firm, jak Peaceful Hooligan, Weekend Offender, Thor Steinar, Dobermans Aggressive czy bardziej niszowe marki, jak Beloyar i Ansgar Aryan. Zadbano, by bohaterowie posługiwali się również właściwym rosyjskim kibicom językiem, specyficznym slangiem kiboli, m.in. określeniami, jakimi wzajemnie obdarzają się fani wrogich drużyn. Poprzez udział w filmie hiphopowego składu 25/17, którego członkowie nie ukrywają swoich ultraprawicowych sympatii, zaznaczone zostały powiązania kiboli z nacjonalistami. Pokazano także negatywny stosunek chuliganów do narkotyków, problemy z kaukaskimi imigrantami, ale także sposób na urwanie się z policyjnego konwoju w drodze na mecz wyjazdowy.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 14 grudnia 2015, 21:00

 

 

OSTATNIA ROLA
(The Last of Robin Hood)
dramat, biograficzny, USA, 2013
reżyseria: Richard Glatzer, Wash Westmoreland
obsada: Dakota Fanning, Kevin Kline, Susan Sarandon

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach z 1957 roku. Znany hollywoodzki aktor, Errol Flynn spędza ostatnie dni życia u boku 15-letniej dziewczyny. W obsadzie Dakota Fanning, Kevin Kline i Susan Sarandon.

ostatnia rolaPiętnastoletnia Beverly Aadland (Dakota Fanning) zaczyna pracę w studiu Warner Brothers. By ją zdobyć, podaje fałszywą datę urodzenia wskazującą, że ma ukończone 18 lat. Wkrótce dziewczyna nawiązuje romans z 48-letnim Errolem Flynnem (Kevin Kline), słynnym m.in. z roli Robin Hooda hollywoodzkim aktorem. Sytuację postanawia wykorzystać matka Beverly, Florence (Susan Sarandon), która dołącza się do pary. Kiedy Flynn umiera w ramionach Beverly, wychodzi na jaw, że dziewczyna była niepełnoletnia. Florence ma w końcu swoje pięć minut w prasie bulwarowej, Beverly przeżywa koszmar.
PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 15 grudnia 2015, 20:00

 

 

ŚMIEĆ
(Trash)
Przygodowy, Wlk Brytania, Brazylia, 2014
Reżyseria: Stephen Daldry
Obsada: Rooney Mara, Martin Sheen, Rickson Tevez, Eduardo Luis, Gabriel Weinstein, Selton Mello,

Historia trzech chłopców ze slumsów, ich optymizmu i odwagi. Adaptacja powieści Andy’ego Mulligana w reżyserii Stephena Daldry’ego („Godziny”, „Lektor”). W obsadzie Martin Sheen i Rooney Mara.

smiecRafael (Rickson Tevez) i Gardo (Eduardo Luis) znajdują na wysypisku śmieci portfel. Wkrótce w slumsach, gdzie mieszkają pojawia się policja i oferuje imponującą nagrodę za jego zwrot. Chłopcy zdają sobie sprawę, że znalezisko musi być dla kogoś bardzo ważne. Razem z przyjacielem Rato (Gabriel Weinstein) postanawiają odkryć, dlaczego. Żeby tego dokonać, muszą nauczyć się odróżniać wrogów, takich jak policjant Frederico (Selton Mello) od przyjaciół, którymi okazuje się dwójka amerykańskich misjonarzy pracujących w faweli. Dzięki ojcu Julliardo (Martin Sheen) i jego młodej asystentce Olivii (Rooney Mara), chłopcy będą mieli szansę zapukać do właściwych drzwi.

Przy realizacji filmu Daldry’emu pomógł brazylijski reżyser Fernando Meirelles, nominowany do Oscara® za film „Miasto Boga”, którego akcja także rozgrywała się w slumsach Rio. Filmowcy odwiedzili m.in. Jardim Gramacho, jedno z największych na świecie wysypisk śmieci, pokazane w nominowanym do Oscara dokumencie Lucy Walker „Śmietnisko”. W role misjonarzy wcielili się: zdobywca nagrody Emmy i Złotego Globu Martin Sheen („Czas Apokalipsy”) oraz Rooney Mara, nominowana do Oscara za rolę w filmie Davida Finchera „Dziewczyna z tatuażem”.
PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 16 grudnia 2015, 20:00

 

 

JAKO W PIEKLE, TAK I NA ZIEMI
(As Above, So Below)
Horror, USA, 2014
Reżyseria: John Erick Dowdle
Obsada: Perdita Weeks, Ben Feldman, Edwin Hodge

Rozgrywający się w paryskich katakumbach klimatyczny horror braci Dowdle („Diabeł”). W obsadzie znany z serialu „Mad Men” Ben Feldman.

jako w piekle tak i na ziemiArcheolog, Scarlett Marlowe (Perdita Weeks), poświęciła życie na poszukiwaniu kamienia filozoficznego Flamela, który według legendy zamienia metal w czyste złoto i gwarantuje życie wieczne. Kobieta odkrywa, że kamień znajduje się w paryskich katakumbach. Na wyprawę zabiera ze sobą byłego chłopaka George’a (Ben Feldman), błyskotliwego archeologa zajmującego się restaurowaniem historycznych pomników oraz Benji’ego (Edwin Hodge), cierpiącego na klaustrofobię kamerzystę-amatora. Każdy z nich nosi w sobie jakąś tajemnicę, a w katakumbach nikt nie ucieknie od przeszłości. Jedyną szansą na przetrwanie okaże się tajemnicza siła kamienia filozoficznego.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 grudnia 2015, 21:00

 

 

 

CANAL+
PREMIERY SERIALI OD 12 DO 18 GRUDNIA 2015

4 ½ PRZYJACIELA
(Four And A Half Friends, odc. 10, 11)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 12 grudnia 2015

ALISA I KOSMICZNA KLASA
(Alisa Knows What To Do, ep. 11, 12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 12 grudnia 2015

THE FOSTERS
(The Fosters, odc. 12)
PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 13 grudnia 2015

QUANTICO
(Quantico, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 13 grudnia 2015

DEFIANCE 3
(Defiance s 3, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 13 grudnia 2015

DZIADEK Z PRZYPADKU
(Grandfathered, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 15 grudnia 2015

SIOSTRA JACKIE 7
(Nurse Jackie s. 8, odc. 10)
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 15 grudnia 2015

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.