13th street Universal wrzesień-październik „Dexter 6” „Nowe gliny 3” (Rookie Blue)

 Kanał 13th Street Universal, wyemituje kolejny sezon serialu „Dexter” sezon 6, (w tym sezonie wystąpił Colin Hanks syn znanego aktora Toma Hanksa), oraz serial „Nowe gliny” sezon 3 w którym poznajemy zawodowe i osobiste zmagania pięciorga

rekrutów, w ich pierwszych latach pracy w policji.

 

 

 

 

„Dexter” sezon 6 od 27.09, czwartek godz. 22:00

W sezonie 6 spotykamy Dextera rok później. Znowu czuje się jak dawny on- odnowiony, wypoczęty i ponownie skupiony na umieszczaniu najgorszych kryminalistów na swoim stole. Jednak kiedy Dexter spotyka mordercę, który zabija w imię wiary, zaczyna poznawać coś, co dotychczas było dla niego niespotykane- religię. Jako ojciec Dexter nieustannie mierzy się ze swoim bagażem doświadczeń, ktorego nie chce przekazać dalej na swojego syna–swoją ciemną stroną. Pierwszy raz Dexter jest zmuszony, by rozważyć co właściwie chce mu przekazać. A czy jest miejsce na uduchowienie w życiu seryjnego zabójcy?

Akcja serialu oparta jest na zajmującej powieści Jeffa Lindsaya „Demony Dobrego Dextera”. DEXTER to nietypowy thriller kryminalny, w głównej roli Michaela C. Halla (“Six Feet Under”). Główny bohater zostaje osierocony w wieku 4 lat i ukrywa traumatyczne przeżycia. Dexter zostaje adoptowany przez oficera policji. Oficer rozpoznaje mordercze skłonności chłopca. Prowadzi więc syna tak, by skierował swoją makabryczną pasję wiwisekcji człowieka w bardziej konstruktywny sposób. Dexter zostaje biegłym sądowym w Miami Metro Police Department, a po godzinach jest seryjnym mordercą, zabija przerażających przestępców. Tych którzy są ponad prawem, albo tych, co wyślizneli się wymiarowi sprawiedliwości. Szanowany członek sił policyjnych, idealny gentelman i człowiek mający podejście do dzieci, trudno jest nie polubić Dextera. Pomimo niezachwianej potrzeby zabijania, usiłuje naśladować normalne emocje, których nie odczuwa w naturalny sposób. Robi to po to by podtrzymywać wizerunek troszczącej się, społecznie odpowiedzialnej istoty ludzkiej.

 

„Nowe gliny” sezon 3, (Rookie Blue) od 2.10, godz. 22:00

Andy McNally. Dov Epstein. Chris Diaz. Traci Nash. Gail Peck. Poznaj najświeższych oficerów policji, którzy dołączyli do 15. Dywizji. Nowe gliny oryginalny serial o jednogodzinnych odcinkach, które pokazują w prawdziwy szczery sposób zawodowe i osobiste zmagania pięciorga rekrutów, w ich pierwszych latach pracy w policji. Dla Andy McNally – rekruta należącego do czołówki 'najświeższych i najlepszych’ oficerów 15. Dywizji – chaotyczny świat policji jest niemal tak trudnym terenem do nawigacji, jak jej skomplikowane życie osobiste. Fakt, że ma za ojca zakręcanego byłego-policjanta nie ułatwia jej życia, na szczęście udało jej się wyjść z jego niechlubnego cienia i stworzyć własną zawodową ścieżkę. Andy nie może odnaleźć się w chaosie ogarniającym z jednej strony wyższych oficerów z drugiej bumelanctwo kolegów-rekrutów i presję bycia dwudziestokilkulatką w tej skomplikowanej „mundurowej rodzinie”. Gdzie doświadczenie życia w niebezpieczeństwie, seks i życiowe dramaty przeplatają się z doprowadzającymi do zawału serca akcjami policyjnymi.
W międzyczasie: Traci Nash odkrywa, że balansowanie pomiędzy rodzicielstwem i pracą w policji stanowi bardzo cienką linię, po której musi kroczyć. Chris Diaz zaczyna zdawać sobie sprawę, że jego ścisłe przestrzeganie zasad może go wstrzymywać w działaniach; Dov Epstein patrzy z nowej perspektywy na swoje wcześniejsze lekkomyślne podejście do pracy, a Gail Peck zaczyna myśleć, że jej powiązania rodzinne mogą ją obciążać, a nie wznosić i pchać do przodu.
W pierwszym sezonie, tych pięcioro rekrutów wychodziło na akcję pod opieką swoich oficerów szkoleniowych obserwujących ich każdy krok. W tym, drugim sezonie, dodatkowe boczne kółka zostają odłączone, rekruci są bardziej doświadczeni i gotowi do skopania bandyckich tyłków samemu. Zdają sobie jednak sprawę, że w pracy w policji nie można iść na skróty. I kiedy jesteś policjantem-rekrutem, to zbyt niski poziom wiedzy staje się niebezpieczny.
W trakcie pierwszych siedmiu miesięcy swojej pracy, jako pierwsi reagowali na przysłowiowe bicie, nauczyli się jak być policjantami, rozmawiali z ludźmi, wyłamywali drzwi, pędzili samochodami, używali broni, zapewniali bezpieczeństwo mieszkańcom i wspierali się wzajemnie w trakcie tych akcji. Doświadczyli licznych zakrętów i dowiedzieli się, że są one bardziej kręte i ostre niż mogli się tego spodziewać. Przekonali się na własnej skórze, że błąd rekruta może ich kosztować życie – swoje lub kogoś innego.
Podczas kolejnych siedmiu miesięcy będą robić to samo, tylko… lepiej.

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • RSS
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.